welcome to prison frpg
üdvözlünk
lépj be las vegas-ba!
Amikor meghallod a nevet: Las Vegas, mi jut először eszedbe?
Kaszinók? Féktelen bulik? Black jack? Roulette? A lehetőségek tárháza végtelen, a kaszinók sora gazdagokat dönt mocsokba...
Azonban egy valamire senki sem gondol. Miután a kaszinóban megszeded magad zöldhasúval, nem árt vigyázni a haza úton; Las Vegas sem másabb, mint a többi város. Vannak rosszfiúk és rosszlányok is, akik képesek bárkivel végezni, ha úgy tartja kedvük. Vannak drogosok és más szenvedélybetegek, akik képesek ölni is azért, hogy megkapják a napi adagjukat. Táncosnők és krupiék, akik egy szempillantás alatt elveszik mindenedet. Prostituáltak és maffiózók, akiknek már, ha csak a nevét tudod, már veszélyben vagy. Mi a közös bennük? Egy rossz mozdulat, egy alaposan át nem gondolt lépés, és máris a börtönben találják magukat, ahonnan megszökni, még senkinek sem sikerült...
lépj be
las vegas téged vár
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
csacsogda
súgj nekem egy titkot...
promónk
csak tekintsd meg!
új posztok
kaptál választ?
Dylan & Minea
Minea Jade Weiss
30.07.23 19:29
Two against the world - Chase & Josie
Chase Hammond
07.04.23 12:31
Ben & Minea - Comatose
Ben Sullivan
25.03.23 22:48
Silly Cat - Alex & Vaughn
Alex Moore
25.03.23 10:59
Night Club
Sonia Lipinska
15.03.23 21:28
Hello Stranger - Minea & Ben
Ben Sullivan
14.03.23 22:01
Chippendale Club
Minea Jade Weiss
08.02.23 10:49
When It's All Over - Chase & Josie
Josie Harmon
28.01.23 12:52
Monsters - Ben & Minea
Ben Sullivan
21.01.23 0:28
a legaktívabbak
a legtöbb posztot írók
Admin (2202)
Because of you - Chase & Josie Vote_lcapBecause of you - Chase & Josie Voting_barBecause of you - Chase & Josie Vote_rcap 
Lyna Hill (914)
Because of you - Chase & Josie Vote_lcapBecause of you - Chase & Josie Voting_barBecause of you - Chase & Josie Vote_rcap 
Desmond Drescher (694)
Because of you - Chase & Josie Vote_lcapBecause of you - Chase & Josie Voting_barBecause of you - Chase & Josie Vote_rcap 
Cassandra Drescher (640)
Because of you - Chase & Josie Vote_lcapBecause of you - Chase & Josie Voting_barBecause of you - Chase & Josie Vote_rcap 
Charlotte Collins (501)
Because of you - Chase & Josie Vote_lcapBecause of you - Chase & Josie Voting_barBecause of you - Chase & Josie Vote_rcap 
Jennifer Ariadne Lively (480)
Because of you - Chase & Josie Vote_lcapBecause of you - Chase & Josie Voting_barBecause of you - Chase & Josie Vote_rcap 
Veronica Chloe Foster (455)
Because of you - Chase & Josie Vote_lcapBecause of you - Chase & Josie Voting_barBecause of you - Chase & Josie Vote_rcap 
Aurora Rossum (430)
Because of you - Chase & Josie Vote_lcapBecause of you - Chase & Josie Voting_barBecause of you - Chase & Josie Vote_rcap 
Minea Jade Weiss (349)
Because of you - Chase & Josie Vote_lcapBecause of you - Chase & Josie Voting_barBecause of you - Chase & Josie Vote_rcap 
Dylan Hanning (330)
Because of you - Chase & Josie Vote_lcapBecause of you - Chase & Josie Voting_barBecause of you - Chase & Josie Vote_rcap 
Top posting users this month
No user

Megosztás

Because of you - Chase & Josie

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next



do you know who i am?
Josie Harmon
Josie Harmon



TémanyitásTárgy: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime22.12.22 18:08


 

bc1cc917cd4becd60ca40c8707d994f44fa41eca.gif
- Nyolc ötvenöt… Biztos vagyok benne, hogy nem fog késni. Este kikészítettem neki még egy csodaszép rózsaszín blézert is az első munkanapjára… és persze beszéltem Phelpssel a munkaügyről, hogy legyen vele szigorú… Persze csak módjával, ne felejtse el azért, hogy kivel is van dolga. Még mindig nem hiszem el, hogy sikerült őt meggyőznöd apa. Hogy csináltad?
- Nos… elbeszélgettünk és Josephine belátta, hogy épp ideje elkezdenie érdeklődni a családi üzlet iránt.
- Csak úgy belement? Hiszen én már számtalanszor próbálkoztam nála, de úgy tűnt, hogy reménytelen a helyzet.
- Nagyon meggyőző tudok lenni, ha akarok. – Ford belekortyolt a kávéjába, közben jelentőségteljes pillantást vetett Chasere. Pontosan tudta, hogy a fia érteni fogja a miérteket és a hogyanokat még úgy is, hogy a pontos történésekbe senki sem avatta őt be.
- Remélem tetszeni fog neki a hely és felelősséget tanul. Izgulok érte.
- Minden rendben lesz, hiszen Josephineről beszélünk.
- Akinek már itt kellene lennie. Kilenc óra két perc. Kilencben maradtál vele, igaz apa?
- Igaz.
- Nem vet rá túl jó fényt, ha elkésik az első napján, hiába családtag. – Melanie idegesen kezdett járkálni az irodában. – Lehet, hogy valami baj történt? Napok óta olyan furcsán viselkedik… Apa te nem vetted észre? Vasárnap óta…
- Biztosan nincs semmi baj. – felelte Ford, de a szokásosnál is szűkebben reagált, szemmel láthatóan nem akarta bolygatni az aznap történteket. Melanie türelmetlenül nézett ismét az órájára.
- Felteszem tudja, hogy itt várjuk… az egész család. Hol lehet mégis? – kinyitotta az ajtót és behívta a titkárnőt.
- Ms. Jenkins, menjen le a portára és ha Ms. Harmon megérkezik haladéktalanul küldje fel ide. Mondja meg, hogy csalódtunk, amiért nem ismeri a pontos időt és magyarázatot várunk arra, miért váratja a családját, akiknek…
- Elnézést asszonyom, de Josie már megérkezett…
- Tessék?
- Josie már vagy két órája megjött.
- Josie? Magának Ms. Harmon és…
- Én is így szólítottam, de azt kérte szólítsuk mind Josienak vagy Harmonnak, mert hallotta, hogy Todd Meyert, egy másik gyakornokot is csak Meyernek hívjuk.
- És… és most… hol van?
- Tisztelettel… azt hiszem most ért vissza a tisztítóból.
- A tisztítóból?
- Igen. Feladatot kért, maguk még nem voltak bent, így… elküldtem a tisztítóba az önök ruháiért a fogadásra. Mondtam neki, hogy ha megjött, akkor vigye mindenki ruháját az irodájukba és…
- Maga elküldte a lányomat a tisztítóba, amikor az a maga feladata lett volna? Mégis, hogy képzelte? Ezt a feladatot…
- Akár egy gyakornok is tökéletesen képes elvégezni. Remélem. – jelentem meg az ajtóban, két hatalmas fekete ruhás zsákkal.

- Jó reggelt. – köszöntem, majd az ideges titkárnőre pillantottam. – Minden rendben volt Ms. Jenkins, egyet már le is tettem, már csak ezek maradtak. – ezzel az egyik zsákot a kettőből le is tettem nagyon óvatosan nagyapa kanapéjára.
- Elmehet Ms. Jenkins. – morogta anyám mire a nő szó nélkül távozott is.
- Josephine, már két órája bent vagy? Miért nem szóltál? Miért nem anyáddal jöttél?
- Nem tudtam aludni, így gondoltam bejövök előbb, legalább megismerem a helyet és van idő az adminisztrációra is. És igazából elég rosszul venné ki magát, hogy gyakornokként a főnököm fuvaroz szóval gyalog jöttem.  – vontam meg a vállam. Nagyapa elégedetten elmosolyodott, majd magához intett, hogy aztán puszit nyomjon az arcomra.
- Eddig tetszik, amit látok.
- Köszönöm nagyapa.
- Nekem viszont nem. Miért ebbe jöttél? Este tettem ki neked egy blézert.
- Nem az én világom, de azért remélem ez még megteszi… - ekkor találkozott össze a pillantásom először Chase bácsiéval. Az ő ruhás zsákját még mindig a kezemben szorongattam.

Zavarban voltam, főleg mivel a klubban történtek után nem is tudtam vele beszélni, mert nagyapa elkergette, azt sem tudtam napokig, hogy hogy van, mi történt vele utána, stb. Nagyapa semmit sem mondott, a mobilomat pedig egészen tegnap estig elkobozta büntetés gyanánt. Három napig csak a szobámat láttam, míg az agyrázkódásomat igyekeztem kiheverni, közben szét vetett az aggodalom Chase bácsi miatt.
- Örülök, hogy máris feltaláltad magad. Kövesd a parancsokat, légy hatékony és tanulj minél többet. Ebédnél mesélhetnél nekünk, hogy telik a napod.
- Nagyon jó lenne nagyapa, de… de a ti ebédidőtök nem akkor van, mint a gyakornokoké és nem is olyan hosszú, szóval…
- Igazad van, nem szóltam. Akkor majd később… - ezzel nagyapa ki is nyitotta az egyik aktáját, jelezve ezzel az egész családnak, hogy részéről dolgozna. Anya újra az órájára nézett. Szívesen vitatkozott volna még egy kicsit, de mivel tárgyalása kezdődik hamarosan, így kénytelen volt sebtiben egy puszit nyomni az arcomra és kisietni.
- Akkor én… megyek is. Neked is bevigyem az irodádba Chase bácsi vagy átveszed tőlem most? – pillantottam a zsákra, miközben elindultunk kifelé.



 Outfit: Josie
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Chase Hammond
Chase Hammond



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime22.12.22 21:50





tumblr_inline_os0qtawepf1rifr4k_540.gif
Próbáltam láthatatlan lenni, miközben hátra dőltem a székemben és az asztal alatt próbáltam diszkréten nyomkodni a telefonomat. Nagyon fontos küldetést kellett teljesítenem, de ha bárki megkérdezné, hogy mit művelek a telefonommal, akkor szemrebbenés nélkül hazudnám, hogy csak egy fontos e-mailre válaszolok. Attól, hogy a telefonomon játszottam még mindent hallottam és alig bírtam megállni, hogy ne nevessek fel hangosan mikor arra esett a szó, hogy Josie miért másította meg a döntését. Hát persze, hogy ez is Ford érdeme! Ringassa magát ebbe a tudatba! Bánom is én! Elég, ha Josie és én tudjuk, hogy ez mekkora kamu. Már azelőtt belement abba, hogy itt gyakornokoskodjon a nyáron mielőtt Ford előállt volna ezzel az ötletével.
Minden erőmmel azon voltam, hogy próbáltam ignorálni a családom jelenlétét, egészen addig nyomkodtam a telefonomat, amíg a titkárnő meg nem érkezett. Mel kifakadásából éreztem, hogy egy újabb izgalmas nap elé nézünk, ezért zsebre vágtam a telefonomat és végre felnéztem, hogy ne csak halljam, de lássam is a jelenetet. Pontosan ekkor bukkant fel Josie is.
Halmokban állnak az asztalomon a papírok, minél előbb neki kellene látnom, mert már így is maga alá temet a munka, de most minden annyira lényegtelennek tűnik. Végre láthattam és nagyon próbáltam a többiek előtt leplezni azt, hogy mennyire megkönnyebbültem már csak a jelenlététől is. Látszólag jól van, de a viselkedéséből semmit sem tudtam kideríteni. A szokásos módon viselkedik és ezzel összezavar, mert azt hittem, hogy haragszik rám és talán így is van, csak nem akarja Ford és Mel előtt kimutatni.
- Ha már ennyire szeretnél egyszerű gyakornok lenni, akkor neked kell bevinned. – Lazán vállat vontam, mert próbáltam leplezni, hogy mennyire össze vagyok zavarodva. Nem keresett és amiért Josie nem hívott, ezért én sem hívtam Őt. Fogalmam sem volt arról, hogy mi történt vele miután Ford lényegében elzavart vasárnap. Most dühös rám? Engem hibáztat? Megérdemelném. Talán azzal próbált büntetni, hogy nem kommunikált velem azóta. Szerintem ez eddig a leghosszabb idő, amit kibírtunk egymás nélkül.
- Beszélnünk kell. – Suttogtam. Itt jobb lesz vigyázni, hogy miről beszélünk a folyóson, mert itt még a falnak is füle van és persze arról sem szabad megfeledkeznünk, hogy Mel és Ford is mindig a közelben vannak. Elsiettem mellette és egészen az irodámig meg sem álltam.
- Én… - Nem voltam képes a szemébe nézni, ezért inkább lesütöttem a tekintetem. Az irodám falai között mindig is biztonságban éreztem magam, de most… Úgy éreztem, hogy lassan már oxigén sem lesz idebent, mert mindent kiszorít a bűntudat.
- Annyira sajnálom. – Még soha semmit nem sajnáltam ennyire.



