welcome to prison frpg
üdvözlünk
lépj be las vegas-ba!
Amikor meghallod a nevet: Las Vegas, mi jut először eszedbe?
Kaszinók? Féktelen bulik? Black jack? Roulette? A lehetőségek tárháza végtelen, a kaszinók sora gazdagokat dönt mocsokba...
Azonban egy valamire senki sem gondol. Miután a kaszinóban megszeded magad zöldhasúval, nem árt vigyázni a haza úton; Las Vegas sem másabb, mint a többi város. Vannak rosszfiúk és rosszlányok is, akik képesek bárkivel végezni, ha úgy tartja kedvük. Vannak drogosok és más szenvedélybetegek, akik képesek ölni is azért, hogy megkapják a napi adagjukat. Táncosnők és krupiék, akik egy szempillantás alatt elveszik mindenedet. Prostituáltak és maffiózók, akiknek már, ha csak a nevét tudod, már veszélyben vagy. Mi a közös bennük? Egy rossz mozdulat, egy alaposan át nem gondolt lépés, és máris a börtönben találják magukat, ahonnan megszökni, még senkinek sem sikerült...
lépj be
las vegas téged vár
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
csacsogda
súgj nekem egy titkot...
promónk
csak tekintsd meg!
új posztok
kaptál választ?
Dylan & Minea
Minea Jade Weiss
30.07.23 19:29
Two against the world - Chase & Josie
Chase Hammond
07.04.23 12:31
Ben & Minea - Comatose
Ben Sullivan
25.03.23 22:48
Silly Cat - Alex & Vaughn
Alex Moore
25.03.23 10:59
Night Club
Sonia Lipinska
15.03.23 21:28
Hello Stranger - Minea & Ben
Ben Sullivan
14.03.23 22:01
Chippendale Club
Minea Jade Weiss
08.02.23 10:49
When It's All Over - Chase & Josie
Josie Harmon
28.01.23 12:52
Monsters - Ben & Minea
Ben Sullivan
21.01.23 0:28
a legaktívabbak
a legtöbb posztot írók
Admin (2202)
Galéria  - Page 2 Vote_lcapGaléria  - Page 2 Voting_barGaléria  - Page 2 Vote_rcap 
Lyna Hill (914)
Galéria  - Page 2 Vote_lcapGaléria  - Page 2 Voting_barGaléria  - Page 2 Vote_rcap 
Desmond Drescher (694)
Galéria  - Page 2 Vote_lcapGaléria  - Page 2 Voting_barGaléria  - Page 2 Vote_rcap 
Cassandra Drescher (640)
Galéria  - Page 2 Vote_lcapGaléria  - Page 2 Voting_barGaléria  - Page 2 Vote_rcap 
Charlotte Collins (501)
Galéria  - Page 2 Vote_lcapGaléria  - Page 2 Voting_barGaléria  - Page 2 Vote_rcap 
Jennifer Ariadne Lively (480)
Galéria  - Page 2 Vote_lcapGaléria  - Page 2 Voting_barGaléria  - Page 2 Vote_rcap 
Veronica Chloe Foster (455)
Galéria  - Page 2 Vote_lcapGaléria  - Page 2 Voting_barGaléria  - Page 2 Vote_rcap 
Aurora Rossum (430)
Galéria  - Page 2 Vote_lcapGaléria  - Page 2 Voting_barGaléria  - Page 2 Vote_rcap 
Minea Jade Weiss (349)
Galéria  - Page 2 Vote_lcapGaléria  - Page 2 Voting_barGaléria  - Page 2 Vote_rcap 
Dylan Hanning (330)
Galéria  - Page 2 Vote_lcapGaléria  - Page 2 Voting_barGaléria  - Page 2 Vote_rcap 
Top posting users this month
No user

Megosztás

Galéria

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime02.01.17 10:34

>> Hannah Emma Williams & Allison Thwaite


* * *
"Life is ten percent what happens to you and ninety percent how you respond to it. - Lou Holtz"

* * *

Az egész alakos tükör előtt álló fiatal nőt bámulom. Vörös ruhája testéhez tapad ezzel kihangsúlyozva idomait, hosszú, barna begöndörített és hajlakkal megerősített fürtjei arcát keretezve omlanak vállára, s ettől úgy tűnhet, mintha tudná, mit akar az élettől. Mintha sötét múltját elkendőzhetné egy csinos ruhával és egy jól összehozott nem túl erős sminkkel. Az ajka megrendül az emlék hatására, arca pedig komolyra fordul, mintha csak elvették volna a kedvét. Megfordulok s a nő is velem együtt fordul, s ekkor döbbenek rá, hogy talán nem is vagyok annyira ronda, mint ahogy én azt egészen eddig gondoltam. Hajam megigazítom és az éjjeli szekrényemhez sétálok, hogy egy utolsó pillantást vessek anyám képére, akinek szépsége minden ember életét beragyoghatta volna. Visszatartom könnyeim és piros retikülömmel az ajtó felé indulok. Magamra terítem a vastag bundám és fogok egy taxit a galériába menet.
Szeretem ezt a várost, még akkor is, ha a szerencsejáték városa és a bűnözők szabadon járkálnak az utcákon. Nem félek tőlük, sőt, egyenesen keresem a veszélyt, de a mai nap a megnyitómra igyekezve egészen máson jár az agyam. Ez a nap nem is lehetne jobb. Chloe, az egyik barátom rendezett nekem egy kiállítást a képeimből, amelyre meghívott számos újságírót, politikust és egyéb műkedvelőt, így lehetőségem nyílik arra, hogy fontos emberekkel találkozzak. Rendkívül hálás vagyok Chloe-nak, bár kissé meg is lepett az ötletével, de nem bánom. Talán ideje lenne már annak, hogy a város felfigyeljen rám, hiszen egész eddig csak kisebb újságoknak fényképeztem s nem törődtem saját elképzeléseimmel, de most hogy itt állok a küszöbén, kissé megijedtem. Ezernyi kérdés cikázik a fejemben, de nem hagyhatom, hogy a kérdések miatt elkalandozzon figyelmem, így mikor felérek a galériába, leadom a bundám az öltözőbe és saját fényképeim között elsétálva kutatom Chloe-t.
A műsor már épp elkezdődött s a beszédem is megvolt, ami alatt egész végig izgultam, a mikrofont szorongatva akadt meg a szemem egy szőke, nagyjából velem egykorú fiatal, smaragdzöld ruhát viselő nőn, aki épp ebben a pillanatban toppant be a kiállításra. Nem tudom, miért figyeltem fel rá, talán azért, mert senki más nem volt, aki után érkezett volna, talán azért, mert éppen arra néztem… talán, de az igazat megvallva, annyira nem is volt fontos, így beszédem után rögtön egy pincért kerestem, hogy egy finom pezsgővel öblítsem le a felgyülemlett feszültséget, amit a tömeg előtti köszöntőnek köszönhetek.
 Szavak: 379 × Shatter me × codes by Allison
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Hannah Emma Williams
Hannah Emma Williams



