welcome to prison frpg
üdvözlünk
lépj be las vegas-ba!
Amikor meghallod a nevet: Las Vegas, mi jut először eszedbe?
Kaszinók? Féktelen bulik? Black jack? Roulette? A lehetőségek tárháza végtelen, a kaszinók sora gazdagokat dönt mocsokba...
Azonban egy valamire senki sem gondol. Miután a kaszinóban megszeded magad zöldhasúval, nem árt vigyázni a haza úton; Las Vegas sem másabb, mint a többi város. Vannak rosszfiúk és rosszlányok is, akik képesek bárkivel végezni, ha úgy tartja kedvük. Vannak drogosok és más szenvedélybetegek, akik képesek ölni is azért, hogy megkapják a napi adagjukat. Táncosnők és krupiék, akik egy szempillantás alatt elveszik mindenedet. Prostituáltak és maffiózók, akiknek már, ha csak a nevét tudod, már veszélyben vagy. Mi a közös bennük? Egy rossz mozdulat, egy alaposan át nem gondolt lépés, és máris a börtönben találják magukat, ahonnan megszökni, még senkinek sem sikerült...
lépj be
las vegas téged vár
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
csacsogda
súgj nekem egy titkot...
promónk
csak tekintsd meg!
új posztok
kaptál választ?
Dylan & Minea
Minea Jade Weiss
30.07.23 19:29
Two against the world - Chase & Josie
Chase Hammond
07.04.23 12:31
Ben & Minea - Comatose
Ben Sullivan
25.03.23 22:48
Silly Cat - Alex & Vaughn
Alex Moore
25.03.23 10:59
Night Club
Sonia Lipinska
15.03.23 21:28
Hello Stranger - Minea & Ben
Ben Sullivan
14.03.23 22:01
Chippendale Club
Minea Jade Weiss
08.02.23 10:49
When It's All Over - Chase & Josie
Josie Harmon
28.01.23 12:52
Monsters - Ben & Minea
Ben Sullivan
21.01.23 0:28
a legaktívabbak
a legtöbb posztot írók
Admin (2202)
A rezidens - Shasa & Sebastian Vote_lcapA rezidens - Shasa & Sebastian Voting_barA rezidens - Shasa & Sebastian Vote_rcap 
Lyna Hill (914)
A rezidens - Shasa & Sebastian Vote_lcapA rezidens - Shasa & Sebastian Voting_barA rezidens - Shasa & Sebastian Vote_rcap 
Desmond Drescher (694)
A rezidens - Shasa & Sebastian Vote_lcapA rezidens - Shasa & Sebastian Voting_barA rezidens - Shasa & Sebastian Vote_rcap 
Cassandra Drescher (640)
A rezidens - Shasa & Sebastian Vote_lcapA rezidens - Shasa & Sebastian Voting_barA rezidens - Shasa & Sebastian Vote_rcap 
Charlotte Collins (501)
A rezidens - Shasa & Sebastian Vote_lcapA rezidens - Shasa & Sebastian Voting_barA rezidens - Shasa & Sebastian Vote_rcap 
Jennifer Ariadne Lively (480)
A rezidens - Shasa & Sebastian Vote_lcapA rezidens - Shasa & Sebastian Voting_barA rezidens - Shasa & Sebastian Vote_rcap 
Veronica Chloe Foster (455)
A rezidens - Shasa & Sebastian Vote_lcapA rezidens - Shasa & Sebastian Voting_barA rezidens - Shasa & Sebastian Vote_rcap 
Aurora Rossum (430)
A rezidens - Shasa & Sebastian Vote_lcapA rezidens - Shasa & Sebastian Voting_barA rezidens - Shasa & Sebastian Vote_rcap 
Minea Jade Weiss (349)
A rezidens - Shasa & Sebastian Vote_lcapA rezidens - Shasa & Sebastian Voting_barA rezidens - Shasa & Sebastian Vote_rcap 
Dylan Hanning (330)
A rezidens - Shasa & Sebastian Vote_lcapA rezidens - Shasa & Sebastian Voting_barA rezidens - Shasa & Sebastian Vote_rcap 
Top posting users this month
No user