katt




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Josie Harmon
Josie Harmon



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime22.12.22 22:19


 

bc1cc917cd4becd60ca40c8707d994f44fa41eca.gif
- Igenis. – bólintottam a szavaira majd elindultam az irodája felé. Hála a reggeli plusz két órának és Ms. Jenkins kedvességének, már legalább ezen az emeleten kiismerem magam, hogy mit merre találok, nem kell teljesen nulláról indítanom. Tényleg szeretném, ha nem kivételeznének velem és ha már úgy alakult, hogy itt kelljen dolgoznom, akkor valóban bizonyíthassak, elsősorban Chase bácsinak és nagyapának és ne az terjedjen el rólam, hogy beleültem a készbe vagy, hogy hiába jöttem gyakornoknak, tulajdonképpen semmit sem kell csinálnom. Sokat számít, hogy így gyakrabban láthatom Chase bácsit, de most már arról sem szabad megfeledkeznem, hogy nagyapa sakkban tart a múlthéten történtekkel, így, ha nem teljesítek még a végén elmeséli anyának, hogy mit látott vagy hogy mi történt azután, nekem pedig már készíthetik is a svájci koli szobámat.
- Rendben. – suttogtam vissza, majd hagytam, hogy elém vágjon és előttem sétáljon be az irodába. Miután beléptem, ő pedig becsukta az ajtót gyorsan körül pillantottam, majd a ruhazsákot felakasztottam az egyik könyves szekrény peremére, nehogy összegyűrődjenek a cuccai.
- Sajnálod? – képtelen voltam leplezni a döbbenetemet, ahogy hirtelen felé fordultam és észrevettem, hogy ő még mindig nem néz rám, hanem a padlóra függeszti a tekintetét. Egyszeriben meg sem bírtam mukkanni, annyi érzés kavargott bennem. Bűntudat, félelem, aggodalom, megkönnyebbülés, boldogság, döbbenet… Ha létezik a világon olyan, hogy érzelmi robbanó elegy, akkor egészen biztos vagyok abban, hogy épp ezekből készül.

- De hisz te nem tettél semmi rosszat. – szólaltam meg néhány hosszúnak tűnő másodperccel később és még közelebb is léptem hozzá, hogy úgy tudjak helyezkedni, hogy valahogy elkaphassam a pillantását és az arcát is alaposabban szemügyre bírjam venni. Szerencsére a szája egész szépen gyógyult. Óvatosan megérintettem az ujjaimmal, épp úgy, mint a múltkor is.
- Már nem fáj? – a hangom egy pillanatra megremegett, ahogy a történtek bevillantak az elmémbe, de igyekeztem összeszedni magam és erősnek látszani.
- Annyira féltem, hogy komolyabb bajod esett. Nagyapa nem mondott semmit, anyától nem kérdezhettem, hiszen sejtelme sincs az egészről és… - egyszer csak szorosan megöleltem és a mellkasába temettem az arcomat. Rettenetesen hiányzott és nagyon aggódtam, hogy mi történt, miután elment.


 Outfit: Josie
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Chase Hammond
Chase Hammond



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime23.12.22 22:18





tumblr_inline_os0qtawepf1rifr4k_540.gif
Azt hittem, hogy Josie első napján lelkes leszek, sőt talán még azt is, hogy együtt érkezünk, már csak azért is, mert a nővérem kiakadt volna attól, hogy érte megyek, hogy behozzam. Őszintén rengeteg minden megfordult a fejemben… Hogy egész éjjel izgulna és végig tartom benne a lelket telefonon keresztül, vagy csak simán eltereltem volna a figyelmét. Esetleg még az is, hogy megtréfálom az első munkanapján, de most… Már napok óta nem beszéltünk és ettől teljesen kikészültem. Rengeteg energiám van abban, hogy leplezzem mennyire szét vagyok esve. Ilyen sok időt szerintem még sose bírtunk ki egymás nélkül. Mostanában alig aludtam, mert csak arra voltam képes, hogy álmatlanul forgolódom az ágyban és újból és újból lejátszom a történteket. Valószínűleg túlagyaltam mindent, de próbáltam rájönni arra, hogy mégis miért van ez a fene nagy távolságtartás. Pocsék indokokat tudtam felhozni és a mardosó bűntudatom sem hagyott békén. Amint lehunytam a szemem mindig Josiet láttam ájultan. Miattam került abba a helyzetbe, sokkal jobb lenne neki, ha nem lennék az élete része.
- Nem? – Alig akartam hinni a saját fülemnek. Biztosan csak rosszul hallottam…
- Az én hibám volt. – Nem keresek kibúvókat. Hiába szól mellettem, hogy a nő ujján nem volt gyűrű, ezért fogalmam sem volt arról, hogy házas, mégis az volt… A férje nem véletlenül támadt rám, de lényegében még azt a néhány ütést sem bántam volna, de azt már annál inkább, hogy Josie is ott volt és bele keveredett, sőt meg is sérült.
- Már nem. – Ledöbbenve néztem rá. Melegséggel töltötte el szívemet, hogy aggódik értem, mert én már azt hittem, hogy… Többé már nem lesz ilyen.
- Én sokkal jobban féltem. – Suttogva ismertem be és szorosan köré fontam karjaimat.
- Semmit se tudtam és már azt gondoltam, hogy végleg lemondtál rólam, de attól még jobban féltem, hogy komolyabban bajod esett. – Még mindig úgy öleltem, mintha nem lenne holnap.
- Sajnálom. – Puszit adtam feje búbjára. Sőt, arra nincsenek is szavak, hogy konkrétan mit is érzek jelenleg, de az biztos, hogy a megkönnyebbülés bennem már majdnem képes elnyomni a bűntudatomat.



katt




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Josie Harmon
Josie Harmon



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime23.12.22 23:10


 

bc1cc917cd4becd60ca40c8707d994f44fa41eca.gif
Pokoli napok vannak a hátunk mögött, legalábbis az enyém mögött biztosan. Abban a három napban, amíg semmit nem hallottam felőle az égvilágon, szinte minden borzasztó forgatókönyv lejátszódott az elmémben, ami csak emberi elmével elképzelhető. Rettegtem, hogy mi van akkor, ha súlyos belső sérüléseket szerzett, amikor az az ember ránk támadt vagy, hogy hazafelé lett rosszul az ütésektől és talán haza sem ért, hanem összeesett valahol, ahol senki se találja meg. Vagy hogy az az ember megvárta őt odakint a klub előtt, hogy befejezze, amit félbehagyott nem sokkal korábban. A téboly határára kerültem, miközben próbáltam leküzdeni a rosszullétet, amit az agyrázkódás okozott, hogy mielőbb elhagyhassam a házat és újra láthassam. Talán csak az segített ép eszemnél maradni, hogy arra gondoltam, nagyapa nem annyira kegyetlen, mint amilyennek gondolom sokszor és ha bármi történt volna Chase bácsival, akkor azt elmondja nekem. Ebbe a vékony szalmaszálba kapaszkodtam minden pillanatban jobb híján.
- Nem… nem a te hibád volt. Ismerlek már pár éve és pontosan tudom, hogy mekkora szoknyapecér vagy, nincsenek illúzióim arról, hogy szent lennél. Viszont azzal is tisztában vagyok, hogy a házasságot ennek ellenére mégis tiszteletben tartod, hiába nem hiszel benne. Ha te azt mondod, hogy azon a nőn nem volt gyűrű, akkor én elhiszem, így pedig nem terhel téged felelősség azért, hogy ő félre lépett. – nem tudnék ezért haragudni rá, hiszen bár sok hülyeséget csinált az évek során, erről az egyről tényleg nem ő tehet, nem ítélhetem hát el érte.

- Akkor jó. Már aggódtam, hogy a világ elvesztette Csókkirályát. – próbáltam meg apró tréfával oldani a helyzetet, nem csak azért, hogy őt megnyugtassam, hanem azért is, hogy magamban megpróbáljam csillapítani a sokkot, ami az iménti visszaemlékezés után keletkezett bennem.
- Sosem fogok lemondani rólad. – teljesen elfészkeltem magam a karjaiban, mert már nagyon nagyon hiányzott az ölelése, az illata és úgy összességében ő maga.
- Miután nagypapa elzavart téged… felnyalábolt a földről és bekísért a klub orvosi rendelőjébe. Ott az ügyeletes doki alaposan megvizsgált és közölte, hogy megúsztam egy kiadós agyrázkódással a „balesetet”. – mert igen, nagyapa gondosan ügyelt rá, hogy ne derüljön ki mi is történt valójában.
- Azt mondta szedjek fájdalomcsillapítót, ha fáj a fejem, aludjak sokat, lehetőleg fénymentes helyen és majd jobban leszek. A papa hazavitetett a sofőrjével, anyánál kimentett azzal, hogy valami iskolai feladat miatt kellett előbb elmennem, téged pedig azzal, hogy egyszerűen leléptél, mert untad a napot, miután én hazamentem. Este beugrott valami vállalati papírkupaccal anyához, aztán pár percre bejött a szobámba és elmondta, hogy mi fog történni. – ekkor pillantottam csak fel rá ismét, de nem bontakoztam ki az öleléséből.
- Azt mondta, hogy amíg rendbe nem jövök nem hagyhatom el a házat, anyának nem szólhatok az egészről, ha baj van, akkor szóljak az inasnak, ő majd értesíti őt és azonnal cselekszik. A mobilomat elvette büntetés képpen, mondván, hogy míg gyógyulok legalább lesz időm átgondolni, hogy mibe keveredtem és azt, hogy mivel hozom helyre. Rólad hiába kérdeztem, hiába kértem, hogy felhívhassalak, azt mondta, hogy ez is a büntetés része, legalább majd mindkettőnk esze megjön. Aztán előállt azzal, hogy cserébe a „takarításért”, amit végeznie kellett… a cégnél kell dolgozzak nyáron. – itt bújt elő először egy halvány kis mosoly.
- Majd itt felelősséget tanulok és szem előtt leszek, belelátok a jövőmbe… blabla. Azt mondta, ha nem vállalom, akkor elmond anyának mindent és biztosan csomagolhatok is Svájcba. Vagy legalábbis anya tőled tilt el nagyon messzire. Kérettem egy kicsit magam, bejátszottam egy rövid hisztit, aztán megadtam magam, már csak azért is, mert nagyon fájt a fejem és azt akartam, hogy véget érjen a beszélgetés. Tegnap este adta vissza csak a mobilom azzal, hogy még akkor sem használhatom… Alig vártam, hogy ma bejöhessek és láthassalak. Még aludni sem bírtam egész éjjel...