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime02.01.17 17:10



Allison & Hannah








É

szre sem vettem, hogy ennyire elkésetem, csak próbáltam úgy tenni, mint aki eddig is itt lett volna, kisebb – nagyobb sikerekkel, bár inkább kisebbekkel, mert csak az nem vette észre, hogy egész este nem voltam ott akinek olyan erős dioptriás szemüvege van, hogyha rossz szögben áll, és keresztül esik rajta egy fénysugár elfüstöl egy vasajtót. A beszédek kellős közepén érkeztem meg, így élveztem, hogy csak a hátát látom az embereknek, és ha nem nyikordul meg az a nyamvadt ajtó akkor még talán a pódium főszereplője sem vett volna észre, de ekkora szerencsém persze nincs, de legalább nem tett szemrehányást, akkor tuti itt süllyedtem volna el szégyenemben menten, az már egyszer biztos, még akkor is ha nem én tehetek arról, hogy későn szereztem tudomást erről az egészről, és, hogy pont nekem kell részt vennem rajta, mert a főnököm túl lusta azt a hatalmas fenekét belepréselni bármibe is. Érdekes témát sikerült a szerzőnek megfogni a képek által, olyan nem titkolt mélység árad belőle, amit csak az nem vesz észre, aki tényleg nem akar. Vannak kiállítások amiket én, mint műértő látom ki a képek rejtett lényegét, de itt még keresni sem kell, vagy azon gondolkodni mire is gondolhatott. Szinte azonnal árad belőle az érzések tömkelege, mindenkiben kicsit mást mozgat meg, hisz nem mindenki éli meg ugyan úgy a fájdalmat. Nem tudom miért, de a képei láttán az az érzésem támadt, hogy szorosan magamhoz akarom ölelni őt, és csak halkan suttogni, hogy minden rendbe fog jönni. Úgy éreztem muszáj tovább mennem, mert ha még öt percig néznem kell elbőgöm magam, egy pohár pezsgőért nyúltam és el akartam fordulni a képtől, amikor véletlenül összeütköztem egy vörös ruhás nővel, a pezsgőm az utolsó másodpercben sikerült megmentenem, hogy ne landoljon a látványosan gyönyörű ruháján.
- Uram isten! Ne haragudj! Nem volt szándékos. Nagyon sajnálom. Próbáltam szabadkozni, és menteni a menthetőt, valahogy reméltem, hogy nem mindenki minket néz. Hiába…






Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Admin
Admin

Admin


TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime12.04.20 16:33

Szabad játéktér!
Vissza az elejére Go down
https://prison.serbianforum.info



do you know who i am?
Freya N. Bosworth
Freya N. Bosworth



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime12.04.20 16:34



Marcus & Freya




Az élet mindig megy tovább... Szóval azon igyekeztem, hogy helyre rázzam az életemet. Töretlenül folytattam a tanulást, túl sok álmatlan éjszakát is okozott. Miért nem közölték már velem a legelején, hogy ez nem lesz könnyű? Persze nem is hittem volna, hogy egy pszichológia hallgatónak könnyűek lesznek az egyetemi évei, de szeretem a kihívásokat és talán pontosan ezért vállaltam be még egy munkát is a tanulás mellé.
Őszintén tartottam attól, hogy nem fog tetszeni, mert erről a munkáról szinte semmit sem tudtam, mindössze annyit, amennyit a filmekben láttam. Viszont kellemesen csalódtam. Már néhány hete itt dolgozok és élvezem a munkát. Nem akarom elkiabálni, de szerintem a főnököm is kedvel, mert eddig mindig rendes volt velem és sosem csinált abból problémát, ha a beosztásomat át kellett egy kicsit alakítanom. Valójában nem nehéz a munka, lényegében a papírmunka szokott rám várni és az, hogy bemutassam az érdeklődöknek az új festményeket és igyekezzek rájuk vevőt találni.
- Ha minden igaz, akkor néhány perc múlva megérkezik az egyik potenciális művészünk, tegyél meg mindent annak érdekében, hogy itt akarja kiállítatni a műveit. Ígéretesnek tűnik. - Közölte velem a főnök és már tovább is robogott. Annyi energia van benne, hogy mindig úgy közelekedik, mint egy hurrikán.
- Persze, mindent megteszek. - Szóltam utána, de amilyen tempót diktált már lehet, hogy meg sem hallotta. Miközben a papírmunkát csináltam azon gondolkoztam, hogy ki is lehet az a tehetséges művész, akit minden áron meg akarunk kaparintani. Most kell csak igazán bevetnem minden meggyőző tehetségemet. Az egyik festményt egy külföldi vállalkozó vette meg, én pedig győzerővel töltöttem ki róla a papírokat, amik a szállításhoz szükségesek, egészen addig míg a bejárati ajtónál lévő kis csengő meg nem szólalt. Felnéztem és szóhoz sem tudtam jutni. Szerencse, hogy nem vágtam magam hanyatt meglepettségemben. Marcus lépett be az ajtón...






Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Marcus Finn Redford
Marcus Finn Redford



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime12.04.20 19:55





Freya & Marcus


Az utóbbi bőven kijutott a családi drámából, ami azért is hangzik furcsán, merthogy nekem sosem volt igazán családom és most sem akartam, de hát vannak emberek, akik nehezen fogadják el mások döntéseit és a nehezükre esik beismerni, hogy nem tehetnek ellene semmit. Úgy, hogy most még hálás is vagyok, amiért dolgozhatok és, hogy végre mással kell foglalkoznom. A napokban felkeresett egy galéria, hogy szívesen kiállítanák a képeimet, és valamikor fáradjak be, hogy megbeszéljük a részleteket, aztán, ha mindkét félnek megfelel, akkor egy jó ideig lesz munkám. Velük még nem dolgoztam, így előbb inkább úgy döntöttem körülnéznék kicsit.Igényes vagyok a munkámra, így a környezetre is, plusz előbb váltanék pár szót a illetékes személlyel, mielőtt megállapodnánk bármiben is. Annyit mondtak bármikor megfelel az idő, így a reggeli órákban érkeztem, beléptem, majd nem akartam hinni a szememnek. Komolyan isten átka ez a nő. Úgy éreztem legbelül kisülnek azok a bizonyos fogaskerekek, és mindjárt füstölni kezdek, de próbáltam megőrizni a hidegvérem, és a munkára összpontosítani, bár majd kibukott belőlem, hogy mégis mi a fészkes fenét keres itt.
- Micsoda meglepetés. - Sétáltam oda a pulthoz. Hát ez több okból is érdekes, de most egyik sem érdekel túlzottan.
- Állítólag van itt valaki, akivel beszélhetek. A galéria érdeklődött a képeim iránt, kiállítaná őket. - Köszörültem meg a torkom, szóval jó lenne, ha mihamarabb itt teremne, bárki is legyen az, csak most azt ne merje nekem mondani, hogy vele kell beérnem, mert az már szinte nevetséges is lenne. Egyáltalán mióta lehet itt? Egy hete? Kettő? Mit ért ő az efféle dolgokhoz egyáltalán, már azontúl, hogy hisztizik plusz anyaszült meztelenre vetkőzik a lakásomon... ez aztán a művészi lélek. Már alig várom mit tud nekem mondani. Létezik, hogy egy másik oldalát fogom megismerni. Kétlem, de ha már pillanatnyilag nincs más választásom, akkor kivárom mi fog történni.




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Freya N. Bosworth
Freya N. Bosworth



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime13.04.20 14:00



Marcus & Freya




Igyekeztem az életem azon szakaszát örökre lezárni, amiben megismertem a bácsikámat. Az eleje sem volt túl kecsegtető, a közepe még annál is rosszabb, de a végére már mindketten kiábrándultunk egymásból, ha lehet ezt így mondani... Szóval tényleg a jövőm építésére koncentráltam. A tanulmányi átlagom jobb, mint valaha és a munka is nagyon jól megy. Legalábbis a főnököm szerint van érzékem hozzá, mintha csak erre születtem volna. Jó szemem van kiszúrni a tehetségeket, és azokat akiket megéri kiállítani a galériában.
Annyira el voltam foglalva azzal, hogy minden tökéletes legyen körülöttem, hogy azt el is felejtettem, hogy Marcus bácsi is amolyan művész lélek, amikor nem alkoholistát játszik. Vagy az alkohol és a művészet kéz a kézben jár? Általános, hogy a művészeknek kell lenniük valami elvont szokásnak? Alkohol, drog, szex, bármi más? Inkább bele sem gondolok.
- Velem kell beérned. - Nem akarok neki rosszat, történt ami törént... Ha gonosz ember lennék, akkor addig ültetném a főnököm fülébe a bogarat róla, ameddig vissza vonja az ajánlatot. Tehetségesnek tartom, habár a modorán nagyon sokat kellene csiszolni.
- Van ezzel bármi problémád? - Vajon tudni fogunk együtt dolgozni? Mert mindent meg kellene tennem annak érdekében, hogy közte és a galéria között megszülessen a megállapodás. Ezt a feladatot rám bízták, pedig most inkább vagy ezer papírt töltenék ki, de nem válogathatok. Ha ezt mondta a főnököm, akkor le kell nyelnünk az eddigi sérelmeinket és végre felnőtt módjára kellene egymással viselkednünk. Már csak ezzal az a probléma, hogy Marcus nem tekint rám felnőtt nőként, mintha még mindig csak egy gyerek lennék a szemébe. Aláírom néha gyerekesen viselkedtem, de annak már vége. Sőt, nagyon bizok abban, hogy nem fog jelenetet rendezni, vagy bármi más, amivel kellemetlen helyzetbe hozhatna. Leginkább annak örülnék, hogy ha titokban maradna az ismeretségünk. Nahát, úgy tűnik, hogy a mi családunk tényleg rajong a kis titkokért.






Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Marcus Finn Redford
Marcus Finn Redford



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime13.04.20 15:43





Freya & Marcus


Ez nem hangzott valami lehengerlően, úgy érzem ez az arckifejezésemről is jól leolvasható, most mégis magamban tartottam minden nyers vagy épp ide nem illő megjegyzésemet. De meg kell hagyni, neki időről időre sikerül túlszárnyalnia minden képzeletemet, mert azt még álmomban sem hittem volna, hogy épp a munkámmal kapcsolatban fogok vele ismét összefutni, sőt abban reménykedtem, hogy egyáltalán soha nem fogjuk már látni egymást, milyen szép is lett volna, de úgy tűnik a sors mégis mindig utánam tolja talicskán.
- Akkor azt fogom tenni. - Nagyon úgy fest, hogy tényleg nincs egyéb opció. Azért különös, hogy valamiképp mindig keresztezik egymást útjaink, azt azért már nem nézném ki belőle, hogy utánanézett volna, hogy eddig melyik galériákkal dolgoztam együtt és kikereste volna az álláshirdetések között hová keresnek új munkaerőt. Ez még hozzá mérten is sok lenne, vagy egyszerűen csak még nem jutott eszembe. De túl bizarr ez véletlennek.
- Nyűgözz le, csak ne úgy, ahogy szoktál. - Abból a Freyából azt hiszem eleget láttam és hallgattam már, sőt még egy kicsi és együtt járhattunk volna kezelésre, ő azért, amiért totálisan rávan kattanva az eltitkolt nagybácsijára, én meg azért, mert megbolondulok tőle. De ahogy látom egészen jó bőrben van, sehol egy karcolás rajta, vagyis akkor egyben hazaért aznap éjjel. Kíváncsi lennék miféle sztorival állt elő, bármivel is, remélem az igazsággal, hogy nálam járt. Semmi kedvem egy újabb alaptalan családi drámához, pedig nagyot szólna, ha magamhoz csábítom az unokahúgomat, tulajdonképp még könnyen is ment volna, amilyen kíváncsi és ragaszkodó természete van. Egy biztos, ezt nem az apánktól örökölte. Néha egészen érdekelne vajon milyen mesékkel etethette a nagyapa, de annyira azért mégsem, hogy komolyan rá is kérdezzek egy ital mellett, ahhoz több is kéne és mi nem alkotunk jó párost, ő meg én plusz egy üveg ital, még sosem végződött jól.




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Freya N. Bosworth
Freya N. Bosworth



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime13.04.20 21:52



Marcus & Freya




Legszívesebben megütném. Mégis kinek képzeli magát? Eddig nagyon is rendes voltam vele és nagyon nem hiányzik az, hogy ilyen pofákat vágjon. Nem kell mondania egy árva szót sem, az arca szavak nélkül is árulkodó. Elhiheti, hogy nekem sem ez a legnagyobb boldogságom, főleg azok után... Nem volt túl jó a kapcsolatunk egymással és nem is akarom magamat abba a tévhitbe ringatni, hogy azért találkoztunk ismét, hogy kapjunk egy új esélyt az újrakezdésre. Én csak el szeretném végezni a rám kiosztott munkát, hogy a főnököm elégedett legyen és ennyi. Remélhetőleg Marcus partner lesz ebben, mert ha a főnököm elégedett, akkor ez azt jelenti, hogy neki biztosítva van a munka és a kiállításihely itt a galériában.
- Szeretem a munkámat és szeretném megtartani. Ezért kérlek próbáljunk meg összedolgozni. - Remélem nem kérek sokat. Mégis már a legelején szerettem volna leszögezni, hogy én tudnék vele együtt működni, persze csak akkor, ha Marcus nem akarja megnehezíteni a dolgomat. Ki tudja? Talán neheztel rám... Vagy tényleg egyáltalán nem is érdeklem és neki teljesen mindegy, hogy ki az "összekötője" a galériában.
- Menni fog? - Mert ha nem, akkor feleslegesen nem akarom koptatni a számat. Akár egyszerűen oda is állhatnék a főnököm elé és mindent bevallhatnék neki. Beszámolhatnék neki a rokoni dologról is és a közöttünk lévő ellentétekről és, hogy ez miatt nem szívesen dolgoznék vele, de bízok benne, hogy ettől sokkal profibb vagyok. Tegyük csak félre a múlt sérelmeit és koncentráljunk a közös munkára. Nem fog örökké tartani, túléljük.
- Állítólag ígéretesnek tűnsz, legalábbis az előtt Grace azt mondta. - Grace a főnök, mindent amit ebben a szakmában tanultam azt tőle lestem el. Persze igyekszem az órákon hallottakat is kamatoztatni itt, főleg akkor mikor a potenciális vevőkkel kell tárgyalnom, vagy adnom nekik egy kis lökést, hogy megvegyenek egy festményt.






Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Marcus Finn Redford
Marcus Finn Redford



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime16.04.20 21:19





Freya & Marcus


- Még a végén meg kell kérjelek, hogy állj nekem megint modellt. - Jegyeztem meg kissé szórakozottan, valóban eléggé szórakoztató a kialakult helyzet, azt pedig még élvezné is, ha ilyenre kérném fel, hiszen eddig határozottan elleneztem a dolgot, de a művészetért és a sikerért mindent. Biztosra veszem, hogy igen csak mulattatná a kialakult helyzet, de egyelőre méég és szerencsére nem kell ilyen tettekhez folyamodnom, életem egyik legpocsékabb napja lenne, ha tőle kellene kérnem bármit is, tessék, ennyit egyáltalán nem esett a nehezemre bevallani, akkor ez már akár haladásnak is minősülhet a kettőnk kapcsolatában? Végül is, azt mondják, hogy kis dolgokkal kell kezdeni, nemde? Bár ezt neki jobban kéne tudnia, ő tanul ilyesféle maszlagot, de végre valahára nem engem analizál.
- Akkor körbevezetsz? Szeretek mindent látni. - Hangzott, ahogyan hangzott, nem igazán foglalkoztat, csak haladjunk, már így is több időt töltöttem az unokahúgommal egy légtérben, mint szerettem volna és még hallgatnom kell, ahogyan lenyűgöz, szóval kezdjünk minél előbb. Nem lehet itt túl régóta, nem mondom, hogy a város összes galériájában megfordultam már, de azért időnként egy-egyben igen, tapasztalat híján pedig meglepett, hogy éppen itt találkozunk. Különös ez a hirtelen változás. Kiakadt a bátyám a legutóbb kis kiruccanása után? Vagy mire ez a hirtelen felnőttesdi? Munka meg miegyéb? Néhány napig kimaradok az események fergetegéből és mi történik? Az egy szem unokahúgom komolyan dolgozni kezd. Kimaradtam volna még valamiből? Esetleg el is cuccolt otthonról? Mert az aztán tényleg meglepő volna, bár mások ablakán mindig is jobban szeretett beesni, mint a sajátjukon, vagy ez csak az én kiváltságom lett volna? Mindegy is, a lényeg, hogy most már pénzkereső felnőtt nő, még akár az is feltételezhető, hogy elkezd úgy is viselkedni. Felüdülés volna. De lássuk inkább a galériát meg Freyát munka közben, ennél bunkóbb már nem leszek, ha ettől tartana.




