welcome to prison frpg
üdvözlünk
lépj be las vegas-ba!
Amikor meghallod a nevet: Las Vegas, mi jut először eszedbe?
Kaszinók? Féktelen bulik? Black jack? Roulette? A lehetőségek tárháza végtelen, a kaszinók sora gazdagokat dönt mocsokba...
Azonban egy valamire senki sem gondol. Miután a kaszinóban megszeded magad zöldhasúval, nem árt vigyázni a haza úton; Las Vegas sem másabb, mint a többi város. Vannak rosszfiúk és rosszlányok is, akik képesek bárkivel végezni, ha úgy tartja kedvük. Vannak drogosok és más szenvedélybetegek, akik képesek ölni is azért, hogy megkapják a napi adagjukat. Táncosnők és krupiék, akik egy szempillantás alatt elveszik mindenedet. Prostituáltak és maffiózók, akiknek már, ha csak a nevét tudod, már veszélyben vagy. Mi a közös bennük? Egy rossz mozdulat, egy alaposan át nem gondolt lépés, és máris a börtönben találják magukat, ahonnan megszökni, még senkinek sem sikerült...
lépj be
las vegas téged vár
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
csacsogda
súgj nekem egy titkot...
promónk
csak tekintsd meg!
új posztok
kaptál választ?
Dylan & Minea
Minea Jade Weiss
30.07.23 19:29
Two against the world - Chase & Josie
Chase Hammond
07.04.23 12:31
Ben & Minea - Comatose
Ben Sullivan
25.03.23 22:48
Silly Cat - Alex & Vaughn
Alex Moore
25.03.23 10:59
Night Club
Sonia Lipinska
15.03.23 21:28
Hello Stranger - Minea & Ben
Ben Sullivan
14.03.23 22:01
Chippendale Club
Minea Jade Weiss
08.02.23 10:49
When It's All Over - Chase & Josie
Josie Harmon
28.01.23 12:52
Monsters - Ben & Minea
Ben Sullivan
21.01.23 0:28
a legaktívabbak
a legtöbb posztot írók
Admin (2202)
Harper's Bar Vote_lcapHarper's Bar Voting_barHarper's Bar Vote_rcap 
Lyna Hill (914)
Harper's Bar Vote_lcapHarper's Bar Voting_barHarper's Bar Vote_rcap 
Desmond Drescher (694)
Harper's Bar Vote_lcapHarper's Bar Voting_barHarper's Bar Vote_rcap 
Cassandra Drescher (640)
Harper's Bar Vote_lcapHarper's Bar Voting_barHarper's Bar Vote_rcap 
Charlotte Collins (501)
Harper's Bar Vote_lcapHarper's Bar Voting_barHarper's Bar Vote_rcap 
Jennifer Ariadne Lively (480)
Harper's Bar Vote_lcapHarper's Bar Voting_barHarper's Bar Vote_rcap 
Veronica Chloe Foster (455)
Harper's Bar Vote_lcapHarper's Bar Voting_barHarper's Bar Vote_rcap 
Aurora Rossum (430)
Harper's Bar Vote_lcapHarper's Bar Voting_barHarper's Bar Vote_rcap 
Minea Jade Weiss (349)
Harper's Bar Vote_lcapHarper's Bar Voting_barHarper's Bar Vote_rcap 
Dylan Hanning (330)
Harper's Bar Vote_lcapHarper's Bar Voting_barHarper's Bar Vote_rcap 
Top posting users this month
No user

Megosztás

Harper's Bar

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next



do you know who i am?
Nadia Petrovna
Nadia Petrovna



TémanyitásTárgy: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime14.07.19 19:19

Harper's Bar Main01
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Nadia Petrovna
Nadia Petrovna



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime14.07.19 20:20


Harper's Bar 2qxc64x
Oliver & Nadia

Meglehetősen csendes esténk van, pedig lassan már fél tizenegy is elmúlt már. Máskor ilyenkor a hely szinte dugig van, minden boxban, asztalnál hemzsegnek a szemközti kórházból a műszakjuk végeztével az orvosok, nővérek, ápolók, mentősök. Bezzeg most, az éves jótékonysági bál estéjén elvétve látni csupán néhány vendéget. Ők leginkább idősebb törzsvendégek, akik munka után ülnek be a cimboráikkal egy-két korsó sörre, néhány egyetemista, akik kilógtak a könyvtárból, hogy az unalmas tananyagot egy kis piával pörgessék fel, és persze az öreg Milton Carter, aki a bár nyitása óta minden estéjét itt tölti, immáron huszonöt éve. Bizony, ez a mai kivételes este, ezt pedig a kolleganőm Janice ki is használta és elkéreckedett Jacktől, a főnökünktől, hogy előbb hazamehessen a gyerekeihez, úgy sincs ma rá szükség. Jack persze megkérdezett engem is, hogy bírom-e egyedül a munkát, én pedig boldogan bólogattam, hiszen tudtam, mennyire szeretne Janice a két fiával lenni. Olykor-olykor kellett csak csapolnom ezt-azt, vagy összeszedni a használt poharakat, nem sok más teendőm adódott. Jack a konyhában volt, mivel a szakács szerepe is rá hárul, szinte sose mozdul ki onnan, maximum, amikor leadjuk a rendelést a szállítóknak vagy beugrik egy régi cimborája beszélgetni.

Kihasználva a csendes perceket a pultra támaszkodva kezdtem olvasni az épp aktuális könyvemet, az Anna Kareninát, amit bár nem emlékszem mikor, régen egészen biztosan olvashattam már, mivel sok minden ismerősnek tűnt benne. Mégis, valahogy megvolt benne az újdonság varázsa is. Izgatottan lapoztam és követtem a sorokat a tekintetemmel, mikor egyszer csak kinyílt az ajtó és egy jóképű, ámbár meglehetősen gondterheltnek tűnő férfi lépett be rajta. Mikor felnéztem a könyvemből csak barátságosan felém biccentett, majd pedig helyet foglalt a pult legszéllénél. Ismerős volt nekem valahonnan, beletelt néhány másodpercbe mire eszembe jutott, hogy a kórház folyosóján láttam egyszer elsietni, mikor bementem Igorhoz kontroll vizsgálatokra. Furcsa, pedig az ember azt hinné, minden orvos a bálon van, őt valamiért ma este mégis ide sodorta valami. Becsuktam a könyvemet és a pult alá tettem, majd levettem egy poharat a helyéről és félig töltöttem whiskyvel, amibe tettem néhány jégkockát is.

- Nehéz nap? – kérdeztem oda lépve hozzá és elé tettem a poharat.
- Erre a vendégem. – mosolyogtam rá egy félénk, de barátságos mosollyal. Persze tudom, hogy még nem rendelt, és igazából nem is ismerem, mégis, valahogy szomorúan tűnt, vagy legalábbis olyannak, akit épp agyon nyomni készülnek a terhei, ezt pedig rossz volt látni.
- Mondja, mi az oka, hogy az estély helyett inkább itt gubbaszt kedves… - hajoltam közelebb, hogy a magán felejtett kórházi belépőre pillanthassak. – Dr. McAvoy? – persze nem akarok indiszkrét lenni vagy ilyesmi, szóval, ha nem akar beszélgetni, nem fogom zavarni, mégis valami azt súgta, hogy próbáljam meg, talán épp erre van szüksége.