 Outfit: Josie
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Chase Hammond
Chase Hammond



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime24.12.22 12:23





tumblr_inline_os0qtawepf1rifr4k_540.gif
A legtöbb ember biztosan már betegesnek hinné a kapcsolatunkat, de nekünk mégis ez a normális, mindig is ez volt. Cseppet sem érzem abnormálisnak azt, hogy az unokahúgommal ilyen közel állunk egymáshoz. Ebben a néhány napban volt részem megtapasztalni a hiányát és azt a rettenetes érzést senkinek sem kívánom. Szó szerint durva elvonási tüneteim voltak. Egész nap ingerlékeny voltam és szinte mást se csináltam csak egész álló nap a telefonomat lestem. Hiába. Vártam, hogy hívjon, vagy üzenjen, de nem tette. Én meg… Szánalmasan gyáván viselkedtem és időt akartam neki hagyni, hátha most arra van a legnagyobb szüksége. Mert joggal lett volna rám dühös.
- De arról már tehetek, hogy nem tudtalak megvédeni. – Az se mentség, hogy minden annyira gyorsan történt. Egyik pillanatban még a randevújáról beszélgettünk és minden másról, ami egy átlagos tinédzsert foglalkoztat, aztán jött az első ütés. Majd az első után a többi, de nem csak kaptam, hanem adtam is. Ha talán erősebben ütök, akkor… A fickó vagy harcképtelen lett volna, vagy hullazsákban. Szóval fogalmam sincs, hogy mit kellett volna jobban vagy máshogy csinálnom, de azt tudom, hogy nem voltam képes arra, hogy megvédjem.
- Ahhoz ennél azért több kellene. – Kacsintottam rá.
Figyelmesen hallgattam végig Josie beszámolóját és annak ellenére, hogy pontosan tudom, hogy milyen az apám… Mégis teljesen ledöbbentem. Hiszen Josie még gyerek és nem kellett volna neki ilyen ultimátumot ajánlania. Lényegében megzsarolta velem a saját unokáját csak azért, hogy Josie a cégnél dolgozzon nyáron.
- Már jobban vagy? – Még mindig aggódtam érte, kibontakoztam az ölelésből, de csak azért, hogy kezeim közé vegyem az arcát és úgy nézzek a szemébe.
- Fogalmam sincs, hogy hogyan tudnálak mindezért kárpótolni. – Már, ha egyáltalán lehetséges… Először a bedühödött hapsi, most meg Ford… Igaz, hogy mi már megállapodtunk arról, hogy nyáron az irodában fog dolgozni, már csak azért is, hogy több időnk legyen egymásra, de azért biztosan nem esett neki jól, hogy a nagyapja megzsarolta.




katt




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Josie Harmon
Josie Harmon



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime24.12.22 12:50


 

bc1cc917cd4becd60ca40c8707d994f44fa41eca.gif
- Mert én megtudtalak téged? – pislogtam rá bűnbánóan. Mert bár próbáltam róla lerángatni a fickót, mégsem voltam elég erős hozzá, így terülhettem el először és kaptam az első ütést a fejemre a kőtől. Aztán amikor láttam, hogy felé lendül ismét, akkor is csak annyira voltam képes, hogy fordítsak magunkon és gyakorlatilag lefedjem magammal, ez nem valami hősies vagy nagy dolog. Ügyesebbnek kellett volna lennem vagy értesíteni a biztonságiakat, bármit csak, hogy az a rohadék ne tudja őt bántani, én viszont kezdetben lefagytam, aztán már késő volt. Ezt sosem fogom tudni megbocsátani magamnak.
- Sajnálom, hogy lefagytam Chase bácsi, mikor először megütött téged. Ha akkor gyorsabb vagyok… - szégyellem, hogy így alakult és azt is, hogy utána sem tudtam érte túl sokat tenni.
- Igen már jobban. Már csak néha van migrénem, arra pont elég a gyógyszer, amit kaptam. Szerintem néhány nap és teljesen megszűnik. – bíztatóan néztem rá, de mégis lelkifurdalást éreztem, amiért titkolózom előtte és ez ki is ült a szemeimbe, hiába is próbáltam elrejteni. Mert arról, hogy azóta a nap óta folyamatosan rémálmaim vannak vele kapcsolatban, hogy megsérül, megint bántják, meg is ölik… nem fogok beszámolni neki. Pontosan látom, hogy már így is mennyire rosszul érzi magát, pedig tényleg nem tehet semmiről, nem akarom benne tovább szítani ezt az egészet. Majd elmúlik gondolom idővel, ahogy újra több időt tudok vele tölteni és látom, hogy semmi baja.
- Kárpótolni? Nos éppenséggel van az a gyönyörű sportkocsid… - viccelődtem, de cseppet sem gondoltam komolyan, már csak azért sem, mert még nincs meg a jogsim sem. És különben sem vagyok az a típus, aki pumpolná bármelyik rokonát is ajándékokért. Sőt.
- Nincs miért kárpótolnod. Igaz most majd jobban kell teljesítsek itt, mint amire eredetileg számítottam, hogy a papa elégedett legyen és ne fújjon be anyának, de megoldom. A lényeg, hogy itt vagyok és így minden nap láthatom majd az én keményen dolgozó, gyakornokokat terrorizáló nagybácsimat. – bizonyám…. gyorsan terjednek a hírek.


 Outfit: Josie
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Chase Hammond
Chase Hammond



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime24.12.22 14:22





tumblr_inline_os0qtawepf1rifr4k_540.gif
- Ez nem a te feladatod. – Elvégre kettőnk közül én vagyok a felnőtt és a férfi is. Nem várhatom és nem is várom el tőle, hogy megvédjen. Nem neki kell az efféle harcaimat megvívni.
- Te legalább megpróbáltad, de én túl lassan reagáltam ahhoz, hogy megtudjalak védeni. – Ezt sosem bocsájtom meg magamnak. Ha gyorsabb lettem volna… Hiába eszem magam ezen, hiszen annyi mindent tudtam volna másként csinálni és akkor nem kerültünk volna ebbe a rettenetes helyzetbe.
- Annyira sajnálom. – Már megint ez csúszott ki a számon, de azért, mert így is gondolom. Fogalmam sincs, hogy mit mondhatnék, de még a migrénje miatt is magamat hibáztatom. Gyengéd puszit nyomtam a homlokára, mintha ezzel el tudnám űzni a fejfájását.
- Neked meg még jogsid sincs. Szóval, ha az autómra fáj a fogad, akkor nagyon úgy tűnik, hogy meg kell tanítanom téged arra, hogy hogyan kell vezetni. – Ha csak ezen múlna, akkor megkapná a kocsimat, de ismerem már annyira, hogy tudjam nem gondolta Josie komolyan. Na meg Mel a haját is tépné, ha Josie megkapná tőlem az autót.
- Gyakornokokat terrorizáló? – Most először villantottam felé a mosolyomat a beszélgetésünk során. Nem mondhatnám, hogy kedvelnek az alkalmazottak, de azt erős túlzásnak érzem a terrorizáló szót. A főnökük vagyok és nem a barátjuk, ennyire egyszerű.
- Még mindig ragaszkodsz ahhoz, hogy úgy bánjak veled, mint a többi gyakornokkal? – Léptem el tőle, hogy megkerüljem az asztalomat és leüljek a székembe.
- Nagyon csinos vagy. – Mértem végig. Mégis mikor lett ennyire felnőtt? Mert ebben a szerelésben nagyon olyan hatást kelt. Baszki! Ha nekem ennyire felkeltette az unokahúgom a figyelmemet, akkor… Semmi gond. Megfenyegethetek mindenkit, hogy repül a cégtől, legyen az egy egyszerű gyakornok, vagy bárki más és ehhez elég annyi, hogy egyetlen egyszer meglássam, hogy „úgy” néznek rá. Na és itt el is jutottam fejben oda, hogy belássam mennyire nem értem még saját magamat se. Hiszen én vagyok az, aki arra buzdítja, hogy lázadjon, hogy próbáljon ki új dolgokat, de gond nélkül bárkit szabotálnék, aki megkörnyékezné.





katt




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Josie Harmon
Josie Harmon



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime24.12.22 15:00


 

bc1cc917cd4becd60ca40c8707d994f44fa41eca.gif
- Nem az én feladatom? - vontam össze rosszallóan a szemöldökömet, de azonnal fel is szisszentem, mert picit belesajdult a fejem. Az ilyesmivel jobb lesz még várni egy kicsit úgy érzem, míg teljesen rendbe nem jövök.
- Szomorú tény, kezdd el megszokni, hogy amíg élünk addig igenis így lesz, valahányszor pácba kerülsz én ott leszek és próbálok majd segíteni. Ha valakit szeretünk ez így megy. – vontam meg a vállam. De hát épp neki magyarázzam, amikor ő szintén mindig ugyan ezt teszi? Igaz ugyan, hogy miattam még sosem kellett verekednie korábban és remélem nem is lesz rá szükség, de minden más esetben ott volt, amikor szükségem volt rá.
- Bár lehet, hogy innentől elkezdek valami edzést hozzá, csak, hogy jobb formában legyek. – Talán tényleg itt lenne az ideje valami önvédelmi sportot kipróbálnom, mivel kétlem, hogy a következő támadója vívótőrrel érkezne, mert egyelőre én csak ahhoz értek. Hmm… megfontolandó.
- Semmi baj Chase bácsi, kérlek most már felejtsd el és ne emészd magad miatta. – a puszi után elmosolyodtam, mert bár tudom, hogy nem létezik sajnos a gyógypuszi fogalma, mégis, lélekben nagyon is sokat segített ezzel.
- Éppenséggel ez egy fantasztikus ötlet! – kaptam a lehetőségen. Már csak azt kellene tudnom, hogy tényleg képes lenne bevállalni? Mármint ennyi munka mellett beleférhetne neki még az is, hogy engem tanítson? Lenne hozzá türelme és kedve?
- Az elméletet már bemagoltam, már csak a hivatalos vizsga kellene ahhoz, hogy a gyakorlati órákat is elkezdhessem… De csak akkor taníthatsz, ha nem úgy csinálod, mint anya… - összerezzentem, ahogy eszembe jutott az eddigi első és egyben biztosan az utolsó alkalom is, amikor megpróbálkoztunk ezzel. Katasztrófa volt, végig stresszelt és utasítgatott, nem magyarázott rendesen és a végére teljesen el is ment a kedvem az egésztől.

- És ez eddig a legenyhébb jelző volt, amit rád használtak. – furcsa róla ilyeneket hallani. Mármint ismerem, tudom, hogy milyen, láttam már telefonálni munka ügyben meg minden, mégis, ahhoz képest, ahogy velem viselkedik és ahogy más emberekkel, akkora a különbség. Ég és föld. De persze ezek mi vagyunk, a mi kapcsolatunkat úgy sem érti soha senki, csak mi…
- Munka közben? Igen, ragaszkodom. Nem szeretném, ha kivételeznél velem sem te sem a papáék. Ugyan annyit dolgozom, mint a többiek, ugyan olyan fizuért, ugyan olyan feltételekkel. Ha elszúrok valamit, akkor ugyan úgy leszúrhatsz, mint a többieket, én pedig majd ugyan úgy puffogok rád, mint ők. – jó a végét viccnek szántam, de a többit komolyan gondoltam. Ő sem várta, hogy kivételezzenek vele, amikor ide került, végig ment a ranglétrán, én pedig szeretném őt követni ebben és megmutatni magamtól mire vagyok képes. Ha pedig kiderül, hogy tényleg nem való nekem az üzleti élet, akkor legalább elmondhatom, hogy megpróbáltam.
- Köszönöm. – picit elpirultam, de el is mosolyodtam.
- Ha láttad volna azt a borzalmat, amit anya kikészített… pedig a kedvéért felpróbáltam, de úgy néztem ki benne, mint ő… szóval gyorsan megszabadultam tőle. – nem hiszem, hogy tizenhat évesen negyvenes női kosztümökben kellene járnom.
- Szóval, van valami megbízásod számomra főnök vagy menjek és várjak a többiekkel, míg ugrasztotok minket?


