welcome to prison frpg
üdvözlünk
lépj be las vegas-ba!
Amikor meghallod a nevet: Las Vegas, mi jut először eszedbe?
Kaszinók? Féktelen bulik? Black jack? Roulette? A lehetőségek tárháza végtelen, a kaszinók sora gazdagokat dönt mocsokba...
Azonban egy valamire senki sem gondol. Miután a kaszinóban megszeded magad zöldhasúval, nem árt vigyázni a haza úton; Las Vegas sem másabb, mint a többi város. Vannak rosszfiúk és rosszlányok is, akik képesek bárkivel végezni, ha úgy tartja kedvük. Vannak drogosok és más szenvedélybetegek, akik képesek ölni is azért, hogy megkapják a napi adagjukat. Táncosnők és krupiék, akik egy szempillantás alatt elveszik mindenedet. Prostituáltak és maffiózók, akiknek már, ha csak a nevét tudod, már veszélyben vagy. Mi a közös bennük? Egy rossz mozdulat, egy alaposan át nem gondolt lépés, és máris a börtönben találják magukat, ahonnan megszökni, még senkinek sem sikerült...
lépj be
las vegas téged vár
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
csacsogda
súgj nekem egy titkot...
promónk
csak tekintsd meg!
új posztok
kaptál választ?
Dylan & Minea
Minea Jade Weiss
30.07.23 19:29
Two against the world - Chase & Josie
Chase Hammond
07.04.23 12:31
Ben & Minea - Comatose
Ben Sullivan
25.03.23 22:48
Silly Cat - Alex & Vaughn
Alex Moore
25.03.23 10:59
Night Club
Sonia Lipinska
15.03.23 21:28
Hello Stranger - Minea & Ben
Ben Sullivan
14.03.23 22:01
Chippendale Club
Minea Jade Weiss
08.02.23 10:49
When It's All Over - Chase & Josie
Josie Harmon
28.01.23 12:52
Monsters - Ben & Minea
Ben Sullivan
21.01.23 0:28
a legaktívabbak
a legtöbb posztot írók
Admin (2202)
believe in me, i can love you Vote_lcapbelieve in me, i can love you Voting_barbelieve in me, i can love you Vote_rcap 
Lyna Hill (914)
believe in me, i can love you Vote_lcapbelieve in me, i can love you Voting_barbelieve in me, i can love you Vote_rcap 
Desmond Drescher (694)
believe in me, i can love you Vote_lcapbelieve in me, i can love you Voting_barbelieve in me, i can love you Vote_rcap 
Cassandra Drescher (640)
believe in me, i can love you Vote_lcapbelieve in me, i can love you Voting_barbelieve in me, i can love you Vote_rcap 
Charlotte Collins (501)
believe in me, i can love you Vote_lcapbelieve in me, i can love you Voting_barbelieve in me, i can love you Vote_rcap 
Jennifer Ariadne Lively (480)
believe in me, i can love you Vote_lcapbelieve in me, i can love you Voting_barbelieve in me, i can love you Vote_rcap 
Veronica Chloe Foster (455)
believe in me, i can love you Vote_lcapbelieve in me, i can love you Voting_barbelieve in me, i can love you Vote_rcap 
Aurora Rossum (430)
believe in me, i can love you Vote_lcapbelieve in me, i can love you Voting_barbelieve in me, i can love you Vote_rcap 
Minea Jade Weiss (349)
believe in me, i can love you Vote_lcapbelieve in me, i can love you Voting_barbelieve in me, i can love you Vote_rcap 
Dylan Hanning (330)
believe in me, i can love you Vote_lcapbelieve in me, i can love you Voting_barbelieve in me, i can love you Vote_rcap 
Top posting users this month
No user

Megosztás

believe in me, i can love you

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: believe in me, i can love you believe in me, i can love you I_icon_minitime01.02.15 23:39