Katt
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Oliver McAvoy
Oliver McAvoy



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime20.07.19 19:39





Nadia & Oliver


- Nehezebb, mint általában. - Válaszoltam, miközben magamra erőltettem egy halvány mosolyt. Ha tudná... Nem tehetem... Én nem leszek olyan alak, aki a pult mellett önti ki a lelkét, miközben a sárgaföldig leissza magát. Egyrészt mert nem is tehetem meg, másrészt pedig fog a titoktartás. Nem kotyoghatom ki mi nyomja a lelkemet, mivel ez főleg a pácienseimmel kapcsolatos. Komolyan veszem a munkámat, néha túl komolyan is. Megvisel. Azt pedig soha senki sem mondta nekem, hogy ilyen nehéz is lehet. Azt hinné az ember, hogy hozzám eljönnek az emberek, elmondják a problémájukat aztán adok néhány tanácsot és minden helyre jön... Néha ez így is van, de ott van az a bizonyos másik véglet. Néha túlságosan is aggódok értük, arról nem is beszélve, hogy milyen érzelmi reakciók sora tőr rám, ha esetleg egy betegemről a lehető legrosszabb hírt kapom. Volt már rá példa, ahogyan most is. Ezért is jöttem el a rendezvényről. Túl sok volt ott az ember, túl nagy a tömeg... Nekem pedig nem volt kedvem ahhoz, hogy feltegyem a műmosolyt és eljátsszam azt, hogy minden a lehető legnagyobb rendben van. Sosem voltam a megjátszás nagymestere. Elvárom az őszinteséget a pácienseimtől, ahogy saját magamtól is.
- Mivel érdemeltem ezt ki? - Meglepetten néztem a pult másik felén álló szőkeségre. Ennyire látszik rajtam, hogy pocsék a hangulatom? Bevallom, eddig nem is próbáltam leplezni. Talán jobb lett volna, hogy ha haza megyek... Hiszen mindig azt hangoztatom, hogy az alkohol sosem lehet megoldás a problémákra, de most mégis jól fog esni. Egy estét kivételezhetek saját magammal.
- Valójában nem beszélhetek róla. - Mintha valami hadi titokról lenne szó és talán valami olyasmiről is van szó, persze csak az én szemszögemből nézve. Esetleg, ha szakmabeli lenne, akkor konzultálhatnék vele az esetről... Viszont nem az, ezért hét pecsétes titok.
- Kinek is köszönhetem a whiskymet? - Még egy kortyot sem ittam az előttem lévő pohárból, előbb tudni akartam annak a nőnek a nevét, akinek a vendége vagyok.



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Nadia Petrovna
Nadia Petrovna



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime20.07.19 21:04


Harper's Bar 2qxc64x
Oliver & Nadia

- Hogy mivel? Nem is tudom. – kezdtem el törölgetni a pultot egy tiszta ronggyal, nem messze tőle.
- A szemei arról árulkodnak, hogy ön jó ember… egy jó ember, aki valami miatt szörnyen gondterhelt és szomorú. Tudom, hogy az alkohol nem megoldás semmilyen problémára, de reméltem, hogy legalább egy egészen kicsit feloldja… - és már megint, megint egyből a jót feltételezem valakiről, akit még csak nem is ismerek, egyszerűen csak a szemébe néztem. Ha ezt Igor megtudja megint azzal fog majd jönni, hogy mennyire naiv vagyok és gyermeklelkű. De nem tehetek róla, megsajnáltam na, mi baj lehetne egy pohár whiskyből és egy kis beszélgetésből? Már, ha egyáltalán szeretne beszélgetni.

- Ha nem tudnám, hogy valamiféle orvos, akkor arra gyanakodnék, hogy nemzetközi kém és hamarosan előrukkol azzal, hogy ha elmondaná mi nyomja a vállát, meg kellene ölnie. – eresztettem meg egy apró viccet, hátha sikerül ezzel is oldanom a hangulatot.
- Vagy kém, vagy pap. Mondjuk utóbbi még mókásabb lenne, nem véletlenül kezdődik sok vicc úgy, hogy „egy pap bemegy a kocsmába…” – felpillantottam rá egy picit elpirulva. Oké, lehet, hogy most tök hülyének gondol, pedig csak segíteni szerettem volna. Biztos jót nevet rajtam magában, de hát végül is számít ez? Mindegy, hogy velem vagy rajtam, a lényeg a nevetés. Ha csak egyetlen másodpercre is, de sikerült kizökkentenem, akkor már megérte.
- Az orvosi titoktartás meredek dolog, a nevelőapám mesélt már róla. Szóval, ha nem beszélhet a bajáról, akkor biztosan egy betege miatt szomorú. – állapítottam meg, inkább magamnak, mint neki.
- Ha pedig ez így van… és tényleg ennyire foglalkozik a pácienseivel…akkor maga tényleg jó ember Dr. McAvoy… és ezért jár a whisky. – ezzel befejeztem a törölgetést és a helyére tettem a rongyot a pult alatti polcra.
- A nevem Nadia. Nadia Petrovna. – mosolyogtam rá ismét.



Katt
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Oliver McAvoy
Oliver McAvoy



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime20.07.19 21:42





Nadia & Oliver


Az első benyomásom az lenne, hogy ártatlanul hiszékeny. Azt hiszem, hogy ideje lenne vissza vennem az analizálásból, szakmai ártalom. Lényegében sok közös van a szakmánkban. Neki is kiöntik a lelküket az emberek, ahogyan nekem is, persze az én esetemben nem kell alkohol hozzá, hogy megnyíljanak előttem.
- Köszönöm szépen. A következőt én állom. - Nem a sajátomat, hanem kettőnkét. Feltéve, ha lesz következő. Talán két ital még szóba jöhet nálam, de ennél messzebbre nem szívesen merészkednék. Elvégre reggel jó lenne, ha sikerülne az ébresztőórára felkelni.
- Ha pap lennék, akkor kocsma közelébe se mennék. - Rámosolyogtam. Nem erőltetetten, őszintén. Kezdett jobb kedvem lenni és pontosan jól tudtam, hogy nem a whisky az oka, amit idő közben kortyolgatni kezdtem, hanem a jó társaság tehet arról, hogy néhány másodpercre meg tudtam feledkezni arról, ami végett itt kötöttem ki.
- Szóval a nevelőapád is orvos? - Abból, amit mondott arra a következtetésre jutottam. Mindössze érdekelt, talán ismerem, talán nem. Attól, hogy orvos vagyok én is, az még nem jelenti azt, hogy az összes orvost ismerem, főleg mivel nem rég kezdtem a kórházban dolgozni. Ettől függetlenül nem hagyom fel a saját praxisomat, nem hagyom magukra a pácienseimet.
- Ez valami különleges képesség? - Meglepetten néztem rá, miután ittam egy újabb kortyot az italomból.
- Első ránézésre meg tudod állapítani valakiről, hogy milyen ember? - Igyekszem jó lenni és a szabályok szerint játszani, de túl önimádóan hangozna, ha azt állítanám, hogy tökéletes vagyok, mert senki sem az, csak törekedni tudok rá.
- Oliver McAvoy. - Habár már leleste a nevemet a belépőkártyámról mégis úgy gondoltam, hogy jobb, ha illő módon bemutatkozok, amolyan hivatalos módon, kézrázással.




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Nadia Petrovna
Nadia Petrovna



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime20.07.19 22:25


Harper's Bar 2qxc64x
Oliver & Nadia

- Igaza van, de látja, mosolygott! – mutattam rá, épp mintha csak valamiféle csínytevésen kaptam volna. – Ez volt a cél. – valahogy jobban tetszik, amikor mosolyog, a bánat senkinek sem áll jól. Mióta itt dolgozom számtalanszor igyekeztem már felvidítani az embereket, vagy egyszerűen csak hagytam, hogy kibeszéljék magukból azt, ami a szívüket nyomta, utána pedig hívtam nekik egy taxit, hogy épségben hazaérhessenek a szeretteikhez. Furcsa módon minden egyes alkalommal valahogy sikeresen átvettem a problémáikat, utána pedig még órákkal később is azokon gondolkodtam otthon. Igor persze már számtalanszor elmagyarázta, hogy nem lehetek ennyire együttérző, mert azzal a saját életemet mérgezem meg, mégsem tudok ellene nagyon mit tenni.
- Igen, az, főorvos a szemközti kórházban, a traumatológián. Dr. Igor Petrov. – talán ismeri is, ki tudja, elvégre azért az egy hatalmas kórház, ahol csak úgy hemzsegnek az ápolók, orvosok, nővérek, mentősök, stb., biztos nincs mindenki bratyiba vagy egyáltalán ismeretségbe a másikkal. Csak a válaszom után esett le, hogy időközben letegezett, ez pedig elsőre kicsit meglepett ugyan, de hamar átlendültem rajta, hiszen itt szinte mindenki ezt teszi, aki betér iszogatni.

- Meglehet… bár sokak szerint inkább naivitás és gyermeki ártatlanság. – vontam meg a vállam.
- Viszont, nevezzük bárhogyan is, most biztosan igazam van és te jó ember vagy. – ezt teljes magabiztossággal jelentettem ki, mintha csak a világ legegyértelműbb dolga lenne.
- Örülök, hogy megismerhettelek, Oliver. – biccentettem felé.
- Azt nem sikerült leolvasnom a belépődről, hogy milyen orvos vagy, szóval hagy találgassak… hmmm… – alaposabban is szemügyre vettem. – Szívsebész? Nem… inkább… gyerekorvos… nem, az sem passzol… - kicsit közelebb hajoltam, fürkészve az arcát.
- Megvan! Pszichiáter! Eltaláltam?