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Freya N. Bosworth
Freya N. Bosworth



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime17.04.20 7:44



Marcus & Freya




Szóval így... Emlegetjük a múltat? Pedig én már azt hittem, hogy fel sem fogjuk hozni, hogy inkább úgy teszünk, mintha eddig semmi közünk sem lett volna egymáshoz. Egy biztos, hogy én nagyon szeretnék úgy tenni és tuti, hogy itt senki sem fogja tőlem megtudni, hogy miféle szálak is fűznek hozzá.
- Hogy aztán a munkahelyemen nézzem végig, hogy mások megbámulják? Kösz, inkább kihagyom. - Mennyire kellemetlen lenne az egész...  Főleg akkor, hogy ha fel is ismernék, hogy én voltam az, aki modellt állt. Elég volt egyszer is, akkor igaz, hogy én jobban szerettem volna, mint Marcus, de mégis sikerült rávennem. Valójában nem tudom, hogy ott és akkor mi ütött belém. Talán csak jó szórakozásnak hittem, vagy inkább polgárpukkasztásnak, hogy levetkőzök előtte, hogy aktot tudjak állni, vagy talán csak szerettem volna, hogy megörökítsem, míg fital és szép vagyok. Tökéletes lett, érzéki és erotikus, cseppet sem olcsó pornó.
- Természetesen. - Rámosolyogtam, de csak a látszat végett. Mert ugye sosem lehet tudni, hogy Grace mikor száguldózik el erre. Egészen motívál, hiszen elképesztő, hogy mennyi energiája van és rajta tényleg látszik, hogy szereti is azt, amit csinál. Mármint én is szeretek itt dolgozni, de néha már kicsit soknak érzem, főleg ha a nyakamba zúdul egy csomó tanulnivaló.
Tettem is a dolgomat, megindultam annak reményében, hogy akkor követni fog, ha már ezt várja el tőlem. Szóval Marcus most itt a turista, én pedig az idegenvezető. Juhu, de jó nekem.
- Dario képei mostanában nagyon népszerűek. - Néhány lépésre már bele is botlottunk az első képbe. Kissé elvont témájúak, de van akinek ez tetszik. Egyesek szerint azért lett ennyire felkapott, mert bátran bánik a színekkel és nem fél tabu témákat boncolgatni.
- Elhinnéd, hogy milliós összegeket kap képenként? - Ez nekem csak jó, hiszen annál jobb juttatást kapok, főleg akkor, ha nekem köszönheti a vevőt.
- Most úgy mondanék valamit, de inkább nem akarok személyeskedni. - Szerettem volna közölni vele, hogy szerintem sokkal jobb művész, mint ez a Dario, hiszen láttam a munkáit, de inkább haladjunk, még sok látnivaló van és a végén még papírmunka is vár ránk, ha nem riassza vissza, hogy együtt kell velem dolgoznia.






Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Marcus Finn Redford
Marcus Finn Redford



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime19.04.20 10:44





Freya & Marcus


Hmm, hát ez igazán... Milyen sajnálatos... nem, annyira azért mégse. Pedig micsoda móka lett volna. Nem, ezt sem hiszem.
- Ez esetleg majd csak akad egy szemérmetlen nő a városban... - Ami azt illeti tele van velünk a város, és ha már Freya nem szeretne többé az ihletadóm lenni, sebaj, majd akad valaki más, különben is leginkább az idegeimre ment csak.
- De amúgy megsúgom, hogy egy kisebb vagyonért kelt el. - Ennyit még azért hozzátettem semmitmondóan. Értékes darab volt, azt meg kell hagyni, Freyát meg kis híján megerőszakolták miatta egy sötét utcában, így talán mégsem annyira jó ötlet, de ha meggondolná magát, nos mondanám, hogy az ajtóm nyitva áll, de az már túlzás lenne, amúgy is többször használja az ablakot.
- Elképesztően merész és pofátlan árakat követel, de nem rosszak. - Tudok olyanokról is, amikor totál amatőr volt a művész... művész, annak nem nevezném, egy öt éves kislány különbet mázolna, Európában mégis kerek negyven ezer euróért kelt el és talán tíz percet nem lógott a falon, amint kimondod, hogy elvont, már elvan adva, sőt a legmagasabb áron kelnek el, hol ott három ecsetvonás az egész.
Kicsit meglepődöm, személyeskedő? Az eddigieknél jobban? Tudna még olyat mondani, amit eddig esetleg még nem vágott volna a fejemhez dühében, vagy ez valami új lenne? Néhány másodpercig foglalkoztat a kérdés pusztán kíváncsiságból, aztán mégis inkább elvetem a dolgot és csak követem.Milliós összegekért... Szeretem a kihívásokat és most kedvem is támadt hozzá. Olyan képet készítenék róla, hogy szemtelenül jól járnánk mind a ketten, de ha nem, hát nem. Érdeklődve figyelem a képeket, vannak itt valóban egészen jók és egészen nevetségesek is nevetséges összegekért, de a művészet azt hiszem már csak ilyen. Még Freya is simán megpróbálkozhatna vele, tíz ezerért tuti elmenne, csak be kellene dobni, hogy valami új feltörekvőben lévő művész és később ettől sokkal többe fognak kerülni a munkái.  




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Freya N. Bosworth
Freya N. Bosworth



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime21.04.20 7:26



Marcus & Freya




- Sőt, ha esetleg lenne még rajzod rólam, akkor szeretném megvenni. - Ezt olcsón nem fogom megúszni, de gondolnom kell a karrieremre is. Most pedig nem a galériás munkámra célzok, mert ez csak átmeneti addig míg meg nem szerzem pszichológiából a diplomát. Ki venne komolyan egy olyan embert, akiről meztelen rajzok vannak? Lehet, hogy ezt csak én aggódom túl és semmiféle hatása nem lenne a karrireremre, de azért jobb félni, mint megijedni. Inkább legyek most óvatos, ha már voltam olyan ostoba, hogy modellt álljak neki. Nem tagadom, én akartam, de azóta már sok minden megváltozott. Már az is elég bűntetés, hogy egy rólam készült rajz már el is kelt. Azt hiszem, hogy ezt még túlélem. Remélhetőleg nem fogják sokan látni. Azon meg se lepődök, hogy csak most tudom meg, hogy mennyit kaszált az én tökéletes testemmel, de önző dög. Egy dollárt sem láttam abból a rengeteg pénzből, elvégre nekem is járt volna némi részesedés.
- Stella műveit nem szeretem. Szerintem megártott neki a sok festék szag. - Az is lehet, hogy nekem nincs humorérzékem, vagy tényleg nem viccesek a művei, pedig elmondása szerint arra törekszik. Személyesen is tartom velük a kapcsolatot és szerintem ez a nő nem tudja mindig, hogy melyik bolygón is van. De tényleg lehet, hogy csak nekem nem vicces egy olyan kép, ami egy erdőt ábrázol kis pénisz alaku gombákkal, rengeteg gombával.
- Jelenleg van szerződésed bármelyik galériával? - Miközben körve vezettem azért elkezdtem érdeklődni a hivatalos dolgok iránt is, hiszen ha nálunk akarja a műveit értékesíteni, akkor tudnom kell néhány dolgot. Gondolom nem ez lesz számára az első ilyen szerződés kötés, szóval tudja, hogy mi ilyenkor az elvárt procedúra. Több lehetőség is adott a számára. Vagy részesedést kap a képek után járó összegből, vagy kizárólagos szerződést kötünk egy adott időre, amiben tisztán le van írva, hogy csak a galériának van jogában értékesíteni a műveit. Ami ugye azt is jelenti, hogy simán beperelhetnénk szerződés megszegése végett, ha kiderülne, hogy valaki vett tőle egy festményt a galéria közreműködése nélkül.






Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Marcus Finn Redford
Marcus Finn Redford



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime24.04.20 22:57





Freya & Marcus


- Mindössze néhány vázlat legfeljebb, de azokat szeretném megtartani. - Sosem adom el a vázlataimat, annyit mondhatok, hogy nem fogom őket elhasználni a belegyezése nélkül, de nem óhajtok véglegesen megválni az összestől. Persze biztosra veszem, hogy megfizetné, azt sem tartom kizártnak, hogy előbb arra gondolt, hogy ezt most alaposan kifogom használni, de nincs szükségem a pénzére, viszont egy bírósági perre se igazán a személyi jogai megsértése végett, szóval a rajzai biztonságban lesznek, csak épp nálam, így úgymond kénytelen lesz mégis csak megbízni bennem.
- Valami egész biztosan beütött a csajnál. Azok ott, csak nekem hasonlítanak női mellekre? - Léptem közelebb egy másik festményéhez, vagy mik ezek, de komolyan flúgos. Értem én, hogy férfiból vagyok, ezért is bátorkodtam rákérdezni, de megmernék esküdni rá, hogy azok ott cicik, reggel kilenc van, vezettem, szóval kijelentem, hogy még csak ittas sem vagyok, csak kávét ittam és azt sem toltam túl.
- Nem, jelenleg nincs megállapodásom az újabb műveimmel kapcsolatban senkivel sem, persze lett volna a korábbi galériával, de a legutóbbi incidens után, felbontottam velük a szerződést. - Nem igazán ellenkeztek, fogalmazzunk úgy, hogy meggyőző tudok lenni, nem igazán csípem, mikor elkapják egy sötét sikátorban és megpróbálják megerőszakolni és megverik a nőt, akit a képeimen ábrázolok.
Bízzunk benne, hogy ide nem járnak hasonló állatok, bár erről azt hiszem senki sem tudna kezeskedni, mindenesetre ronda dolog volt, az unokahúgom és örülhet  barom, hogy nem három perccel előbb érkeztem, mert nem Freya szorult volna elsőbbségi ellátásra.
- Mióta vagy itt? Vettél már részt kiállításmegnyitón? Milyennek találtad az embereket? - Ez fontos, nem akarok több ilyen balhét, se semmilyen más kellemetlenséget. Abba nem lehet beleszólásom, hogy odahaza mit kezd valaki magányában a képeimmel, miután megvásárolta, de az nem mindegy milyen módon viszonyul hozzá nyilvános helyen.




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Freya N. Bosworth
Freya N. Bosworth



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime25.04.20 8:52



Marcus & Freya




Ezt el sem akarom hinni. Azt gondoltam volna, hogy annyira örül annak, hogy többet már nem kerestem fel, hogy megszabadult mindentől, ami esetleg rám emlékeztetné. Erre kiderül, hogy a rólam készült vázlatokat megtartotta. Nehezemre esik elhinni, hogy nézegeti, mikor rátör a nosztalgia.
- Mégis minek? - Hogy aztán tudjon mivel zsarolni? Mert őszintén akár még ezt is kinézném belőle. Azt hiszem, hogy azzal sem mennék sokra, ha megszerezném tőle azokat a bizonyos vázlatokat. Mert szerintem már anélkül is le tudna rajzolni, hogy modellt állnék neki. Legalábbis úgy hiszem, hogy Marcus annyira profi, hogy akár még ez is menne neki.
- Valóban azok. - Mondtam vállat vonva, mintha természetes lenne, vagy akár hétköznapi, hogy a festményeken fedetlen mellek vannak, mert a mai világban szerintem már tényleg nem tabu ilyeneket festeni. Sőt, van ennél meredekebb festmény is kicsivel odébb. Ami a női nemiszervet ábrázolja virágba borulva. Tuti, hogy tetszene neki.
- Szóval, akkor benne lennél egy kizárólagos szerződésben? - Mert ha igen, akkor akár még a mai nap alá is írhatja a szerződést. Általában néhány hónapról van szó először, aztán meglátjuk, hogy hogyan reagál a közönség a művelire és aztán, ha megüti az elvárt mércét akkor szó lehet arról is, hogy hosszabb távra tervezünk vele. Ilyen egyszerű az egész. Neki csak alkotnia kell.
- Elég régóta, hogy tudjam mivel lehet sokat kaszálni. - Most tesztelni akar? Azt gondolja, hogy nem vagyok alkalmas ehhez a munkához? Mert az eddigi eladásai másról árulkodnak.
- Általában többségben vannak a gazdagok és sznobok, akik azt hiszik magukról, hogy művészetpártolok, ha megvesznek néhány festményt, de valójában cseppet sem értenek a művészethez, csak szeretnek hencegni a legújabb szerzeményükkel. - Ezért képesek kicsengetni a pofátlan összegeket is. Nekik nem számít a pénz.
- Viszont a többi művész is megszokott jelenni, hogy megnézze a konkurenciát. - Azt inkább kihagyta, hogy előszeretettel savazzák egymást, de ezt biztosan tudja, de ha mégsem, akkor idővel rá fog jönni.




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Marcus Finn Redford
Marcus Finn Redford



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime25.04.20 12:13





Freya & Marcus


- Egyszerű, mert azok az én rajzaim, nem eladóak, de nyugodtan beperelhetsz, ha egyszer úgy látod, hogy visszaéltem a szerzői- és személyi jogaiddal és felhasználtam őket egy munkámhoz. - Ami nem valószínű, de legyen ez most elég biztosíték, mert nem vagyok hajlandó túladni azokon a vázlatokon, de afelől nyugodt lehet, hogy nem fogom önös célra használni őket. Mindenkiét megszoktam tartani és még soha sem volt ebből félreértés vagy probléma, Freya az első, akinek ezzel gondja van, de erre mondjuk akkor is gondolhatott volna mielőtt ledobta a ruháit, amit emlékeim szerint én határozottan elleneztem, de eleget tettem a kérésének, csak mielőbb visszakerüljenek rá a ruhái, az unokahúgom, az ég szerelmére!
- Igen, őket ismerem. - Az a kategória, akiknek bármit eladsz, csak tudni kell hatni az egójukra, plusz el kell hinteni pár szóban, hogy feltörekvőben van a művész pályája és csak idő kérdése, hogy befut, akkor pedig jóval többet is elkérhet a művejiért, már viszik is. És vannak az ennél egy fokkal fentibbek, ők valamivel kifinomultabbak és értenek is valamicskét a művészethez, legfelül pedig az igazi művészetek kedvelői vannak, akik többet látnak egy festményben, ők valóban azt keresik egy képen, amit a művész megakar mutatni, és nem az árral törődnek, hasonlóképp van ez mondjuk egy borkóstolón.
- Én is jelen szoktam lenni, de engem nem igazán a konkurencia érdekel, hanem az emberek. - Szeretek velük szóba elegyedni anélkül, hogy tudnák, hogy az én képeimről beszélünk, méltányolom az őszinte véleményt és kritikát mindentől függetlenül. Szeretek csak úgy körbejárni, elvegyülni és hallgatni másokat, ahogy beszélgetnek, nézetet váltanak, általában érdekes szokott lenni.
- Van még bármi, amiről tudnom kéne? A szerződéssel kapcsolatban. - A kötelezettségekkel tisztában vagyok, az általános jogokkal is, de talán van, amit ők másképp csinálnak, tudni szeretnék mindenről, hogyan dolgoznak, de összevetve az eddigieket, szerintem megállapodásra fogunk jutni.