Modern berendezésű irodám termetes méretű íróasztala mögött ültem, amelyen ott díszelgett a harmadik fejfájás csillapító, ugyanis úgy éreztem, mintha éppen baltával akarták volna felhasítgatni és ripityára törni a koponyámat, hogy aztán agyamat kedvükre trancsírozhassák tovább – még a reggeli erős feketekávé sem érte el a kívánt eredményt, mint ahogyan a szokásos reggeli mozgás sem. Egyik sem ért szart sem – legfeljebb annyit, hogy még idegesebb lettem mire beértem. A nyomorultul éreztem magamat kifejezés igazán finom megfogalmazása volt annak, hogy mit is éreztem tulajdonképpen. A tegnap estéből csak homályos képek maradtak meg, melyek egyike sem volt éppen semmi jóval kecsegtető, kezdve a szokásos rossz döntéssel, mely szerint újra henteregtem azzal a nővel, akit habár már évek óta ismerek, de csak egy ideje csalom meg vele elragadó feleségemet. Nem állítom, hogy véletlen lett volna. Tudatosan tettem, meg akartam tenni, meg kellett tennem. Ezt a példát láttam mindig gyermekkoromban magam előtt, nem ismertem mást, nem voltam képes mást tenni. Arcom dühös, undorodó fintorba torzult, kezem az ébenfekete asztallal találkozott. Fogalmam sem volt, hogy hányféleképpen hasíthatja ember lelkét a bűntudat, azonban akárhányféleképpen is történhetett ez, én mindenhogy éreztem. Kiváltképpen akkor, amikor a fejem egyre józanabb lett. Reggel csak a kiállhatatlan fejfájást éreztem, azonban ettől függetlenül mindent ugyan úgy tettem, mint ahogyan azt máskor szoktam; feleségem vállára csókot leheltem, majd vigyázva, hogy ne keltsem fel őt, rendbe szedtem magamat és távoztam. Mostanra azonban már nem csak ez volt világos, hanem az is, hogy részegen valahogy sikerült hazajutnom anélkül, hogy összetörtem volna az autót. Még arra is emlékeztem, hogy az utam a feleségemhez vezetett… innentől kezdve némiképpen homályosak az emlékfoltok, de akármennyire is próbáltam letagadni magamban mindig felötlött a fejemben a kép, hogy Ő szemet hunyva minden felett finoman és gyengéden érintettem, mire én ütéssel reagáltam… A földön kötött ki, elterült. Kiszolgáltatottnak és felettébb gyengének látszott. Aprócska nő volt még is több lelki erő szorult belé, mint belém valaha is szorulhatott volna. Ő értékes drágakincs volt. Én pedig értéktelen szemét. Ujjaim megfásult, beesett arcomon simítottak végig. A jobbomon megcsillanó gyűrű hűvös volt. Felálltam. Képtelen voltam az előttem heverő papírhalomra koncentrálni.
– Jane, hazamegyek, kérlek mondd le minden mai programomat rosszullétre hivatkozva. – Nem gyakran engedtem meg magamnak effajta luxust, hogy napközben mindent hátra hagyva magam mögött távozzak, lemondva minden üzleti megbeszélést, azonban úgy éreztem, hogy ezek várhatnak magukra, ellenben a feleségemmel, akinek a bocsánatáért kell esedeznem, könyörögnöm. Bármit megtettem volna érte, bármit. Őt akartam szem előtt tartani az életemben, kizárólag őt.

Megálltam útközben vettem egy hatalmas gazt, hogy majd oda adjam neki – bár fogalmam sem volt arról, hogy van-e egyáltalán értelme. Megütöttem. Megütöttem azt, akit a saját életemnél is jobban szerettem – bár jobb ha azt mondom, hogy bárminél, elvégre utáltam ezt az életet, egyedül ő volt az, aki miatt szerethettem bármit is. A lakásba belépve idegen érzésem támadt. Ritkán voltam itthon, legalább is napközben, olyan napokon, amikor dolgoznom kellett volna. De meglepetést akartam szerezni neki, egy kis örömöt a tegnap este után…
Hangtalan léptekkel indultam az emelet felé.
A közös hálónkba érve azonban hirtelen ráncba szaladt homlokom. Egy bőrönd hevert az ágyon, megtömve ruhákkal…
Nem, nem! Az nem lehet, hogy így veszítem el!
Térdeim megroggyantak súlyom alatt, pusztán csak az ágy nyújtott némi támaszt, amire lerogytam, majd a földre hajítottam a növényzetet. Ujjaim görcsösön szántottak végig a hajamon. Alig bírtam ellent mondani a késztetésnek, hogy ne rontsak rá a fürdőben, hallottam a víz csobogását minden mozdulatánál. Önuralmat kellett kényszerítenem magamba, ha nem akartam felállni és rátörni az ajtót. Azonban képtelen voltam egy helyben ülni, türelmetlenül járkáltam, míg meg nem jelent.
– Mit jelentsen ez? – Kérdezem. Hangom számon kérő és izzó dühtől átitatott volt és egyáltalán nem áradt belőle az eltervezett kedvesség és bűntudat. A növény is a földön hevert, elveszítve üde formáit, szirmai a föld felé fordultak, mintha csak nem akarták volna látni a jelenet.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: believe in me, i can love you believe in me, i can love you I_icon_minitime02.02.15 20:18

