welcome to prison frpg
üdvözlünk
lépj be las vegas-ba!
Amikor meghallod a nevet: Las Vegas, mi jut először eszedbe?
Kaszinók? Féktelen bulik? Black jack? Roulette? A lehetőségek tárháza végtelen, a kaszinók sora gazdagokat dönt mocsokba...
Azonban egy valamire senki sem gondol. Miután a kaszinóban megszeded magad zöldhasúval, nem árt vigyázni a haza úton; Las Vegas sem másabb, mint a többi város. Vannak rosszfiúk és rosszlányok is, akik képesek bárkivel végezni, ha úgy tartja kedvük. Vannak drogosok és más szenvedélybetegek, akik képesek ölni is azért, hogy megkapják a napi adagjukat. Táncosnők és krupiék, akik egy szempillantás alatt elveszik mindenedet. Prostituáltak és maffiózók, akiknek már, ha csak a nevét tudod, már veszélyben vagy. Mi a közös bennük? Egy rossz mozdulat, egy alaposan át nem gondolt lépés, és máris a börtönben találják magukat, ahonnan megszökni, még senkinek sem sikerült...
lépj be
las vegas téged vár
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
csacsogda
súgj nekem egy titkot...
promónk
csak tekintsd meg!
új posztok
kaptál választ?
Dylan & Minea
Minea Jade Weiss
30.07.23 19:29
Two against the world - Chase & Josie
Chase Hammond
07.04.23 12:31
Ben & Minea - Comatose
Ben Sullivan
25.03.23 22:48
Silly Cat - Alex & Vaughn
Alex Moore
25.03.23 10:59
Night Club
Sonia Lipinska
15.03.23 21:28
Hello Stranger - Minea & Ben
Ben Sullivan
14.03.23 22:01
Chippendale Club
Minea Jade Weiss
08.02.23 10:49
When It's All Over - Chase & Josie
Josie Harmon
28.01.23 12:52
Monsters - Ben & Minea
Ben Sullivan
21.01.23 0:28
a legaktívabbak
a legtöbb posztot írók
Admin (2202)
Temető - Page 3 Vote_lcapTemető - Page 3 Voting_barTemető - Page 3 Vote_rcap 
Lyna Hill (914)
Temető - Page 3 Vote_lcapTemető - Page 3 Voting_barTemető - Page 3 Vote_rcap 
Desmond Drescher (694)
Temető - Page 3 Vote_lcapTemető - Page 3 Voting_barTemető - Page 3 Vote_rcap 
Cassandra Drescher (640)
Temető - Page 3 Vote_lcapTemető - Page 3 Voting_barTemető - Page 3 Vote_rcap 
Charlotte Collins (501)
Temető - Page 3 Vote_lcapTemető - Page 3 Voting_barTemető - Page 3 Vote_rcap 
Jennifer Ariadne Lively (480)
Temető - Page 3 Vote_lcapTemető - Page 3 Voting_barTemető - Page 3 Vote_rcap 
Veronica Chloe Foster (455)
Temető - Page 3 Vote_lcapTemető - Page 3 Voting_barTemető - Page 3 Vote_rcap 
Aurora Rossum (430)
Temető - Page 3 Vote_lcapTemető - Page 3 Voting_barTemető - Page 3 Vote_rcap 
Minea Jade Weiss (349)
Temető - Page 3 Vote_lcapTemető - Page 3 Voting_barTemető - Page 3 Vote_rcap 
Dylan Hanning (330)
Temető - Page 3 Vote_lcapTemető - Page 3 Voting_barTemető - Page 3 Vote_rcap 
Top posting users this month
No user

Megosztás

Temető

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime18.06.13 12:26

Nem egészen így képzeltem el az estémet. Azt hittem, hogy annyi lesz, hogy idejövök, lefülelem azokat, akiket akarok és már húzom is tovább a belem, erre itt vannak ezek és esélyem se lesz észrevétlenül csak úgy elosonni. Igaz, ha K-ról és R-ről van szó, simán be tudnám adni nekik, hogy egy kísérteni visszajáró szellem vagyok. Nemhogy nem foglalkoznának velem, de még össze is szarnák magukat, ahogy én ismerem őket. Két borsóagyú idióta! No, de akkor lepjük is meg őket a kellőképpen, úgy ahogy arra talán nem is számíthatnak. Elvégre, ki az az elvetemült ribanc még rajtam kívül, aki képes az ellenség elég ugrani, hogy önkéntesen felajánlkozzon nekik egy kis összetűzésre? De, ha már itt vagyok, nem hagyom, hogy elússzon ez a nagyszerű lehetőség! Amúgy is kíváncsi vagyok, hogy milyen képet fognak vágni, ha újra meglátnak, és én újra kárörvendően a képükbe röhöghetek. 
Pisztolyomat szorongatva ugrok ki végül, és ezzel már kezdetét is veszi a macska-egér játék, aminek mostanság igen csak sűrűn vagyok résztvevője. 
-Jellemző... Egyből neki a falnak, igaz K? - Kérdezem, miután elugrottam az útból, ezzel lehetőséget adva neki arra, hogy a már így is agyalágyult feje még tovább roncsolódjon. Akkor kezdem el igazán csak igazán élvezni a helyzetet, amikor a maradék három is nekilódul és egyenesen engem céloznak. Az utolsó pillanatban azonban elvétem az ugrást, és még mielőtt tehetnék a "csapda" ellen, R elkapja a nyakam, és úgy emel föl, mintha valami rongybaba lennék. Dávid és Góliát... Valaki más meg eközben a fejemhez tartja a pisztolyomat. Hát ez pazar! Annyi erőm még marad, hogy hátra lendítsem a lábam, de mire a sarkaim célt érhetnének, eldördül egy lövés, majd egy ordítás is felhangzik. Na, ezek most vagy megszállottan lövöldözik egymást, vagy valaki már megint beleköpött a levesembe. Nem sokkal ezután zuhanni kezdek és hátam hangosat koppan az egyik, éppen alattam lévő sírkövön, amitől egy pillanatra a levegő is kiszorul a tüdőmből, mégsem tétlenkedem. Kezemmel kutatni kezdek az övemben, és felhúzott térdeim közt, továbbra is háton fekve, felemelt fejjel lövök a sötétbe, eltalálva az egyik bengát, majd egy következőt is. Öt perc múlva már mind a négy hegyomlás a földön vergődik, én pedig megkísérelek egy feltápászkodást. A harag és gyűlölet felváltva dolgozik bennem, ahogy trappogó léptekben elindulok az egyetlen még talpon lévő alakhoz. Hörögve kapom el a fickó nyakát, és lököm hozzá az egyik sírkőhöz, majd terpeszben megállok felette, két kezemmel markolva a pisztolyt, és annak csövét a pasasra irányítom. 
-Ki a f*sz vagy? Ki küldött? -
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime18.06.13 14:13

Soha nem voltam oda azokért a "becserkészős" játékokért, mikor nem kellett csinálnom eleinte semmit, csak várnom, néznem, és bájosan mosolyognom. Ha valami, akkor ezek tudtak úgy isten igazából felidegesíteni. A tétlenkedés és a semmit tevés. Mindig ezekre a nagy mamlaszokra van hagyva minden feladat, nekem csak biztosítanom kell a feladat eredményességék, felügyelnem ezeket a kreténeket, és idejében lőni, nehogy valami veszni látsszon.
Komoly tekintettel nézem végig azt, ahogy ezek a vadbarmok felbolydult hangyaseregként rongyolnak ide-oda, és ütlegekkel - néha egymás pofozgatásával - próbálják megoldani a dolgot, valamit azzal, hogy megemeljék a csajt, és a tarkójához  szegezzenek egy pisztolyt megfélemlítés céljából. Mert persze meghúzni nem fogják a ravaszt. Viszont félek tőle, hogy képesek lennének rá, így belelőve az egyik mamlasz karjába, már el is indulok feléjük, s mielőtt teljes mértékben összeszednék magukat, mindet lerendezem annyival, hogy van amelyiknek a tarkójára, vagy épp a halántékára húzok egy nagyot a pisztoly vaskos, erős markolatával. Lehet, hogy nem múlnak ki, viszont megfogják érezni és a későbbiekben tudni fogják, hogy ne álljanak le szórakozni akkor, amikor én is itt vagyok, elvégre rám vannak bízva, s mint a gyerekekre, nekem kell rájuk vigyázni... elég undorító feladat ennyi nagy mamlaszra, undorító tohonya disznóra felügyelni, de ez van. Ha jobb nem jár, kénytelen vagyok ezzel beérni.
Némi elégedettség csillan a szememben, mikor körülnézve csak annyit látok, hogy ez a sok szerencsétlen eszméletlenül vagy éppen nyögdécselve, pöfékelve fetrengenek. Egészen addig élvezem ezt a fajta luxust, mígnem a lány szélsebesen megiramodik felém, s megragadva a nyakam elkezd velem hátrálni, mígnem nekiütközök egy magasabb sírkőnek. Gyilkos tekintettel fürkészem az arcát, s már rántanám is elő a pisztolyt, hogy meghúzzam a ravaszt, ezzel likvidálva az adott személyt, de helyette csak félre biccentem a fejemet a kérdése hallatán.
- A nagyanyám küldött, hogy mentsem meg az olyan veszélybe került szerencsétlen, pisztollyal rohangáló lánykákat, mint amilyen te magad is vagy. És amúgy nagyon szívesen - ragadom meg a pisztolyának csövét, hogy kicsavarva a kezéből, közelebb hajolhassak hozzá, és nemes egyszerűséggel megragadva nadrágjának dereket, az anyag és a bőre közé ültethessem az említett darabot. Fölé tornyosuló alakom, hála a holdfénynek, árnyékot vet a talajra, mi egészen a nyögdécselő szerencsétlenekig elnyúlik.
- Kik ezek? - biccentek feléjük színlelt kíváncsisággal.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime19.06.13 0:23