Megosztás

A rezidens - Shasa & Sebastian

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down



do you know who i am?
Sebastian Davis
Sebastian Davis



TémanyitásTárgy: A rezidens - Shasa & Sebastian A rezidens - Shasa & Sebastian I_icon_minitime20.02.19 11:45



Shasa & Sebastian
- Jó reggelt, Dr. Davis... - Emeltem fel a fejem, miközben a kávéautomatának voltam dőlve.
- Jó reggelt, Nic... - Fel nem fogom mitől ilyen csupa szív, csupa mosoly minden nap, de egy biztos, nem ettől a kávétól. Kiadta a gép, elvettem, majd tovább sétáltam, belekortyoltam, majd istentelen fintor kerekedhetett a képemre, mert valahogy mindenki eltűnt a
közelemből. Oké, Nic ennek örült annyira. Komolyan, mi ez a förtelem? Közben megpillantottam a rezidensemet közeledni, Dr. Everett -et kávéval a kezében. Megindultam felé, az enyémet pedig az első legközelebbi kukába dobtam bele.
- Jó reggelt, Shasa, hmm ez kávé a kantinból? - Meg sem vártam a válaszát, pimaszul pofátlan módon kikaptam a kezéből és kortyoltam belőle egy jó nagyot, majd visszaadtam a kezébe. Végre, na ez tényleg éltet mentett.
- Mehetünk? Kövessen... - A jól megszokott reggeli vizit következik, amit most először nem én fogok csinálni. Sorra vettünk vele minden egyes beteget az osztályon, kórtörténetet, lázlapot, fellépő tüneteket, eddig nem is rossz,. A modora máris jobb, mint az enyém, nézzük a jó oldalát, legalább annyival kevesebb panaszt kell meghallgatnom.
- Jó reggelt, Mr. Anderson, ha megengedi a rezidensem meghallgatná a szívét. - Bár ezt a medikusoknak szoktam tartogatni, azért nézzük csak meg. Azt még elviselem, ha rossz szemmel pislog rám, mert azt hiszi szórakozok vele, minthogy hibát vétsem. Még emlékszem az én első napomra rezidensként, és nem szívesen. Elszúrtam.
Léptem hátra utat engedve Shasa-nak, szándékosan elállva így a lázlapot, a papírok pedig nálam vannak. Figyelmesen vártam, miközben Mr. Anderson-nal beszélgettem, minden reggel beköszönök, remélhetőleg már nem sokáig, ugyanis elhagyja a kórházunkat.
- Legyen alapos, ha nem biztos magában, ellenőrizze kétszer is. - Van időnk, és abban mindenki egyetértene, hogy jobb érzés kétszer leellenőrizni egy eredmény, dianózist, kétszer is szemügyre venni egy vérképet, mint utólag bocsánatot kérni, mert nem vettünk észre valamit.

Notes -
Created by Blitzy of Caution 2.0
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Shasa Everett
Shasa Everett



TémanyitásTárgy: Re: A rezidens - Shasa & Sebastian A rezidens - Shasa & Sebastian I_icon_minitime22.02.19 22:30