A tükör bepárásodott. Tejfelszínűvé vált a felülete a kabinból kiszálló gőz hatására. Nem emlékszem mióta állok a forró víz alatt, hogy lemossam a bőrömről az este megaláztatását és vele együtt elsüllyedjen a lefolyóban a szégyenérzet is. Hívtam Boydot, hogy sürgős betegszabadságra megyek erre a hétre... nem mondtam részleteket, nem kérdezett, érezte, hogy a kérés szokatlansága mellett nem kell felesleges szavakat vennie a szájára. Ha nem lenne rá okom, nem tennék ilyet. Újból a kezembe vettem a szappant, hogy megmossam vele az égő arcomat, ügyelve rá ne menjen a szám szélére belőle, ne csípje a felszakadt részt... és én mindeközben észre sem veszem, hogy jobbom az ajkamra vándorol, mutatóujjam megpihen a lüktető felületen. Emlékszem a csattanás hangjára, a visszhangjára a fejemben, amint tompán koppanva szántom a szőnyeg felszínét... hol marad az a fájdalom minden máshoz képest?
A csuklómra siklik tekintetem, ujjainak lenyomatára... távoli, halovány derengés, mintha a bizonyíték ellenére meg sem történt volna. Alkoholittas volt, indulatos, meggondolatlan... és ekkor vetem neki a csempének a hátám, szorítok rá a szappanra, vájom bele a körmeimet. Szeszélyesen bekúszik egy „de” és darabokra töri a porcelánmaszkot. Befordítom az ajkaim, összeszorítom a szemeimet, folyamatosan csúszok egyre s egyre mélyebbre, végül az alján kötök ki. A legalján, akár a szemét. Egy szakadt reklámszatyor... A zuhanyrózsából egyre csak hullanak alá a vízcseppek, keményen verik a vádlimat. A bokámnál egy lila folt, egy halovány... a kifejtett nyomás következtében, amikor akaratosan szétfeszítette a lábaimat. Érzem a növekvő gombócot a torkomban, a görcsöt a gyomromban, a mellkasomból fájdalmasan kiszakadó levegőt, ahogy végigégeti a légcsövemet... apám szavainak élét, az oldalamat tartó kéz helyét szúrni. Akár ezer hangya lepik el a bordáim környékét és terjeszkednek...
A fejem hasogatni kezd, levegőre van szükségem, igen. Túl régóta vagyok idebenn. Nyelek egyet, majd erőt véve magamon állok fel és zárom el a fürdővizet, hogy simító mozdulattal töröljem le az arcomról a felesleges mennyiséget... de amaz tovább folyik, íze sósabb. Nem törődöm vele, míg ki nem lépek a kabinból és szikraként be nem lobban elmémbe mi is ez... megrezzennek a vállaim. A tükörhöz lépek, hogy a tartóról elmart törülközővel megtisztítsam. Elfojtottam, mindig és most kifakadt... Könnyeimtől alig látom a színeváltó pecséteket a bőrömon, elfordulok, beletemetem az arcomat a frotírba, hogy elálljon végre az eső. Rezignáltan veszem a levegőt, próbálom szabályozni a légzésem, de kell még pár perc, mire alább hagy a megindult áradat. Miatta nem szabad sírnom, de önmagamért miért ilyen nehéz...?
Megszárítkozom, a hajamat párszor átdörgölöm és miután felvettem a fehérneműimet meg kellett állnom egy másodpercre letörölni a szökő cseppeket. Számuk megfogyatkozott, talán az utolsó bukkanhatott fel. A nedvszívó anyagot a vállamra terítem, úgy ragadom meg a kilincset és lépek ki a fürdőszobából. Szabad kézfejemmel letörlöm a szemem sarkában maradtakat, sután szipogok egyet és a törődő mozdulat következtében kitakartam a képből a háló látványát...
Megtorpanok a következő lépésnél.
Baritonja belém rekeszti a levegőt, megijeszt. Legszívesebben magamra zárnám a fürdőajtót... mit keres ilyenkor itthon? Mit keres a földön megannyi szirom, gazdájának törött szára, taposott levele...? Mit hisz, mit jelent ez az egész? Lecsúsztatom a törülközőt a vállamról, két kezembe fogva tartom a szegycsontomhoz a mellkasom elé. Nem csak egyszerűen mezítelennek érzem magam előtte...
- Ennyire nem lehetsz naiv, hogy az én magyarázatomra szorulj.
Neked is szia... nem szoktam felé mutatni ezt a stílust, sosem illetem sértéssel, csendben tűröm, hogy minél előbb elillanjon haragja. Rekedtséggel, fáradtan száll a szó és a végére feljajdul, ahogy megdobja az emelkedő. Nem mozdulok a helyemről. Nem tudok. Őszintén nem tudom mit szeretne... mire készül, mit várjak tőle - újabb ütést? Szemeim megakadnak az egykor biztos szép csokron, talán őt sajnálom a legjobban... és ismét megérzem a szemem sarkában gyülekező viharfelhőt. A kézfejemmel simítom el - ne lássa, ne lásson. Szép csendben - éppúgy miként jött - menjen el, hajtsa be maga mögött az ajtót, hagyjon magamra, ne... kényszerítsen.
Nem vagyok természetes, akár a levegő...
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: believe in me, i can love you believe in me, i can love you I_icon_minitime07.02.15 20:32