Éppen csak hogy kezdenék igazából is belelendülni itt a buliba, amikor az egyik ünneprontó úgy dönt, hogy nem nézi tovább tétlenül, ahogy egyetlen egy darab nő szépen sorban négy ekkora állatot kiiktat. Nem gondoltam volna, hogy R egyszer majd olyan elszánt lépésekre fogja rávenni magát, mint amilyen a mostani is, de az már egyszer biztos, hogy mocskosul rohadt erős tud lenni a szorítása, ha igazán feldühítik.
Körmeim kíméletlenül vájnak bele a nyakamat szorongató kezeibe, de hamar rájövök, hogy ez itt most koránt sem ér semmit. Itt az ideje egy kis láb technikának, ha nem akarom, hogy ilyen szánalmas, fulladásos halál vessen véget az életemnek, ráadásul egy olyan ember kezei által, akivel alig egy hónapja még egymást támogattuk, és akivel képesek voltunk bizalmasan egymás szemeibe nézni egy-egy akció, "kiküldetés" előtt. Nos, már megint nem éppen a megfelelő pillanatot választottam a nosztalgiázásra, itt az ideje annak, hogy kiássam magam ebből az egész csapdából, és hogy kereket oldhassak. A hátam mégis valahogy sokkal hamarabb koppan a kemény, csiszolt márványon, mint amire számítottam, a lövés pedig egyértelműen azt hirdeti, hogy jött valaki, aki ki akar húzni a szarból, vagy csak éppen azért játsza a hős megmentőt, hogy megtisztítsa a terepet, és hogy ő nyírhasson ki, ezzel megszerezve a fejemen lévő több millió dolláros vérdíjat. Rohadt életbe!
Csak pár percet adok magamnak az esés utáni "regenerálódásra", és már lövök is, amint a tüdőm újra levegőhöz jut. Hallom, ahogy az összes alak fájdalmas nyögések közepette a földre zuhan. Már csak egy van talpon, de őt nem tippelném közülük valónak. Ha meg mégis, van még időm bőven arra, hogy őt is harcképtelenné tegyem.
Elővigyázatosságból -na és persze puszta haragból-, elkapom a nyakát, és egyenesen az egyik, az égbe magasló sírkőnek taszítom, miközben fegyvert fogok rá.
-Haha... nem lehet, hogy a nagyit kell majd hamarosan megmentened? - Kérdezem ironikus hangon, egy merő gúnnyal, ami az arcomra is kiül, miközben ő nem vártan kicsavarja a pisztolyomat a kezemből, hogy aztán a helyére rakja, amit azért nem adok ilyen könnyen. Még időben kapom el a kezét, és szorítok rá csuklójára, amikor megközelít a saját fegyveremmel. Jobb szeretem ezt egyedül intézni! Így hát, kikapva kezéből a pisztolyomat, egy mozdulattal a helyére csúsztatom, majd visszavágok a kérdésére.

-Nos, az ott, nem sokkal előtted az anyai nagyanyám, ott rögtön mellette az a nagypapi, a másik kettő pedig mind apai ágról nagyszülők. - Erre szokták azt mondani, hogy kölcsönkenyér visszajár, vagy mi, nem igaz? Bájosan pislogva, oldalra biccentett fejjel, egy őrült mosollyal a képemen várom, hogy mégis mi lesz minderre a reakciója, majd inkább felhagyok a színészettel, és újra előveszem a fegyveremet, hogy körbejárhassam a földön fekvőket, cipőm orrával emelve meg a fejüket.
-Szeretnél itt maradni? - Szólok végül oda neki a hátam mögé olyan természetes hangon, mintha legalábbis piknikezni hívtam volna, aztán csak lassan, elővigyázatosan elindulok beljebb. Ki kell deríteni, hogy honnan jöttek!
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Admin
Admin

Admin


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime12.08.13 8:03

Szabad játéktér!
Vissza az elejére Go down
https://prison.serbianforum.info



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime21.08.13 16:05

Elise & Jenna


Három nap telt el azóta és valahogy minden olyan gyorsan történt. Mindig azt hittem, hogy egy temetést leszervezni sok időbe telik, de azt hiszem ez itt nem így van. Túlságosan gyakran történnek rossz dolgok, így talán egyszerűen már gyakorlottak abban, hogy gyorsan és zökkenőmentesen intézzenek mindent. A legrosszabb az az egészben, hogy Crissy-nek nem volt igazán senkije itt, vagyis nem tudom, hogy máshol volt-e. Elvétve pár barát, vagy ismerős, de család nem. Azt hiszem volt valami pasija, talán ő szervezi a temetést? Fogalmam sincs, igazából én sem ismertem annyira, csak Tony hívott fel tegnap, hogy mikor és hol lesz a temetés, ha el akarok menni. Még ma reggel sem voltam benne biztos, hogy tényleg akarom-e. Az egész annyira kiborított, és ha nincs Will, szerintem teljesen összeomlottam volna. Így se jó a helyzet, de legalább egy fél fokkal jobb. Azóta se tudok csak úgy egyszerűen aludni, csak akkor ha altatót veszek be és az annyira elnyom, hogy nem álmodom semmit. Ha álmodnék... első éjszaka álmodtam, újra átéltem az egészet és sikítva ébredtem fel. Azt hiszem Willben is megállt az ütő, amit nem csodálok. Én is kiakadnék, ha az éjszaka közepén egy hangos női sikoly verne fel a legmélyebb alvásból. Szegény... szerintem már bánja, hogy akkor este összefutottunk és hogy felajánlotta, hogy lakhatok nála. Oké, nincs egyedül, de elég sok zűrt sikerült okoznom neki az elmúlt pár napban. Remélem nem elégeli meg a dolgot. Már csak ezért is össze kell szednem magam és talán a temetés majd segít.
Ritkán öltözöm sötéten, mert imádom a színeket, de most nincs más út. Egy fekete harisnya, rövid szoknya, fekete rövid ujjú blúz. Még így is feltűnő jelenség vagyok, de magamhoz képest határozottan szolid. Nem tudom, hogy menni fog-e, itt állni egyedül, végignézni, ahogy beteszik a földbe és eltemetik... de meg kell próbálnom. Lassú léptekkel haladok tehát a cél felé, ahogy rajtam kívül még jó páran. Nincs tömeg, talán ha 10-15 a végső létszám a pappal együtt, de azt hiszem ez nem baj. Inkább legyenek egy temetésen kevesebben, de olyanok, akiknek tényleg fontos voltál, mint sokan, akik közül a nagy részét szívesebben kísértenéd, minthogy a szeretteid még meg is etessék őket.
Nagyot nyelek, amikor feltűnik a koporsós autói a távolban. Erősen szorítom a táskám vállpántját, mintha csak abba tudnék kapaszkodni, hogy könnyebb legyen ez az egész. Aztán elkezdődik. A pap beszél, alig jut el hozzám, hogy mit mondd, mert én csak a nyitott koporsót nézem, hogy Crissy olyan, mintha csak békésen aludna. A végén odaviszem az egy szál rózsát, majd lassan elkezdik lefelé engedni, én pedig bőszen törölgetem az újra és újra feltörő könnycseppeket. Már legalább nem zokogok úgy, mint akkor éjjel, csak csendben siratom ezt a lányt, akitől mindent elvettek.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime21.08.13 20:59

