welcome to prison frpg
üdvözlünk
lépj be las vegas-ba!
Amikor meghallod a nevet: Las Vegas, mi jut először eszedbe?
Kaszinók? Féktelen bulik? Black jack? Roulette? A lehetőségek tárháza végtelen, a kaszinók sora gazdagokat dönt mocsokba...
Azonban egy valamire senki sem gondol. Miután a kaszinóban megszeded magad zöldhasúval, nem árt vigyázni a haza úton; Las Vegas sem másabb, mint a többi város. Vannak rosszfiúk és rosszlányok is, akik képesek bárkivel végezni, ha úgy tartja kedvük. Vannak drogosok és más szenvedélybetegek, akik képesek ölni is azért, hogy megkapják a napi adagjukat. Táncosnők és krupiék, akik egy szempillantás alatt elveszik mindenedet. Prostituáltak és maffiózók, akiknek már, ha csak a nevét tudod, már veszélyben vagy. Mi a közös bennük? Egy rossz mozdulat, egy alaposan át nem gondolt lépés, és máris a börtönben találják magukat, ahonnan megszökni, még senkinek sem sikerült...
lépj be
las vegas téged vár
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
csacsogda
súgj nekem egy titkot...
promónk
csak tekintsd meg!
új posztok
kaptál választ?
Dylan & Minea
Minea Jade Weiss
30.07.23 19:29
Two against the world - Chase & Josie
Chase Hammond
07.04.23 12:31
Ben & Minea - Comatose
Ben Sullivan
25.03.23 22:48
Silly Cat - Alex & Vaughn
Alex Moore
25.03.23 10:59
Night Club
Sonia Lipinska
15.03.23 21:28
Hello Stranger - Minea & Ben
Ben Sullivan
14.03.23 22:01
Chippendale Club
Minea Jade Weiss
08.02.23 10:49
When It's All Over - Chase & Josie
Josie Harmon
28.01.23 12:52
Monsters - Ben & Minea
Ben Sullivan
21.01.23 0:28
a legaktívabbak
a legtöbb posztot írók
Admin (2202)
Dave & Kiki - I have some questions... Vote_lcapDave & Kiki - I have some questions... Voting_barDave & Kiki - I have some questions... Vote_rcap 
Lyna Hill (914)
Dave & Kiki - I have some questions... Vote_lcapDave & Kiki - I have some questions... Voting_barDave & Kiki - I have some questions... Vote_rcap 
Desmond Drescher (694)
Dave & Kiki - I have some questions... Vote_lcapDave & Kiki - I have some questions... Voting_barDave & Kiki - I have some questions... Vote_rcap 
Cassandra Drescher (640)
Dave & Kiki - I have some questions... Vote_lcapDave & Kiki - I have some questions... Voting_barDave & Kiki - I have some questions... Vote_rcap 
Charlotte Collins (501)
Dave & Kiki - I have some questions... Vote_lcapDave & Kiki - I have some questions... Voting_barDave & Kiki - I have some questions... Vote_rcap 
Jennifer Ariadne Lively (480)
Dave & Kiki - I have some questions... Vote_lcapDave & Kiki - I have some questions... Voting_barDave & Kiki - I have some questions... Vote_rcap 
Veronica Chloe Foster (455)
Dave & Kiki - I have some questions... Vote_lcapDave & Kiki - I have some questions... Voting_barDave & Kiki - I have some questions... Vote_rcap 
Aurora Rossum (430)
Dave & Kiki - I have some questions... Vote_lcapDave & Kiki - I have some questions... Voting_barDave & Kiki - I have some questions... Vote_rcap 
Minea Jade Weiss (349)
Dave & Kiki - I have some questions... Vote_lcapDave & Kiki - I have some questions... Voting_barDave & Kiki - I have some questions... Vote_rcap 
Dylan Hanning (330)
Dave & Kiki - I have some questions... Vote_lcapDave & Kiki - I have some questions... Voting_barDave & Kiki - I have some questions... Vote_rcap 
Top posting users this month
No user

Megosztás

Dave & Kiki - I have some questions...