Sebastian & Shasa


]- Hmmm... Nem fáj a fejem. Ez furcsa. Most először életemben nem vagyok másnapos. Az este nem vihettem túlzásba a dolgokat, hisz mégis csak a főnököm. Úgy érzem még mindig nem sikerült áttörnöm a falat, de már egész közel vagyok. Azt hiszem kezdek hozzászokni, hogy Ő ilyen és nem nagyon aka#6600ff]r változtatni. Végül is miért tenné? Pontosaban kiért? Értem? Haaha.. Ez a hét vicce. KI vagyok én, hogy megváltoztassam? Pont ezért úgy döntöttem hagyom, hogy az Ő játékszabályai szerint játszunk. De azért nem eshet túlzásokba.
Kicsit talán előbb is érkeztem a kórházba mint kellett volna, de nem baj igy legalább lesz időm nyugalomban átöltözni és megiinni egy kávét. Ez lesz a második napom, vagy is az igazi első, hisz tegnap csak kontzultáltunk gyakorlatilag. De az első nap már együtt lazítottunk a nap végén. Kértem egy kávét a kantinból és elindultam az orvosi szoba felé, készen állva a napra. Nyugodtan sétáltam a folyosón a kis kávém társaságában, mikor megjelent az ögyeletes keményfiú.
- Jó reggelt Dr. Davis... - Pislogtam ki a fejemből. A keresztnevemen szólitott vagy csak a kavé nem elég erős és ne mébresztett fel. Ezt már nem is elenőrizhettem, úgyan is kivette a kezemből és vérlázító nyugodtságal belekorttyolt. - Tartsa meg.. - mosolyodtam el és vissza adtam a kezébe. Viccesebb volt a helyzett mint amennyire sértő. Jó kedve van. Ez furcsa, valami történt. És akkor kezdődjön a nap. A összes kórtermet végigjártuk a reggeli vizit miatt. És akkor jött a próba. De van valami amit nem tud. Nem ez az első vizitem. Londonban dolgoztam önkéntes ként, aminek viszont semmi nyoma sincs sehol és ha jól emlékszem nem is mondtam.
- Jo reggelt Mr. Anderson. Shasa vagyok. - léptem a beteg ágyához miközben bedugytam a fülembe a sztetoszkópot. - Hogy érzi magát ma?  - mosolyogtam kedvesen, miközben ellennőriztem a szívverését és a pulzusát. - Mondja csak maga uj? - kérdezte remegő hanggal. -Igen, ma kezdtem és mostantól talalkozunk minden nap, hacsak haza nem mehet. - mosolyogtam ismét . - A szive rendben. Nem hallok semmi rendelleneset, pulzus is... Szaturáció rendben. Láza nincs... - fordultam Sebastian felé, aki elálta a lázlapot. Jó kis trükk csak nem teljesen tiszta, de egy lépéssel előtte járok. Tegnap kürbejártam a kórtermeket az ebéd szünetben és mindenki lázlapját átnéztem. - Nem is értem mit keres még itt, hisz teljesen egézséges. Remélem hamarossan haza engedik Mr Anderson. - moslyogtam ismét a betegre és a szemem szarkából Sebastian arcát fűrkésztem.



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Sebastian Davis
Sebastian Davis



TémanyitásTárgy: Re: A rezidens - Shasa & Sebastian A rezidens - Shasa & Sebastian I_icon_minitime28.02.19 16:14



Shasa & Sebastian
- Nos, Mr. Anderson, elmondaná miért vendégeskedik még nálunk? - Ügyes, persze ez egy nagyon alap dolog, ami elvárás, de ettől függetlenül helyes, szóval remélhetőleg nem kell azon aggódnom, hogy az első hivatalos független napján, ami holnap lesz, nem fog félrediagnosztizálni. A kedves úr elárulta, hogy egy epeműtét miatt feküdt be, és ha az eredmények engedi,, akkor rövidesen távozhat is. Mi pedig haladhatunk is tovább, épp a folyosón tartottuk a következő kórterembe, mikor csak annyit hallottunk, hogy "esnek az értékek, valakit, de azonnal!", szinte futólépésbe vágódtam be a kórterembe, a páciens még magánál volt, de alig.
- Kössék a gépre, rajta gyerünk! Ki kell ütni. - Ezt nem hiszem el, még egy kávét sem ihattam, és ha nem sietünk, ez az ember sem fog már többet.
- Karamellizáció... A tappancsokat, a magáé doktornő. Töltés... - A kiütést követően az beteg mellkasa rándult egyet, a monitorra pillantottam, ám az értékek továbbra sem biztatóak. Minden eltelt perccel egyre csökken a beteg túlélési esélye, így folytattuk, nem fog itt nekem meghalni.
- Töltés újra, növelje! - Percenkét akár 3-4 százalékkal is kevesebb esély van rá, hogy a beteg túléli a szívleállást. A Súlyos oxigénhiány pedig károsíthatja az agyát, öt perc elteltével pedig beáll az agyhalál, ilyenkor már legfeljebb az agytörzset menthetjük meg, de a beteg agyhalott lesz, vagyis többé nem fog felébredni. Körbefont karral figyeltem Dr. Everett -et  ahogyan épp újraéleszt, emlékszem az én első napomra, és hogy én mit éreztem akkor...
- Van pulzusa, az értékek emelkednek. - Hallottam a megkönnyebbült sóhaját, és valahogy eltudom képzelni mi járhat most a fejében. - Stabil értékek. - Nyugtázta a nővérke a monitort figyelve.
- Rendben van. Figyeljék a beteget. - Ha ismét összeomlik a keringése, akkor ide mi már kevesek leszünk. De azért ennek a sikernek is lehet örülni, hiszen így valaki ma is bejöhet hozzá.
- A maga gondjaira bízom, nézzen rá amennyiszer szükségesnek látja.Az Ön betege. - Gratulálok, megvan az első betege. Ez azt jelenti, hogy innentől azzal konzultálhat, akivel kell, aztán meglátjuk. Nem vagyok egyetemi professzor, élesben fog tanulni., és akinek ez nem tetszik, az hozzám forduljon.  - Ha valaki ez nem fele meg, küldje csak hozzám, vagy álljon a sarkára és ne küldje hozzám.