Abban a pillanatban, amint megjelent az ajtóban egy szál törülközőben és fehérneműben minden egyes porcikám csak egyetlen dologra vágyott, túlságosan csábító volt a lehetőség ahhoz, hogy elszalasszam; testem minden ina, izma egyként feszült meg, akár a támadni készülő vadé, aki bármi áron is, de elejti a kiszemelt, gyönge áldozatát… akár a menekülő állaté, aki az életéért tapossa a talajt erejét meghaladva, hogy elrohanhasson a nyakát szorító állkapcsok elől. Ő volt az életem. A halálomat pedig az eltűnése jelentette. Nem engedhettem meg magamnak, sem pedig neki, hogy itt hagyjon. Ahogyan parázsló tekintetemet végigsiklattam rajta a másodperc egy tört részéig ellágyulta, mintha nem is létezett volna a mellettem ruhákkal teletömött bőrönd, amelynek újonnan felismerése alig visszafojtható dühöt váltott ki belőlem, melynek legfőbb jele volt egyik combomon megfeszülő tenyerem görcsös ökölberándulása és annak úgy maradása. Állkapcsom roppanását hallottam a fülemben roppanni, azonban a szorításon még sem enyhítettem, hanem tovább feszítettem, hogy nehezen korádban tartott, kitörni vágyó tombolásomat visszafogjam, mert tudtam, hogy az ő kellemes vize nem fogja enyhíteni a vulkán forrongását.
Mégis mi a fenét képzel magáról?
Visszhangzott a kérdés a fejemben dühödten hallván a válaszát. Arcomra őszinte döbbenet ült ki, ugyanis nem tudtam mihez kezdeni ezzel az eddig számomra teljesen ismeretlen énjével. Visszabeszélt. Sohasem mondott semmit sem, mindig csak tűrte azt, amit vele teszek, ami vele történik, így nem értettem, hogy most még is mi változott meg az eddigiekhez képest. Egyáltalán nem értettem.
Akár egy szobor éppen olyan mozdulatlanul ültem én is az ágy szélén. Szemeimet nem vettem volna le egy pillanatra sem, nem volt az a kincs. Hogy is tehettem volna? Számomra Ő volt az egyetlen kincs, Ő volt az egyetlen, aki igazán jelentett valamit az életemben, minden történés ellenére. Óvnom és védenem kellett volna őt, nagy becsben tartanom, ehhez képest mindig az ellenkezőjét tettem annak, amit tettem, mert ezt sajátítottam el, nem tudtam, hogy miként tehetnék bármit is másként, hiába erőlködtem. Ő jelentettem számomra a levegőt az élethez, a kellemes melegséget a zord körülöttem romokban heverő világomban, az enyhe nedvet szomjam csillapításához, a létet a létezéshez. Szükségem volt rá, hogy éljek. Ő volt az egyetlen kapaszkodóm az életben. Ha csak megpróbáltam elképzelni nélküle az életemet gyomrom görcsbe rándult. Nem! Nem! Nem! Nélküle egész egyszerűen megszűntem létezni. Nélküle nem lett volna miért élnem. Hogy élhet egy ember a fele nélkül? A jobbik fele nélkül? Anélkül akit igazán szeret, hogy képes Ő elhagyni? Hogy lett volna képes a nélkül elhagyni, hogy szót váltottunk volna?
– Nem hagyhatsz el, Ophelia…! – Hangom parancsnak gyenge volt, kérésnek pedig túl erős. Egy kétségbeesett emberről így hull le a lepel, ekképpen hull le álarcának utolsó foszlánya is. – Nem teheted meg…! – Nyögtem egyre erőtlenebb hangvétellel. Szemeimet az övébe fúrtam, miközben hitetlenkedve ráztam a fejemet. Nem, egyszerűen nem tehette meg, nem anélkül, hogy én megengedtem volna neki. Mellettem volt a helye. Nem mehetett máshová. Kizárt volt, hogy ő bárhová is menjen nélkülem. Egy ilyen törékeny rózsaszálnak nem volt szabad egyedül kószálnia a nagyvilágba. Féltettem őt mindentől, még a széltől is. De legfőképpen magamat.
Bizonytalanul álltam fel. Minden mozdulatom lassú és kimért volt, egyet sem siettem el, mert nem akartam még csak véletlenül sem elijeszteni. Nem akartam, hogy féljen tőlem. Nem akartam, hogy elmeneküljön tőlem. Egyszerűen csak a közelemben szerettem volna tudni, hogy megnyugvást hozzon a lelkemnek.
– Mindent elmagyarázok csak kérlek... ne menj el! Mindent meg tudok magyarázni, csak kérlek… hallgass meg és maradj velem… – könyörgő tekintettel néztem rá. Meg kellett, hogy szánjon, mint ahogyan már korábban is megtette… Persze, korábban egyetlen alkalommal sem szánta rá magát még ilyen butaságra… Nem is értettem, hogy miként fordulhatott meg ez a fejében… miként vehette a bátorságot, hogy egyáltalán megpróbálkozzon megtenni azt, hogy elhagy…
Lassan lépdeltem felé. Komoly önuralomra volt szükségem ahhoz, hogy ne temperamentumos léptekkel haladjak felé, hogy ne tegyem meg azt, amit tegnap is megtettem. Bántam, hogy megütöttem. Ezért vettem a gazt, ami most miatta hevert a földön, mint egy elárvult gyermek.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: believe in me, i can love you believe in me, i can love you I_icon_minitime08.02.15 21:50