Katt
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Oliver McAvoy
Oliver McAvoy



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime21.07.19 18:26





Nadia & Oliver


Elérte a célját, ezt már biztosan megállapíthatom. Néhány másodpercre tényleg úgy éreztem, hogy jobb lett a kedvem, viszont aztán... Újból eszembe jutott, hogy miért is tértem be ide. A pszichiátereknek miért nincs pszichiáterük? Vagy egy segítsük egymást anonim klub? Azért, mert arról soha senki se beszél, hogy nekik mennyi szörnyűséget kell végig hallgatniuk, arról pedig egyedül csak is én tehetek, hogy túlzott empátiát érzek a pácienseim iránt.
- Futólag volt már hozzá szerencsém. - Nem rajongok a kórházakért. Ezért, ha tehetem, akkor nem töltök ott túl sok időt, ezért is alakítottam ki a lakásomban az irodámat, ahol fogadni tudom a pácienseimet. Annak reményében, hogy otthonos körülmények között jobban képesek lesznek beavatni abba, ami a szívüket nyomja.
- Csak remélni tudom, hogy tényleg igazad van. - Szeretném magamról ezt hinni. Egy valami számít csak, hogy mi mit hiszünk magunkról, azzal sosem szerettem törődni, hogy mások véleményére adjak ilyen szempontból. A pácienseimnek is mindig azt hajtogatom, hogy ne adjanak mások véleményére, ne féljenek megtenni dolgokat csak azért, mert tartanak attól, hogy nem hisznek mások bennük eléggé.
- Részemről a szerencse. - Most, hogy már túl vagyunk a bemutatkozáson viszonoztam a biccentést, majd megittam a maradék italomat is.
Szórakoztatónak találtam a tippelgetős kis játékát. Bevallom nem hittem, hogy ilyen gyorsan rá fog jönni, de igyekeztem mindvégig komoly ábrázattal állni kémlelő pillantását. Néhány pillanatig úgy éreztem, hogy úgy néz rám azokkal a kék szemekkel, mint aki képes lenne a lelkembe látni.
- Harmadjára sikerrel jártál. - Ismertem be végül, pedig hagyhattam is volna, hogy tovább találgasson, hiszen olyan hosszú még az éjszaka, de én nem vagyok az a fajta.
- Kérhetnék még egy italt? - Még egy utolsót, mielőtt haza mennék. Túl öreg vagyok már ahhoz, hogy egész éjszaka igyak, aztán hajnalban vergődjek haza. Holnap is vár rám a munka, szóval a másnaposság nálam nem opció
- Te mit iszol? - Szeretném, ha a vendégem lenne egy italra, ha már ilyen kedvesen állta az előző whiskymet.




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Nadia Petrovna
Nadia Petrovna



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime21.07.19 18:59


Harper's Bar 2qxc64x
Oliver & Nadia

- Tudtam! Éreztem, hogy a harmadik lesz az. Mármint ne vedd sértésnek, mert nem annak szánom, de valahogy olyan pszichiáter alkatnak tűnsz. – időközben kiléptem a pult mögül és a mögötte lévő két-három asztalról gyorsan összeszedtem azt a pár használt poharat, amit a vendégek rajta hagytak, de közben folytattam a gondolatmenetemet.
- Elemző típusnak látszol, és elég csendes vagy, mint aki jobban szeret figyelni, mint beszélni. Mivel a szomorúságodat pedig mint azt az imént sikerült kiderítenünk a páciensed vagy pácienseid okozzák, így eléggé leszűkült a lehetőségek száma. – miután minden poharat összegyűjtöttem a tálcámra, gyorsan le is törölgettem az asztalokat, majd pedig visszatértem a pult mögé és újra rá pillantottam.
- Persze benne volt a pakliban, hogy tévedek, de mégis erre fogadtam volna leginkább. – vontam meg a vállam. Ahogy lehetőségem nyílt arra, hogy egy kicsit megint jobban szemügyre vehessem az arcát, úgy ütött szöget a fejemben egy gondolat. Ha az emberek azért keresik őt fel, hogy segítsen rajtuk, hogy elmondhassák neki minden bújukat-bajukat, hiszen erre vannak a pszichiáterek, akkor vajon a pszichiáterek kihez fordulhatnak a saját panaszaikkal? Létezik, hogy egymást keresik fel, vagy mindegyik magába fojtja a gondjait?

- Persze, hogy kérhetsz. – elvettem a poharát és pillanatok alatt újra is töltöttem, majd pedig visszahelyeztem elé a pultra.
- Hogy én? Hát munka közben nem ihatok alkoholt, és amúgy sem tanácsos a gyógyszerem miatt, szóval… maradok egy virgin-mojitonál. – rá mosolyogtam, hiszen emlékeztem arra, hogy viszonozni akarta a meghívásomat, így hozzá is láttam a saját italom elkészítéséhez. Miután azzal is megvoltam felé tartottam a poharam egy koccintásra.
- Nazdarovje Oliver!




Katt
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Oliver McAvoy
Oliver McAvoy



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime21.07.19 19:27





Nadia & Oliver


- Megpróbálom nem sértésnek venni. - Ha közmunkásnak nézett volna, na az már tényleg sértő lett volna számomra, de végül is az is egy tisztességes munka, amivel családot lehet eltartani, szóval valójában nem is tudom, hogy mit is mondhatott volna, amiért megsértődnék. Valószínűleg azért, mert nem vagyok az a sértődékeny fajta.
Igaza volt, de még mennyire, hogy igaza volt. Szótlanul figyeltem, ahogy végzi a munkáját egészen addig, míg vissza nem ment a pult mögé. Érdekes volt hallgatni a gondolatmenetét. Ki gondolta volna, hogy egy sörcsapoló pultos lányba ennyi értelem szorult? Nem akarok általánosítani, de eddig akik kiszolgáltak azok nem tűntek túlságosan műveltnek, vagy csak jól tudták leplezni.
- Mindenkivel eljátszod ezt, vagy érezhetem magam kivételesnek? - Nem is értem, hogy miért érdekelt. Valószínűleg ide többségben orvosok járnak, tekintve, hogy milyen közel van a kórházhoz. Talán ez a hobbija, hogy kitalálja, hogy az orvosoknak mi a szakterületük. Bevallom nekem is jó a megfigyelő képességem, de arra még én sem vagyok képes, hogy megmondjam, hogy az előttem álló ember mivel keresi meg a pénzét, kivéve ha megkönnyíti a dolgomat és munkaruhában állna előttem. Akkor tényleg könnyű dolgom lenne.
- Köszönöm. - Még nem ittam bele, most jobban foglalkoztat az előttem álló szőkeség, mint a whisky ivás. Főleg azért, mert olyan információkat közöl velem, amik még jobban felkeltik a figyelmemet, de nem akartam indiszkrét lenni, ezért inkább nem mentem abba bele, hogy rátérjek arra a témára, hogy mégis miféle gyógyszereket szedhet.
- Nazdarovje! - Emeltem poharam koccintásra, majd ittam belőle egy kortyot mielőtt újból letettem volna a pultra.
- Orosz vagy? - Mert leginkább erre tippelnék, főleg úgy, hogy most már tudom a nevét is, de leginkább mégis az akcentusa az, ami elárulja.





Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Nadia Petrovna
Nadia Petrovna



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime21.07.19 19:51


Harper's Bar 2qxc64x
Oliver & Nadia

Nem tűnik sértődős fajtának, de jobbnak láttam tisztázni vele a dolgot, mielőtt még esetleg félre értene és rosszul esne neki valamelyik gondolatom. Egyrészt néha még nem vagyok tökéletes nyelvhasználója az angolnak, akadnak értelmezési problémáim vagy nehezebben fejezem ki magam, másrészt pedig amúgy is nagyon könnyen képes vagyok zavarba jönni, olyankor pedig csak beszélek, épp, ahogy jön, mielőtt még esetleg végig gondolnám, hogy mit is mondtam. Szóval jobb volt előre tisztázni, hogy tényleg nem szerettem volna megbántani, mert a szavaim nem negatív hangvételűek voltak.
- Egészen pontosan mire gondolsz EZ alatt? Arra, hogy minden vendégnek elolvasom a magán felejtett névtábláját, utána pedig megpróbálom kitalálni a foglalkozását, mert azt nem láttam? Mert akkor a válaszom nem, ezt eddig csak veled próbáltam ki. Ha viszont arra gondolsz, hogy minden bánatosnak tűnő vendéget megpróbálok-e felvidítani, aki csak betér ide, vagy meghallgatom őket, ha egy korsó sör mellett kiöntik a lelküket a pultnál, akkor a válaszom igen, legalábbis próbálkozom vele. –  egy kicsit elpirultam, ugyanis az a bizonyos zavar kezdett egyre jobban előjönni, ez lehet az oka annak is, hogy ennyire őszintén beszélgetek vele. Talán. Vagy az, hogy általában mindig őszinte vagyok mindenkivel, még azzal is, akivel talán nem kellene.
- Ettől függetlenül nyugodtan érezheted magad kivételesnek, hiszen az is vagy.