 Outfit: Josie
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Chase Hammond
Chase Hammond



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime24.12.22 17:49





tumblr_inline_os0qtawepf1rifr4k_540.gif
- Josie! – Szóltam rá talán a kelleténél hangosabban.
- Ígérd meg nekem, hogy soha többet nem teszel ilyet. – Tekintetemből csak úgy sugárzott, hogy minden egyes szavamat komolyan gondolom.
- Bátor voltál, de iszonyú felelőtlen is. Őrültség volt közbeavatkoznod. – A másik fickó legalább kétszer akkora volt, mint Josie. Talán még az én fizikai erőm is kevés lett volna, ha utolsó leheletig folyt volna a küzdelem közöttünk. Eddig nem is hittem volna, hogy ilyen is tudok lenni… Mármint, amikor Josie megsérült, ott és abban a pillanatban úgy éreztem, hogy képes lennék a férfit puszta kézzel megölni. Megrémisztett a hirtelen jött felismerés, hogy érte bizony még ölni is képes lennék.
- Sokkal könnyebb mondani, mint megtenni. – Megrázó élmény volt és nem hiszem, hogy az elmúlt néhány nap elméke csak úgy kitörlőik a fejemből. Kész érzelmi cunami volt.
- Már majdnem sértő, hogy azt feltételezed rólam, hogy úgy tanítanálak, mint Ő… - Felnevettem. Ez már hiányzott, már napok óta nem is nevettem és mosolyogni is csak az imént sikerült. Josie ezt hozza ki belőlem. A hiánya teljesen felemészt, de a közelsége… Egyszerűen csodálatos érzés.
- Hercegnő, ha efféle információkkal látsz elég még a végén azt kell hinnem, hogy te vagy a gyakornokok közé beépített téglám. – Ennek ellenére semmi olyat nem osztott meg velem, amit amúgy már ne tudtam volna.
- Ha ezt akarod, akkor ezt fogom tenni. – Nem mondom azt, hogy könnyű lesz szétválasztani a „gyakornok Josit” és az kedvenc unokahúgomat, de érte megteszem. Remélem felkészült a kihívásokra, mert akkor tényleg nem fogok megkegyelmezni még neki se.
- Nem láttam Mel választását, de mégis biztos vagyok abban, hogy ez jobb döntés volt. – Meg abban is, hogy lassan ki kellene vájnom a saját szememet, már csak azért is, mert nem lenne szabad olyan szemmel méregetnem, ahogyan egy férfi szokott egy nőt. Most tényleg annyira felnőttnek tűnik, de nem szabad megfeledkeznem arról a kis apróságról, hogy Josie a tinédzser unokahúgom.
- Lenne valami… - Könyökeimet megtámasztottam az asztallapon, majd államat összekulcsolt ujjaimra fektettem. Csak néhány másodpercig próbáltam eljátszani vele, hogy úgymond „kegyetlen főnök” nézést alkalmazok rajta.
- Keress a naptáramban olyan időpontokat mikor ráérek, feltéve akkor, ha még mindig tőlem akarsz megtanulni vezetni. – Hát ez tényleg nagyon gonosz feladat volt… Várja csak ki a végét.




katt




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Josie Harmon
Josie Harmon



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime24.12.22 19:24


 

bc1cc917cd4becd60ca40c8707d994f44fa41eca.gif
Összerezzentem, ahogy Chase bácsi felemelte a hangját, sőt még a szívverésem is felgyorsult. Megijedtem és ez ki is ült az arcomra. Most először életemben sikerült a nagybátyámnak a frászt hoznia rám. És nem, nem azért, mert annyira félelmetes lett volna vagy mert komolyabb retorzióktól tartanék, hanem mert ez eddig még sosem tett ilyet korábban és ezt a bizonyos tekintetet sem láttam még tőle. Pár pillanatig meg sem bírtam szólalni, de végül erőt vettem magamon és halkan, de határozottan szólaltam meg.
- Ha megtenném, amit kérsz…, ha megígérném, hogy többé sosem teszek ilyet, akkor hazudnék Chase bácsi, azt pedig neked sosem tenném. – néztem bele mélyen a szemébe.
- Felelőtlen voltam? Őrültséget csináltam? Lehet, de újra megtenném és meg is teszem, ha szükség lesz rá. Szóval inkább azért tégy, hogy többé ne legyen… - tudom, hogy ez nem az ő hibája volt, nem is okolom érte, de remélem, hogy a jövőben még körültekintőbb lesz és nem csak a gyűrűt nézi, hanem inkább rá is kérdez vagy tudom is én, mert még egy féltékeny férj senkinek sem hiányzik. És ki tudja, talán egy újabb esetet már nem vészelnénk át ilyen könnyen, hiszen Amerikában hemzsegnek a fegyvertartók…
- Jobb biztosra menni. – kacsintottam rá. Örültem, hogy végre újra hallottam a nevetését, ettől még a lelkem is egész megnyugodott a történtek után és ez után a három nap után míg semmit sem hallottam felőle már pokolian hiányzott.

- Nem terveztem neked mindenről beszámolni… habár ez furcsa lesz ezek után… - hisz eddig valóban semmit sem titkoltam el előle, most viszont mindjárt két dolog is lesz, az álmok és az itt hallottak…
- De azért, ha olyan dolgot hallok… arról tudni fogsz. – ha bármi olyat tudnék meg, ami árthatna neki vagy rosszul érinthetné, természetes lenne, hogy azonnal szólok neki, még akkor is, ha azt bizalmasan közlik velem. Mégiscsak róla van szó, a legfontosabb emberről az életemben.
- Köszönöm. – hálás vagyok neki, hogy tiszteletben tartja a kérésemet, már csak az a kérdés, hogy mennyire fog sikerülni neki, ahogyan az is, hogy én hogyan tudom Chase bácsit leválasztani Mr. Hammondról, az egyik főnökömről. És persze anyát és nagyapát a többi vezető Hammondról… De ha egyszer neki sikerült itt felépítenie valamit, akkor itt az ideje, hogy megmutassam neki, én sem okozok csalódást.
- Igen? – rettenetesen nehezemre esett komolynak maradni, mikor Chase bácsi felöltötte a szigorú főnök pózt, már csak azért is, mert egyből a Simpson család főgonosza, Mr. Burns jutott róla eszembe. Talán egy egész kicsit még a szám széle is megrándult, ahogy igyekeztem elfojtani a kuncogást.
- Rendben. – mosolyodtam el ismét és nem bírtam ki, áthajoltam az asztala fölött, hogy egy puszit nyomjak az arcára. – Szeretlek Chase bácsi. – mondtam majd újra hátra léptem és komoly arcot öltöttem.
- Akkor én megyek is. Ha szüksége lesz rám úgyis tudja hol talál, Mr. Hammond. – ezzel kisétáltam és becsuktam az ajtót magam után. Irány az első feladat, ám előtte... nem bírtam ki, megkerestem neki a Burns-ös gifet, amin az öreg épp olyan pózban ül, mint ő az előbb és elküldtem neki chaten egy nyelvnyújtós smiley kíséretében. Na most irány a munka...


 Outfit: Josie
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Chase Hammond
Chase Hammond



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime24.12.22 20:38





tumblr_inline_os0qtawepf1rifr4k_540.gif
Láttam rajta, hogy elvetettem a sulykot azzal, hogy felemeltem vele szemben a hangomat, de az Istenért! Josie még csak gyerek és nem kellene szó szerint közém és egy feldúlt pasas közé vetnie magát. Ennek ellenére mégsem tudok rá haragudni, mert pontosan tudom, hogy a jó szándék vezérelte, az a hatalmas szíve késztette arra, hogy minden létező módon próbáljon védelmezni.
- Ugye tisztában vagy azzal, hogy ennél sokkal rosszabb is történhetett volna veled? – Idegesen túrtam a hajamban, de rá kellett jönnöm, hogy bármit mondhatnék neki, nem rettenne el attól, hogy ismét szembe szálljon bárkivel és bármivel, ha rólam van szó. Ez fordított esetben is pontosan így van. Engem se érdekelne a veszély. Mikor egy fontos személyről van szó, akkor a legőrültebb cselekedet sem számít, olyankor senki se az esetleges következményekkel foglalkozik. Csak tesszük, amit a szívünk diktál.
- Nem is várom el. Arra mégis kíváncsi leszek, hogy hogyan tudjuk kezelni ezt a helyzetet. – Mert a munkánk és a magánéletünk nagyon is fedik egymást, akkor ezek után hogyan tovább? A munkában nem beszélgetünk a magánéletünkről és ez fordítva is működni fog? Ez még csak az első napja, még bőven lesz időnk kitalálni egy működőképes rendszert.
- Mondjuk nem lenne rossz, ha szólnál, ha az egyik gyakornok beleköp a kávémba, meg hasonlók… - Grimaszba rándult az arcom már csak a gondolattól is és szerintem jobb, ha bele sem gondolok, hogy mennyien szeretnének ilyen piti húzásokkal ártani nekem.
- Én is szeretlek Hercegnő. – Már majdnem rászóltam, hogy ha itt egy közönséges gyakornokot akar eljátszani, akkor ez már nem fér bele. Innentől kezdve se puszi, se ölelés az irodában egészen addig, míg tart a munkaidő. Aztán Josie is belátta ezt szerintem, mert hirtelen többé már nem Chase bácsi lettem számára…
Bólintottam, de az arcomon ott bujkált levakarhatatlan mosolyom. Miután kisétált bekapcsoltam a laptopomat, hogy munkához lássak, de ekkor a telefonom jelzett. Elővettem a zsebemből, megnyitottam a beszélgetést és olyan hangosan felnevettem, amit biztosan a folyosón is hallottak az alkalmazottak.





katt




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Josie Harmon
Josie Harmon



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime24.12.22 21:27


 

bc1cc917cd4becd60ca40c8707d994f44fa41eca.gif
* * *
Fejezet, melyben az apró tündér megpróbál túljárni a rusnya ogre eszén, avagy… megszerezni a hozzáférést Chase bácsi naptárjához.

- Látod azt a nőt ott? – suttogta a fülembe Louisa, a cég egyik frissen kinevezett munkatársa, akit nagyapáék a gyakornoki ideje letelte után vettek fel rendes állásba.
- Látom. – feleltem, miközben mindketten a kis konyha ajtajából figyeltük, ahogy egy behemót asszonyság méltóságteljesen vonul végig a folyosón, kezében egy bögre kávéval, tekintetében mélységes megvetéssel nagyjából az egész világ iránt.
- A neve Imelda Stuart. Ő volt Mr. Hammond… mármint az idősebb Mr. Hammond korábbi titkárnője.
- Csak volt?
- Igen. Miután Mr. Hammond… mármint az ifjabb titkárnő nélkül maradt, mert Sarah… Jaj… lehet, hogy ezt inkább nem kellene elmondanom.
- Ugyan Lou, csak nyugodtan.
- De te mégiscsak a rokonuk vagy és…
- Most csak Josie vagyok, gyakornok, akinek minden infó jól jön, hogy túl tudjon itt élni. Szóval?
- Ahj… na jó… de nem tőlem hallottad. Szóval pár hónapja Sarah úgy hírlik megkörnyékezte a nagybátyádat az irodában és Mr. Hammond rajtakapta őket…
- Megkörnyékezte? – megdöbbentem és keresgélni kezdtem a memóriámban, hogy Chase bácsi mesélt-e ilyesmit.
- Rámászott, konkrétan.
- Áh igen… megvan. Buta lány.
- Miért mondod?
- Mert bár a nagybátyám tényleg szoknyapecér, két fajra biztosan nem utazik… a házas nőkre és a kollégákra.
- Akkor ezért…
- Ezért utasította vissza. Bizony.
- Hát az öreg Mr. Hammondot ez nem hatotta meg, páros lábbal rúgta ki Saraht és azért, hogy ez többé ne ismétlődhessen meg, átadta neki Mrs. Ogrét.
- Találó név. – kuncogtam el magam.
- És nem csak a külseje miatt. A nő olyan morcos és könyörtelen, mint egy valódi ogre. Rajta aztán senki nem jut át, senki nem tud tőle szívességet sem kérni. Úgy örzi az öreg parancsára az ifjú Mr. Hammondot, mintha csak az élete múlna rajta.
- Hát… jó tudni. Főleg, hogy most meg kellene szereznem Chase bácsi naptárát tőle.
- Sok sikert kicsi lány. – vigyorgott és együttérzően vállba veregetett.
- Köszi… - sóhajtottam, majd erőt vettem magamon és megindultam a monstrum felé.