Hogy mi hozott a temetőbe, azt magam sem tudom. Talán az izgalom keresése, hiszen azért a gyilkosságok valahogy mindig a temetőhöz végeznek. Majd talán itt fog feltűnni valami extrém gyanus alak, akit majd követhetek. Talán nem illik temetőhöz kiöltözni, de én mégis órákig ülök a tükör előtt, megfelelő hosszúságúra spirálozom a szempillámat, jó sötét, majdnem gótikus szemfesték, és szolid szájfény. Megetetem még a kutyát, hiszen ha emberrablás áldozat lennék, azért tele legyen a hasa. Nem kell rögtön a legrosszabbra rákészülni, de fogalmam sincsen, hogy mi fog történni. Nemrég költöztem Las Vegasba, eddig L.A.-ben éltem, de mivel onnan jó messzire elküldtek - miután apámék, és a bátyáim kimentettek egy meglehetősen felbőszült bandától - ide gondoltam érdemesnek költözni, hiszen itt azért mindig történik valami. A hajamat feltűzöm egy csattal, a ruházatom pedig visszafogott, mégis divatos. Nem gyászolok senkit, mégis van benne fekete szinezet, amit fehérrel tompítok. Mintha egy fekete-fehér filmből léptem volna ki, csak a szőke hajam üt el. Gondolkoztam rajta, hogy mitől is válhatnék oknyomozó riporterré, talán ha vinnék egy fényképezőgépet? Áh, felesleges, legroszabb esetben a telefonommal is megtehetem ugyanezt, hiszen az még hangot is tud rögzíteni. Behúzom magam mögött az ajtót, rákulcsolom, aztán irány a busz. Menetközben berakom a fülhallgatót, és zenét hallgatok, bele sem gondolva, hogy butaság, hiszen akkor tuti nem tudok a külső dolgokra figyelni. Felszállok a buszra, és pár megálló múlva már le is szállok a helyszínen. Így külsőre nem is tűnik annyira baljóslatúnak, mint amit mögé képzeltem. A fejemen egy szép kalap, a szoknyám pedig térd alá ér, felül pedig testhezálló blúz. Kiegészítőként napszemüveget, fülbevalót viselek. A fránya szél pedig belekap a ruhámba, és egész egyszerűen lekapja a fejemről. A kalap száll, száll, én pedig rohanok utána. Nekicsapódik egy fának, és pont a leereszkedő koporsóra esik, amely már méterekkel a föld alatt van. Lélezgetvisszafojtva torpanok meg, nem merek közelebb menni, csak beállok a sorba, és azon tűnődöm, hogyan is szerezhetném vissza. Az egyik leányzó, aki hasonló korú mint én, eléggé pityereg. Ösztönösen segíteni akarok, zsebkendőt adok át neki, és odarebegem.
- Részvétem. Rokon?
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime21.08.13 21:34

Azt hiszem ez a napi el fog múlni és jön majd a következő és egyszer majd rendeződik minden, igaz? Talán az, hogy megismertem Catet valami jót szül és Will is segít, ha nem unja meg, hogy folyton bajba kerülök. Egyszerűen jobban kell figyelnem, és elkerülni minden veszélyes helyzetet, akkor nem lesz semmi baj. Bár... ez akár hogy is nézzük Las Vegasban akkor működik, ha lehetőség szerint nem nagyon lépsz ki az utcára, vagy csak igen ritkásan, és azt se tudom kivitelezni. Jajj nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás, tényleg nem! Egyelőre a mostra kell koncentrálni, és most egy temetésen vagyok, Crissy temetésén, ami azért nem valami vidám dolog. Nem tudom visszafojtani a vége felé feltörő könnycseppeket, bár szerencsére már nem olyan erőteljesen tömegével jönnek, mint pár nappal ezelőtt.
Aztán a merengésből az zökkent ki, amikor meglátom, hogy konkrétan egy kalap száll be a sírba. A koporsót már lehajtották és eresztik le épp, és ez a kalap... jesszus! Az egyik lány nem messze még fel is sikkant. Azért ez elég erősen a szertartás megzavarásának minősül. Körbepillantok, hogy honnan jöhetett és elég esélyes, hogy azé a lányé, aki épp mellém sorol be.
-Az... az a tiéd? - egészen kitágul a szemem, mert ennyire azért csak figyelhetett volna. Most hogy fogják onnan kiszedni? Ahhoz ki kéne húzni megint az egészet és az annyira furcsa nem? A kérdése csak pár pillanat múlva jut el a tudatomig és csak megrázom a fejem.
-Nem rokon, egy barát, vagy munkatárs, ilyesmi, de a kezeim között halt meg. - a végét már egész halkan teszem hozzá, hiszen azért hiába az eltelt három nap, attól még ugyanúgy megráz az eset és nem tudom könnyen kezelni.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime24.08.13 16:45

Az idő egészen kezd lehülni, pedig olyan szép nyári délután volt. Teljesen változékony, csoda, hogy ha nem lehet értelmesen felöltözni? Ha Miamiban laknék, ott egy lenge kis szoknya, meg egy blúz bőven elég lenne. Túl sokakat még nem ismerek a városban, de talán nem árt elkezdeni az ismerkedést, mert jó támaszkodni valakire, főleg egy ilyen veszélyes szakmában, mint amit én is űzök. Ezt úgy mondom, mintha öreg róka lennék a szakmában, pedig még zöldfülú vagyok, és csak most kezdem. A temetési tömeghez nem is nagyon akarnék csatlakozni, annyira nem vagyok kotnyeles, egy gyilkoság inkább lázba hoz, de hát a kalapom beleszáll a sírba, így ösztönösen lépek utána, viszont tiszteletlenség lenne a hangomat is felemelni érte. Így csak tördelem az ujjamat, és azon szomorkodom, hogy milyen szép volt, kár elveszíteni. Azért annyira nem sikkantok fel, mint a másik leányzó képzeli, bár ilyenkor egy pisszenés is zavargálásnak minősül. Így beharapm az ajkaimat és csak a tiszteletteljes érdeklődést címzem neki, amire választ is kapok. Felsóhajtok annak hallatán, és hatalmas karikafülijeimmel kezdek játszani.
- Nos.. igen, az enyém, de most már mindegy, nem fogok bemászni érte, gondolhatod. - mosolyodom el idétlen, zavart homlokráncolással, és még utoljára odapillantok, ahogyan elkezdik a sírásók ráhantolni a földet a koporsóra. Utolsó pillantást vetek a szeretett kalapra, és nem is törődöm vele többé. A táskámat pattintom ki, és egy díszes zsebkendőt nyújtok át a hölgynek. Látszik belőle, hogy kőgazdag lehetek.
- Csak hogy legyen még nálad, ha a papír kifogy. - Megtorpanok a mozdulat közben, amikor tudomásomra jut, hogy az illető hirtelen húnyt el. Ez már engem is érintő téma, de igyekszem nem mohó fejet vágni, az kegyeletsértés lenne.
- Nagyon sajnálom... mi történt, ha megkérdezhetem? - szeretek trécselni, tehát nem kell nagyon meglepett ábrázatot vágnom. Végülis azért akarok nyomozni, hogy segíthessek másokon. Akkor pedig nem kell önzőnek éreznem magamat.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime24.08.13 17:16

Természetesen nem ő sikkant fel, hanem a gyászolók közül az egyik lány, amikor látja, hogy beszáll a kalap. Meg tudom érteni, főleg ha közelebbről ismerte Crissy-t mint én. Biztosan megrázó lehet, hogy valakinek meg pont oda esik be a kalapja.
-Akkor megnyugodtam. - biccentek egyet, mert az tényleg durva lenne, ha bemászna érte. Tuti, hogy kellemetlen, hogy kezdik rálapátolni a földet, de az még kellemetlenebb lenne, ha ki kéne húzni a koporsót miatta. Amikor odaadja a zsebkendőt kicsit el is kerekedik a szemem. Igen, el tudom dönteni, ha valaki elég gazdag, és nagyon is süt róla, hogy neki a pénzzel nincs gondja. Hihetetlen, hogy mostanában csak ilyen emberekkel találkozom. Csak én vagyok csóró ebben a nyomorult városban? Ott van Will a bárjával, meg a házával, aztán szerintem Marco se szűkölködik, ha egyszer modell, Cat pedig tuti, hogy jól keres, hiszen eleve már neve van a szakmában. Jó persze a kollégáim, akik hasonló szinten állnak, mint én, nem olyan hűde pénzesek, de valahogy tényleg ilyen emberekkel hozott mostanában össze a sors.
-Kösz, de azt hiszem a legdurvább részén már nagyjából túl vagyok. - igen, azt hiszem a könnyeim már megfogyatkoztak, szóval már nincs olyan gondom, hogy kitörne rajtam a zokogás. Az a helyzet, hogy ez valami módon fokozatosan csökkent. Első nap még nagyon ki voltam borulva, aztán másnap már valamivel jobb volt és így sorban. Most pedig miután 4-5 nap lement már elviselhetőbb. De azért persze most sem könnyű, hiszen a kezeim között halt meg és persze bármilyen önző dolog is, ott van bennem az is, hogy én is lehetnék most abban a koporsóban.
-Leszúrta egy fickó a bárban. - mondom csendesen, hiszen ez most valahogy nem az a hely, ami erre igazán alkalmas. Megölték és azt sem tudom, hogy a fickót elkapták-e. Mindenki annyira lefagyott, nála pedig kés volt és szerintem Tony sem mert igazán rámenni, ha egyszer veszélyes. A hírekben nem láttam a nevét, vagy hogy elkapták volna és valahogy nem hiszem, hogy a rendőrség legfőbb dolgának tartaná, hogy egy sztriptíztáncosnő halálával kapcsolatban megszakadjon a nyomozásban.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime24.08.13 20:47