Miután koccintottunk aprót kortyoltam az italomból, majd hozzáláttam, hogy elmosogassam a használt poharakat, amiket az imént behoztam.
- A nevelőapám szerint igen, habár ő is csak az akcentusomra alapozva jutott erre a következtetésre. Viszont mivel értem és jól beszélem az oroszt, feltehetőleg igaza lehet. – egy pillanatra felé pillantottam.
- Na és te amerikai vagy?




Katt
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Oliver McAvoy
Oliver McAvoy



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime23.07.19 22:08





Nadia & Oliver


Sikeresen emlékeztetett rá, hogy még mindig magamon viselem a névtáblámat. Ezért egy gyors mozdulattal le is vettem zakómról és egyszerűen csak a zsebembe süllyesztettem. Most nem hiányzik az, hogy valaki csak azért közeledjen felém, mert a doktori titulus vonzza. Volt már erre is példa, de inkább most ebbe nem mennék bele ennél is jobban. Amúgy sem hiszem, hogy az előttem lévő szőkeséget az vonzaná.
- Szerintem szakmát tévesztettél. - Első benyomásom az lenne róla, hogy nagyon is jó emberismerő és érdekli is mások problémái. Ez kell ahhoz, hogy valaki remek pszichiáter legyen. Nem hinném azt, hogy ez most ragadt volna rá itt a bárpult mögött, ez inkább valami veleszületett képesség lehet. Talán tényleg nem ártana, ha folytatná a tanulmányait, habár még arról sem tudom, hogy ez a munkája mellékes jövedelem forrás-e az iskola mellett.
- Szóval mindezt csak erre alapozta... - Végül hangosan hoztam tudtára gondolataimat. Hm, ez kezd érdekes lenni. Van is egy gondolatmenetem erről... Ha csak azt hiszik, hogy orosz abból kifolyólag, hogy érti és beszéli is a nyelvet és nevelő apja is van neki... Akkor Nadia árva lehet, akinek a múltját homály fedi? Érdekelne, de nem akarnék vájkálni a magánéletében, elvégre még csak most találkoztunk egymással és nem is a páciensem, hogy vallatni kezdjem.
- Törzsgyökeres amerikai. - Mindig is ebben az országban éltem. Chicago a szülővárosom, ha autóval akarok haza látogatni, akkor több mint egy napot kellene megállás nélkül vezetnem. Ritkán látogatók haza, mert nincs is nagyon kihez mennem. Leginkább ez is hatással volt ahhoz, hogy itt Vegasban kezdjek új életet, és praxist. Volt, ami volt. Most már a hátam mögött lévő évek után azt kell, hogy mondjam, hogy nem bánom, hogy így alakult.





Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Nadia Petrovna
Nadia Petrovna



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime23.07.19 22:46


Harper's Bar 2qxc64x
Oliver & Nadia

A drága doktorúr végre kapcsolt és megszabadult a névtáblától, amin nem bírtam ki, halkan felkuncogtam. Aranyos volt, ahogy sietve a zsebébe tömte, mintha mi sem történt volna.
- Elmúlt a vész, most már csak fél Vegas van tisztában a kiléteddel. – kacsintottam rá. Persze nem akartam megbántani vagy ilyesmi, de olyan jól esett egy picit piszkálni. Reméltem ezzel is sikerül legalább egy kicsit elterelni a figyelmét arról, voltaképpen miért is pattant meg a partiról és jött el inkább ide.
- Bár gyanús vagy te nekem… mond csak, nem lehet, hogy ez valami trükk volt a részedről, hogy így reklámozd magad és még több pácienst szerezz? – döbbent arckifejezést öltöttem magamra, mintha tényleg most esett volna le számomra a tantusz, ám csakhamar újra elmosolyodtam és visszatértem a munkámhoz.

- Komolyan így gondolod? Miért, szerinted mi volna számomra megfelelő szakma? – kíváncsian pillantottam rá.
- Ki tudja, lehet épp a te tanácsod változtatja majd meg a jövőmet. – hiszen gyakorlatilag azt sem tudom, hogy annak idején volt-e szakmám, vagy hogy mit tanultam, minek készültem. Pincérnő is csak azért lettem, mert, nem akartam Igoron élősködni, hanem magamat akartam eltartani, Jack pedig volt olyan kedves és megszánt, mikor tanácstalanul betértem ide.

- Igen, csak erre. Ezért adta nekem a Nadia nevet is… és mert az Anna Karenina már foglalt volt, az Anasztáziával pedig nehezen barátkoztam volna meg, hiába hasonlítunk sokban… - a mosogatás után hozzáláttam a törölgetéshez.
- Na és mond csak te törzsgyökeres amerikai, nem bánja a barátnőd, feleséged, élettársad, hogy ilyenkor egy bárban iszogatsz, ahelyett, hogy otthon lennél vele? – amilyen jóképű és kedves egészen biztosan várja őt valaki otthon, valaki aki talán még aggódik is most miatta, hogy ilyen lelkiállapotban merre csavaroghat.





Katt
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Oliver McAvoy
Oliver McAvoy



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime24.07.19 0:54





Nadia & Oliver


- Nem kell efféle reklám, már hirdetem magam Vegas egyik legfelkapottabb napilapjában. Házhoz is megyek, ha szükséges. - Vicceltem, de mégis igyekeztem komolyan kimondani minden egyes szót, ami ajkaimat elhagyta. Akkor érezném csak magam igazán kuruzslónak, ha hirdetnem kellene magamat. Szerencsére elismernek a szakmámban és rengeteg páciensem van, meg most vállaltam el a kórházban egy kisebb munkát. Még szerencse, hogy eddig sem volt túl sok magánéletem, mert ezek után még annyi sem fog lenni, mint eddig. Nem nevezném magam munkamániásnak, csak elhivatott vagyok.
- Ebből a kis beszélgetésünkből intelligensnek tűnsz és jó emberismerőnek, vagy csak szerencséd volt és sok mindenre ráhibáztál. Szóval vagy a bűvészkedést ajánlom, vagy a pszichiáteri szakmát. - A bűvészkedéssel csak a hangulatot akartam fokozni, mert szerintem annál sokkal több rejlik benne, hogy elpazarolja az életét egy ilyen helyen a pult mögött.
- Nevet adott neked? - Most már erősen két tippem is van. Az első az, hogy még gyerekkorában került örökbefogadásra és ezért adtak neki nevet, vagy a másik tippem... Amnézia. Gyakran előfordult, hogy az amnéziás betegeknek nem tudják a nevét, ezért nevet adnak nekik, míg vissza nem térnek az emlékeik. Ez pedig mindenkinél más és más idő. Van akinél órák, napok, hetek, évek...
- Valószínűleg bánna, de mivel se barátnőm, se feleségem ezért nincs is miért haza sietnem. - Egyrészt igazat mondtam neki, másrészt pedig... Holnap vár a munka és, ha másért nem is, akkor azért kellene lassan távoznom, hogy holnapra kipihent legyek. Mégis itt tart valami. Habár se kutyám, se macskám... Őt ez mégis miért érdekelte? Talán csak túl kíváncsi. Nem szeretnék olyat a dolgok mögé látni, amiről valójában szó sincs. Inkább csak ittam egy újabb kortyot az italomból, miközben igyekeztem elhessegetni minden olyan gondolatot, amit nem találtam helyénvalónak.





Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Nadia Petrovna
Nadia Petrovna



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime24.07.19 21:47


Harper's Bar 2qxc64x
Oliver & Nadia

- Valóban? Szomorúan hallom, mert akkor egészen biztosan tele van a határidőnaplód, vagy legalábbis lesz úgy jövő karácsony utánig és már nem érsz rá új pácienst fogadni. – sóhajtottam drámaian, csalódott ábrázattal, mint akivel épp az imént közölték, hogy egyetlen számjegy választotta el csupán attól, hogy megnyerje a lottót és így nagyjából fél milliárd dollártól esett el.
- Hát először is köszönöm… jól estek a szavaid. – és tényleg. Furcsa, mivel alapjáraton bár igyekszem nyitott és kedves lenni mindenkihez, mégsem szokott ennyire gördülékenyen menni a kommunikáció, nem szoktam ennyi személyes gondolatot megosztani másokkal, vele valahogy mégis olyan más. Talán csak mert pszichiáter és van egy megnyerő, megnyugtató stílusa, vagy mert tényleg látszik a szemében, hogy jó ember… ki tudja.
- Másodszor… azt hiszem ebben az esetben megpróbálkozom majd a bűvészkedéssel, elvégre pszichiáternek már itt vagy te, biztos jó is vagy a szakmádban, én pedig nem szívesen nyúlnám le a pácienseidet. – persze ez csak tréfa volt a részemről, amit a mosolyom csakhamar el is árulhatott számára.
- Viccet félretéve… az illúziók nem éppen az én világom, ami pedig a pszichiáterséget illeti… - zavartan hajtottam le a fejem és vettem egy mély lélegzetet, hogy egy kicsit össze tudjam szedni a gondolataimat.
- Azt hiszem nem lenne korrekt dolog részemről, ha efféle hivatást választanék magamnak. Mármint… adva vagy te, az orvos, az emberek pedig, akiknek valamiféle problémája van, azért keresnek fel, hogy rá gyere, mi a baj velük, mi okozhatja azt, illetve, hogy segíts rajtuk. Nem tudom, hogy pontosan ez hogyan megy, de abban biztos vagyok, hogy akinek ekkora hatása van emberek életére, annak összeszedettnek, felelősségteljesnek és empatikusnak kell lennie, aki képes irányítani legalább a saját életét és csak utána kezd neki másokért felelni. Nos én… ennek nem felelek meg. De köszönöm…hogy képesnek tartanál rá.

Egy picit elszomorodtam az eszmefuttatásom után, hiszen újból eszembe jutott, hogy tulajdonképpen más sem vagyok jelenleg, mint egy üres lap, valaki, aki még csak azt sem tudja, hogy pontosan hogyan is történt a balesete, hogy vajon tényleg üldözték-e és ha igen, akkor miért. Ezek után hogyan lehetne belőlem mondjuk pszichiáter? Hisz még magamon sem tudok segíteni, nemhogy másokon… A kérdésére csak bólintottam, miközben próbáltam valahogy újra jó kedvre derülni, egyelőre minimális sikerrel, közben pedig folytattam a törölgetést.
- Akkor jó. Mármint… nem az jó, hogy nincs senkid… csak ha neked ez így épp jó… mármint… Oké, újrakezdem. Az jó, hogy ezekben a pillanatokban épp nem aggódik érted otthon valaki, mert tapasztalatból tudom, hogy az nagyon rossz érzés. És az is jó, hogy nem sietsz, mert így legalább jó alaposan be tudom égetni magam, mint ahogyan azt eddig is tettem. – kétségbeesetten vertem bele a fejemet a falba lélekben, közben végeztem az utolsó pohárral is.
- Az orvosokra véletlenül a titoktartás mellett nem vonatkozik a kötelező felejtés is ilyen esetekben? – fél szemmel felé pillantottam.
- Mondjuk…ha kapnak még egy pohár whiskyt? Vagy egy csésze kávét, csak, hogy ne vedd úgy, hogy le akarlak itatni.





Katt
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Oliver McAvoy
Oliver McAvoy



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime25.07.19 7:47





Nadia & Oliver


- Inkább legyek elfoglalt. - Ez számomra azt jelenti, hogy elismernek a szakmámban. Ha a másik véglet lenne... Őszintén akkor nem is tudom, hogy milyen lenne, ha "nem menne ennyire a szekér" mert mindig is sok páciensem volt. Így legalább alkalmam nyílik érdekes személyiségekkel megismerkedni. Sosem tekintettem úgy a pácienseimre, mintha csak beteg emlékről lenne szó. Van, akit csak az élet viselt meg, vagy a körülmények. Nem szoktam általánosítani, ezért kijelenthetem, hogy számomra a pácienseim különlegesek, a maguk módján persze.
- Ha akarnád se tudnád lenyúlni a pácienseimet. - Itt jött felszínre a magabiztos orvosi énem, még akkor is, ha tudatában vagyok annak, hogy nagyon kevés az esély, hogy egyszer Nadia tényleg szakmabeli lesz. Habár fiatal még, annyi lehetősége van még az életben, hogy ezt a verziót sem tarthatnám kizártnak.
- Szerintem meg az ember bármire képes, ha eléggé akarja. - Legtöbben már gyerekkorukban tudják, hogy milyen munkát akarnak maguknak, de sajnos nem mindenki álma válik valóra. Nekem sokáig fogalmam sem volt arról, hogy mit kezdjek az életemmel, de aztán történt valami, ami végett erre terelődtem és így utólag már bánni sem tudom. Néha vannak azért nehéz napjaim, mert a hivatásom nem csak arról szól, hogy az emberek panaszkodnak nekem, én pedig felmarkolom a lóvét. Lényegében ez lenne a helyzet, de túl empatikus vagyok, ez pedig megnehezíti a dolgomat. Viszont azt gondolom, hogy ez kell ahhoz, hogy jó orvos legyek, hogy minél több emberen tudjak segíteni.
Zavarba ejtő kijelentése hallatán azt kell, hogy mondjam, hogy nem kicsit zavart össze. Ez már egészen úgy hangzott, mintha örülne annak, hogy nincs a láthatáron nőnemű egyed, aki vár rám otthon. Sokkal fiatalabb nálam, ezért eddig fel sem merült bennem, hogy esetleg az eset lehetnék. Eddig jelét sem adta annak, hogy fel szeretne szedni. Ez már a huszonegyedik század, itt már a nők is kezdeményezhetnek, de jobban szeretem, ha ez a feladatot rám hagyják. Egy kicsit maradi vagyok, ha az udvarlásról van szó.
- Ez már úgy hangzik, mintha meg akarnál vesztegetni. - Tehetnék úgy, mintha az előző kijelentését meg sem hallottam volna, de akkor abban mi lenne a pláne? Ennek ellenére mégsem csinálok belőle nagy ügyet, sőt látom rajta, hogy mennyire kezd neki ez kellemetlen lenni, ezért inkább úgy döntöttem, hogy nem boncolgatnám tovább ezt a témát.
- Köszönöm, de már semmit se kérek. Még van az italomból. Így is tovább maradtam már, mint elterveztem. - Mert van egy olyan sejtésem, hogy reggel senki sem fog felkelni helyettem, de ha tovább iszogatnék itt, akkor biztosan elaludnám a korai időpontjaimat.





Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Nadia Petrovna
Nadia Petrovna



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime26.07.19 20:52


Harper's Bar 2qxc64x
Oliver & Nadia

- Igen, biztosan igazad van. – bennem volt ugyan, hogy vitába szállok a kedves doktorúrral arról, hogy szerintem téved, mivel megesik, hogy az embert külső tényezők akadályozzák abban, amit szeretne elérni, olyanok, amik ellen nem tud semmit se tenni, és ez nem az akarat erélyen múlik vagy azon, hogy mennyire is gondolta komolyan a dolgot, hanem azon, hogy vannak dolgok, amik egyszerűen „hatalmasabbak” nálunk, ám a végén mégsem tettem meg. Nem értheti, hogy miért mondhattam, amit, hiszen fogalma sincs róla, hogy nemrégiben balesetem volt, ami alapjaiban törölte ki a memóriámat, és ezzel gyakorlatilag mindent elvett tőlem, amit esetleg elértem ebben az életben. Nem tudja milyen érzés az, hogy egyszer csak egy ismeretlen helyen ébredsz, ismeretlen emberek között, akik közlik veled, hogy napokig eszméletlen voltál és attól tartottak, hogy talán sosem ébredsz fel, utána pedig egy olyan egyszerű kérdésre sem tudsz nekik válaszolni, hogy mi a neved, vagy, hogy mi történt veled. Ezek után mégis hogyan lehetne belőlem például pszichiáter, csak, hogy a példánál maradjunk? Hogyan hitegethetném azzal az embereket, hogy segíteni tudok a problémájukon, ha még a sajátomon sem vagyok képes? Pedig minden erőmmel azon vagyok, hogy valahogy visszahozzam mindazt, ami kiesett, mégsem akar sikerülni. Ehhez vajon mit szólna? Hát ez az, amire most nem fogok választ kapni, mivel mindezt nem fogom a nyakába zúdítani és így megkérdezni, hogy fenntartja-e még a véleményét vagy sem.