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Freya N. Bosworth
Freya N. Bosworth



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime01.05.20 2:03



Marcus & Freya




- Vigyázz, nehogy szavadon fogjalak. - Ennek ellenére nem tudom elképzelni, hogy úgy elfajulnának közöttünk a dolgok, hogy végül pereskedésre adnám a fejemet. Az már nagyon elcseszett lenne, ha perelném Marcus bácsit... Habár a mi családunk alapból el van cseszve.
- Ez igazán érdekes... - Gyorsan be is fogtam a számat, mielőtt még bármi mást mondhattam volna. Tényleg érdeklik az emberek? Akkor vagy nagyon is sikerült félre ismernem, vagy sikerült magáról elhitetnie velem amit csak akart. Azt gondoltam, hogy annyira elvan szállva magától, hogy bizony senki véleménye sem érdekli. Esetleg még azt, hogy túl büszke ahhoz, hogy elfogadja még az építő kritikát is. Egy önző önimádó.
- Szóval akkor csatlakozol egy műveidről szóló beszélgetéshez, anélkül hogy tudnák hogy te ki vagy? - Mert ezt az egészet valahogy így tudnám elképzelni, habár azt még mindig nehezemre esne elhinni, hogy Marcus nem dicsekedne el azzal, hogy most a kiállítása zajlik. Lassan már tényleg nem tudom, hogy mit gondoljak róla.
- Szerintem nézzük át a szerződést, abban minden kérdésedre választ fogsz találni. - Indultam is volna vissza vele az előtérben lévő asztalomhoz, ahol várt volna ránk jó néhány oldalnyi átrágni való, de valamiért még nem vett rá a lélek, hogy meginduljak. Ki hitte volna, hogy Marcus társasága élvezetes is tud lenni? Nem is értem, hogy eddig miért kellett velem olyan barom módon viselkednie.
- Vagy előtte még körbe akarsz nézni jobban? Mert még rengeteg alkotás van itt, amit még nem láttál. - Mert, ha én a helyében lennék, akkor mindenre kíváncsi volnék, kezdve azzal, hogy milyen művek vannak kiállítva, ha már azt akarom, hogy a saját műveimet ezek mellé tegyék ki. Nagy a galéria és még felét se látta. Igaz nem az összes művész olyan szabadszellemű, amivel eddig találkozott, vannak visszafogottabbak is, de a maguk módján azok is tudnak elképesztőek lenni. Nem kell ahhoz mindig meztelenség, hogy egy kép fel tudja kelteni mások érdeklődését és persze kinyitni mások pénztárcáját.  




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Marcus Finn Redford
Marcus Finn Redford



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime07.05.20 16:15





Freya & Marcus


- Igen, valahogy úgy. Érdekel a kritikájuk meg a véleményük, ha a munkámról van szó, ha a magánéletemről, akkor már kevésbé. - De ezt bizonyára észrevehette, néhányszor. Szinte hihetetlen, hogy eljutottunk arra a pontra, amikor nem folytatja, hanem azt teszi, amit már a legelején kellett volna, feladja a dolgot. Értelmetlen és teljesen hiábavaló erőfeszítések voltak a részéről. Mi nem ismerjük egymást, sohasem ismertük és soha nem is fogjuk. A legjobb viszony, amit kialakíthat kettőnk között, az itt van, most.
- Nem tudom Freya, itt te vagy a főnök, mond merre és követlek. - Elgondolkodón tekintek körbe, igen, szívesen körülnéznék mi van még itt, szeretnék jól dönteni hozni, de ehhez előbb ismerni akarom a részleteket, mindenről, amit csak érdemes tudni az itteni munkáról, körülményekről, művészekről.
- Nézzünk csak körbe rendesen. - Ráérek, a ma délelőttöm mondhatni, hogy erre van szánva, arra persze nem számítottam, hogy ezt a időt az unokahúgommal fogom eltölteni, de hát az élet kiszámíthatatlan. Eddig egészen jól ment. Nem személyeskedünk, így még akár az is elképzelhető, hogy működni fog.
- Még valami, volt a galériának a múltban bárminemű félreértése a művészekkel, vásárlókkal, bárkivel, bárminemű incidens, akármi? - Ez fontos, tekintve a nemrég múltban történteket, semmiképp sem szeretnék újabbat. Tudom, a botrány általában jót tesz a hírességeknek, vonzza a pénzt és a figyelmet, de én valahogy ennek nem örülnék, nem örülök neki, ha valaki a modelljeimet támadja meg, hiba volt, ami nem fordulhat elő többet, nem akarok arról híresség válni, hogy verekedés követi a kiállításomat. Elég pofásan néz ki a hely, remélem legalább ennyire vannak szűrve az idelátogatók is, viselkedjünk az ég szerelmére, abba már nem szólhatok bele, hogy ki mit csinál a képeimmel az otthonában, felakasztja őket, aztán hozzájuk fordul magányos pillanatában, őszintén leszarom, ehhez semmi közöm, de a jelenlétemben nem tűröm az efféle olcsó megnyilvánulást.




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Freya N. Bosworth
Freya N. Bosworth



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime02.06.20 10:58



Marcus & Freya


original.gifgpw55cjv587656fd40feb623278142.gif


- Nem szoktál lelepleződni? - Mármint azt nehezemre esik elhinni, hogy nem ismerik meg. Esetleg Marcus olyan művész lenne, aki arc nélkül ismerik, csak a neve alapján? Talán ez régen működött is volna, de a mai világban... Elég csak beírnom a nevét a keresőbe, és már biztosan találnék is róla képet, ahogy a műveiről is. Ez már csak ilyen. A mai modern korban. Bevallom már rákerestem néhány művészre, akikről azt mondták, hogy "feltörekvőek" de még sose hallottam róluk, de a net minden kérdésemre választ adott.
- Azért az elég erős túlzás, hogy én vagyok a főnök, de akkor kövess... - Léptem be vele együtt egy másik terembe. Itt úgy érzem, hogy teljesen más a hangulat.
- Grace szereti, ha a festmények passzolnak egymáshoz. - Az előző teremben azért voltak többnyire erotikus művek, de itt inkább a letisztultságé a főszerep. Nem úgy értem, hogy itt minden olyan, mintha másolták volna az előző művet, inkább úgy, hogy itt biztosan nem fog megbotránykoztató műveket találni. Leginkább itt olyan festmények és rajzok vannak, amiket bárki szégyenérzet nélkül kitehet a nappali falára.
- Ebben a teremben vannak szobrok is... - Amit persze láthat. Mindössze annyit újítást vezettünk be mostanában, hogy üvegfal mögött vannak, akár a múzeumban. Így legalább elkerülhetőek a balesetek, na meg az, hogy bárki fogdossa a kiállított műveket. Mert az ugye nem opció, hogy gyorsan megragasszuk, ha netán egy nézelődő véletlenül elejti, vagy leveri és eltörik.
- Ez érdekes, ilyet még sose kérdeztek tőlem, de szerintem ha lett is volna bármi ilyesmi arról nekem nem szabadna beszélnem. - Azt hiszem, hogy át kellene néznem még egyszer a szerződésemet, hogy tisztában legyek azzal, hogy köt-e ilyen titoktartás a galériával.
- Mióta itt vagyok semmi említésre méltó nem történt, ha erre gondolsz. - Mert szerintem egyre gondolunk. Nem tudok arról, hogy bárkit is megtámadtak volna, aki modellt állt volna a képekhez, vagy bármi ilyesmi... Úgy tűnik, hogy csak nekem volt ilyen balszerencsém. Az viszont egy másik galáriánál történt, az már számomra csak múlt... Már nem számít.  