Notes -
Created by Blitzy of Caution 2.0
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Shasa Everett
Shasa Everett



TémanyitásTárgy: Re: A rezidens - Shasa & Sebastian A rezidens - Shasa & Sebastian I_icon_minitime09.03.19 18:21



Sebastian & Shasa


]- Annyira jól esett volna az a kávé az alkohol mámoros fejemnek ami még tegnapról maradt itt, de mindegy úgy látom neki nagyobb szügsége van rá mint nekem. Feletébb meglepett a dicsérette a tudásomat illetően. Nem is tudtam, hogy kedves is tud lenni. Nem hiába ültem évekig a suliban, hogy aztán egy reggeli vizitett bebukjak. Úgy sétáltunk a folyosón, mint a börtönőrök a börtönben. De persze nem teéhet el a map, hogy ne legyen valami izgalmas egy orvos életében.  -" Szivrohamos a kettesben". A kedvenc mondatom. Sebástian elsőnek ért a kórterembe és pedig örült tempóban  rohantam utána. A beteg a hátán feküdt és láthatóan infarktusa van. Sebastian vérprofi modon ossztotta az utasításokat. Nincs idő gondolkodni, cselekedni kell és azt azzonal.
- Töltés ketőszázra! - Adtam a következő utasítást én. - Áljanak hátrébb! - A hangom betöltötte a kórtermet. Összedörzsöltema defibrilátort a elektromos gerjedés érdekében és a beteg melkasához érintettem. A teste megrándult, miközben az értékeit figyeltem, de semmi. Minden percel nagyobb az esélye, hogy agykárosodást szenvedjen. Sebastian folytatta a szívmaszázst. Két perc.... - Kérek egy miligram adreanalint és naicint kérek. - A kettő perc lejárta után ismét a kezembe vettem a defibrilatort. - Töltés, háromszázhatvanra.  - Ismét kisütöttem. Az értékei elkezdte emelkedni. Azthiszema nehezén túlvagyunk. -Kapjon vérhígítót vénásan és béta-blokkolot.  - szóltama nővérekhez mielőtt Sebastianhoz fordultam  volna. - Azt hiszem megmentetűnk egy életett.  - mosolyodtam el. Az adreanalin még dolgozik bennem az események hatása alatt vagyunk mindketten.
- Óó, rendben. - kicsit nagyobb hangott adtam a meglepetségemnek mint akartam. Ez azt jellenti hogy megmutattam neki... - Ne aggódjon, nem lesz erre szügség. - ültünk le a kantinban miközben kávét kértem, de most kettőtt. Nem szeretném ezt is elajándékozni, mint az előzőtt. - Igazán fantasztikus volt amit ott bent művelt. - emeltem a számhoz a kávés bögrét.