Talán félreértettem a megütközését, de úgy tűnik egy másik leányzó sikkantott fel. Kicsit hátralépek, és intek a sírásoknak, hogy nyugodtan tegyék a dolgukat, nem fogok reklamálni. Bólintanak, és a koporsót lassan elkezdi ellepni a föld, a gyászoló tömeg pedig lassan elindul hazafelé, vagy talán a halotti torra, ha lesz ilyen. Látom, hogy átveszi ugyan a zsepkendőmet, de már nincsen rá szüksége, csak szorongatja. Megindulok vele csak úgy az egyik ösvényen, de nem kell a kijárat felé, csak úgy a belső parcellák között.
- Tartsd meg nyugodtan, nekem van elég. - Hagyom rá, és nem tudom eldönteni, hogy tényleg csak munkatárs, barát volt a halott, vagy valamilyen másféle viszony is összefűzte őket. Inkább próbálok megértő fejet vágni, de nehezen megy, hiszen alig pár hónappal ezelőtt még a divat és a csillagás érdekelt csak. Ha úgy vesszük, most is a saját boldogulásomat nézem, hogy hírnevet akarok az ilyesmivel szerezni. Nem tehetek róla, egyszerűen ilyen vagyok, de ha szükséges, akkor közben megpróbálhatok segíteni annak, aki rászorul. Lerí rólam, hogy nem vagyok túl empatikus, de a halál mégiscsak más dolog. Nekem még nem volt közeli haláleset a családomban, és neki is munkatársa, vagy barátja volt, nem rokona, mégis megrázta a dolog. Érdekes! Amikor kiderül, hogy gyilkosság történt, automatikusan nyúlok a kis jegyzetfüzetem után, ám megreked a mozdulat, ennek itt most nincsen helye. Hogyan is kéne felajánlanom a szolgálataimat, anélkül, hogy tolakodónak tűnnék? Forgatom a szememet gondolkozás gyanánt, remélem, nem veszi úgy, mintha untatna engem.
- Figyelj csak... Teljesen véletlenül arra adtam a fejemet, hogy az ilyen dolgoknak utánajárjak. Ha megiszol velem egy kávét... és vagy most olyan állapotban, hogy beszélj róla. - Némulok el, és a reakcióját figyelem. A telefonom szerencsére le van némítva, pedig tudom, hogy apám és a fiúk mindig tudni akarják, hogy hol vagyok. Nem érdeel, ez itt másik város, most már a magam ura vagyok. Még ha apu hitelkártyáit is használom.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime24.08.13 21:11

Azért arra jó az a zsebkendő, hogy ha mégis szükség lenne rá, legalább kéznél van, és persze gyűrögetés céljából sem utolsó. Aztán lassan a többség távozik, én pedig úgy döntök, hogy végülis mehetünk még néhány sort ezzel a leányzóval, ha már így mellém csapódott. Egyébként sem jön rosszul egy kis levezető séta így az egész után. És hogy miért érint ilyen érzékenyen? Hát mert láttam, ahogy meghalt, ott volt a kezeim között, éreztem, ahogy elszáll belőle az élet, láttam, ahogy folyik az a sok vér. És nem tehettem semmit. És nem mellesleg akár én is lehettem volna az, akit az a fickó leszúrt csak mert nem engedett neki több, mint amit akart. Azt hiszem nem csoda, ha ez elég erősen megrázott. Aztán a felvetésére kicsit bizonytalanul fordulok felé. Nem néz ki rendőrnek, és eléggé fiatal is, akkor vajon mire gondol?
-Hát végülis, de nem fogsz bajba kerülni? Én örülnék, ha valaki elkapná azt a szemetet, nagyon örülnék. - végül bólintok egyet és kifelé indulok vele a temetőből. Minden bizonnyal megkeressük a legközelebbi kávézót, bár nem vagyok szomjas és költeni sem akarok maximum, ha meghív egy ásványvízre, vagy ilyesmi. Csak akkor szólalok meg, amikor már tuti, hogy nem sündörög körülöttünk senki sem, se pincér, se más vendég.
-Hát tudod minden elég gyorsan történt. Én egy sztriptízbárban dolgozom időnként, heti 1-2 alkalommal és Crissy-t a másik fakkban szúrta le az a pasi. Csak azért, mert az a szabály, hogy mindent a szemben, semmit a kéznek és ezt nem fogadta el. Aztán fenyegetőzött, így az őr nem mert mit tenni, szóval elmenekült. Crissy pedig ott halt meg a kezeim között. - a végén kicsit megremeg a szám széle, de csak megszorítom a zsebkendőt és végül visszatartom a sírást, nem engedem újra felszínre törni. Elmondtam, gyorsan, egy szuszra, és többször már tuti hogy nem akarom. A zsaruknak is elmondtam és nem tettem semmit.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime25.08.13 12:51

Igen, azt én is észreveszem, hogy Jenna nagyon maga alatt van, a halott kitett képét tekintve bárkivel megeshetett volna. Butácska vagyok, de ebbe még én is belegondolok. Talán nem is a kötődés mélysége rázta meg ennyire, hanem a halál közvetlen látványa. Azt mindenesetre sikerként fogom fel, hogy máris beleegyezik, hogy sétáljunk egyet, és még meg is nyílik a kérdéseim nyomán. Akkor talán mégsem volt eltévelyedett gondolat a részemről, hogy erre a pályára adjam a fejemet? Úgy tűnik, született tehetség vagyok. Ha nem is egy Sherlock Holmes, de majd mások összerakják számomra a kirakós darabjait, nekem csak le kell aratnom a babért. Menni fog!
- Nekem ugyan nincsen bilincsem, vagy pisztolyom, inkább csak szaglászom, de ha megvan a bizonyíték, biztosak lehetünk benne, hogy a rendőrséget bevonva le tudjuk csukatni a gyilkost. – Vonom meg a vállamat bizonygatva amire gondolok. – Bajba kerülni? – Boldog ajakmozgatással kezdek bele a vigyorba. – Ne viccelj, én élvezem a veszélyt, felpörget, és azt hiszem ez ezzel jár. Van apámnak egy sofőrje, eléggé ki van gyúrva, ő kísért el a városba.
Végül kiérünk a temetőből, és találunk is a közben egy bisztrót, ahol le tudunk ülni a kirakat melleti asztalhoz, hogy időnként nézelődjünk is. Rendelek egy süteményt, és egy habos kávét, és kérdőn nézek rá, hogy ő mit kér, miközben tovább hallgatom, próbálva leszűrni belőle a tanulságot.
- Ahha. Akkor vajon az az őr miért is van ott? Elvileg az a munkája, hogy megvédjen... titeket. Hacsak nem volt eleve kitervelve a dolog, amibe bele lett avatva. – Talán kicsit túlzok, hogy már az első ügyem mögé gyilkosságot, és nem felindultságot látok, de ki tudja.
- Te esetleg láttad az illetőt a késsel? – Veszem elő a rózsaszín noteszemet. Felütöm az első oldalt, és már könyökölök is az asztalra.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime25.08.13 13:10