- Azért hangzik úgy, mert meg is akarlak. – vontam meg a vállam, minek tagadjam azt, ami annyira nyilvánvaló.
- De végülis mindegy, hiszen mi a legrosszabb, ami történhet? Úgy maradok meg az emlékezetedben, mint a lány a kocsmából, aki nem képes magát megfelelően kifejezni és aki emiatt számtalanszor félreérthető helyzetbe kerül. Nagy kaland. Te hamarosan kilépsz innen és a nevemet is elfelejted, max ennyi marad meg rólam, én pedig folytatom a pakolászást vagy épp a könyvemet, amíg nem kell valakinek taxit hívnom, hogy hazavigye a delikvenst azokhoz, akik várják. – de legalább annyit elértem, hogy ha egy kis időre is, de elfelejtette, hogy mi miatt volt szomorú, és mosolygott.
- Hát doktorúr, akkor lassan ideje lesz a távozás hímes mezejére lépned, mielőtt még bűntudatom lesz, hogy szóval tartottalak, ahelyett, hogy hazaengedtelek volna.




Katt
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Oliver McAvoy
Oliver McAvoy



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime01.08.19 3:01





Nadia & Oliver


Las Vegas az a város, ami sosem alszik, de én szeretném még a hajnal beállta előtt az ágyam kényelmét élvezni. Egyedül abban a nagy franciaágyban... Talán egyszer eljön az a nap, amikor megoszthatom az ágyamat a lelki társammal, azzal a nővel, akivel le akarnám élni az életemet. Most ez mégis olyan lehetetlen küldetésnek tűnik. Valamiért mostanában elkerül a szerelem. Ezért nem tehetek mást, be kell érnem a munkámmal elért sikerekkel. Sőt, mostanában nagyon erős késztetést érzek arra, hogy embereket toborozzak egy kísérletre. Ehhez olyan emberek kellenek, akik nyitottak és befogadóak az új dolgok iránt, de leginkább kitartóak, mert ez egy nagyon hosszú folyamat lenne, talán évekig eltartana.
- Ne becsüld ennyire le magad. - Nadia Petrovna számomra nem csak egy lány lesz a kocsmából, annak ellenére sem, hogy az első találkozásunkon még csak most leszünk lassan csak túl. Talán, ha bátrabb lennék, vagy ha megittam volna még pár pohár whiskyt, akkor akár még randevúra is elhívhatnám. Gyönyörű és túl fiatal hozzám, esetleg csak álmaimban mondani nekem igent. Viszont korához képest nagyon is jó társaságnak találtam. Ő valamiért nem olyan, mint a többi vele egykorú. Értelmesebb, jót beszélgettem vele és esküszöm még folytatnám, de az elhivatottságom közbeszól, ahogy az általában lenni szokott.
- Köszönöm a kellemes társaságot. - Nem is tudom, hogy mikor éreztem magamat ennyire jól. Abban pedig biztos vagyok, hogy nem a whisky okozta a jó kedvemet, mert ahhoz keveset ittam. Sikerült elfelejtetnie velem, hogy miért is tértem be ebbe a bárba, de ahogy haza érek biztos vagyok benne, hogy ismét előbukkannak nyomasztó gondolataim. Milyen jó is lenne, ha haza vihetném magammal, de sajnos nélküle kell innen távoznom. Pedig, ha ott lenne velem a lakásomban, akkor biztosan elfelejtetné velem továbbra is a bánatom okát.
- Még találkozunk. - Ezt részemről veheti ígéretnek is. Zakóm belsejéből elővettem néhány zöldhasút, többet, mint amibe az ital került, de búsás borravalót akartam neki hagyni. Letettem a pultra a bankjegyeket, és mielőtt bármit mondhatott volna már ki is léptem a neonfényekkel megvilágított utcára.




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Oliver McAvoy
Oliver McAvoy



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime02.08.20 21:09

Második felvonás a bárban...





Nadia & Oliver


tumblr_inline_nsn06yIyd61qlt39u_250.gifv
- Samantha... -Igyekeztem elnyomni a belőlem kikívánkozó hangos sóhajt, de csak egy rettent rossz ásítási kísérletet sikerült kiviteleznem. Téveszmés.
- Már megint elrabolták a földönkívüliek? - Hihetetlenkedve hallgattam ismét végig a meséjét. Nem akartam, hogy azt gondolja, hogy őrültnek hiszem, de valójában... Nem is értem, hogy mi zajlik le az ilyen emberek fejében, de szeretném megérteni, hogy jobb legyek a szakmámban.
- Nem hisz nekem ugye doki? - Csalódottan néz rám hatalmas mélybarna szempárjával. Egészen csinos nő, rendezett külseje van, látszólag nincs vele gond... Nem az a megszállott fajta, aki még a saját lakásából se meri kitenni a lábát. Első ránézésre senki sem hinné el róla, hogy nagy bajok vannak odabent.
- Nem arról van szó, mindössze csak számomra nehéz valami olyasmit elhinni, amit még nem tapasztaltam a saját szememmel. - Mondjuk azon nagyon meglepődnék, ha a legközelebbi találkozóra elhozná magával a földönkívüli barátját is, aki már mániákusan elrabolja állítása szerint. Ebben a szakmában már azt hinnéd, hogy semmi sem tud meglepni, de az emberi fantázia határtalan.
- Pedig léteznek! - Egyre ingerültebben akarta igazát bizonygatni. Mit tehettem volna? Kedvesen próbáltam lecsillapítani a kedélyeket és végül nyugodtan távozott tőlem, miután újból hosszan elbeszélgettünk a kis szürke látogatóiról. Miután elment, még akkor sem akartam elhinni, hogy az imént milyen beszélgetés zajlott le kettőnk között. Szó szerint hihetetlen volt.
Hosszú volt a mai napom, mégis úgy éreztem, hogy még korán lenne nyugovóra térni, inkább viszonylag normális emberi társaságra vágytam, ezért betértem ismét a bárba. Még magamnak sem mertem bevallani, hogy azért jöttem pont ide, hátha... Egyszerűen csak oda sétáltam a pulthoz és leültem.



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Nadia Petrovna
Nadia Petrovna



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime02.08.20 23:45


Harper's Bar Tenor
Oliver & Nadia

- Köszönöm, hogy bejöttél a szabadnapodon Nadia, nem is tudom mi lenne velem Nélküled! Az az eszement Arlene, tegnap teljesen kiütötte magát, ma pedig hiába hívtam, cseszett felvenni a telefont. Elmentem érte, de alig állt a lábán a nyomorult, jobbnak láttam visszadugni az ágyba, mint, hogy itt szerencsétlenkedjen. Ég a pofám, hogy berángattalak.
- Ugyan, hagyd csak, ez a legkevesebb, Te is kirángattál már a pácból, ráadásul csóró egyetemista vagyok, minden plusz pénz jól jön.
- Még mindig nem hiszem el, hogy agyturkásznak tanulsz. Biztos, hogy jó ötlet ez a Te…
- Biztos! De kérlek hagyjuk is a témát. Maradjunk annál, milyen szerencsés fickó vagy, hogy Neked dolgozom.
- Jogos a pont! – nevetett fel a főnököm, én pedig tettem egy lépést hátra.
- Nem az ajtó volt az előbb?
- De igen azt hiszem, biztos egy vendég.
- Itt se vagyok! – szalutáltam, aztán már el is hagytam a konyhát, hogy visszatérjek a pult mögé.

Azt hiszem egy fél percig még levegőt is elfelejtettem venni, amikor megpillantottam, hogy ki foglalt helyet a bárpult túloldalán, annyira meglepődtem. Na jó, azt hiszem a reakcióm ezúttal jogos, hiszen abszolút nem számítottam rá, hogy újra eljön. Mikor pár nappal ezelőtt meghívtam az első óránk után, azt mondta, hogy nem ígér semmit, és nem is jött el, tegnap pedig mikor a második óránk volt, eléggé furcsán viselkedett. Mármint… szinte alig szólított fel, pedig nem sokan akartak válaszolgatni a kérdéseire és mintha még a pillantásomat is kerülte volna. Óra végén inkább meg sem kíséreltem beszélni vele, mert nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni. Valamivel biztos megbántottam, vagy… vagy igazából passz, de úgy tűnt, mintha kerülni akarna. Most pedig itt van. Lehetséges, hogy én értettem félre a tegnapot? Vagy Ő nála van a probléma?