Talán nevetségesnek hangzik az, hogy nem kértem sokat az élettől mindamellett, ami megadatott nekem...? Nyugalom, másra sem vágytam. Egy csipetnyi egyedüllétre, hogy feldolgozhassam valamiképp az események orvul meglóduló sorát, de nem kapom meg rá az esélyt, mint az megbizonyosodik kilépve a párától meleg fürdőszobából. Hideg zuhanyként ér a látványa. Riadtan tekintek rá, nyelek egyet és megpróbálom összekaparni a maradék lélekjelenlétem, hogy ne legyen ennyire nyilvánvaló a kiszolgáltatott helyzetem. Gyengeség, vegyítve riadalommal, kétélű pengeként funkcionáló érzelmekkel... mély levegőt veszek. Látom rajta a feszültség árulkodó jeleit ahogy az ing alatt megfeszülnek az izmai és összeszorított állkapcsának moccanását, kezeinek önnön szorítását, mivel igyekszik indulatait kordában tartani.
Dolgoznia kellene, a papírokkal, a befektetőivel foglalkoznia és helyette itt áll. Velem szemben, várakozón, olyan tekintettel, amit a rosszul viselkedő kutyára szoktak vetni. Aprót emelkedik a mellkasom, ahogy újabb levegőt veszek, mielőtt válaszolnék. Elmondhatatlanul nehezemre esik... fáj, mintha minden egyes szó pengeként szakítaná fel a torkomat és megvágná a nyelvemet, de még ennél is nagyobbat sebez az, amire felelnem kell - megalázó. Azt az egy szívemet is, ami a mellkasomban dobog újra s újra összetöri, mint azt már számtalan alkalommal tette, de hogyan lehetséges ennyiszer megismételnie? Mindig talál egy másik alkalmat, valahogy mindig összeragasztja a megtépázott darabokat és én megkönnyebbüléssel hagyom neki... gyűlölöm érte magamat. Ujjaimmal a bőrömbe marok, kapaszkodó után kajtatva, de miként is lehetnék én a biztos pont? Nevetséges. Bizonytalanul, már-már egy naiv gyermek törékenységével állok a két lábamon, nyoma sincs a máskor határozott tartásnak - csak egy csetlő botló őzsuta, aki bármelyik másodpercben a földre rogyhat...
Érzem. Gyengék a térdeim. Fájdalmasan rezzennek a nevem kimondásakor és fátyol táncol a szememben, miközben a gombóc a torkomban megint növekedésnek indul. Elállja a hangom útját. Szólásra nyitnám a számat, de mintha csak meggondolnám magam. Ajkam zárt, feszes vonal. A földet, a hiába való szirmokat fixírozom ahelyett, hogy íriszpárját keresném, mely oly` sokszor hozott régen megnyugvást és most tükörként villan, ha megtalálom. Érthetetlen, zavaróan kusza. Mi változott szerinte tegnap óta, ami ne tenné jogossá a döntésemet? Lábam moccan csak, amikor feláll a helyéről és pozicionál egy fél lépést hátra, hogy megtámassza súlyom... ekkor nézek fel és kap el az esőszürke párjával. Nem tudom eldönteni sivár-e vagy élettel, dühvel teli...
...még egy lépés. Felébreszt.
- Hol... hol szorul magyarázatra, hogy semmibe vettél és... tárgyként kezeltél? Van róla fogalmad...
...mintha csak rászorítanának a nyelőcsövemre, elvágódik a hangom. Akaratosan elkapom a tekintetem, kibuggyan a kis csermely medréből és megindul az arcom vonalán. Balomat lecsúsztatva félig átkarolom a derekamat, hogy a törülköző frotírját még jobban magamra teríthessem és elfedhessem kezének nyomát.
Én... - csak a számmal formálom a szót, ismét megelevenedik előttem az este egyik emlékképe.
...ha továbbra is közeledik újból lépek egyet, talpam a nedves és csúszós követ éri, minek meg lesz a következménye. Egy szekundumra elvesztem az egyensúlyomat, de még időben kapaszkodom meg az ajtófélfában.
- Én szeretném a legjobban egy magyarázattal semmissé tenni... de ezt egyszerűen nem lehet. Nem tudod. Hogyan is tudnád? A tegnapi nem hiba volt, hanem egy döntés Alastair. Egy döntés...
Kerülöm szemeinek kereszttüzét. Nem tudok belenézni abba a két világos érmébe... képtelen vagyok rá még. Letörlöm a megeredt könnyeimet, megingatom a fejemet, mert láttam... láttam benne megint valamit, amibe kapaszkodhatnék. Halovány reményt, amibe kapaszkodhatnék... de egy ember mennyire képes gyűlölni saját magát azért, mert a más iránt való szeretetével ennyit képes ártani a lelkének? Túl sokszor ejtett le, nem tudom még egyszer képes lennék e önerőből felállni... talán most sem sikerült igazán.
- Kérlek...
Válik ismét erőtlenné, rekedté a hangom, ahogy nekidőlök a támaszomnak és valójában már én sem vagyok benne biztos pontosan mire is kérem. Könyörületre, irgalomra? Segíteni megtartani a maradék méltóságomat...?
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: believe in me, i can love you believe in me, i can love you I_icon_minitime22.02.15 10:17