Nem is tudom, az olyan önzőn hangzana, ha azt mondanám, hogy azért viselt meg ennyire, mert túl közelről láttam és mert én is lehettem volna az, akit kinyírnak, ezért valahogy ezt így még nem mertem nyíltan kimondani még magamnak sem. Valahogy nem tehetek róla, de nem győznek meg a szavai annyira. Végülis egy szőke csini kiscsajról van szó, akihez ez a kemény vagyok duma nem igazán illik. Hát nem is tudom...
-A rendőrséget bevonva? Nekik aztán teljesen mindegy az egész hidd el nekem. Nem jutottak semmire napok alatt, szerintem az egész üggyel nem is foglalkoznak, hiszen csak egy ócska rúdtáncos csaj halt meg, kit érdekel? - mondom keserűen. Az a baj, hogy ez így is van. Ha valami gazdag cicababát tettek volna el láb alól, mondjuk akár ezt a csajt, akkor már az őrs nagy része azon dolgozna, hogy mielőbb felkoncolják a pasit. De így? Rohadtul nem érdekel senkit. Aztán csak picit felszökik a szemöldököm. Élvezi a veszélyt... és felpörgeti? Vagy nagy a szája, vagy nem százas, de komolyan.
-Láttál egyáltalán már hullát? Vagy kerültél veszélybe? - ráncolom kicsit a homlokom. Nem akarok én kioktató lenni, főleg mert alig vagyok húsz éves, nem csinálhatok úgy, mintha én lennék a valaki, de mégis ez olyan furán hangzik, főleg ha még nem is került igazán bajba. Akkor nem is tudja, hogy miről beszél. Lehet, hogy sikítva menekülne, ha meglátna egy veszélyes alakot. Mindenesetre inkább csendben maradok, amíg elérjük a célt. Egy sima ásványvizet kérek, nem kell most más, és nem is ismerem őt annyira, hogy lejmoljak tőle, bár azt hiszem az infokért cserébe, akár egy egész csokitortát is elém tetetne, ha arról lenne szó.
-Ő sem lehet ott minden külön fakkban, és azon a környéken... ha mindenkit megmotoznának, akkor alig lenne vendég és csődbe menne az egész kóceráj. De hogy érted, hogy ki volt tervelve? Szerinted direkt meg akarták ölni őt? - egészen elkerekedik a szemem. Miről beszél? Miért akarták volna megölni Crissy-t, vagy bárki mást? Nem értem! A kérdésére lehunyom a szemem egy pillanatra. Persze, hogy láttam, bármikor feltudnám idézni az arcát. Aztán csak lassan bólintok.
-Igen. De a zsarukat ez sem érdekelte, pedig adtam személyleírást, és más nem látta, mert mire Tony odaért, már a fejére húzta a kapucnit. - ez a legrosszabb az egészben. Csak én láttam, és mi van, ha ezzel tisztában van, és ha nem igazán értékeli ezt a szemtanú dolgot?
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime25.08.13 14:04

Akkor sem tartanám önzőségnek, ha nyíltan kimondaná. Illetve mivel én is az vagyok, fel sem tűnne, ha más is az, hiszen valahogy az a természetes, hogy mindenki magára próbál figyelni elsősorban. Látom rajta, hogy nagyon hihetlenül fogadja a szavaimat, de ezen nem akadok fel, úgy vélem, hogy pont a cuki külsőm fog majd mindenhova bejuttatni, és kihúzni másokból az igazságot.
- Nem, ezt így nem lehet elfogadni. A rendőrség feladata, hogy minden gyilkosságot kivizsgáljon. Ha szükséges, akkor én magam megyek be, és kérem a bűnújrafelvételt. Vagy hogy hívják, na...  –Nevetem el magam, ezzel pedig nem szándékozom megbántani, csak még a szakszavakkal sem vagyok tisztában. Látom a leányzón, hogy nem csak a gyász miatt, de mégis nagyon keserű, és annak ellenére, hogy eljött velem, mégsem hisz bennem.
- Oké, látom nagyon nem vagyunk egy hullámhosszon, inkább elmondom hogy mi a helyzet. - Belekortyolok a kávémba, és sajnálkozva biccentek, hogy ő csak egy ásványvizet kért, - Los Angelesből jöttem, ott divatmarketinges újságíró voltam, és az itteni lapnál is az vagyok. Sajnos. De egyenlőre. Érdekel a divat, meg jó dolog márkás dolgokban vírítani, de engem lány lévén az üzlet közelébe sem engednek, pedig azért én is örököltem a Murphy féle elhivatottságból. Többet akarok, a rejtélyek például nagyon is érdekelnek. Már túl késő egy rendőriskolának, meg kedvem sem lenne az iskolapadba visszaülni, de sokan újságíróként teszik ezt. Amúgy is el kellett jönnöm Kaliforniából, mert volt némi zűr, de ha már itt vagyok... szerencsét próbálok. Talán nem úgy nézek ki, mint egy nyomozó, de van pénzem, szeretek beszélgetni, és végső soron itt van Jonathan is, hogy megvédjen. - Most elhallgatok, hogy legyen bőven ideje mindezt megemészteni. Még az is elképzelhető, hogy ezen a ponton felpattan, és faképnél hagy. Végülis nem hazudtam, az elejétől kezdve segíteni akarok neki. Ha mégis marad, akkor hálás borjúszemmel pillantok rá, és folytatom.
- Habár terepen még igen keveset voltam, de rengeteg krimit néztem, olvastam. Most, ahogyan ezt leírod, már egyre egyértelműbb, hogy valami leszámolásról lehet szó. Nézzük a tényeket. Nyámnyila biztonsági őr, felelőtlen rendőrök, titokzatos szurkáló. Szerintem a barátnőd látott valamit, és elhallhgattatták. Sajnálom, hogy ilyen nyersen hangzik, dez mégiscsak Las Vegas, nem? Itt bármi megtörténhet.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime25.08.13 14:20

Én azért önzőségnek tartanám, ha így rendesen belegondolnék, de szerencsére ez nem történik meg egyelőre. Az sajnos tény, hogy nem igazán győz meg, szerintem ez érhető, nem úgy néz ki, mint aki mondjuk bármitől is meg tudna védeni, vagy hathatós segítséget nyújthatna bármiben.
-És mégis én vajon mit tehetnék? Elhiheted, hogy kivertem a balhét, hogy kiborultam, még könyörögtem is, hogy tegyenek már valamit, de az egészre tojnak nagy ívben. - magyarázom neki. Nem hiszem, hogy tehet valamit ez ügyben, valahogy nem tudom elképzelni, hogy egy szőke kis csaj elegendő lehet ehhez. Egyszerűen esélytelennek látom. Aztán mesélni kezd magáról, meg a dolgairól. Hát igen, nem győzött meg és azt hiszem ezzel aztán végképp nem. Lényegében csak egy divat újságírócska, aki most valami többet akar, de még soha nem csinált ilyesmit. Szerintem még fegyvere sincs, hogy megvédje magát, csak egy testőr, aki vagy bejön, vagy nem. Elhúzom a kis történet végén a szám.
-Azt hiszem, mégis jól jönne egy szelet csokitorta. - igen ez a reakcióm az egészre. Nem pattanok fel, pedig talán az lenne a logikus, de az a baj, hogy ezen a lányon kívül totál senki sincs, aki foglalkozna az egész helyzettel. Ha jó nincs, jó a szamár is? Vagy valahogy így, bár ez jelen esetben még egy göthös vén szamárnak is alig felel meg.
-És a testőröd engem is meg fog vajon védeni, vagy ha elhullok, akkor maximum plusz egy kiscsaj, akit elő lehet halászni az árokból? - vágok finoman szólva is fancsali képet. Aztán tovább beszél a közben meghozott csokitorta evése közben konkrétan megáll a számban a villa. Ha épp lett volna falat a torkomon, akkor simán félre is nyelnék, így csak befagyok a mozdulatban.
-Ha ezzel akarsz megnyugtatni, akkor annyit megsúghatok, hogy nem jársz jó úton... Elég gáz ez az egész, még jobban be akarsz paráztatni?
De most komolyan, már így is eléggé kész vagyok, most meg még összeesküvés elméleteket is gyárt mellé, és azok alapján, amiket mondd, hót ziher, hogy engem is el akarnak majd kapni, vagy már most is? Ijedten pillantok körbe. Talán azt nem tudják, hogy ki vagyok, de vissza kell majd mennem dolgozni!
-Nem maradhatnánk annál a verziónál, hogy szimplán csak hirtelen felindulásból megölte az a pasi? És akkor csak azért kel rettegnek, mert láttam az arcát. Így már lassan ott tartunk, hogy a fél maffia a nyomomban lehet. Nem túlzol kicsit? - kérlek mondd, hogy igen! Nem akarok végképp pánikba esni.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime25.08.13 14:46