Vettem egy mély lélegzetet és visszasétáltam a helyemre.
- Üdv Tanár Úr, mit adhatok?



Katt


A hozzászólást Nadia Petrovna összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 08.08.20 15:23-kor.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Oliver McAvoy
Oliver McAvoy



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime03.08.20 9:49




Nadia & Oliver


tumblr_inline_nsn06yIyd61qlt39u_250.gifv
Szeretnék egyszer bekerülni a nagy nevek közé, sőt talán még könyvet is írnék. Sosem lesz belőlem Freud, maximum annyira leszek híres, mint a lánya Anna. Fel a kezeket, ki tudta, hogy Freud lánya is szakmabeli volt? Senki? Meg se lepődtem. Viszont nekem van erről egy elméletem... Aki ezt a szakmát elismerésért csinálja, az nem jó hivatást választott magának. Ki tudja? Az is lehet, hogy csak velem van a baj, mert én a pácienseimet helyezem előnybe és persze az számomra a legfontosabb, hogy minél több embernek segítsek. Közben mikor van időm a saját életemre? Talán pont ez a magyarázat arra, hogy miért nem vagyok még házas és miért nem alapítottam már családot, ahogyan a társadalom már elvárná ilyen idős korban. Régebben talán így volt, de a mai modern világban már egyáltalán nem meglepő, hogy ilyen idősen még egyedülálló vagyok. Nem sietek sehová, mint a mellékelt ábra is mutatja. Jelenleg tanítok és ez mellett az egész napom be van táblázva, az már biztos, hogy unatkozni nem fogok egy ideig, de még így is szakítottam időt arra, hogy eljöjjek ide. Jó ötlet volt? Még fogalmam sincs, majd akkor kielemzem, ha távozok innen. Viszont még csak most jöttem és hirtelen Nadia is előkerül. Még le kell tisztáznom magamban, hogy a társasága végett vagyok-e itt, vagy csak a whisky vonzott.... Otthon is van whisky.
- Helló Nadia. - Meglepettnek tűnik. Azt hiszem, hogy nem számított arra, hogy újból itt találkozunk, miután múltkor nem jöttem el. Szerettem volna, de közbe jött valami. Minden erőmmel azon voltam, hogy ne akarjam analizálni a testbeszédét. Elvégre most nem dolgozok, kikapcsolódni jöttem.
- Whiskyt jéggel, köszönöm. - Már lement a nap, de még mindig nagy a hőség, nekem pedig nagyon is jól fog esni egy hideg ital, vagy talán nem is egy ital. Az első beszélgetésünk annyira spontán volt, most meg fogalmam sincs, hogy mit mondhatnék neki. Mindig is jobb hallgatóságnak tartottam magam, de nem azért mert nem volnék a szavak embere, egyszerűen csak könnyebb, ha más beszél, én pedig csak azt csinálom, amihez értek.



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Nadia Petrovna
Nadia Petrovna



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime03.08.20 10:45


Harper's Bar Tenor
Oliver & Nadia

- Azonnal. – ezzel hozzá is fogtam az itala elkészítéséhez. Szerencse, hogy ehhez háttal kellett, hogy forduljak neki, így nyerhettem néhány extra másodpercet magamnak, hogy kezelni tudjam a döbbenetemet és a tanácstalanságomat. Szinte hallottam is az én drága fogadott papámat, ahogy rajtam és az egész helyzeten nevet. „Egyetlen szó sem jut eszedbe Babácska? Ez így hosszú éjszaka lesz! Mi olyan nehéz? Van veszíteni valód? Hisz csak a tanárod. Vaagy…?” Jesszus! Ha lehet ettől a gondolatmenettől csak még nagyobb zavarba jöttem, éppen ezért gyorsan el is hessegettem magamtól és az italával együtt visszafordultam hozzá.
- Parancsolj. – helyeztem a pultra, hogy utána hozzáfoghassak a poharak eltörölgetéséhez.
- A tegnapi órád… nagyon érdekes volt. Különösen, amikor arról a néhány páciensedről beszéltél, akiket emlékezetvesztéssel kezeltél. Ha jól vettem ki a szavaidból mind a három esetben sikeres volt a terápiád és ha nem is teljesen, de már jöttek vissza emlékeik. Ez azért nem kis teljesítmény… gratulálok! – igaz, hogy nem ment bele túlságosan mélyen a történetekbe és következetesen A, B és C páciensnek szólította őket, ügyelve arra, hogy ne szegje meg az orvosi titoktartást, mégis meglehetősen tanúságos volt számunkra mind a három eset. Számomra különösen is. Tehát van remény számomra is, hogy egy nap…. újra önmagam lehessek.
- Volt olyan, aki… megbánta, hogy emlékezni kezdett? – pillantottam fel rá, igazából most először.

Normális, hogy feltűnt, milyen szép szemei vannak? Nem, azt hiszem, hogy nem.
- Jaj… bocsánat, hülye vagyok. Biztosan nem azért jöttél be, hogy még itt is a munkádról kelljen beszélgetned. Elég lehet a rendelés és az órák, erre még én is faggatlak…. abbahagytam! – játékosan cipzárt húztam a számra.
- Nad, el kell menjek egy órácskára, bírod addig egyedül? – kiáltott ki a konyhából Jack.
- Menj csak nyugodtan.
- Angyal vagy! – ezzel már hallottuk is, ahogy csapódik a hátsó ajtó. Ketten maradtunk. Érdekes, ma elég korán távoztak a vendégek, talán mert hétköznap van, vagy mert ma Popsnál a szuperkupa meccset nézi az egész brigád.
- Mond csak… nincs kedved dartsozni? A billiárdot csak azért nem ajánlom fel, mert abban nagyon béna vagyok és nem akarom beégetni magam.




Katt


A hozzászólást Nadia Petrovna összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 08.08.20 15:24-kor.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Oliver McAvoy
Oliver McAvoy



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime03.08.20 19:02




Nadia & Oliver


tumblr_inline_nsn06yIyd61qlt39u_250.gifv
- Köszönöm. - Legszívesebben nem egy pohárral, hanem egy üveggel kértem volna, de akkor mégis mit gondolna rólam? Ha meginnék egy üveggel ebből az italból, akkor valószínűleg a pult alól kellene összekaparni, de legalább lenne bátorságom. A helyzet nagyon különös. Nadia már felnőtt, de egyben a diákom is. Eddig még sose tanítottam és ezért fogalmam sincs, hogy mennyire helyes döntés részemről pont abban a bárban iszogatnom, ahol az egyik diákom dolgozik. Valószínűleg ezzel nem követek el semmi rosszat se. Mégis azt diktálja a lelkiismeretem, hogy jobb lenne inkább hátat fordítani és kisétálni az ajtón. Ennek ellenére mégis maradtam.
- Köszönöm. Legalább neked sikerült felkeltenem az érdeklődésedet. - Mert hiába nem akarok szigorú lenni az előadások alatt, de azért még nekem is van szemem és láttam, hogy volt, akit annyira unta, hogy bizony elbóbiskolt. Biztosan úgy gondolta, hogy pont jó téma ahhoz, hogy kipihenje a tegnapi tivornyáját.
- Néha jobb nem emlékezni. - Egy nagyobb trauma után biztosan jobb, de ha velem fordulna elő, akkor én biztosan emlékezni akarnék. Ekkor kortyoltam bele először az italomba, közben azon töprengtem, hogy ez miért is érdekelheti annyira, de nem akartam tolakodó lenni a kérdésemmel.
- Kérdezz bátran, ha tudok akkor válaszolok. - Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem tetszik a lelkesedése, mert egészen üdítő. Ez a munkám ugye, de ez nem olyan dolog, hogy miután kilépek az ajtón a hátam mögött tudom hagyni és holnap ott folytatom, ahol abbahagytam. Néha talán túl közel engedem magamhoz a pácienseket és ténylegg addógok miattuk.
- Gimnazista korom óta nem játszottam... Szóval nem szánt szándékkal foglak nyerni hagyni. - Egészen gyorsan üres lett a poharam, de már kezdem lazábbnak érezni magamat az italtól. Őszintén néha jól esik betérni a bárba és kérni egy italt, de attól még nem vagyok túlságosan hozzászokva az alkoholhoz, szóval még mindig gyorsan meg tud fogni.
- Záróra van vagy mi, hogy csak én vagyok az egyedüli vendég? - Még mindig ott ültem a pultnál, de amikor körbenéztem akkor tűnt fel csak, hogy egyedül vagyunk a bárban. Édes kettesben.