Szavai, mint a kés, úgy hatoltak a szívembe. Szinte éreztem, hogy vért pumpáló szervemből kibuggyan a vér, belőlem pedig az élet úgy szivárog ki, mint a haldoklóból a lélek. A fejemet ráztam. Hitetlenségből? Azért, mert nem volt igaz, amit mondott? Képtelen voltam megfogalmazni, hogy miért, talán egyszerűen csak azért, mert mást nem tudtam tenni. Lassan hátrál, ahogyan én megpróbálok hozzá közeledni.  Fáj. Újabb tőrdöfés. Szándékosan teszi? Élvezi? Arcán fájdalmat látok, szemeiben könnyeket. Összefacsarodik a szívem a látványra. Én tettem ezt vele? Szerettem volna megérinteni… Megvigasztalni, hogy most már minden rendben lesz, s ami tegnap történt nem fog újra megtörténni. Nem akartam megütni, de egyszerűen akarat gyenge voltam ahhoz, hogy megálljam a késztetést. Nem volt helyénvaló, tudtam jól, valahol mélyen tudtam már akkor, hogy annak nem így kellett volna történnie, de már nem tudtam meg nem történté tenni. Látom a száján, hogy felrepedt – a pofonomat követően. Látom csuklóján az elszínesedő nyomokat a szorításomat követően. A gyönyörű bőr most az én bűnöm csúfságától éktelenkedik. Idegesen nyeltem, ádámcsutkám megemelkedett, majd lesüllyedt. Gyenge lábakon álltam. Fizika vagy lelki értelemben, jogos lehet a kérdés, a válasz pedig egyként hangzik: igen és igen. Tőle vártam vigaszt, megmentést, azonban most úgy tűnt, hogy ezt nem kaphatom meg. Megértettem az okát, de nem akartam felfogni, sem pedig elfogadni. Lassan közeledtem felé, mintha zsákmány lett volna. Áhítoztam a húsára, az illatára… a lelkére. Ez utóbbira a leginkább. Mindent el akartam neki magyarázni. Mindent meg akartam értetni vele. Szavak nélkül. Nem akartam neki semmit sem elmondani az életemből. Nem akartam megmagyarázni neki. De tudtatni akartam vele. Ez a kettőség megőrjített. El kellett volna mondanom neki, tudnia kellett volna. Azonban Ő másként ismert, mint ami valójában voltam. Egyetlen személy ismert igazán, a szeretőm. Az egyetlen. Ő ismerte életutamat, hova tovább támogatott is mindvégig. Becsvágy vezérelte, s már akkor is bábuként volt képes irányítani, ez most sem volt másként. Kezdetben mindketten csak szórakoztunk azzal, hogy ezt az életet élhetem, majd a dolgok elkezdtek lassan megváltozni, ilyen lettem – elfogadtam ezt az életet, ami egyre csak bonyolódott. Ezek a hazugságok napról napra egyre nagyobb terhet jelentettek. Megfojtottak. Gúzsba kötöttek.
Amint megcsúszik, felé ugrom. Féltettem őt, akármennyire is én tettem benne a legnagyobb kárt. Amint megkapaszkodott, fellélegeztem. Nem nyúltam hozzá, de közelebb voltam hozzá, mint eddig. Nem mertem megérinteni. Tartottam az elutasításától, hogy ellök, hogy aztán én teszek olyat, amiben nem lenne köszönet. Annyira nehéz volt ellentmondani a késztetésnek, hogy ujjaim gyöngéden ne simítsák végig az orcáját. Szerettem volna magamhoz húzni, megnyugtatni… szeretni.
– Egy rossz döntés, Ophelia – próbáltam erényes lenni, hangomban azonban még csak az akaratot sem lehetett hallani. Dühös voltam. Feszült. Legszívesebben megfojtottam volna azért, hogy a rosszat látta bennem. – Meg tudom magyarázni, csak engedd, hogy megtegyem.
Tekintetem elgyöngült. Az övéit kerestem. Az ő csodálatos barna szempárját, a melegségét. Feladtam a magammal szemben folytatott küzdelmet, ő pedig nem akadályozhatott meg semmiben sem. Egy kígyó gyorsaságával léptem elé, s toltam a falnak. Nem erőszakosan, de nem is gyengéden. Egyik kezemmel mellette támaszkodtam meg, másikkal pedig arcélén végig simítva kényszerítettem, hogy rám nézzen.
– Gyenge vagy, összezavarodott… és nem tudod, hogy mit beszélsz. – Féltettem az én kis madárkámat, akit most én tartottam a ketrecében. Nem engedhettem meg neki, hogy elrepüljön, sem magamnak. Szükségünk volt egymásra. A magunk módján egészítettük ki egymást. A magunk módján szerettük egymást. – Nem mehetsz el, nem kérhetsz arra, hogy csak úgy elengedjelek. – Tudtam nagyon jól, hogy nekem nagyobb szükségem volt rá, mint fordítva. Meg sem tudnám fogalmazni, hogy mennyire. – Te vagy az egyetlen, aki képes tartani bennem még azt, ami bennem maradt. – Maradt bennem még valami. Nem sok. Nem számottevő. – Tudom, hogy ez kevés. Tudom, hogy jobbat érdemelsz… – Tisztában voltam mindezzel. Nálam csak jobbat találhatott volna. – Valamiért viszont mégis szeretsz, vagy már nem? – Ez esetben talán képes lettem volna őt elengedni. Talán. Nem vettem volna rá mérget. Feszülten vártam a válaszát.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: believe in me, i can love you believe in me, i can love you I_icon_minitime23.02.15 19:06