- Nem feltétlenül kéne csak neked tenned, én is itt vagyok, az már valami, ha azt látják, hogy többeket érdekel az ügy. – Vonom meg a vállamat, a gyakorlati dolgokat még magamban sem rendeztem el, hogy pontosan mi is a menete egy ilyen nyomozásnak. Majd kialakul menet közben, remélem. Látom, hogy az őszinteségi rohamommal még inkább kétségbe taszítottam, tehát ez sem volt jó megoldás. De akkor mit kellett volna tennem? Azért, meg csinos és fiatal vagyok, akkor csak a divatmagazínokkal foglalkozzak? Vagy legyek én is táncosnő? Na ne...
- Talán az lenne a legjobb, ha elbújnál, amíg körbeszaglászom, de igen, ha megkérem, akkor téged is megvéd, végülis én fizetem. – Húzom el a számat. Azt hiszem egy kicsit több hálára számítottam, de hát minden kezdet nehéz. Vagy nem is kéne erőltetnem a dolgot? Talán az egész szakma nem nekem való. Nem, ne gondolkozzunk végletekben. Nincsen benne gyakorlatom, hogy bárkit is lenyugtassak, ez mentségemre szolgál. Eltolom magamtól a tortát, és karbafonom a kezemet.
- Oké, nem csináltam még ilyet, de mindenkinek van egy első ügye, nem? Senki sem úgy születik, hogy már minden a kisujjában van. Értem én, hogy nem akarsz kockáztatni miattam, úgyhogy... vedd úgy, hogy a saját szakállamra kezdek bele. Elmondod, hogy mit láttál, és majd jelentkezem. Ha pedig nem, akkor legyen az én bajom, hogy mi történt velem. – Az utolsó mondatára azért megenyhülten biccentek, de a karbafont kézből nem engedek.
- Csak túloztam, tényleg. Nyilván valami kanos kisgyerek szurkálta meg a lányt, pont ezért nem foglalkoznak a dologgal. De a kedvedért a végére járok. Jut eszembe, azért nem vagyok teljesen elveszett. Habár még nem ismerem a fickót, de az egyik itteni neves újságíró bedobott a postaládámba egy névjegykártyát. Látni akar. Ez azért már valami, nem?
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime25.08.13 17:14

-Hát ha te mondod... - nem tudom, hogy egy csini szőke mennyivel érne többet, mint mondjuk én. Jó, ha több pénze van és valami befolyásos apja, akkor lehet hogy így van, fogalmam sincs. Meg lehet próbálni talán, és lehet hogy elérünk vele valamit, de nem igazán látok rá sok esélyt. Fogalmam sincs, hogy mi lenne a jó, talán a "nem lesz semmi baj" jellegű megoldás nekem jobbat tesz. Nem vagyok elég stabil lelki állapotban, hogy megbirkózzam a ténnyel, hogy lehet hogy engem is ki akar nyírni valaki, mert valami nagyobb bajba keveredtem, mint amire eddig gondoltam.
-Elbújni... talán az jó ötlet lehet, csak tudod az a gond, hogy muszáj melóznom, egy hét még maximum, amíg elnéznek nekem, de többet nem hiszem. - magyarázom a helyzetet. Nekem nincs gazdag apucim, aki megoldja helyettem az anyagiakat. Will talán igen, egy ideig, de nem lakhatom ott nála teljesen ingyen, hogy még mindent ő is költsön rám, az nagyon nem fair. És egyébként nem akarok olyan életet, hogy ha valami kell, akkor pénzt kell rá kunyerálnom. Ez elég volt otthon.
-Oké, de mi van, ha aztán hallom a hírekben, hogy téged is eltettek láb alól? Azt azért nem értékelném... De jól van. A pasas magas volt, barna rövid haj, olyan kidobófiú jellegű izmos. És azt hiszem volt a nyakánál egy tetoválás, valami sas. - igen ezeket mindig könnyen kiszúrom, hiszen tetkók terén nagyon otthon vagyok, mindenkin észreveszem, akkor is ha a legfurább helyen viseli. Kivéve persze, ha a ruha alatt.
-Egy neves újságíró? Ő lehet, hogy segít? - jó, ez nem valami nagy bizalmat mutat a részemről, de nem tehetek róla, nem fűzök sok remény Elise-hez így elsőre, hiszen nem sok tippje van, hogy hol keresse a pasit, vagy hogy ne keveredjen ő is bajba. Nem egy tapasztalt oknyomozó. Az ilyen szakmában korán halnak az emberek és ha valaki olyan próbálkozik az üggyel, aki már egy ideje ebben él, akkor az tényleg tud vigyázni magára.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime25.08.13 21:50

- Vagy elbújsz, vagy eleve megyünk ketten. Én ugyan nem ismertem a lányt, de mégis kockáztatok azzal, hogy segítek. – Húzom ki magamat büszkén, aztán lehet, hogy simán el fogok futni a veszély elől. Nem, egy Murphy nem ilyen, majd apu úgyis váltságdíjat fizet. Remélhetőleg. És hogy szegény Jennánal mi lesz... nos ennyire még ne szaladjunk előre, akár sikerrel is járhatunk.
- Hát azért csak nem... – Húzom el a számat. Ennyire még nem kéne temetnie. Végül úgy tűnik, valamilyen szinten mégis benne van. Kinyitom a füzetkémet, és már körmölök is. A pincérnő sandán mered ránk, amikor odalépve megkérdezi, hogy hozhat e még valamit. A számláért küldöm, és bízom benne, hogy nem hallott semmi olyan, ami hátrányunkra válhat.
Végül elsiet, én pedig a jegyzeteimbe meredek. A külső elég szokványos, de talán a tetoválás alapján el lehet indulni, az eléggé megkülönböztető jel.
- Hogy mit? Hogyan? – Kérdezek vissza, mert kissé elvesztettem a fonalat. Aztán beugrik. – Ja hogy ő? Igazából tényleg nem beszéltünk, mert nem volt még merszem felhívnom, de tudod mit...? – Előkapom a névjegykártyát, és tárcsázok. Aztán kinyomom, miután végighallgattam a szöveget. – Hangposta. Elég ripacs hangja van. Mindegy, attól még nagy koponya lehet, ha már rovatvezető, vagy mi... – Elteszem a telót, és fizetek. Kár, hogy Jenna most csak ásványvizezett, de megértem, ha bizalmatlan. Kivonulunk a bisztróból, és átadom a névjegykártyámat, amely persze rózsaszín, mi más. A nevem áll rajta, és hogy oknyomozó riporter. Röhejesnek tűnhet, de nem érdekel, rá se rántok.
- Elmegyek abba a szerkesztőségbe. Csörgess meg, mondjuk délután, addigra talán már lesznek híreim. Na szia! – Fordulok sarkon, és fogok egy taxit. A belváros felé hajtok, kiváncsi vagyok Mr. Gain ábrázatára. Ha csak fele olyan jó, mint hiszem, akkor már nyert ügyünk van.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime26.08.13 8:26

-Dehogy megyek! Eszem ágában sincs direkt bajt keresni, főleg, ha veszélyes emberekről van szó. Csak hagyjanak békén! - ellenkezem elég hevesen. Dehogy is vagyok annyira zakkant, hogy direkt menjek a baj elé. Itt élek már két éve, és elég sok hírt olvastam, vagy láttam, hogy én ne akarjak ezekbe belekerülni. No meg nekem nincs apám, aki nagy pénzeket fizetne értem és testőröm se, aki ha választania kell, akkor tuti a szöszit védené és engem hagyna ott. Amúgy se ismerem ezt a lányt, lehet hogy sikítva menekülne az első veszélyes helyzet láttán. Dehogy akarok nyomozgatni vele! Inkább csak felvázolom neki, amit tudok, amire emlékszem és ennyi is bőven elég. Ezt a zsaruknak is elmondtam első felindulásomban, amikor még azt hittem, hogy tesznek is majd valamit, de többet ziher, hogy nem csinálok. Szépen meghúzom magam, aztán valahogy folytatom az életemet. Már így is elég gáz, hogy elültette bennem a paranoia apró kis csíráját. Figyelem, ahogy telefonál, de végül nem sikeres a hívás, aztán átveszem a névjegykártyát. Jesszus, még jó, hogy nem illatos papírra nyomtatták, mint Dr. Szöszi cuccait. Nem teszem szóvá a dolgot, de az tuti, hogy amíg nincs mellette egy tapasztaltabb valaki, addig őszintén szóval nem tudok mit kezdeni az egész helyzettel és bízni sem igazán benne.
-Jól van, csak ne ölesd meg magad ideje korán lehetőleg. - csóválom a fejem egy sóhajjal. Csörgessem meg. Majd Willtől telefonálok, mert addig még nem jutottam el, hogy vegyek egy új telót, főleg miután kihagytam a melóból is napokat és még fogok, mert egyelőre nincs merszem visszamenni.
-Szia! - intek aztán utána, ahogy beszáll a kocsiba. Igen, vannak emberek, akiknek könnyű az élete. Röhej, hogy ennek ellenére mégis keresi a veszélyt... Nézem még pár pillanatig a távolodó taxit, ami végül elveszik a többi kocsi között, aztán megszorítom a táskám pántját és sarkon fordulok, hogy haza sétáljak. Rám fér egy kis pihenés. Túl vagyok a temetésen, és már nap múlva mennem kellene dolgozni, ha képes leszek rávenni magam. De most még ma van. Összedobok mondjuk egy rántottát, meg valami zacskós kínai levest Willnek, vagy valami ilyesmi, hogy ne mindig csak a hülyeségeimmel várjam. Aztán majd úgyis elmesélem neki ezt az egész kis sztorit.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Admin
Admin