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Marcus Finn Redford
Marcus Finn Redford



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime09.06.20 12:20





tumblr_ngu819Kxhr1sa0lndo1_500.gif
Freya & Marcus


- Igyekezni szoktam nem lelepleződni, azonnal nem ismernek fel, mert nem rám fókuszálnak, hanem a művekre, én pedig arról érdeklődöm. - De persze, később jönnek a kérdések, hogy de elnézést, nem maga a művész? De, de igen. De előbb még szeretek kötetlenül beszélgetésbe elegyedni egye-gy emberkével. Én pedig nem beszélek a műveimről, nem mintha elfogult volnék, de nem szeretek, ha pedig mégis, akkor csak próbálok külső szemlélője lenni a saját képeimnek, ami nem egyszerű, de egy idő után már megy.
- Elfogadható. - A legtöbb esetben, kivétel ez alól, ha olyasféle művész mellé kerülnek a műveim, akiket jó magam nem ítélek meg arra érdemesnek, mert nálam valamiképp nem ütik meg a mércét.
- Ez érthető, de a helyemben azért téged is érdekelne. - Bár nem tudom mennyire vannak művészi hajlamai, engem leginkább mentálisan szokott kiborítani és azt nem egész fél perc alatt, nem tudom, hogy ez tehetségnek minősül-e a nők körében, de valószínűsítem, hogy igen, mert veszettül jól űzi.
- Remek, ez örömmel hallom, akkor már csak Grace-el kell beszélnem, de ha most nem alkalmas, akkor nyugodtan beszélj le vele egy megfelelőbb időpontot és akkor visszajövök. - Eddig mondhatjuk, hogy tetszik, amit láttam, ízléses és jól kiválasztott képek, az elrendezésük is jó és maguk a képek is, szóval semmi akadályát nem látom annak, hogy megegyezzünk a galériával.
- Volt más egyéb is? Úgy értem kérdés vagy bármi egyéb, amit fel kell tenned? - Őszintén annyira nem kedvelek úgymond közvetítőn keresztül beszélni valamiről, ezért is ragaszkodom a személyes találkozóhoz, és természetesen van még mit megbeszélnünk és miben egyeztetnünk, amiben már a galéria vezetőjének kellene döntenie. Freya pedig elvégezte a munkáját, körbevezetett és bár van még mi tanulnia egészen tetszett és élveztem, amit láttam. Úgy is fogalmazhatnánk, hogy ez egy jó nap sikeres kezdete. Maradjon is így, mert van még min dolgoznom.




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Freya N. Bosworth
Freya N. Bosworth



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime14.06.20 0:32



Marcus & Freya


original.gifgpw55cjv587656fd40feb623278142.gif


Akár egy beépített ügynök. El kell ismernem, hogy jó taktikát választott magának. Elvégre lehet, hogyha tudnák, hogy a mű alkotója is jelen van, akkor jobban megválogatnák a szavaikat, hogy milyen jelzőkkel is illetik a képeket. Lássuk be kevés az őszinte ember és azt hiszem, hogy nem tévedek, ha azt hiszem, hogy egyre kevesebb lesz. Egy dolog viszont egészen biztos, ha engem kérdezne, akkor őszinte lennék vele, elvégre semmi veszítenivalóm nincs. A mi kapcsolatunk több, mint bonyolult. Az pedig egy égi csoda, hogy ma újra találkoztunk, vagy talán csak inkább egy nagyon rossz tréfa, ez attól függ, hogy mi lesz pontosan ennek a vége. Meglepetésemre eddig még egyikünk sem akart a másik torkának ugrani. Nocsak, talán képesek vagyunk a változásra.
- Ó, ebben egészen biztos vagyok. - Ha a helyében lennék, akkor természetesen érdekelne. Sőt, ennél sokkal több kérdést is feltennék. Egyébként meg valamiért a női ügyfelek mindig többet kérdeznek a galáriáról, mint a férfiak. Egy kicsit már kezdem azt hinni, hogy van olyan férfi művész, akinek teljesen mindegy, hogy hol van kiállítva a műve, csak legyen valahol. De ebben a galériában van egy bizonyos szint, amit tudni kell megütni.
- Sajnos ma nagyon elfoglalt, de ki kell töltenünk egy unalmas papírt az adataidról és mára meg is vagyunk, aztán persze hívlak egy időponttal. - Grace tényleg olyan, mint egy hurrikán és ma nagyon be van táblázva a napirendje és általában szeret ebéd közben tárgyalni a jövendőbeli ügyfelekkel. Szóval vár rám egy időpont egyeztetés és egy asztalfoglalás valamikor a nem túl távoli jövőben.
- Nálam átmentél, már csak a nagy főnökkel kell egyeztetned. - Szóval akkor ennyi volt, ha minden jól megy, akkor legközelebb Marcus kiállításán fogunk találkozni. Akármilyen is volt az eddigi kapcsolatunk... Na jó, inkább semmilyen sem volt a közöttünk lévő kapcsolat, de ennek ellenére azért remélem olyan sikeres lesz a kiállítása, ahogyan azt megálmodta.  




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Admin
Admin

Admin


TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime14.06.20 0:35

Szabad játéktér!
Vissza az elejére Go down
https://prison.serbianforum.info



do you know who i am?
Marcus Finn Redford
Marcus Finn Redford



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime22.06.20 15:22





tumblr_ngu819Kxhr1sa0lndo1_500.gif
Freya & Marcus


Egy újabb megnyitó, túl az ilyenkor szokásos procedúrákon, határidő, szerződés, szállítás, részletek, rutinból megy már az egész, annyi különbséggel, hogy kénytelen voltam galériát váltani, szó mi szó a rossz hírnév is hírnév, de ha egy mód van rá, nem szeretnék újabb a korábbihoz hasonló incidens tanúja, még kevésbé résztvevője lenni, hiba volt megfestenem azt a képet, még akkor is, ha az egyik legmagasabb áron kelt is el, azt sosem akartam, hogy emiatt bárkinek is baja essen, legkevésbé fizikai értelemben, így erről az elkövetkezőkben szó sem lehet, korlátozzuk  munkakapcsolatunkon az galérián belülre és a találkozóink számát is, így még akér ki is jöhetünk egymással, nincsenek felesleges kellemetlenségek, szurkálódások, mindenkinek jó így.
Idő előtt érkeztem, szeretem mindig felügyelni és jelen lenni az utolsó simításoknál és még egyszer utoljára szemügyre venni a képeimet, körbejárni még egyszer, még mielőtt a műértők vagy épp a hozzá nem értők szeme elé tárom őket. A szokásos elegancia, fekete nadrág, fehér ing, nyakkendő és zakó, elveszek egy pohár pezsgőt és a nyakkendőmet igazgatom, amikor megpillantom Freyá-t, ejha, nyelek egy nagyot, tényleg szoros ez a vacak.
Hirtelenjében több jelző is eszembe jutott, amivel illethetném, elegáns, mégis szexi, csinos, vonzó vagy dögös? Fogalmam sincs mi passzolna a titulusomhoz. Mindegy is, de ezt most jól elkapta.
- Csini. - Bukott ki belőlem végül, most vagy pár pohárka után az nem teljesen mindegy? De így elég nehéz másra vetnem a szemem, mondjuk a kiállítási darabokra, hogy minden khm a helyére került-e. Ez egy érdekes este lesz, de legalább ígérkezik benne valami izgalom. Ez már nem az első megnyitom, egy idő után mind ugyanolyan, łgy kutatni kell az újdonságokat és ez most az. Remélem egyéb meglepetést nem tartogat a mai nap. Példának okáért nem is értem miért jutott eszembe, de nagyon bízom benne, hogy az idézőjeles kis családom távol marad, sosem támogatott senki, most sem kell.