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Sebastian Davis
Sebastian Davis



TémanyitásTárgy: Re: A rezidens - Shasa & Sebastian A rezidens - Shasa & Sebastian I_icon_minitime11.03.19 10:38



Shasa & Sebastian
- Csak a munkám végeztem. - Oké, ez nem olyan, mint kivinni a szemetet, elküldeni egy e-mailt, vagy összedobni egy szendvicset valamelyik gyorsétteremben, de ez is egy munka, ami elvégzünk minden nap, ugyanolyan természetességgel, mint az újságkihordófiú, a postás vagy az asszisztens, csak itt emberi életek múlnak rajta. Természetes, hogy nem láthatják rajtam, ha feszült vagyok, vagy aggódok, ez se a betegeken nem segít, sőt csak ront a helyzetükön, sem pedig a többi orvosnak. Az orvosoknak kell, hogy higgyenek abban, amit csinálnak, a betegeknek pedig az orvosokban.
- Azért még ne lazítson, ez itt minden napos, akár a kávéja. - Kortyoltam bele a sajátomba. Őr most megmentettük, sikerült, de ez sajnos nem garancia arra, hogy másokat is sikerül majd, lesznek, akiken nem tudunk segíteni, és akiket elveszítünk. Az ilyen helyzeteket is meg kell tanulnia kezelni. A kantinból kifele menet meg is pillantottam a kedvenc hölgyünket, ezt nem hiszem el, már fogtam a fejem... Esküszöm, egyszer elmegyek vele vacsorázni, csak ne jöjjön be ide többet.
- A következő esete, látja ott azt a hölgyet? Menjen szépen oda, kérdezze ki mi a panasza, vizsgálja ki, de bármi történjék fel ne vegye a nyakunkra... - Shasa kicsit furcsán pislogott rám, de értettem, azt gondolja, hogy orvos létemre szándékosan nem akarok felvenni valakit az osztályra. - Ne nézzen így, menjen, érteni fogja, és még valami... Én ma nem vagyok bent. Sok sikert. - Azzal el is tűntem a folyosóról. Az egyetlen osztály, ahová felvehetnék az a pszichiátria... Ugyanis a hölgy erősen hipohonder, köszönve a google-nek és a wikipédiának, volt már agydaganata, hasnyálmirigyrákja, parazitája, meg a jó é nem tudja mi még. Az orvosok szó szerint menekülnek, ha meglátják, de azért vagyunk olyan rendesek, hogy egyszer mindenkinek át kell esnie, ez amolyan vízkeresztség nálunk. Mivel most Dr. Everett el lesz foglalva egy jó órán keresztül, én addig áttudom venni rendesen az ügyeletet a többi rezidenstől.

Notes -
Created by Blitzy of Caution 2.0
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Shasa Everett
Shasa Everett



TémanyitásTárgy: Re: A rezidens - Shasa & Sebastian A rezidens - Shasa & Sebastian I_icon_minitime22.03.19 15:36