Admin


TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime26.08.13 9:36

Szabad játéktér!
Vissza az elejére Go down
https://prison.serbianforum.info



do you know who i am?
Marcus Finn Redford
Marcus Finn Redford



TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime20.10.13 14:10





Freya & Marcus


Nincs abban semmi különös ha egy üveg kiváló évjáratú whiskyvel vánszorgok keresztül a temetőn némi szánalommal kísérőnek előttem és a hátam mögött. De még így is hamarjában megtaláltam, amit kerestem. Előfordulhat, hogy nem gondolkodtam előre, mert az még igen csak kérdéses, hogy hazafelé ki fogja hajtani az autót. Én egész biztosan nem. De kit érdekel? Hiszen annyi időnk van még. Amúgy is szükségem van még az engedélyemre, ahogy az elevenségemre is. Az hogy most itt vagyok még egyáltalán nem jelenti, hogy akár már éjszakára szeretnék is itt maradni, hogy az apámmal lehessek, mert harminc év nem bizonyult elegendőnek. Nem terveztem, hogy majd zokogva fogyok lerogyni a sírja előtte, hogy micsoda egy gerinctelen féreg, amiért egyedül hagyott ebben a nagy világban. Világ életében nem tett semmi jót soha. Most pedig szépen lassan minden a nyakamba szaka. Tehát nincs mit megköszönni. Nem kértem, hogy legyen egy újdonsült bátyám, akire soha a büdös életben nem fogok felnézni, mert egy nulla a családjából ítélve pedig nem túl nagy farokkal. De talán sajnálatra méltó, amiért még a saját lánya sem képes felnézni rá, tisztelni őt... De ugyanakkor meg tudom érteni. Látszatra nagyon is büszke embernek tűnik, de legbelül túlságosan gyenge ahhoz, hogy mindezt elérje. Freya pedig csak... Szeretne ennél több lenni. Csak többet szeretne elérni. Ennyi lenne a nagy hibája. Csupán tapasztalatlan... De mégis kitől tanulta volna meg hogyan kell egy nőnek akarni valamit, hogy mások ne csak egy darab húst lássanak benne a csini kis szoknyája alatt. Említésre méltó ahogyan próbálkozik, méghozzá erősen és kitartóan, de mégsem eléggé. De neki nem mellettem van a helye. Neki van családja. Nekem viszont egyre kevésbé és egyre kevésbé érzem, hogy bárkire is szükségem lenne. Egyedül csak magamra számíthatok. Mindent tönkretettél...
- Szia apa... Remélem nem tartod túl nagyképűségnek, hogy egy üveg whiskyvel állok elég, de tudod még annyit sem jelentesz, hogy érezzem meg kellene látogatnom. Sajnálatos módon csak egy poharat hoztam... De tudod az önzőségre kiválóan megtanítottál. Így kénytelen leszel engem nézni és hallgatni. - Kényelmesen letelepedtem a fűbe majd már bontottam is fel az üveget. Töltöttem is magamnak az üveget félretettem a poharat pedig  nagyra becsült, sokra tartott édesapa felé fordítottam majd megemeltem.
- Hát akkor egészségünkre. Tudod... emlékszel, nem? Ilyenkor szoktuk megbeszélni a problémáinkat. És pontosan ilyenkor kellett volna elmondanod, hogy félrekúrtál éveken keresztül, hogy senkit csináltál a családodból egy másikért. - Tehát jobb is hogy már odalentről nézhet fel rám, más különben puszta kézzel fojtottam volna meg és saját kezűleg ástam volna el egy istenverte szemetes zsákban. Többet egyébként sem érdemelt volna.



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Freya N. Bosworth
Freya N. Bosworth



TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime21.10.13 20:29


Marcus & Freya


Néha még mindig úgy érzem, hogy nagyapa közöttünk van, valamiért olyan hihetetlen, hogy meghalt, de az még annál is inkább, hogy halála után elindított egy lavinát, ami ráncreakcióként szép lassan zúdult ránk. Attól a naptól kezdve minden a feje tetejére állt a családomban. Habár eddig mindig az unalomtól szenvedtem és azt hittem, hogy most jönnek csak az igazi izgalmak, de őszintén nincs nagy változás, leszámítva azt, hogy mindenki érhetetlenül áll a dolgok elé. Nem is értem miért nem képesek bele törődni egyszerűen, hogy Joseph nagykanállal akarta habzsolni az életet és sikerült is neki, arra persze nem számított, hogy a nagy finálékor minden kifog derülni. Egyrészt csodálom, hogy ennyi évig gondtalanul megtudott azzal a feladattal birkózni, hogy mindkét helyen eljátssza a gondos családapa szerepét, másrészt pedig ez az egész annyira abszurd. Még mindig az visszhangzik a fejemben, amit Marcus mondott. Ő vesztett ezzel, én pedig szerinte nyertem, de a főnyeremény mégsem az enyém lett. Ugyan úgy elveszítettem Josephet és ismertem meg Marcust, ő pedig engem. Kvittek lennénk, nem? Talán majdnem. Azért mégis csak nem én vagyok az, akit kettőnk közül jobban megviseltek az események. Elhiszem, hogy nem erre számított, magában akkor is hatalmas sokk lenne az egész, ha még nagyapa élne, de így meg kell birkóznia a gyásszal is és azzal is, hogy van egy féltestvére, akiről hosszú-hosszú évekig nem tudott és persze egy unokahúga, aki nagyon elszánt abban, hogy közelebb férkőzzön hozzá. Innentől kezdve ezzel kell élnie, majd megszokja. Én pedig még mindig nem tudtam azt megszokni, hogy kimegyek a temetőbe és a sírt figyelem, ahol nagyapa van pár méterrel a felszín felett. Azért mégis csak beugrottam a virágárushoz út közben vettem egy csokor fehér rózsát. Tudtommal szerette a rózsát, főleg a fehéret, de már ha róla van szó nem tudom, hogy mi lehetett hazugság. De már úgysem tud reklamálni, ha nem nyerné el a tetszését. Egyre közelebb érve a sírhoz egy ismerős alak körvonala rajzolódott ki előttem. Eleinte nem akartam elhinni, hogy tényleg Marcus lenne. Halkan a háta mögé osontam, pár lépéssel a háta mögött maradva dőltem neki egy sírkőnek és hallgattam, amit magyarázott. Szegénynek nem lehet könnyű, próbál erősnek látszani, de azért mégis nagy hatással voltak rá az elmúlt események. Stílusos whiskyt hozni egy temetőbe, ez tetszik. Viszont kivárom a végét már ennek, kíváncsi vagyok, hogy még mit mondana.

Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Marcus Finn Redford
Marcus Finn Redford



TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime23.10.13 19:05





Freya & Marcus


Túlzás lenne azt állítom, hogy haragszom. Nem, nem haragszom. Még csak az apám megvetésére sem vagyok képes, amiért képes volt ezt tenni velem, hogy évekig a képembe hazudott. Tudnom kellett volna. Látnom. Észrevennem valamit valahogyan, hogy megváltozott, hogy furcsa lett, különös szokásai lettek, hogy bizonyos dolgok tekintetében megváltozott. Egész eddigi életem során most először tudtam ekkorát csalódni és meg kell hogy mondjam nem vagyok megbékülve az érzéssel. De mégis mit kellett volna tennem mikor hosszabb ideig távol volt? Mániákusan, megszállottan követni? Pofon egyszerű volt a képlet. Nem szólunk bele egymás magánéletébe. Semmit sem bonyolítunk túl. Ennyi... Meg is tartottuk a szavunkat azt egész kis apróságot leszámítva, hogy nekem nincs több tucat gyerekem, feleségem és családom elszórva az államban, hogy már végül naptárt kelljen vezetnem róluk, hogy kinél mikor kell megjelennem, bekeretezve a legfontosabb események nevekkel felcímkézve. Mert őszintén nem lepne meg ha kiderülne, hogy maradtak még elvarratlan szálai, amelyek majd egy napon váratlanul bekopogtatnak az ajtónkon és benyújtják a számlát. Esetleg még néhány csemete vagy több gyerekes családanya. Szánalmas, hogy mennyire nem volt képes uralkodni magán. Az viszont elismerésre ,méltó, hogy mindvégig úgy hitte, hogy ura a helyzetének. Macerás lehetett elrendezni a végrendeletet...
Szóval van egy bátyám. Valakinek a kis öccse lettem. Micsoda csalódás... Mindeddig abban a hitben voltam, hogy egyedül vagyok. De nem panaszkodom, mert nagyon pazarul mentek a dolgaim...
- Egészen addig még úgy nem döntöttél, hogy lelépsz mi meg basszuk meg, amit összehoztál! - Szólaltam meg fennhangon és dühösen. Hát ez nevetséges. Egy sírkővel üvöltözök. elképzelése sincs arról, hogy mennyire szeretném még egyszer utoljára megragadni a két kezemmel, hogy magam fojthassam meg, hogy utána büszkén sétálhassak be az őrsre feladni magam. Büszkén, mert megszabadítottam a világot egy féregtől, aki nem mellékesen engem is nemzett, akit nem mellékesen letagadnék ha módomban állna. Most már a hírem megelőz és nem tetszik. Nem tetszik, hogy most már sorba kell állnom, ha a családról van szó.
Fel nem foghatom hogyan lehetünk testvérek. Még csak nem is hasonlítunk. A bátyám olyan erkölcsös, tiszta jó szívű... Hogy mikor megismertem menten hülyére kellett innom magam, hogy ne forduljon fel a gyomrom tőle.
- Összegezve a történteket az eseményekkel... Itt hagytál engem erkölcsös Edwarddal, ostoba Sueval, lotyó Brianaval és naiv Freyaval... Köszönöm apa. Igazán hálás vagyok neked, hogy gondoskodtál róla, hogy ne unatkozzak... Ezt sosem fogom elfelejteni. - Már nem is vergődtem a pohárral, inkább egyből az üveget emeltem a számhoz, amit ha most nem sajnálnék rá tiszta erőből a sírkőnek vágnék, de előbb inkább megiszom és csak majd utána.



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Freya N. Bosworth
Freya N. Bosworth



TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime24.10.13 3:34


Marcus & Freya


Senki sem azért téved be a temetőbe, hogy kellemes meglepetésben legyen része. Most viszont engem mégis meglepett egy kicsit, hogy Marcusra bukkantam Joseph sírjánál. Egyrészt mert elég sűrűn ki szoktam hozzá járni és még sosem találkoztam itt vele, másrészt pedig azt hittem nem is szokott kilátogatni hozzá, hiszen a történtek után nem lenne meglepő, hogy még erre sem venné a fáradságot. Eleinte nem akartam megzavarni, ezért álltam pár lépéssel meg a háta mögött, hangtalanul. Csak hallgattam amiket mondott, habár nehezen bírtak megállni, hogy ne szóljak valamit arra, mikor engem is felhozott, de azért mégis csak sikerült valahogy. Azért most tudatosult bennem, hogy a kemény külső mögött mégis csak rejlik benne érzelem. Nem is gondoltam volna, hogy ennyire fáj neki az ami történt. Mármint annyira erősnek látszik és szavaiból ítélve most inkább csak mérges, és csalódott mert nem hitte volna, hogy azaz ember, aki az apja volt ilyen dolgokat rejteget előle. Átverte, ahogy mindenki mást is, de hát Joseph már csak ilyen és most már nem fog vissza jönni a túlvilágról, hogy értesítsen minket arról, hogy kettős életet élt, mert ez a halálával nyilvánvalóvá vált számunkra. Ez ellen már nem tudunk semmit sem tenni, mindössze annyi amennyit még tehetünk, hogy elfogadjuk a történteket.
- Naiv lennék azért mert abban reménykedek, hogy egy napon talán nem csak úgy tekintesz majd rám, mint egy kártevőre? - Elhiszem, hogy nem ezt akarta, én sem rajongtam azért mert kiderült, hogy van egy nagybácsikám, aki magasról tesz rám. Pedig én tényleg nem akarok sokat. Mivel felfedtem magam ezért már nem fogok az eddig helyemen maradni, oda sétáltam mellé, letettem a sírra a csokrot, majd leültem mellé törökülésben.
- Ha már pont összefutottunk akkor segítek neked. - Nem kérdeztem meg, mindössze elvettem tőle a whiskys üveget és alaposan meghúztam. Ha már sikerült találkoznunk akkor előbb iszok pár korty töményet, mielőtt újra végig kell hallgatnom, hogy mennyire nem akarja, hogy az élete része legyek és sértegetni kezdene.
- Azért tudod van más tulajdonságom is a naivságomon kívül, de valahogy eddig csak ezt voltál képes észre venni. - Azért ez már egy kicsit tényleg sértő, hogy ellátogat az apjához, aki nekem a nagyapám vagyis csak volt és ilyen dolgokat mond el neki. Joseph legalább ismert engem, Marcus pedig még arra sem hajlandó, hogy egy szobában legyen velem huzamosabb ideig.

Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Marcus Finn Redford
Marcus Finn Redford



TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime26.10.13 19:10





Freya & Marcus


- Naiv lennék azért, mert abban mertem reménykedni, hogy egy temetőben nyugtom lehet mindentől és mindenkitől? - Nos, tévedtem. Az pedig hogy ez milyen kétségtelen pontosan ebben a pillanatban igazolódott be. Meglepetten, de inkább hitetlenkedve fordultam felé. Tényleg nem akartam elhinni, hogy még itt is, ahová a legkevésbé sem azért jöttem, hogy majd vele összefuthassak akarva akaratlanul is. Azért vagyok itt, mert mérhetetlenül tele van a tököm már ezzel az egésszel és továbbra úgy tartom, hogy a legkevésbé rá lenne most szükségem. Miért nem lehetsz felfogni, hogy egyszerűen semmire és senkire sem vagyok kíváncsi? De még kevésbé az unokahúgom megindító, bölcs és szívet melengető szavaira és tanácsira, hogy miként kellene feldolgoznom a történteket. Őszintén szólva pedig teszek rá, hogy szerinte mi volna a helyes, hogy mit gondol erről és hogy egyáltalán mit akar. Hidegen hagy. És ha mostanára még mindig nem sikerült ezt megértenie, akkor ostobább mint hittem.
- Hm, kártevőre... Egyre jobb vagy ebben. - A legutóbb ha jól emlékszem a parazita kifejezéssel jellemezte önmagát. Meg kell mondjam, hogy egyre találóbb hasonlatokkal áll elém. Egyre jobb ebben. Mert belátó unokahúgként nem vállt be. Viszont az ég világon semmit sem köszönhetek neki némi kellemetlenségen és bonyodalmon kívül. Semmi jót sem tett velem. Ellenkezőleg, mindent tönkretett körülöttem. Tehát semmivel sem tartozom az irányába, de legkevésbé kedves szavakkal. De végül mégsem dobtam ki a minap vagyis ez már tekinthető kedves gesztusnak a részemről, csupán csak próbálkoztam majd felhagytam vele.
- Nem rémlik, hogy kértem volna a segítségedből. - Sőt mi több, úgy általánosságban belőle sem kértem, mégis itt van. Tekinthető ez véletlennek? De erről inkább már nem kérném ki a véleményét, mert több mint valószínű, hogy úgyis csak többet látna a kérdésem mögé, mint amire valójában kíváncsi lettem volna.
- Tévedsz. Ezen felül még hihetetlenül idegesítő vagy. - Nem tudom, hogy ez hogyan lehetséges, de már csak a puszta jelenléte is felbosszant. Megszólalnia pedig már nem is kell, mert az csak a hab a tortán. Én pedig azért nem vagyok annyira édesszájú. Eleget láttam már ahhoz, hogy ennél többet már ne is akarjak megtudni. Nem tehetek róla, ha egyszer nem tud érdekelni. Sem mint nő, sem mint az unokahúgom. Mert ha legalább az egyik meglenne ezek közül azt észre vette volna. Nekem is feltűnt volna, hogy furcsa módon érdekel, még ha csak a mellmérete is, de tekintettel arra, hogy már volt szerencsém hozzá... Ez sem hoz igazán lázba.



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Ajánlott tartalom



TémanyitásTárgy: Re: Temető Temető - Page 3 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down

Temető

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
2 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Similar topics

-
» Gé & Payton - Egy temető éjszakáján

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
PRISON FRPG :: Város :: Külváros :: Vegas rosszabbik környéke-