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Nadia Petrovna
Nadia Petrovna



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime03.08.20 20:20


Harper's Bar Tenor
Oliver & Nadia

- Hát, ha komolyan nem probléma, akkor még azt megkérdezném, hogy általában mennyi időt szokott igénybe venni, míg valamiféle haladást érsz el? Hány alkalom? Vagy erre nincs bevált szám, teljesen az egyénen és a hajlandóságán múlik a dolog? – azt hiszem, hogy erről az órán nem beszélt. De vajon meg lehet mondani pontosan az ilyesmit? És vajon nálam képes lenne előcsalogatni azokat az emlékeket, amik a balesetkor egyszerre tűntek el az elmémből? Jó ötlet lenne, ha beavatnám és megkérném, hogy segítsen? Vagy mivel a tanítványa vagyok etikátlannak tartaná, hogy egyúttal a „páciense” is legyek? És ha mondjuk igent mondana… akkor lehet, hogy többet nem jönne be iszogatni és beszélgetni, mert az ellenkezne az elveivel? És egyáltalán… miért is agyalok én ezen? Baszki. Talán csak élvezem a társaságát és nem kellene többet magyaráznom a dologba, főleg mivel a tegnapi óra így is kellemetlen volt. Valószínűleg csak egy bosszantó diák vagyok a sok közül és talán ennyiben is kellene hagynom a dolgot. Vagy….?

- Ejnye Oliver, máris magyarázkodsz? Ezt általában inkább azután szokták, hogy csúnyán kikaptak Tőlem. – nevettem el magam, valahol mégis aranyosnak találtam ezt az egészet.
- Egyébként ne aggódj, én sem vagyok akkora spíler… - legalábbis nem emlékeztem arra, hogy valaha is játszottam volna ilyet korábban, mégis… egyből tudtam hová kell dobni és mik a szabályok. Fura volt, de betudtam annak, hogy nem túl bonyolult egy játék. Eddig csak Jackkel és az öregekkel dobálgattam, köztük középhaladónak számítottam, meglátjuk, hogy az „ifi” mezőnyben mire leszek majd képes.

Töltöttem neki még egy pohár whiskyt és magamnak is kivettem egy üveg sört a hűtőből, amivel aztán megkerültem a pultot és elindultam a tábla felé.
- Nincs, de egyrészt hétköznap van, amikor a rendes dolgozók és a rendetlen egyetemisták is igyekeznek még tartani a látszatot, hogy nincsenek alkoholproblémáik, másrészt pedig Szuperkupa meccs van a tvben. – ezzel letettem a sört az egyik asztalra és a kezembe vettem a nyilakat.
- Van egy megállapodás Pops és Jack között arról, hogy melyik sporteseményt melyik kocsmába lehessen nézni, ilyenkor általában a másik kocsma bezár vagy kis tagszámmal van nyitva. Szerintem Jack is benéz hozzájuk, ezért lécelt le. – vontam meg a vállam.
- Neked pedig akkora mázlid van, hogy bejöttem a szabadnapomon is egy kolléganőm helyett és így van kivel játszanod. – ezzel felé nyújtottam a nyilakat.
- Rangidőseké a kezdés.


Katt


A hozzászólást Nadia Petrovna összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 08.08.20 15:24-kor.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Oliver McAvoy
Oliver McAvoy



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime03.08.20 22:31




Nadia & Oliver


tumblr_inline_nsn06yIyd61qlt39u_250.gifv
- Erre nincs bevállt szám. - Nem állíthatom, hogy mondjuk öt alkalom után képes vagyok előcsalogatni mások emlékeit, ez nem ennyire egyszerű. Bárcsak ilyen egyszerű lenne...
- Előfordulhat, hogy az emlékek a teljes felépülés után teljesen visszatérnek, de van olyan is, amikor személyekhez, vagy helyzetekhez tartozó emlékek sose térnek vissza. Az is lehet, hogy mindenre emlékszel, de néhány emberről sose térnek vissza az emékeid. Ezt pedig igazán érdekesnek tartom... Mégis, hogyan dönti el az agy, hogy kit ignorál az életedből? - Azt hiszem, hogy jobban bele merültem a témába, mint szerettem volna, de Nadia volt az, aki elkezdett érdeklődni, nekem pedig ez annyira imponált, hogy most biztosan untatom már.
- Viszont arról sem kell megfeledkezni, hogy az emlékezet vesztésnek több fajtája is van. - Nézzük csak... Van  az amnézia a védekezési mechanizmus okozza és teljes emlékezet vesztéssel jár egy nagyobb trauma után. Van az idegrendszer károsodása nélküli, de van betegség, vagy agysérülés következtében fellépő amnézia is. Sorolhatnám még a többit is...
- Egy bárban dolgozol, szerintem alapból több előnyöd van. - Ez még nem jelenti azt, hogy napi szinten dobálja a kis nyilakat, de azért mégis csak azt gondolhatom, hogy csúnyán el fog verni. Nem számít, büszkén fogom viselni a vereséget.
- Akkor mára rossz kocsmát választottam? - Néha nézek meccset a TV-ben, de azért nem vagyok annyira lelkes rajongó, hogy kocsmákban nézzem, vagy esetleg élőben a lelátón.
- Elvileg szabadnapos vagy ma, ezek szerint csak miattam nem bírsz bezárni és haza menni? Akarod, hogy elmenjek? - Még nem vettem ki a kezéből a nyilakat, addig biztosan nem még nem közölte velem, hogy nem kell lelépnem. Ma tényleg nincs forgalom és szerintem a főnöke se bánná, ha hamarabb zárna, ha pedig csak miattam tart még mindig nyitva... Máskor is vissza tudok jönni.



Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Nadia Petrovna
Nadia Petrovna



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime04.08.20 0:24


Harper's Bar Tenor
Oliver & Nadia

Érdeklődve hallgattam minden egyes szavát, miközben az elmémben csak úgy sercegett az a bizonyos toll, hogy elraktározhassak minél több információt a témában. Ki tudja mikor mond Oliver valami olyasmit, ami akár az egész életemet képes megváltoztatni… már úgy értem, megint. Talán épp az Ő kezében van a kulcs a gyógyulásomhoz. Viszont felmerülhet a kérdés… mi van akkor, ha valami olyasmit tudok majd meg magamról, amitől összeomlok? Ha kiderül, hogy… nem is tudom, zsebtolvaj vagyok, vagy gyilkos, vagy egy bordélyházból szöktem el… vagy drogoztam. Istenem, már ezek is szörnyűek, de még a felsoroltaknál is szörnyűbb lehetőségek lógnak a levegőben. Talán vaklárma az egész és valami unalmas kis faluból származom, halál átlagos családdal, akik mind nagyon aggódnak miattam jelenleg is, mégis úgy érzem, hogy muszáj vagyok számolni az egyéb lehetőségekkel is.
- Köszönöm. Mármint azt, hogy ennyit mesélsz és nem rázol le azzal, hogy ezeket úgy sem érteném, vagy, hogy nincs kedved privát órát tartani, vége a munkaidődnek. – mosolyogtam rá. Talán tényleg ideje lenne megbíznom Benne.

- Akár még abban is benne vagyok, hogy néhány pont sanszot kapj, ha így fairebb számodra a játék. – nevettem el magam ismét, ám a kérdéseit hallva csakhamar elkomolyodtam.
- Hát, ha a cél az volt, hogy te is a meccset nézhesd whisky ivás mellett, akkor igen, ma rossz kocsmába jöttél. Két sarokra vannak a többiek, ha sietsz, akkor még elcsípheted az első negyed végét. – vontam meg a vállam.
- Kedves Dr. McAvoy. Bár jómagam nem vagyok a szakma elismert tagja Önnel ellentétben, mégis úgy hiszem megpróbálkozom egy diagnózissal. Egyáltalán nem így fest az a személy, aki feltartva érzi magát és a másik távozását várja. De persze lehetséges, hogy tévedek, hisz én még csak egy gólya vagyok. Másodvéleményt kérnék a Nálam sokkal tapasztaltabbtól. – továbbra is felé nyújtom a nyilakat.
- Az én kérdésem az, hogy… akarsz maradni?



Katt


A hozzászólást Nadia Petrovna összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 08.08.20 15:25-kor.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Ajánlott tartalom



TémanyitásTárgy: Re: Harper's Bar Harper's Bar I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down

Harper's Bar

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
PRISON FRPG :: Város :: Belváros-