Sebastian & Shasa


]- Úgyan ne szerénykedjen. Igazán figyelemre méltó ahogy végzi a munkáját. - Be kell valjam tényleg megszálott. Mindent megtenne a munkájáért vagy a betegekért. Ezt még igazából nem tudom biztosan. vajon mi lehet, ami ennyire hajtsa? Szimpla elhivatottság, vagy esetleg valami más áll a hátérben?! Feletéb érdekelne mi jár a fejében. Mármint félreértés ne essék én is szerettem a munkám, hisz azért lettem orvos, hogy életeket mentsek, de Ő valahogy más... Sokkal többet foglalkozik a munkájával mint kellene. Nem biztos, hogy ez hosszú távon túl egézséges.
- Persze ezzel tisztában vagyok. Bár mondjuk a kávém mostanség nem minden napos... - emeltem a számhoz a a bögrét miközben jellentőség teljesen rámosolyogtam, arra célozva, hogy minden napos lenne ha a Dr. Úr nem inná meg az enyémet is. Azt hiszem jön nekem egy kávéval. Igazából ez is arra utal, hogy m égis csak van humorérzéke és ez tetszik. Amint lazít eg ykicsit mintha nem is Ő lenne. Tudom, hogy az acél páncél mögött ott lapul a kedves Énje is. És én előcsalogatom, ha addig is élek.
- Rendben ha Ön azt mondja érteni fogom, akkor fogom is... - pislogtam Sebastianra és elindultam a folyosó közepén álló hölgy felé. - Üdvözlöm, a nevem Dr. Everett én fogom kivizsgálni. - érintettem meg a láthatóan kétségbeesett hölgy vállát és elindultam a négyes vizsgáló felé. - Jaj doktornő de jó, hogy itt van. - nézett rám kömnyörgő tekintettel. - Kérem nyugodjon meg, üljön le és mondja el, hogy mi a panasza Mrs. Evans ... - néztem a korlapjára a neve után kutatva. - Azt hiszem egy féreg van a szemgolyómban, ami belülröl fal fel... - hadarta kétségbeesetten. -Rendben, meg fogom vizsgálni és utánna meglátjuk, hogy mi is a konkrét baj. Leültettem a biomikroszkóp elé és belenéztem a lencsébe... - Kérem maradjon nyugton. - utasítottam. Tíz hosszú perc után befejeztem a vizsgálatott.  Nem találtam semmit, némi pirosságott észleltem, de az valószínű a dörzsöléstől alakult ki. Újra belenéztem a kartonjába ami igen csak vaskos volt.... Hipohonder... Sebastian...Nem hiszem el, hogy a nyakamba akasztotta. Ezzem majd később foglalkozom. - Nézze, a szemének semmi baja de azért felirok egy parazita írtó gyógyszert. - Ami tulajdonkép csak C-vitamin, de másként soha nem rázom le. - Fel tudjuk venni de sajnos nem erre az osztályra. Megfelel? - néztem rá. - De láttam, ahogy mozog. - keritette hatalmába a hisztéria. - Hol is látta a Googlen ? Nem kell mindent elhinni amit ott olvas. Ezért vagyunk mi, hogy megálapítsuk tényleg baja van-e. Ha az interneknet hisz, akkor nincs ránk szügsége és az ellátásra sem. Ön hipohonder és igen beteg, de nem fizikailag. Tehát tegyen meg egy sziveséget és fáradjon átt a pszihiátriára, ahol felveszik. Melegen ajánlok egy viselkedés terápíát. Ez majd segíteni fog hidje el. - Kísértem ki az ajtón, miközben felemeltem a kagylót, hogy értesítsem a pszihiátriát. Úgy láttam, hogy felfogta amit mondtam, de ez korán sem jellent semmit. A hipohonderek visszaeső betegek álltalában. - Haló, itt Dr. Everet. Átkültem egy beteget önökhöz. Hipohondria. Nála vannak a papírjai. Köszönöm. - tettem le a telefont és most Sebastian jön.
- Na jó az egy dolog hogy át kell essek a tűzkeresztségen, de egy hipohonder?! - fakadtam ki ahogy beléptem az orvosiba. Sebastian elmosolyodott, tuti számitott rá, hogy majd így ragálok. - Örülök, hogy jól szőrakozik... - nevettem el magam én is a végén. - Ezért most maga jön egy kávéval. - emeltem fel a mutatóujjam fenyegetően, de csak persze vicből.



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Sebastian Davis
Sebastian Davis



TémanyitásTárgy: Re: A rezidens - Shasa & Sebastian A rezidens - Shasa & Sebastian I_icon_minitime23.03.19 13:22