- Mrs. Stuart. Üdv. Josie vagyok… Josie Harmon, az új gyakornok.
- Mr. Hammond unokája. Tudom.
- Igeeen… de ha lehet, ezt próbáljuk figyelmen kívül hagyni.
- Azt, hogy maga a főnökök rokona? – pillantott ki a szemüvege mögül. – Nem tudom eldönteni kedvesem, hogy maga szörnyen naiv vagy szörnyen ostoba. De egyik sem túl jó.
- Én csak… csak szeretnék átlagos munkatárs lenni. – feleltem megszeppenve, közben láttam, ahogy Lou az ajtóban kuncog.
- Aha. Sok sikert hozzá. Tőlem mit óhajt?
- Szükségem lenne Chase b…. vagyis Mr. Hammond naptárára, hogy időpontokat tudjak vele egyeztetni.
- Kislány… az egyetlen, aki időpontokat egyeztet itt Mr. Hammonddal, az én vagyok.
- Igen, de ő megkért, hogy…
- Hozzám nem érkezett kérés, így nem is segíthetek.
- Igen, mert ez a dolog… privát.
- Akkor oldják meg otthon és ne az én időmet rabolja ezzel.
- De nekem…
- Szép napot Ms. Harmon. – ezzel a nő visszatért a gépeléshez, már nem is figyelt rám. Megsemmisülten mentem vissza Louhoz, aki majdnem gurult a nevetéstől.
- Én szóltam, hogy az ogrénál semmi esélyed.
- De hát ez nevetséges. Mégis, hogy lássam így a szabad napokat, ha nem ad hozzáférést?
- Egy gyakornok nem kaphat ilyet, felteszem a nagybátyád első szivatós feladata ez…
- Baszki… hát ezért volt olyan készséges. – mérgelődtem, de aztán a megoldáson kezdtem törni a fejem.
- Én úgy látom máris be kell dobnod a főnök unokahúga kártyát…
- Azt nem! Ezt akarom elkerülni.
- Akkor van jobb ötleted?
- Nos… esetleg, ha lenne valaki, aki eltereli a figyelmét pár percre, míg odaosonok a gépéhez…
- Na nem… ne is nézz rám… tudom mire célzol, de…
- Kérlek Lou.
- Nem, nem. Ez a te feladatod, neked kell megoldani.
- Hát itt a megoldásom. Együttműködőm egy kollégával…
- Engem ez a nő meg fog ölni…
- Dehogy fog! Léciii….
- Jó… de csak most az egyszer… és nagyon gyorsnak kell lenned. – felelte sóhajtva, majd odament az ogréhoz, hogy magával hívja az asztalához valamiért.

Sietnem kellett, odalopakodtam hát a nő asztalához és lebukva felnyitottam a naptárat, amiben ott volt minden számomra fontos infó. Sietve átbogarásztam, majd néhány üres helyre leltem, ahová beilleszthető lenne egy-két vezetés óra. Igen ám, de mégis hogyan írjam be, ami nem kelt feltűnést, a banya sem kezd gyanakodni, de Chase bácsi veszi a lapot? Cselekednem kellett, gyorsan, így végül az első dolgot írtam be, ami csak az eszembe jutott. „Burns projekt megbeszélés” Ezzel mentettem a dátumokat, pillanatokkal később csilingelt is Chase bácsi telefonján, hogy új dátumok kerültek be. Épp ahogy mentettem, a nő elindult visszafelé, így szó szerint hasra vágódva kommandóztam végig az asztalától a konyháig, ahol Lou már várt, el is nevette magát.
- Mi az, már a takarító is te lettél?
- Nagyon vicces. – keltem fel, aztán kiböktem Chase bácsit is, aki fene tudja mennyit látott az egészből… Baszki.
- Esetleg… szüksége van valamire? – köszörültem meg a torkom, Lou pedig gyorsan kioldalazott a konyhából.



 Outfit: Josie
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Chase Hammond
Chase Hammond



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime24.12.22 22:18





tumblr_inline_os0qtawepf1rifr4k_540.gif
Végig pofákat vágtam a beszélgetés közben, de egyedül voltam a négy fal között ezért senki se láthatta, milyen kár, pedig nagyszerűen leolvasható volt az arcomról a véleményem.
- Greg, szerinted ennek mégis mennyi értelme van? – Unalmamban járkáltam az irodában, mert nem ez volt életem legfantasztikusabb beszélgetése.
- Csak így van értelme! – Jött is a gyors válasz, amivel persze szokás szerint nem értettem egyet. Greg az a fazon, akit sosem kedveltem és szinte soha semmiben sem tudunk egyet érteni. Nem is értem, hogy miért ragaszkodik ennyire apám ahhoz, hogy vele dolgozzunk, csak megnehezíti a munkámat. Aha! Talán pont ez az oka.
- Szerintem meg nem! Mi lenne, ha legközelebb akkor hívnál fel, ha valami normális ötlettel állnál elő? – Folyamatosan járkáltam, de egy idő után kezdem megunni, hogy sehová sem jutok, ezért inkább visszaültem a helyemre.
- Már megint kezdjük? – Szinte morogta. Biztosan elküldött volna most a bús picsába, de nem tehette meg, tekintve, hogy az vagyok, aki…
- Kezdjük? Szerintem inkább folytatjuk. – Meglöktem magam és a székemben forogtam körbe és körbe, egészen addig, míg el nem szédültem.
- Veled aztán tényleg nem lehet tárgyalni! – Ezt már hallottam párszor tőle, de sose érdekelt túlságosan a véleménye.
- Hívj, ha végre rájössz, hogy pontosan miért is kapod a fizetésed! – Nyomtam ki a hívást. Fel szerettem volna kelni az asztaltól, de még mindig szédültem, ezért inkább megkapaszkodtam az asztal szélében és maradtam a seggemen. Fogalmam sincs, hogy ma miért vagyok ennyire izgága, de alig bírok egyhelyben maradni. Ezért is Josiet okolnám, apropó… Kíváncsi lennék, hogy hol tart a feladata elvégzésében. Megnyitottam a laptopomon a kamerákat, addig kutattam, míg meg nem pillantottam Josiet. Esküszöm nem vagyok kukkoló, de most a kíváncsiságom vezérelt. Pont láthattam, hogy nem tudott átjutni Imelda védőfalán. Nem is hittem volna, hogy első próbálkozásra sikerrel jár, de ismerem már annyira az unokahúgomat, hogy tudjam nem fogja feladni ennyivel. Gyorsan lecsuktam a laptopomat és kisiettem az irodámból, egészen közel lopakodtam a „tett helyszínéhez” mert testközelben akartam lenni, mikor sikerrel jár.
- Ms. Harmon szeretném, ha öt percen belül az irodámban lenne. – Magamra erőltettem a komoly főnök ábrázatomat és sarkon fordultam. Megkaptam az értesítést, hogy új programokkal bővült a naptáram és már ettől felnevettem, de még kellő távolságban voltam ahhoz, hogy ne halljon és pláne ne lásson. Elég volt az, hogy én tökéletesen láttam Josie minden egyes mozdulatát. Vicces volt. Kreatívan feltalálta magát és ettől az egésztől kedvem lett egy válogatáshoz, amiben Josie ilyen vicces jeleneteit vágom össze, mert ha rajtam múlik, akkor bőven lesz ilyen kreatívan megoldandó feladata.





katt




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Josie Harmon
Josie Harmon



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime24.12.22 22:40


 

bc1cc917cd4becd60ca40c8707d994f44fa41eca.gif
- Igenis! – nyögtem ki, majd már magamra is maradtam. Baszki… hol van ilyenkor egy ásó, mikor szükségem lenne rá? Vajon Kína milyen messze van? Ha most elkezdem az ásást…. nem, öt perc alatt akkor sem tudnék eltűnni a föld színéről, szóval marad helyette az égés. Felteszem mindent látott és most jót nevet rajtam valahol. Gonosz, gonosz Chase bácsi. Tudta, hogy mivel jár a feladat, hogy az ogre nemet fog mondani, mégis… na de megállj csak! Akkor is megoldok mindent, amit rám bíz a jövőben és majd meglátja, hogy kivel szórakozott. Mivel még volt pár percem, így gyorsan megittam egy kávét és magamhoz vettem a jegyzet füzetemet, tollamat, hogy ha újabb feladatokat kapnék, mindent alaposan fel tudjak jegyezni. El is indultam Chase bácsi irodája felé, mikor egyszer csak anyám sétált szembe velem, aki most végezhetett a megbeszélésével.
- Nos Josephine, hogy telik a napod eddig?
- Eseménydúsan.
- Nocsak. Mesélj.
- Nagyon jó lenne, de sajnos mennem kell, időre várnak.
- Mégis kicsoda?
- Mr. Hammond. – feleltem nagy komolyan ezzel mielőtt még bármit is mondhatott volna az én imádott édesanyám, már el is húztam a csíkot és sietve befordultam a sarkon.

- Pszt! Bajban vagy? – suttogta oda Lou, mikor észrevette, hogy a nagybátyám irodája felé közeledem.
- Nem tudom. – suttogtam vissza, mire együttérző képet vágott.
- Ha túléled majd mesélj.
- Mindenképpen. – mosolyogtam rá, majd siettem tovább, hogy még biztosan benne legyek az öt percben, amit kaptam. Mikor odaértem megálltam és ahelyett, hogy csak úgy benyitottam volna, mint eddig, ha meglátogattam, kopogtam és megvártam, hogy behívjon, csak ezután léptem be.
- Miben segíthetek? – érdeklődtem becsukva magam mögött az ajtót, majd már nyitottam is ki a füzetemet, hátha írnom kell. Olyan nehéz komolynak maradnom, ahogy az is, hogy az előbbi szivatásért ne dorgáljam le, de kénytelen vagyok belátni, hogy ez a munka ezzel fog járni, én mondtam, hogy ne kivételezzen, szóval készülhetek a többi elvetemült húzására.