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Freya N. Bosworth
Freya N. Bosworth



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime25.06.20 16:21



Marcus & Freya


original.gifgpw55cjv587656fd40feb623278142.gif


Hatalmas meglepetségemre nem is volt olyan nehéz a vele való közös munka. Sokkal rosszabbra számítottam már csak azért is, mert azok vagyunk egymás számára akik... Persze biztos vagyok abban, hogy Marcus még mindig legtagadna minden kapcsolatot, ami egy egészen kicsit is hozzám köthetné. Szépen eljátszottuk, hogy Marcus is csak egy művész a sok közül és egyáltalán nem avattuk be a főnökömet abba, hogy miféle kapcsolat is volt, vagy lehetett volna közöttünk. Később már persze gondoltam arra is, hogy azért ha kiderülne, hogy szerepelek az egyik művén, akkor nagyon nem lehetne az ismeretségünket tagadni, de az a kép már elkelt és remélem sosem fog gondot okozni nekem a jövőben. Főleg, hogy volt belőle már elég gondom, de tényleg jobb, ha nem gondolok arra, hogy mi van akkor, ha a történelem megismételné önmagát... Kizárt dolog. Kétszer ugyan oda nem csap be a villám, vagy mégis?
Hajamat feltűztem, hogy elegánsabb legyen az összhatás. Grace szerint dekoratív személyiség vagyok és ilyen jeles eseményeken nem árt, ha meg is mutatom, hogy mennyire... Egyszerű fordításban ez annyit tesz, hogy vegyek fel valami szűket és vagy a lábaimat, vagy a dekoltázsomat villantsam meg. Mondjuk úgy, hogy ilyenkor a galériában ez az elvárt munkaruhám. Kicsit kezdem magam úgy érezni ettől, mintha prosti lennék, de nekem nem azért fizetnek, hogy bárkivel is lefeküdjek, hanem, hogy minél több képet eladjak. Valamiért Grace úgy gondolja, ha mellbedobással dicsérem a művészek munkáit, akkor azok hamarabb elkelnek. Szerintem meg, ha valaki tehetséges, akkor annak simán megveszik a műveit, nem kell ahhoz az, hogy ilyen kihívó ruhában bárkit is arról győzködjek, hogy mennyire sokat fog érni évek múlva az a kép, amiről próbálják eldönteni, hogy jól fog-e passzolni a nappali falához.
- Csak ennyi? - Meglepetten néztem rá. Mármint nem azt vártam, hogy további bókokkal halmozzon el, sokkal inkább valami másra számítottam... Akár azt is kinéztem volna belőle, hogy azzal jön, hogy biztosan megfelelési kényszerem van azért ez a ruha, vagy bármi más, de bókra tényleg nem számítottam.
- Ez a ruha az este végére meg fog ölni. - Alig kapok benne levegőt és biztos vagyok benne, hogy számomra az lesz az este fénypontja, ha végre levehetem.
- Egészen más vagy így... - Az öltönyben feszítő Marcus sokkal másabban néz ki, mint az a férfi, akit eddig "ismertem" elvégre eddig még egyszer sem láttam kiöltözni ennyire. Sőt! Inkább eddig csak whiskys pohárral, vagy éppen üveggel a kezében láttam.  



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Marcus Finn Redford
Marcus Finn Redford



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime07.07.20 23:59





tumblr_ngu819Kxhr1sa0lndo1_500.gif
Freya & Marcus


Erre most mit mondjak? Hmm, hiába töröm a fejem most semmi frappáns sem jut eszembe, ma ennyire egyszerű vagyok.
- Gondolom a hatás volt a lényeg, nem a kényelem. A tűsarok sem lehet az, mégis előszeretettel viselik a nők... - Valószínűleg mert úgy vélik nagyobb vonzalmat kölcsönöznek vele, van az az eset, amikor ez így is van és van, amikor semmi sem segítene.  
- Az este végén mérlegelj. - Az eleje soha sem számít, mindig csak a vége, az, hogy mit értél el és ha már itt tartunk, ma én is ezért vagyok itt, nem másért, mára nem készültem az unokahúgomnak különféle sértésekkel vagy bosszantással, nem volt rá időm, mindenesetre előnyére vált ez az állás, és ez a ruha is, ha már itt tartunk.
- Látod, nem kell anyaszült meztelenre vetkőznöd ahhoz, hogy felkeltsd valaki érdeklődését. - A végére azért csak sikerült valamit beszúrnom, bár ezt most csöppet sem sértésnek szántam, mindössze tanulhatna még néhány dolgot.
- Olykor szeretek kellemes meglepetéseket okozni. - Ajánlom fel neki közben a karom, hogy tegyünk még egy kört még mielőtt mások is megérkeznének, ilyenkor szeretek még egyszer körbejárni, ki tudja miben vagyok még más, lehetne ez a Redford védjegye.
- Tarts velem. - Vettem el egy pohár pezsgőt a tálcáról, megvártam még Freya is ugyanezt tette, majd lassan elindultam vele karöltve, hogy még egyszer körbenézzük a kiállítás darabjait, amelyek hamarosan lekerülnek a helyükről, legalábbis bízom benne, hogy így lesz. Nem vagyok valami jó a közös témák felkutatásában így apránként kortyolgattam az egyébként igen jó pezsgőt, miközben haladtunk képről képre. Akaratlanul is az első találkozunk villant be, az aztán stílusos volt, egy temetésen, ahová igazság szerint el se akartam menni és nem is az apánk, vagy Edward kedvéért tettem, inkább csak, hogy lássam tényleg, egész biztosan meghalt és a föld alá kerül, Ő pedig olyan, annyira kíváncsi volt... Már-már irigylésre méltó.



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Freya N. Bosworth
Freya N. Bosworth



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime08.07.20 16:23



Marcus & Freya


original.gifgpw55cjv587656fd40feb623278142.gif


- Na és sikerült elérnem a kívánt hatást? - Ha rám néznek, akkor azt szeretném, ha azt gondolnák, hogy egészen dekoratív személyiség vagyok, csinos és még a munkámhoz is értek. Nem szeretnék olcsónak, vagy közönségesnek tűnni. Habár lassan nem sok fog elválasztani attól, hogy majdnem teljesen meztelenül adjam el Marcus műveit. Jobban bele gondolva... Mit is viselek? Ezt az átkozottul szűk ruhát, egy aprócska alsóneműt és a nélkülőzhetetlen fekete magas sarkú cipőmet. Lassan egy rúd választ el attól, hogy táncosnőnek nézzenek.
- Biztos lehetsz abban, hogy mérlegelni fogok az este végén. - Feltéve, ha ez a ruha addig nem fog megölni. Addig is viszont nagyon sok dolgom van. Rengeteg emberrel kell beszélnem, illetve egy kis noszogatással rábeszélnem a művekre. Elvégre ezért fizetnek.
- Ezzel most arra akarsz célozni, hogy így jobban sikerült felkeltenem az érdeklődésedet? - Na tessék és már megint ott tartunk, hogy a múlt szépen vissza köszön. Őszintén nem tudom, hogy akkor mi ütött belém...
- Nem csak kellemes meglepetéseket. - Ezt nem hagyhattam ki, azt gondolom, hogy ez még nem volt túl sértő megjegyzés, inkább reális. Azon azonban jobban meglepődtem, hogy felajánlotta, hogy vele tartsak. Végül csak bele karoltam miután elvettem egy pohár pezsgőt.
- Csak mértékkel ihatok, elvégre dolgozok. - Grace nem tiltotta meg azt, hogy néhány pohárka pezsgőt megigyak munka közben, neki csak az a lényeg, hogy sikeresen végezzem a munkámat. Aprót kortyoltam a poháramból, miközben néztem az elém táruló látványt.
- Tegyük érdekesebbé az estét. - Nem is tudom, hogy honnan jött ez az ötlet, de néha a hirtelen jött ötletek a legérdekesebbek, de vajon a mi esetünkben is így lesz?
- Mibe fogadunk, hogy az este végére minden műved gazdát talál magának? - Szeretem a kihívásokat és ha bele megy a játékba, akkor azon leszek, hogy az este végére nagyon gazdag ember váljon belőle.  



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Ajánlott tartalom



TémanyitásTárgy: Re: Galéria Galéria  - Page 2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down

Galéria

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
PRISON FRPG :: Város :: Belváros-