Az előbb megeredő sós csermelyt gyorsan letörlöm a törülköző csücskével... Nem számítottam rá, nem készültem fel rá, hogy lássam, de első sorban nem voltam kész ekként mutatkozni előtte: fehérneműben, gyengeként, sírva, mi ugyan nem több pár futó cseppnél, mégsem fogadott vendég a háznál. Képtelen vagyok eldönteni a tegnap este vagy a mostani pillanat a fájóbb, a megalázóbb. Felém lép. Közeledik... meg sem fordul a fejében mennyire feszélyező ez számomra? Nem látja, hogy az egykor magabiztos állásom most nyüszítő hátrálás, menekülésbe fordult át? Lesunyt szemekkel, sérült vadként húzom a lábam, el-elakadó hangon szólalok fel és szabálytalanul meg-megugrik a mellkasom, ha reá tekintek... az előbbi jelenetnél is. A csúszást követőn. Ösztönös mozdulatától összerezzenek és megkönnyebbülten préselem ki a tüdőmből az elhasználódott levegőt, mikor karjával nem nyúl ki értem. Hálás leheletem szellője... végtelenül hálás még mindig, a tettei ellenére. Nem dúl bennem a düh vihara, nem... ez nem az a pont, nem az az idő, nem az a személy. Ez nem egy gyerekcsíny, amiért mérges lehetnék
„Egy...” - szavai visszhangot vernek a fejemben, mire feljebb szegem államat. Szemeim hihetetlenkedő fénnyel keresik az övéit és hiába próbálom, a fürdő párás levegője folyton kiszökni vágyik belőlem, amint magamhoz vennék belőle. Szólnék, de ő előbb teszi és elgyötört párja a másodperc töredékére megpuhít... magyarázat, azt állítja képes rá, megváltani a világomat. Elhinném neki, el szeretném, lehetőséget akarok adni neki rá, de amint szóra nyílna szám ő megteszi az utolsó lépéseket, melyek kettőnk közé szorultak és ezáltal riadalmat kelt bennem. Kitágulnak a pupilláim, reflexszerűen emelem magam elé a kezeimet, hogy ellent tartsak neki és ismét előkúszik emlékeim közül az este képe... félek, nem akarom, nem bírnám elviselni. Próbálkozásom erőtlen, nem vagyok elég összeszedett hozzá, nem vagyok elég határozott hozzá, nem vagyok egyenlő ellenfél a számára. Oldalra akarnék kitérni, de keze a falat támasztja és a másik az arcom felé tart. Mindegy melyik irányba akarok menekülni, ő ott van. Sarokba szorít, megfélemlít, tekintélyes jelenlétével már önmagában zsarol... Most sem érzékeli mit művel, éreztet velem...? Milyen sebeket tép fel? Milyen erősen csavarja meg a tőrt a szívemben? ...pedig fáj, mindenhol.
Szűkölőn préselem hátamat a falnak, ami a lökés óta sajog, különösen az oldalamnál, hol ujjainak további nyomai találhatóak... mimikám másról sem árulkodik, mint félelemről és szenvedésről. Nem hatja meg, nem ereszt? Nem ad kegyelmet, könyörületet? Megfogom a kezét, eltolom, mindössze pár centiméterrel... eltolom s mégis, ujjaimmal nem eresztem el, finoman, koránt sem határozottan tartom - újból belé kapaszkodom. Tőle várom a megoldást, hogy ujjának egyetlen csettintésével tegye meg nem történtté az estét, az elmúlt időszak kellemetlenségeit és képes legyek ismét a karjaiba szelídülni. Fájó bizsergés motoszkál a végtagjaim végeibe, különösen a kezemben, amivel hozzá érek... Szánalmasan naiv vagyok. Beharapom a számat, elkerülöm a világos szempár világát, de mielőtt ő téríthetne vissza: visszatérek magamtól...
- Ez nem fair... ez nem fair... - megingatom az üstökömet. - Te teszed fel nekem ezt a kérdést? Szeretlek-e még vagy már nem? Melyikőnk az, aki szótlanul hagyja a késő éjszakai hazajöveteleket, a ruhán ragadt női parfüm illatát? Vár, folyton csak vár arra, hogy a másik végre megossza vele a problémáit? ... aki türelemmel viseltetik minden késlekedés ellenére? Sosem kér számon, kérdezni sem mer, mert nem akarja, hogy követelőzőnek hasson az érdeklődése? Melyikőnk az?!
Hangosabban bukik ki belőlem az utolsó kérdés, mint akartam, mire aprót nyelek és újból beharapom a számat. Eleresztem a kezét, minek érintése közben tökéletes átvettem a feszültségéből...
- Mondd hát mivel érdemeltem ki, hogy meggyalázd a szeretetemet... hogy sorozatosan megcsalj, elhidegülj tőlem, figyelmen kívül hagyj, újra s újra lenyeljem a büszkeségem, megüss, megerőszakolj...
A végére feladom. Kihallatszik a sírás a hangomból, mit rögtön követ a bizonyítékul szolgáló könnycsepp az íriszeim szélén. Ha valóban azt hiszi képes rá...
- Magyarázd meg!
A vállaim remegnek, a látásom elhomályosul és a lábaim is feladják a szolgálatot, ahogy kitörnek belőlem az eddig elfojtott érzelmek. Már nem bírom kontrollálni őket. Az arcom elé tartom a kezeimet, nem akarom, hogy lássa mekkora lelki törést okozott. Zavarodott lennék? Ki ne lenne az mindezek után?! A csempének dőlve ereszkedem lejjebb, hogy a padlón kössek ki amennyiben hagyja...
- ... képes lettem volna elnézni azt, hogy megütöttél.
Halkan, alig érthetően nyöszörgöm s végeérhetetlen zokogok helyette is, amiért annyit dideregtem érte, magamért. Fel se fogom, hogy ki mertem ejteni, meg mertem nevezni, mit tett az előző éjszaka velem... nem mertem, nem akartam elhinni, nem tudtam elfogadni, nem akartam kinyilvánítani és most sikerült. Valahol nagyon mélyen megkönnyebbülés szakad ki belőlem...
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: believe in me, i can love you believe in me, i can love you I_icon_minitime22.03.15 19:37