 Outfit: Josie
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Chase Hammond
Chase Hammond



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime25.12.22 1:36





tumblr_inline_os0qtawepf1rifr4k_540.gif
El kell ismernem, hogy ez sokkal nehezebb, mint hittem. Mégis Josie akarta ezt, hát akkor ezt fogja kapni. Szigorú leszek vele, pontosan annyira, amennyire a többi gyakornokkal is lenni szoktam, de… Akármennyire is szeretnék az a Chase bácsi lenni, akit annyira imád, most a gonosz főnök szerepét fogom hozni. A bácsikája biztosan pacsit adna és jót nevetne a látottakon, de a főnöke vajon mitévő fog lenni? Alig volt időm kigondolni, hogy pontosan miért is hívtam be magammal az irodába… Na jó, lényegében volt pár okom rá, de ezt mindjárt Josie is meg fogja tudni.
- Ms. Harmon kérem látogassa meg a HR osztályt és kérjen pontos leírást arról, hogy az irodában hogyan illik viselkedni. – Szám belsejébe haraptam, hogy ne nevessem el magam. Még mindig nem tudom elhinni, hogy megszerezte a naptáram beosztását és méghozzá milyen gyorsan. Szerintem erre rajta kívül senki sem lett volna képes. Mindig is tudtam, hogy tehetséges és kreatív és nem csak az elfogultságom miatt gondolom ezt így.
- Tisztában vagyok vele, hogy ez az első napja, ezért a mait még elnézem magának. – Nem bírtam rá nézni, ezért úgy tettem, mintha valami nagyon fontos dolog után kutatnék az egyik aktában, pedig csak el akartam a dosszié mögé bújni, hogy ne tudjon az arcomról olvasni.
- A legközelebbi ilyen esetnél már nem leszek ennyire elnéző. – Pedig már nagyon azon kattogok, hogy mivel tréfáljam meg legközelebb, persze részemről ez csak szájkarate, hiszen nem tudna olyat tenni, amiért ki tudnám rúgni. Sőt, biztosan Ford nem is hagyná.
- Egyébként gratulálok! – Tettem le a dossziét és a szemébe néztem.
- Sikeresen megoldotta az első feladatát, de egyben szerzett is magának egy ellenséget már az első napján. Imelda bosszúálló típus, nem lennék a helyében, ha rájön, hogy valaki megbabrálta a naptáramat. – Figyelmeztettem.
- Ennyit akartam, távozhat. – Intettem a kezemmel az ajtó felé.




katt




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Josie Harmon
Josie Harmon



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime25.12.22 2:22


 

bc1cc917cd4becd60ca40c8707d994f44fa41eca.gif
Csendben várakoztam a mondanivalójára, ám amikor meghallottam, hogy a HR osztályra küld kis híján padlót fogtam. Hogy micsoda? Ezért? De hát… Nem… nem akadok ki. Jogos. Nem ez volt a megfelelő mód arra, hogy célt érjek, másképp kellett volna megoldanom a dolgot. De akkor és ott csak két opciót láttam. Megoldom kreatívan vagy visszaélek a nevemmel. Utóbbit nem akartam, így hát lényegében csaltam. Az eredmény meglett, a módszer rossznak bizonyult. Így jártam.
- Igen Mr. Hammond. – bólintottam komoly arccal, amikor pedig azzal jött, hogy ezt még elnézi nekem, mert ez az első napom, nehezen bírtam ki, hogy ne szóljak vissza szemtelen unokahúgként. De végül azért csak sikerült.
- Nem lesz több ilyen eset. – gyakorlatilag kaptam egy lehetetlen feladatot, amit mégis sikerült kiviteleznem, erre leszúrnak érte. Azt hiszem kezdem kapizsgálni milyen érzés lehet neki, amikor jó hírt visz nagyapának, de neki akkor is sikerül benne megtalálni azt az egy pici negatívumot, ami miatt az egész hírt sikeresen elrontja. Szomorú, bosszantó, de ösztökélő is, legközelebb nem szabad hibafaktort hagynom.
- Nem is szeretem, ha könnyű a dolgom. – bukott ki belőlem sóhajtva, mikor felhozta, hogy Imelda egészen biztosan bosszút fog állni rajtam, ha megtudja, hogy babráltam a naptárral, de ezzel azt hiszem még ráérek egy kicsit foglalkozni, amíg a helyzet szembe nem jön velem.
- Igen Mr. Hammond. – elindultam kifelé. Az ajtóban ugyan megtorpantam egy pillanatra és erős késztetést éreztem, hogy visszaforduljak és megmondjam neki a magamét, de aztán mégsem tettem, helyette elhagytam az irodát és ahogyan mondta a HR osztályra mentem „fejmosásért”.

* * *

- Na mi volt? – fogadott Lou a folyosón, miután véget ért a HR osztályon a másfél órás fejtágítóm. Életem leghosszabb másfél órája volt, mialatt magamban számtalanszor átértékeltem nagyapa unalmas beszámolóit a céges dolgokról, ahogy anya kirohanásait is arról, épp mi nem tetszik neki a ruhatáramban vagy a szobámban. Hírtelen az összes ilyet visszasírtam, miközben próbáltam ébren maradni Robert Kirkwood beszéde alatt. A negyvenes, köpcös, szemüveges, kopasz ürge szemmel láthatólag pokolian örült, hogy végre dolgoznia kell, így olyan részletességgel mondott el mindent, hogy ezért már díjat érdemelne.
- Háború! – jelentettem ki komoly arccal, mire Lou elnevette magát.
- Közted és Kirkwood között?
- Nem, köztem és Chase Hammond között!
- Aucs… ilyen rossz volt?
- Csak mintha a fogamat húzták volna. – feleltem, miközben visszasétáltunk a gyakornokok szobájába. Ekkor az asztalomon egy hatalmas aktakupacot pillantottam meg, rajta egy cédulával.
- Száz másolatot csináljon mindegyikből, húsz perc múlva legyen az asztalomon! Imelda – olvastam fel, majd újra az aktákra pillantottam.
- Ennek elment az esze…
- Úgy látom te lettél az új kedvence. Bryan örülni fog, hogy végre leváltották. Már a felmondás szélén volt, annyira kiidegelte ez a nő…
- Remek. Csodás. Éljen Bryan. – ezzel felkaptam az aktákat és elsiettem velük a fénymásolóhoz.
- Ez most komoly? – vettem észre, hogy cédula van a fénymásolón: NEM MŰKÖDIK! felirattal. Basszameg! Az idő ketyegett, tanácstalanul pillantottam körbe. Most mégis mi a fenét csináljak? Közben Lou is eltűnt, így még tőle sem tudtam tanácsot kérni. Hirtelen hányingerem lett az idegességtől.
- Na jó… mit tenne ilyenkor Chase bácsi? Kreatív lenne. Igen ám, de most cseszett le érte. Egyéb tipp? Gyerünk Josie… - arra nincs idő, hogy valaki megcsinálja a gépet, így nem maradt más, találni kell egy másikat. Így esett meg a nagy eset, hogy liftbe pattantam és mentem egy emeletet random lefelé egy másik osztályhoz.

Idegen terep, idegen emberek, tizenöt perc, száz másolat. Tikk-takk… Körbepillantottam és egy fiatal srácon akadt meg a pillantásom.
- Szia… tudnál segíteni? Ez az első napom és máris pácba kerültem.
- Uh… mi történt?
- Tizenöt perc múlva le kell adjam ezeket és bedöglött fent a fénymásoló. Tudnám használni a tietekét?
- Hát… nem lenne szabályos… mi másik osztály vagyunk és…
- Kérlek. Úgy tűnik, hogy fontos és nincs több ötletem.
- Izé… na jó. De ne mond el senkinek, hogy segítettem.
- Persze, köszönöm. – követtem a srácot és miközben elkezdtem a fénymásolást hálásan rámosolyogtam.
- Egyébként Josie vagyok. És te?
- Adam. Adam Cartwright.
- Köszönöm az életmentést Adam.
- Na és kinek kell a cucc?
- A főnök titkárnőjének, Imeldának.
- Hammond csicskásának? Az egy banya.
- Tudom, volt hozzá szerencsém.
- De a gazdája se jobb.
- Chase Hammondra gondolsz?
- Igen rá. Kivan tőle az összes alkalmazott. Egy egomán fasz a pasas, akinek az egyetlen mázlija, hogy apuci itt a főnök…
- Miért gondolod így?
- Párszor kellett vele dolgozzak, rémes volt. Mindent leszólt, a stílusa faragatlan és képtelen a csapatjátékra. De majd biztosan te is megismered.
- Biztosan… - motyogtam fel sem pillantva.
- Mindjárt kész… - bíztatott a srác, közben folyamatosan lapozgattam, hogy új oldal kerüljön be.
- Köszönöm. – zártam végül a dolgot, majd felvettem a hatalmas stócot, ami rohadt nehéz lett.
- Nem kell segítség?
- Á, hagyd csak… boldogulok.
- Ugyan… - ezzel elvette tőlem a kupacot és visszajött velem a liftig. Ott beszálltunk és feljött velem a mi szintünkre.
- Köszönöm még egyszer. – vettem vissza tőle.
- Szívesen. Ne feledd, vigyázz Hammonddal és a banyával is.
- Úgy lesz. – már indultam is Imelda asztala felé, amikor Adam utánam szólt.
- Mit is mondtál, hogy hívnak?
- Josie. Josie Harmon.
- Még találkozunk Josie Harmon. – kacsintott rám és újra eltűnt a liftben. Mosolyogva mentem Imelda asztalához, ám út közben észrevettem, hogy a nő leveszi a cédulát a fénymásolóról és kidobja a kukába. Mivan???? Csak szórakozott velem???
- Lassú volt Ms. Harmon. Legközelebb ne várasson! – ezzel átvette a papírokat és eltűnt velük a főnöki tárgyalóban. Idegesen trappoltam vissza a szobánkba és dobtam le magam az asztalomhoz, közben azon kezdtem gondolkodni, hogyan adjam vissza ezt a kedves gesztust Imeldának…




 Outfit: Josie
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Chase Hammond
Chase Hammond



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime25.12.22 2:45





tumblr_inline_os0qtawepf1rifr4k_540.gif
Számítottam arra, hogy miután Josie is csatlakozik a kis családi vállalkozáshoz, - még ha csak egyelőre úgy, mint egy gyakornok - akkor jól fogjuk magunkat érezni. Mégis a mai napon történtek már így is túl soknak bizonyultak. Vagy mégse? Hirtelen nem tudom eldönteni, hogy mikortól számít már túlzásnak. Mert azt hittem, hogy itt is „együtt fogunk harcolni a világ ellen”, de perpillanat úgy tűnik, hogy mi csak egymás ellen vagyunk, vagyis legalábbis én ellene vagyok. Ami persze nem így van, de feljebb vagyok nála a ranglétrán és neki kötelessége követni az utasításaimat és nagyon úgy tűnik, hogy ezzel a hatalommal eddig vissza is éltem vele szemben. Mentségemre legyen szólva, mindez Josie kívánsága volt. Ő akart egyszerű gyakornok lenni a cápák között. Itt az irodában ezért nem tehet nekem szemrehányást, de kíváncsi vagyok arra, hogy mit fogok kapni mindezért mikor kilépünk innen. Vajon vita tárgyát képezi a magánéletünkben az irodában történt dolgok? Vagy, ami itt történik azt itt is bírjuk hagyni? Attól, hogy szórakoztatónak találtam a mai tréfáimat még nem jelenti azt, hogy rendszeresek is fognak lenni, főleg akkor nem, ha látom rajta, hogy mennyire nincs a tetszésére.
Újból felnyitottam a laptopomat abban a pillanatban mikor kisétált az ajtómon. Figyelmesen követtem végig minden mozdulatát. Nem is számított, hogy még mindig tart a munkaidőm és valójában még rengeteg elintéznivaló várt rám, mégis nyomon követtem az unokahúgomat. Kíváncsi voltam, hogy engedelmeskedik-e. Hangosan felnevettem ma már nem először az irodámban miközben egyedül voltam. Tuti azt fogják gondolni, hogy kezdek megőrülni. Vicces volt látni, hogy Josie eltűnt a HR osztály ajtaja mögött, de ennél tovább nem követtem nyomon. Próbáltam beletemetkezni a papírmunkámban, de fél szemmel még így is azt figyeltem, hogy mikor jelenik meg ismét Josie a felvételeken. Túl sokáig volt bent. Tény, hogy az unokahúgom első napját így végig nézni sokkal érdekesebbnek találtam, mint a mai feladataimat, ezért nem is tudtam elszakadni a képernyőtől. Végig grimaszoltam azt a jelenetet, mikor az egyik alkalmazott túl lelkesen segített neki, aztán pedig nem is tudtam eldönteni, hogy mit is érzek pontosan. Majd jött Imelda… Vajon ilyen hamar rájött, hogy Josie mit művelt, vagy ez inkább egy beavatás volt részéről? Tekintve, hogy nincs humorérzéke… Az elsőre tippelnék.
- Imelda kérem szóljon Ms. Harmonnak, hogy még ebéd előtt várom az irodámban. – Vettem fel az asztalon lévő vezetékes telefont, hogy kiszóljak az ajtómtól pár méterre helyet foglaló titkárnőnek. Majd bezártam a programot, mert ennyi kémkedés mára elég volt, sőt még sok is. Már éppen itt az ideje annak is, hogy haladjak a munkámmal, ezért neki is láttam, míg arra vártam, hogy Josie ismét megjelenjen.





katt




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Josie Harmon
Josie Harmon



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime25.12.22 3:06


 

bc1cc917cd4becd60ca40c8707d994f44fa41eca.gif
Nem telt el olyan sok idő aközött, hogy visszaültem a helyemre és aközött, hogy megszólalt a telefon a gyakornoki szobában, mégis szinte esküdni mertem volna rá, hogy valaki szándékosan időzített így. Mivel csak én voltam bent így a telefonhoz léptem.
- Harmon. – vettem fel, mire Imelda recsegős hangja szólt bele a telefonba.
- Menjen Mr. Hammond irodájába még az ebédszünete előtt, várja magát.
- Igen Mrs. Stuart.
- És Harmon…
- Igen asszonyom?
- Ha még egyszer megtudom, hogy hozzá nyúlt a gépemhez, rokon itt vagy sem… egyenként töröm el az ujjait. Megértette?
- Ig… igen asszonyom. – amint ezt kimondtam, a nő már bontotta is a vonalat, én pedig nyeltem egy nagyot. Biztos vagyok benne, hogy nem gondolta komolyan a fenyegetést, de azért be kell, hogy lássam, félelmetes egy asszony, én pedig rendesen kihúztam nála a gyufát. Basszameg. Jól indul az első napom. Az órára pillantottam, amiről eszembe jutott, hogy Chase bácsi ilyenkor otthon mindig kávét kért magának, ha eljött látogatóba, így mielőtt még elindultam volna hozzá, főztem egyet úgy, ahogy otthon szokta kérni.