Shasa & Sebastian
Nem volt egyéb dolgom, mint kényelembe helyezni magam, felpakolni a lábamat és várni a dühöngve beviharzó Dr. Everett-re, közben pedig elgondolkodtam azon, amit mondott, jobban mondva a munkámról. Kicsit tovább tartott, mint ahogy arra számítottam, kezdők... Bár győzködtem magam mentségemre szóljon, hogy nem fogok nevetni, hát ez nem jött össze, istenem nem az én hibám, látnia kellett volna milyen képet vágott, ahogy épp berontott az orvosiba.Ha nem kezdő lenne... Most akkor is nevetnem kellene, szóval mindegy is.
- Elnézést, elnézést... Khm, ez úttal mire panaszkodott? Bélféreg, gyomorfekély, leukémia? - Lassan külön személyre szóló listát vezethetnénk a hölgyről, nos hát legalább kreatív, abban sem volnék biztos, hogy volt neki valaha tényleges diagnosztizálható betegsége. - Mondja, hogy ugye hazaküldte? - Költői kérdésnek szántam, mondja, hogy nemmel fog felelni, különben ráfáztunk, voltak már nagyobb konfliktusok a hölgy esetéből kiindulva, amibe szeretném az osztályomat nem belekeverni. Igaz, hogy a kimondott utasítás csak erre az osztályra vonatkozott, nem pedig a kórgázra, szóval nagyon bízom benne, hogy egy médium és kitalálta mit akarok. Nőből van. A nőknek megy az ilyesmi.
Legyen hát, felkeltem, odasétáltam a kávéfőzőhöz, kitöltöttem két kávét, majd az asztalra tettem őket.
- Parancsoljon. Illetve még valami, nyugodtan hozhat be magának saját bögrét, akkora betűkkel feltüntetve rajta a nevét, hogy azt még a Marsról is látják, akkor is inni fognak belőle, ez már ősrégi és meddő vita közöttünk. A lényeg, hogy legyen mindig lefőzve kávé. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez a maga dolga, de majd meglátja mi megy itt egy bögre kávéért néha... - Még mielőtt félreértené, hogy ezután az Ő dolga lenne a kávéfőzés is. De majd meglátja, hogy ezek mint a sakálok esnek egymásnak, ha üres a kávés kancsó, különösen egy éjszakás ügyelet alatt, ami ha nincs épp tömegkarambol elég nyugis tud lenni.

Notes -
Created by Blitzy of Caution 2.0
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Shasa Everett
Shasa Everett



TémanyitásTárgy: Re: A rezidens - Shasa & Sebastian A rezidens - Shasa & Sebastian I_icon_minitime02.07.19 16:05



Sebastian & Shasa


]"Ezt nem hiszem el, hogy belekevert ebbe. Egy hipohonder? Most komolyan?" Vajon mi lehetett a célja ezzel. Próbára akart tenni. Azt gondolta, hogy majd nem fog menni és kétségbeesetten fogom keresgetni a korház területén. Hát nem így lett. Még mindig nem tudja, hogy már dolgoztam kórházban és  korán sem ez a legdurvább dolog amit valaha láttam. Ha valamit el mondhatok magamról, az az hogy szívós vagyok és nem ijedek meg a kihívásoktól. Azt hiszem jobban ki kell még ismernie engem, ha próbára akar tenni.
- Nem, nem küldtem el. - vontam fel a szemöldököm, miközben leültem a hátam mögött lévő székre. Láttam az arcán, hogy nem erre számított. Azt érzem, hogy Ő szívesebben küldte volna haza azt a szerencsétlent, aki majd aztán egy napon azt hidve, hogy féreg van a szemében megpróbálja azt kivágni onnan. - Elküldtem a pszihiátriára és letelefonáltam, hogy vegyék fel. Most épp azt gondolta hogy férgek mászkálnak benne, de nem is ez a lényeg... - Nem tehettem meg azt hogy elküldjem. Én amikor eldöntöttem, hogy orvos akarok lenni, megesküdtem arra, ha egy kicsi esélyt is látok arra, hogy segítsek valakin akkor élni fogok vele. Nem hagyhatunk sorsára valakit csak mert nincs kedvűnk hozzá. Suroltam már életemben a depresszió határát és van valamiféle fogalmam arról, hogy mit is éteznek ezek az emberek és, hogy mennyire kétségbe vagyunk esve. Azt érzik, hogy senkire nem támaszkodhatnak és nincs senki a segítségükre. - Az a nő beteg és segítségre van szügsége, amit csak is tölünk kaphat meg, de ezt magának tudnia kellene... - kortyoltam bele a kávéba amit elébem tett. - A beteg panaszkodott, hogy rendszeresen menekülnek előle az orvosok. Nem hiszem hogy ez a legjobb megoldás lenne. - néztám rá kérdően. Valahogy mintha  magyarázatott vártam volna, persze tudom semmi joggom erre, de ez talán nem is én inkább a lelkiismeretem volt. - Engedje meg, hogy most én tatnítsak Önek valamit: Arra esküdtünk, hogy segítünk a betegeken és nem dönthetjük el melyiken. Persze most arra gondol, hogy milyen joggon oktatom ki én magát, de ha esetleg ki szeretné adni sértetségét és büntetést kiszabni rám, akor kérem kicsit később tegye, rengeteg a dolgom. - Lehet hogy ezt most nem kellet volna, meg persze ezért is majd megkapom a magamét, de nem érdekel. - Majd észben tartom. Most pedig ha megengedi megnézem a betegeimet. - fel álltam és kisétáltam az ajtón. Valahogy büszkeség tölött el, de nem azért mert megmondtam a magamét, hanem mert valahogy azt éreztem, hogy ma is segíthettem valakit. Alig várom már a következményeket...