Összetört darabok, melyeket akárhogyan is, de össze kellett szednem. Egyetlen megoldás volt erre mindössze, hogy elengedem, viszont erre képtelen voltam. Ha lett volna bennem annyi erő, amennyi valaha is benne volt irántam, akkor már meg tettem volna. Sohasem akartam, hogy így alakuljanak a dolgok, nem vágytam arra, hogy tönkre tegyem őt, óvni és védeni akartam magamtól, ahogyan csak tudtam, azonban még is egymást követően veszítettem el a csatákat. Nehéz volt őt távol tartani magamtól és bármitől, ami velem volt kapcsolatos, hiszen egyik napról a másikra az életem részévé vált; kezdetben csak gondolatban, majd később beszélgetéseink során, míg nem végül hozzám nem jött. Úgy hívogatott magához, mint a tavasz megannyi illata a sötét tél után. Édesen. Csábítóan. Megannyi jóságot, kedvességet és mentsvárat ígérve. Ilyen volt számomra Ő.
Állkapcsom megfeszült, szinte hallani véltem csontjaim roppanását. Öklöm a falnak csattant, nem először, nem utoljára. A fájdalom az egész kezemben szétterjed, de egyáltalán nem érdekelt. A bőr felszakadt. Nem rá voltam dühös. Nem az önön nyomorom érdekelt; a bűntudat majd' megölt, mert ujjaim lenyomatai úgy világítottak sápadt bőrén, mintha neonfény lett volna. Nem lett volna szabad hagynom, hogy eddig fajuljanak a dolgok, hogy rá mérjek minden csapást. Gyűlöltem magamat. S ez még a finom megfogalmazása volt annak, amit éreztem magammal szemben. Képtelennek éreztem magamat arra, hogy magammal éljek együtt. Taszított saját viselkedésem, a vele való bánásmódom.
Íriszeimet ráirányítottam, egy pillanatra akartam megszemlélni, mégis rajta maradtak szemeim. Miként enyhítettem volna fájdalmát, azt nem tudtam. Féltem hozzáérni. Rettegtem attól, hogy elhúzódik és összerezzen, de tennem kellett valamit, hogy könnyítsek mérhetetlen fájdalmát, amelyet én képtelen voltam megérteni és felfogni. Lassan ereszkedtem le mellé. Vérző ujjaim siklottak végig alkarján, majd megállapodott álla alatt.
– Ophelia, nézz rám! – Képtelen voltam gyengéd kérésre, utasítottam és parancsoltam. Amennyiben nem emelte fentebb a fejét, kényszerítettem, másik kezeimmel pedig elvettem előle kezeit. – Bocsánattal tartozom mindenért, amit elkövettem ellened. Nem lett volna szabad. El sem tudod képzelni, hogy mennyire sajnálom, hogy ezt tettem veled. Hogy milyen mélyen megvetem magamat, mindezekért. Legfőképpen azért, hogy bármennyire is szeretnéd hallani a miérteket, nem magyarázhatom meg. – Nem tehettem meg, hogy ha azt akartam, hogy továbbra is az maradjak számára, aki vagyok, legalább is annak egy része. Gyűlöltem volna magamat azért, hogy ha azt gondolja, hogy az elmúlt néhány évben mindvégig becsaptam… Az érzéseim irányába nagyon is valódiak voltak, noha az életem, mely most indult meg a lejtőn, már kevésbé volt az. Tartottam attól, hogy mit gondol majd akkor, hogy ha kiderülne, hogy tulajdonképpen nem vagyok több egy csóró senkiházinál, aki pusztán egy szerencsétlenül járt hulla kirablásának köszönhette jelenlegi életét. Egy pillanat elég volt ahhoz, hogy lássam magam előtt az arcát, hogy tudjam, nem akarom ezt megosztani vele. Nem ért ennyit az őszinteség. – De hidd el, hogy szeretlek Ophelia, akármennyire hihetetlen is ez. Te vagy a mindenem. – Véres kezem ujjai a hajába siklottak. A nedv csípte a felszakadt húst, de ez a fájdalom enyhítette a magam ellen érzett mélységes megvetést és gyűlöletet. Egy pillanatra legalább is. Igyekeztem a tőlem telhetőbb mértékben gyengéd lenni, mert képes voltam rá. Képesnek kellett lennem rá, mint régen. – De nem mondhatom el, különben még ennél is rosszabb lenne minden… Nem akarom, hogy együtt keljen élned az én múltammal, ha a jelenem ennyire… ekkora kárt okozott. – Amikor megpróbáltam meggyőzni, hogy hallgasson meg, valóban egy pillanatra úgy gondoltam, hogy jobb, ha mindent elmondok neki, azonban most már nem voltam ebben olyan biztos.
– A tegnap estét, sajnálom, elveszítettem a fejemet… túlságosan sokat ittam és te voltál az, akin ki tudtam tölteni a mérgemet. – Immáron nem először. Álnok kígyó voltam, ki alattomosan mart belé, hogy belé fecskendezzem a mérgemet. Megmérgeztem az Ő életét a jelenlétemmel. Az érzéseit. A gondolatait.
Felsóhajtottam.
Elviselhetetlennek látszott a helyzet. Fogalmam sem volt, hogy mit kellett volna tennem a továbbiakban. Itt hagyni nem hagyhattam itt. Nem voltam képes megtenni. Nem érdekelt, hogy ha tiltakozott is. Térdei és hóna alá benyúlva emeltem meg, majd vittem be a szobába közös hálónkba, ahol lefektettem az ágyra, miután lesöpörtem onnan a nem oda illő bőröndöt. Nem volt rá és nem is lesz rá szükség. Előszedtem egy pólót az egyik szekrényből, majd ráadtam. Lerúgtam magamról a cipőt, majd mögé helyezkedve húztam közel magamhoz. Hátulról öleltem át, szorosan húztam magamhoz. Államat a fején pihetettem meg.
– Emlékszel, mikor találkoztunk? – Kérdeztem csöndesen dörmögve. – Még mindig emlékszem arra a pillanatra, amikor megláttalak, megbabonáztál. Te voltál az életemben a leggyönyörűbb dolog, még most is az vagy.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Ajánlott tartalom



TémanyitásTárgy: Re: believe in me, i can love you believe in me, i can love you I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down

believe in me, i can love you

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» But to see her was to love her, love but her, and love her forever. Victor&Lyna
» • in love with an angel, Heaven forbid • Angel & Demon // Mila & Alex
» Trying Not To Love You - H & V
» Love Los Angeles
» Love at first bite

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
PRISON FRPG :: Egyéb :: Hemsey & Lawson lakás-