Végig sétáltam a folyosón, közben észrevettem, hogy anya és nagyapa valamiről nagyon tanácskoznak a papa irodája előtt. Gyorsítottam a lépteimen és elfordultam gondosan, nehogy kibökjenek és eszükbe jusson kifaggatni a napomról, nem csak, mert nem lenne túl szép az eddigi sztori, de félő még ők is kitalálnának nekem valamit a hecc kedvéért.
- Azt Hammondnak viszed? – lépett oda hozzám Lou, kezében a táskájával.
- Igen. Te már mész is?
- Ebédszünet, de nyugi, hamarosan visszajövök. Kár, hogy nem jöhetsz velem.
- Hát igen, a miénk később van.
- Hozzak neked valamit?
- Nagyon kedves vagy, de perpillanat semmi étvágyam.
- Azért nézek valamit, hátha később megjön. Addig tarts ki. Ó és ugye tiszta a kávé?
- Mármint? Nem köptem bele, ha erre gondolsz. Még…
- Nem te buta – nevetett fel – Úgy értem üres. Ilyenkor Hammond tisztán issza, hogy feldobja őt a délutáni tárgyalások előtt.
- Öhm… nem… két cukros, kevés tejjel. Otthon így issza.
- De most nem otthon van. – kacsintott rám a lány, majd már el is tűnt. Nocsak… újabb érdekes információ a nagybácsimról. Sietve visszabaktattam a konyhába, hogy tiszta kávét töltsek neki, majd az irodájához mentem és bekopogtam. Miután beengedett besétáltam és letettem elé a kávét.
- Imelda szólt, hogy jöjjek be. Mit tehetek?



 Outfit: Josie
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Chase Hammond
Chase Hammond



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime26.12.22 3:46





tumblr_inline_os0qtawepf1rifr4k_540.gif
Még ebédidőnél sem tartunk, de már érzem, hogy az energia szintem hanyatlani kezdett. Fárasztó munkám van, de az irodában nem fizikailag, hanem szellemileg fáradom el, ami nem is csoda, tekintve, hogy rengeteg energia vámpírral vagyok körülvéve. Mégis leginkább az zavar, hogy még mindig nem kaptam akkora szabadkezet a munkámban, hogy elavult módszerekkel kell dolgoznom, mert Ford hisz abban, hogy nem kell változtatni a jól bevált dolgokon. Ha rajtam múlna, akkor már régen áttértünk volna modernebb módszerekre, de apám persze minden ilyen javaslatomat megvétóz. Talán egyszer eljön az én időm is… Feltéve, ha végre józanul lesz képes gondolkozni és azt nézi, hogy mi a jó a cégnek, de annyira elfogult, hogy szinte garantáltan Mel fog a nyomdokaiba lépni, még akkor is, ha tisztában van azzal, hogy engem kellene választania. Mindezt miért? Hogy kicsesszen velem, mert nem olyan életmódot folytatok, amit elvárna tőlem. Ennek fényében még én sem értem, hogy miért hajtom minden nap halálra magam az irodában, hiszen egy bukott ügyért harcolok. Ha nem szeretném ennyire a munkámat, akkor már rég leléptem volna, de talán annak is eljön egyszer az ideje.
- Ms. Harmon ezt maga készítette? – Néztem gyanakvóan a kávésbögrére, majd az előttem álló unokahúgomra. Ha másról lenne szó, akkor aggódnék a kávém tartalma miatt, de Josie nem lenne képes beleköpni, még azok után sem, hogy nem könnyítettem meg az első napját.
- Kirkwood esetleg elfelejtette közölni, hogy a cégnél nem nézzük jó szemmel bármiféle közeledést a munkatársak között? – Neki fogalma sincs arról, hogy mindent láttam, sőt talán még olyat is a kamerákon keresztül, amit Josie még csak észre sem vett. Adam – vagy hogy is hívják azt a palit - túlságosan segítőkész volt és ez a magatartás nálunk nem megengedett.
- Egyébként ezen a szinten több fénymásoló is van. – Csak úgy mellékesen közöltem vele ezt az infót, de ebből rájöhetett arra, hogy az imént mire is próbáltam célozni.



katt




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Josie Harmon
Josie Harmon



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime26.12.22 11:01


 

bc1cc917cd4becd60ca40c8707d994f44fa41eca.gif
- Igen Mr. Hammond, én voltam. Kávé, tisztán. – bólintottam, de az igazságérzetemhez hozzá tartozott, hogy ne hallgassam el, hogy nem az én ötletem volt, segítséget kaptam. – Két cukor, kis tejjel akartam hozni, ahogy én tudom, hogy szereti, de a korábbi gyakornoka Louisa szólt, hogy idebent nem ez a szokás. Csináltam másikat. – és nem, nem köptem bele, habár egyetlen röpke pillanatra nagy volt a kísértés azok után, hogy eddig mindent elkövetett azért, hogy nehéz napom legyen. Úgy tűnik a bácsikám egészen másként értelmezi az eredeti kérésemet, mint aminek szántam. Nembaj, már csak azért is bebizonyítom neki, hogy nem futamodok meg és nem is akadok ki, hanem beleszokom a munkába és megmutatom mindenkinek, hogy nem kell a név ahhoz, hogy boldoguljak.
- Közeledést? – értetlenül pislogtam rá, próbálva megérteni, hogy mégis mire akar kilyukadni. Visszapörgettem az elmémben az elmúlt néhány óra eseményeit, az érkezésemtől és Ms. Jenkins gyorstalpalójától kezdve, a Louval való beszélgetéseimen és az Imeldával való összetűzésemen, illetve a Kirkwoodos fejtágítón át, egészen a fénymásolós srácig, aki segített megcsinálni időre a másolatokat, de sehol nem találtam olyasmit, ami közeledésnek számíthatna. Az lenne a probléma, hogy Louval ilyen jóba lettünk a munkahelyen? De hisz annyi barátságot láttam a kollégák között ahogy jöttem-mentem… igaz ők hasonló munkakörben dolgoznak, nincs köztük „rangkülönbség”. De hát köztünk sincs Louval, mert amit ő nyer azon, hogy már nem gyakornok, azt behozom azzal, hogy Harmon vagyok… Akkor meg? Aztán egyszer csak Chase bácsi kitért arra, hogy az emeleten több fénymásoló is van, ekkor kezdtem kapizsgálni, hogy valahol az ott történteknél lehetett probléma. De ezt vajon ő honnan tudja??? Imelda jelentett volna neki?
- Mr. Kirkwood kimerítő beszámolót tartott nekem az összes felmerülhető kérdéskörből másfél órában. Nagyon nagyon nagyon részletes volt, semmit sem mulasztott el közölni. – hiába próbáltam meg mindezt rezzenéstelen arccal közölni, a hangomban és a szememben ott volt mennyire untam, mennyire leszívta az energiámat és hogy ez mennyire ért fel számomra egy mentális kínzással.
- Az idő szorított, csak azt az egy fénymásolót ismertem az emeleten, amire ki volt írva, hogy nem működik, ismerős pedig nem volt a közelben, akit megkérdezhettem volna, ezért mentem egy emelettel lejjebb, hogy Imelda időben megkaphassa a papírokat. Legközelebb nem fordul elő, alaposabban bejárom a szintet és feltérképezek mindent. Biztosíthatom, hogy nem történt semmiféle helytelen közeledés, ismerem az ide vonatkozó szabályokat. – nem tudom honnan vette ezt, hiszen a srác csak kedves volt, illetve őt szapulta, de nem nyomult vagy ilyesmi. Vagy én lennék ennyire vak? Áh… nem hiszem.
- Ha mást nem óhajt… várja az ebédje. – tudom, hogy közösen szoktak kimenni nagyapával és anyával a közeli étterembe, ahol mindig előre van foglalva számukra asztal, sőt a rendelés is, hogy mire megérkeznek már ehessenek is, ezzel se veszítsenek időt. Lou alaposan beavatott. Kisétáltam az irodából és ekkor gonosz kis ötletem támadt. Épp itt az ideje, hogy Chase bácsi visszakapjon egy egészen picikét a tréfáiból. Elővettem a telefonomat és eltűntem vele a női mosdóban, ahonnan felhívtam az éttermet és közöltem, hogy Chase Hammond ma mégis mást kér, ragaszkodik ahhoz, hogy a menüje vegetáriánus legyen, a desszertje pedig cukormentes. Humánusabb, mint a kávéba köpni, de pontosan látom magam előtt az arcát is, amikor kiviszik neki ezeket... Miután ezzel végeztem elégedetten sétáltam vissza a többiekhez, akikkel ezután mappákat kezdtünk összekészíteni a délutáni megbeszélésekhez.



 Outfit: Josie
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Chase Hammond
Chase Hammond



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime26.12.22 12:23





tumblr_inline_os0qtawepf1rifr4k_540.gif
Ez nem a terv része volt. Valójában nem is volt semmiféle tervem. Ma úgy jöttem be dolgozni, hogy teljesen össze voltam zavarodva és fogalmam sem volt arról, hogy Josie miért nem keresett napokig, de miután mindent letisztáztunk… Na akkor szabadult el a pokol. Nem is nehezíteném meg ennyire az első napját, ha nem hinnék abban, hogy Josie bármilyen körülmények között képes magát feltalálni. Sőt, volt olyan akadály, amit nem is én állítottam neki… De én szóltam, hogy nem éri meg azzal a nővel packázni, most már érheti, hogy a figyelmeztetésem okkal történt. Imelda olyan kegyetlen banya, akivel még én sem akarnék háborúba szállni. Apám remek büntetése mindössze azért, mert a volt titkárnőm többet szeretett volna tőlem, mint munkakapcsolat. Tehetek én erről? Mindössze annyi a bűnöm, hogy pokolian sármos vagyok és iszonyú nehéz nekem ellenállni. Mégis az alkalmazottak is szerepelnek azon a bizonyos listámon… Sose kefélnék egy beosztottal.
- Tisztán? – Homlokráncolva néztem ismét a bögrére majd rá. Ha valakinek a nyálát elviselném a kávémban… Akármennyire is morbid, de Josie nyála nem zavarna.
- Louisa? Akárki is legyen, jó tanácsot adott. – Nem mondanám, hogy problémám van a nevek megjegyzésével és azzal sem, hogy arcot társítok mellé. Inkább azzal van a baj, hogy meg se próbálom megjegyezni a neveket.
Szótlanul hallgattam, végig maradva a szerepemnél. Ha az a Chase bácsi lennék, akit annyira imád, akkor már folynának a könnyeim a nevetéstől, de most nem Chase bácsi vagyok, hanem Chase Casteel Hammond a gyakornokok életének megkeserítője. Ahogy erre gondoltam eszembe jutott Josie korábbi üzenete és nagyon nehezen álltam meg, hogy ne nevessem el magam. Mert perpillanat pont úgy érzem magam, mint Mr. Burns.
- Mást nem. – Ezzel szabadon is engedtem.
Az ebéd rémes volt. Nem azt kaptam, amit kértem és a pincér meg volt róla győződve, hogy azért, mert megváltoztatták a rendelésemet. Hebegve magyarázta, hogy nem sokkal ebéd előtt egy nő oda telefonált, ekkor már biztos voltam benne, hogy ez Josie bosszúja. Kis bosszantó apróság, de mégis büszke vagyok rá. Most már biztos vagyok abban, hogy egyáltalán nem mutatok neki jó példát, mert az első nap nem arra kellene tanítanom, hogy hogyan kell kicseszni másokkal, de csalódtam volna, ha csak úgy hagyja magát.
Mikor visszatértem az irodába már pontosan tudtam, hogy mivel vágjak vissza, de ez alapos szervezést igényelt és nem is akartam túlságosan korán elsütni ezt a poént, ezért kivártam egészen a munkaidő végét.
Mire Josie felfoghatta volna, hogy mi történik addigra már ott volt egy egész mariachi zenekar közvetlen mellette és megkezdték a zenélést. Természetesen nem akartam elszalasztani ezt a remek kis műsort, ezért élőben néztem a kamera felvételét.