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Sebastian Davis
Sebastian Davis



TémanyitásTárgy: Re: A rezidens - Shasa & Sebastian A rezidens - Shasa & Sebastian I_icon_minitime02.07.19 21:50



Shasa & Sebastian
- Ez aranyos. Ne vegye sértésnek. Nézze, mivel maga még új, megpróbálok kevésbé bunkó, mégis nyersen és egyszerűen fogalmazni. Én évek óta itt vagyok, látom mi megy, itt baszom a rezet hétvégén, ünnepnapokon még karácsonykor is, szóval... igen, próbáljuk kerülni a hölgyet, de nem azért, mert nem akarunk segíteni rajta. Próbáltunk... Felvették az osztályra, bejuttattuk egy jó pszichiáterhez, nem ment el, felírtak neki gyógyszert, nem szedte, akkor mégis mit kellene csinálnunk? Ráerőltetni a kezelést nem lehetséges, hiszen teljesen öntudatánál van, bizottság elé nem citálhatom, mert komplett idiótát csinálna belőlünk... - Kétszeresen is bolondot csinálna belőlem meg az egész kórházból, amiiért a vezetőség a fejünket venné egy az egyben. Olyasvalakin nem lehet segíteni, aki nem kér belőle. - Mégis mit csináljak? Szíjazzuk le? Tömjük bele a gyógyszereket? Az első adandó alkalommal feljelent, mi pedig repülünk. Szeretem a munkámat, de maga meg azt tanulja meg, hogy nem menthetünk meg mindenkit. - A legkevésbé sem érzem magam sértettnek, új még itt és tényleg csak segíteni akar, ami tényleg aranyos, de majd megérti. Lehetséges volna az, amit akar, ha kirúgnánk úgy a kórház felét a vezetőséget is beleértve. Alig, hogy kirobogott már csörgött is a telefon az orvosiban, hát ez remek. A pszichiátriáról hívtak, igen érdes hangvitelű beszélgetést folytattam le az osztályvezető orvossal, fogalmazzunk úgy, hogy kis híján az orvosi köpenyt leordította rólam, hogy tele vannak és ha egy mód van rá ne mi döntsük már el kit kötelesek felvenni az osztályra. Fogalmazzunk úgy, hogy izzasztó és kimerítő beszélgetést folytattunk le egymás között, sose kedveltük egymást, de ezt a békát most lenyelem, bár a rezidensem előbb nekem kellett volna, hogy feleljen, nem magán akciózni, de én meg érte felelek, szóval most az egyszer elnéztem.Megszólalt a csipogóm és rohantam is le... - Hol a fenében van Everett, kerítse elő! - Kértem meg az egyik nővért a folyosón, inkább határozott utasítás volt, de most sietek. Mint kiderült, motorbaleset és az ürge elég rosszul fest.
- Az a kiálló rész a lábából az a csontja emberek? - Mert innen első ránézésre eléggé annak tűnik, mint egy fémdarabnak, bár lehet még azzal is nagyobb mákja lett volna, ha a motor egy darabja áll a lábába, mire ezt helyrerakjuk.

Notes -
Created by Blitzy of Caution 2.0
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Ajánlott tartalom



TémanyitásTárgy: Re: A rezidens - Shasa & Sebastian A rezidens - Shasa & Sebastian I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down

A rezidens - Shasa & Sebastian

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Shasa & Sebastian.... Everyone deserves a second chance :)
» Shasa Everett
» Sebastian Yelnats
» Sebastian Valmont
» Sebastian Martinez

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
PRISON FRPG :: Város :: Belváros :: Valley Kórház és Egészségközpont :: Sebeszet-