katt




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Josie Harmon
Josie Harmon



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime26.12.22 12:59


 

bc1cc917cd4becd60ca40c8707d994f44fa41eca.gif
A délután hátralévő része mondhatjuk, hogy a körülményekhez képest egész eseménytelenül telt, ami, hogy őszinte legyek jól is esett egy kicsit a délelőtti tréfák és Imelda fenyegetése után. Miután összekészítettük a mappákat, előkészítettük a tárgyalót nagyapáéknak a meetingjükhöz, bevittem nekik a kávét és a szokásos száraz sütit is, amit az asztal melletti kis szekrény tetején tálaltunk fel. Amikor az emberek elkezdtek beszállingózni nagyapa elkapta a pillantásomat és rám kacsintott biztatásképp majd ismét felöltötte a szigorú vezető szerepét a kollégák előtt. Ez azért egy kicsit megnyugtatott, rám is fért már. Anya tekintetét azonban igyekeztem inkább elkerülni, aki gondosan a papa mellett foglalt helyet, hogy éreztesse a csapattal hol is van az ő helye. Nem sok időm volt felmérni ugyan a terepet és a viszonyokat, mert mikor végeztünk, a gyakornokok azonnal távoztak is, de azt még láttam, hogy a tárgyalóasztal másik végén, az asztalfőn ült Chase bácsi, ami szemlátomást nem tetszett anyunak. Eddig sem volt titok, hogy rivalizálnak, de ez a pár másodperc, amennyit láttam, tökéletesen világossá is tette volna akkor is, ha eddig nem tudtam volna róla. Élmény lehet ilyen körülmények között dolgozni. Szerencsére nem kellett végig nézzem, ahogy nyilvánosan csatároznak egymással, helyette lebonyolítottam néhány telefont a közelgő estély kapcsán, aminek a szervezését Chase bácsira bízták. Nem volt bonyolult a feladat, csak csekkolni, hogy minden elkészül-e időre, ahogy kérte.

Ahogy az óra elütötte a munkaidő végét valahogy azt éreztem, hogy egy hatalmas kő esik le a mellkasomról, én pedig végre fellélegzem. Lou lépett oda hozzám és valamit nagyon magyarázott, de egyetlen szavát sem értettem, mivel hirtelen furcsa zene hasított a levegőbe, pillanatokkal később egy egész mariachi banda robbant be a folyosóra, akik nekem kezdtek zenélni. Elsőre belém fagyott a szó és csak döbbenten pislogtam, ám aztán, ahogy szép lassan felfogtam, hogy mi is történik, kirobbant belőlem a kacagás. Revans az ebédért a’la Chase Hammond.
- Hát ez meg? – próbálta Lou túlkiabálni a zenészeket.
- Micsoda? – kiáltottam vissza.
- Ezek meg hogy kerülnek ide?
- Chase Hammond sakk mattot adott. – nevettem el magam ismét, épp, amikor anya és nagyapa is előjött a zenebonára.
- Mi az ördög folyik itt? – bukott ki kórusban anyából és nagyapából a döbbenet, ami annyira komikusnak hatott, hogy képtelen voltam abbahagyni a nevetést.
- Üdvözlő buli, azt hiszem. – felelte helyettem Lou
- Kérlek mondd, hogy a fiamnak semmi köze ehhez… - mondta nagyapa felém pillantva, én pedig megvontam a vállam. Hogy is tehetném? Aztán jobb híján megragadtam a kezét.
- Nagyapa ugye táncolsz velem? – reméltem ezzel kizökkentem annyira, hogy ne csináljon jelenetet. A terv sikerrel járt, mivel az öreg még mindig döbbenten, de elkezdett táncolni velem a mariachik zenéjére, anya pedig csak állt és meredten nézett minket, mint aki épp egy sokkot él meg.
- Akarjam tudni? – kérdezte a tánc végén nagyapa, miután már a zenészeket is leintette, hogy abbahagyhatják.
- Ne papa. – mosolyogtam.
- Gyanítom az ebédhez lehet köze… Na és hol a mókamester maga?
- Úgy tűnik neki nincs kedve táncolni velem...



 Outfit: Josie
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Chase Hammond
Chase Hammond



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime26.12.22 14:04





tumblr_inline_os0qtawepf1rifr4k_540.gif
Esküdni mernék, hogy az irodában még sohasem volt ennyire jó a hangulat. Josie arcának minden rezdülését figyelmesen tanulmányoztam és az a nevetés… Angyali. Egy buta kis tréfának szántam csupán, de mégis elmondhatatlanul örültem annak, hogy sikerült mosolyt csalnom az arcára. Nem esett pánikba, sőt még apámat is megtáncoltatta. Ennek ellenére mégis tudom, hogy számon leszek kérve, de most az sem tudott érdekelni. Ez még a lecseszést is megérte. Legalább most indokot is szolgáltattam arra, hogy miért gondolja azt, hogy felelőtlen vagyok. Szinte már hallom, hogy mondja: Ez a viselkedés nem méltó hozzád, blablabla… Aki vagyok és akinek lennem kell az két külön ember és egyáltalán nem akarok megfelelni neki, pedig ezt nem is azért tettem, hogy bosszantsam, de… Mondhatnék bármit, ha Ford azt hiszi, akkor az úgy is van, legalábbis szerinte.
Lejárt a munkaidőm és máskor tovább maradtam volna, ahogy szoktam, de be kellett látnom, hogy a mai teljesítményem után akkor se haladnék, ha maradnék, ezért kiosontam az épületből. Haza felé tartva beugrottam egy ékszerboltba, mert pontos elképzelésem volt arról, hogy mivel szeretném Őt meglepni az első munkanapja után. Egyszerűen tökéletes karkötőt találtam neki, sőt még az elképzeléseimet is felülmúlta. Választottam hozzá egy vörös ékszeres dobozt, ami pont olyan árnyalatú volt, mint a kedvenc színe. Ha Róla van szó, akkor mindig figyelek az ilyen kis apróságokra is.
Miután végeztem az ékszer vásárlással egyenest haza vezettem. Küldtem neki egy üzenetet, amiben lényegében az volt, hogy várom a lakásomon és nyugodtan engedje be magát, ha még nem érnék haza a futásból. Alig vártam, hogy ledobjam magamról az öltönyt és felvegyem a futó ruhámat. A futás számomra olyan, mint másoknak a meditáció, néha képes teljesen kikapcsolni, de olyan is van, hogy futás közben jutnak eszembe a legjobb ötleteim. Ma nem vittem túlzásba, úgy hét kilométer után visszafordultam. Vissza érve a lakást még üresen találtam ezért kihasználtam, egyenesen a fürdőbe vettem az irány. Levetkőztem és beálltam a zuhany alá.





katt




Vissza az elejére Go down



do you know who i am?
Josie Harmon
Josie Harmon



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime26.12.22 14:32


 

bc1cc917cd4becd60ca40c8707d994f44fa41eca.gif
A kis „parti” után, amit az irodában csaptunk már nagyon szerettem volna elhagyni az épületet, már csak azért is, mert időközben üzenetet kaptam Chase bácsitól, hogy a lakásában vár. Jól esett a gondolat, hogy Mr. Hammondot legalább pár órára visszacserélhetem az én imádott nagybátyámra, mielőtt holnap újra kezdjük az egészet. Furcsa nyárnak ígérkezik, de abban egészen biztos vagyok, hogy éket ez az egész sosem fog verni közénk. Sőt, csak meg többet tudhatok meg róla. El is indultam a lakása felé, miután szóltam anyának, hogy majd csak vacsora körül érek haza, de út közben megálltam a közeli indiai étteremnél is, amit annyira szeretünk és rendeltem elvitelre Chase bácsi kedvencéből. Ha már belekontárkodtam az ebédjébe biztosan ráfér valami normális kaja is. Esküszöm valahol sajnálom őt az élményért, de lássuk be, megérdemelte. A kaja egész hamar kész lett, így nem sokkal később már egy megpakolt zacskóval indultam tovább, fülemben bömböltetve egy kis zenét, hogy végre valahára kilazulhassak az irodai „vasfegyelemből” és újra csak Josie lehessek, egy nyári szünetét töltő tizenhat éves. Miközben haladtam újabb üzenetet kaptam, ám ezúttal nem a nagybácsitól, hanem Trystantől, aki holnap estére invitált egy újabb randira. Zavarba jöttem mégis fülig érő mosollyal a képemen pötyögtem neki vissza, hogy benne vagyok, pláne mivel tudtam, hogy az egész család az estélyen lesz, így még anyával sem kell „küzdenem” azért, hogy elmehessek. Mázlim volt, mert egész könnyedén belementek abba, hogy ezen a cuccon ne kelljen részt vennem, szerettem volna csak otthon lazítani míg ők bájolognak. Kíváncsi voltam persze mit alkotott Chase bácsi, de a gondolat, hogy nagyapáék mellett kelljen egész este raboskodnom, eltántorított a részvételtől.

Mire megírtam a választ Trystannek már a lakáshoz is értem, ahová a kulcsommal mentem be és mivel a hely üresnek tűnt, így még mindig zenét hallgatva tettem le a szatyrot az asztalra, majd kerítettem evőeszközöket és tányérokat, amiket sebtében elrendezgettem. Mikor végeztem a fürdőbe indultam, hogy kezet mossak és kicsit felfrissítsem magam, ám ahogy benyitottam kis híján szívinfarktust kaptam. A zenének hála nem hallottam, hogy odabent folyik a víz, a látvány pedig ami fogadott nos…. Basszameg! Pillanatokra ledermedtem a meztelen nagybátyám látványától, ami… hát most már mindent értek, amit korábban róla hallottam… Nyeltem is egyet. Aztán mikor feleszméltem hírtelen fordultam ki és csuktam be az ajtót, remélve, hogy nem csaptam zajt, mert ezt kimagyarázni…. Úristen! Ezért a pokolban fogok elégni! Visszasiettem a nappaliba, eltéve a fülesemet és próbáltam megnyugodni, hogy ne derülhessen ki, mit is láttam. Mert… mindent láttam. Tejóég… Amikor hallottam, hogy elzárja a vizet úgy tettem mintha csak most érkeznék.
- Chase bácsi? – kiáltottam, mintha keresném, majd leültem a kanapéra és csak vártam, még mindig kissé kalapáló szívvel. Nyugi Josie, hallod?? Az ott még mindig a nagybátyád... kurva gyorsan felejtsd el, ami az eszedbe jutott!!



 Outfit: Josie
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Ajánlott tartalom



TémanyitásTárgy: Re: Because of you - Chase & Josie Because of you - Chase & Josie I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down

Because of you - Chase & Josie

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Similar topics

-
» Josie & Chase
» When It's All Over - Chase & Josie
» Beggin' - Josie & Chase
» Secrets - Chase & Josie
» Two against the world - Chase & Josie

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
PRISON FRPG :: Egyéb :: Magán játékok-