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime13.03.14 10:19

Dave & Kiki




Oké azért nem mondom, hogy nem használom ki legalább egy kicsit azt, hogy kik is a szüleim. Ha már van egy kis előnyöm, akkor miért is kéne végigjárni a ranglétrát, éveket tanulni úgy, hogy aztán simán van rá esély, hogy végül sehova se jutok el? Nem, inkább egy kis hátszél és persze a mindenféle irigy tekintetek lepöccintése magamról és minden oké lesz. Fura, mert annak ellenére, hogy rémesen rettegtem, amikor abban a kocsiban ücsörögtem bekötött szemmel, most mégis csak úgy néz ki, hogy volt ennek előnye is. Az a pasas, Mark, ha tényleg ez a neve egész jó tippet adott, aztán már csak el kellett intézni ezt-azt, és nem is volt olyan bonyolult bekerülni egy helyi kisebb laphoz. Nem feltétlenül én vagyok máris a topriporter, de annak is eljöhet majd az ideje. Egyelőre ez a kis feladat is jó nekem, amit a fickó adott, aki alá tartozom. Ő az újságíró, én pedig szerzem az infokat, de azért mégis csak kell valamilyen szintű hozzáértés, hogy aztán abból jót tegyen össze. Nekem most csak az a dolgom, hogy egy kicsit utána kérdezzek itt a dolgoknak és persze hozzak egy-két jó témát. Tudom, hogy nem szép tőlem, de muszáj kihasználnom a lehetőségeket, és miután Link beszélt nekem erről a kis... vagy nagy szörnyűségről, ami velük történt nem volt kérdés, hogy elmegyek a Plázába és a kórházba is kicsit kérdezősködni. Az a jó - és szerintem ezt Bobby is tudja, a felettem lévő újságíró pasas -, hogy elég szöszi és elég csini vagyok ahhoz, hogy kiszedhessem azt, ami kell mondjuk egy ápolóból, vagy ilyesmi. És ment is, nem is volt olyan nagyon bonyolult megígérni egy kávét és aztán megszerezni a fickó adatait. Utána már egy címet kinyomozni egészen egyszerű. Komolyan, elmehetnék akár zsarunak is! Szerintem jól állna nekem az egyenruha, vagy is... nekem minden jól áll!
Szóval nem volt bonyolult kocsiba pattanni, aztán megcélozni ennek a David Byronnak a házát. Őszintén kíváncsi vagyok, hogy milyen fickó, és persze erre az egész sztorira, mert valahogy úgy érzem érdemes lehet írni róla. Ki volt az a pasas, nem félnek-e, hogy megint előkerül, miért nem járt bent azóta a rendőrségen személyleírást adni és effélék. Már előre átgondoltam pár kérdést és persze hoztam a jó öreg diktafont is, hogy minden meglegyen, amiből aztán majd Bobby csiholhat egy remek kis cikket. Könnyed... akarom mondani kissé életveszélyes parkolás után szállok ki a kocsiból. Rövid farmer szoknya van rajtam, a hűvösebb időre való tekintettel egy fekete vékony harisnyával, hozzá egy alig magas sarkú tűzpiros kis cipellő. A farmerkabát alatt a felsőm is színben passzol a cipőmhöz, kellő dekoltázzsal és persze pár apró kiegészítő még akad azért, mint például egy fekete keretes szemüveg, csak hogy okosabbnak nézzek ki. Kicsit felmérem a terepet azért első körben, aztán jöhet is a kopogtatás, no meg a bájos mosoly. Bobby szerint nem hasznos, ha azonnal azzal indítok, ami miatt jöttem, de őszintén még nem találtam ki, hogy akkor mivel is kéne, de még van pár perc, amíg rájövök, ha egyáltalán itthon van. Ha nem... hát várok a kocsiban, hoztam kész túlélőfelszerelést, kávét, meg szendvicset, ahogy a rendőrségi megfigyeléseken szokták. Már csak egy pisztoly kéne... vagy az már túlzás?

Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime13.03.14 15:19

Vajon napi hány kávét kell meginni ahhoz, hogy az ember koffeinmérgezést kapjon? Csak mert én már a harmadikat töltöm magamba. Nem mintha lenne rá esély, hogy a segít a másnaposságomon. Nagyon elszoktam attól, hogy leigyam magam és ez meg is látszik azon, ahogy a mai napot kezdtem. Káromkodva, a takarót a fejemre húzva. Mégis lassan muszáj lenne összeszednem magam, de hiába öntöm magamba a kávét és eszem a tablettákat, mintha apró cukorka lenne, semmit nem ér. Vagy legalábbis én nem érzem. De legalább mindenhol sikerült teljesen besötétíteni anélkül, hogy a szemem kiégett volna. Így azért már valamivel elviselhetőbbnek tűnik a nap. Csak múlna a hasogató fejfájás! Akkor talán még tudnék is valamit csinálni azon kívül, hogy támasztom a fejem a konyhában ülve és azon agyalok, hogy vajon megérné-e a fáradtságot az a pár lépés, hogy elérjem a szobát és levessem magam az ágyra.
Jó fél órába is beletelik, mire úgy döntök, hogy simán megéri és feltápászkodok a székről. Időközben még arra is képes vagyok, hogy felvegyem a pár napja az előszobában ledobott nadrágot. Nem állok én neki mosni, de azért bedobhatom a fürdőszobába. Ott is pont olyan jól el fog férni, mint itt. Nem is tudom, miért csinálom. Talán azért, mert a józan eszem, ami próbál előtérbe kerülni, tudja, hogy később rosszabb lesz, ha többet kell pakolni és órák kellenek ahhoz, hogy megtaláljak minden szétszórt ruhát.
Éppen behajítom a sötétbe az előbb felvett nadrágot és tántorognék tovább, amikor meghallom a kopogást. Persze, hogy a fejemhez kapok. Mintha onnan jönne és nem az ajtó előtt várna valaki. De aztán rájövök, hogy valahogy ez nincs rendben. Ez nem a fejemből jött. Tényleg kopogott valaki! Gondolom most kellene kiabálni, hogy mindjárt jövök, de ezzel csak magammal csesznék ki. Inkább a tántorgásból normális lépteket faragok és ha már a fürdőszoba előtt vagyok, felveszek egy mosásra ítélt pólót. Kicsit gyűrött, de nincs olyan vészes állapotban.
- Jövök, jövök, jövök... - motyogom magam elé és szerencsére ez a hangerő még nem bántja a saját fülem. Talán pár óra és egész emberien fogom magam érezni. És még fogadkozni sem kellett érte. Úgysem tartanám be, hogy soha többet ne igyak. Néha kell. Nagyon néha.
Most viszont már tényleg kinyitom az ajtót. Vagyis fordítom el a kulcsot - vajon mikor zártam be? -, és lassan nézek ki. Nem mintha attól paráznék, hogy valaki kellemetlen alak, akinek azonnal rá kell csapni az ajtót. Inkább csak a napfény az, amitől tartok.
- Öö, helló...? - kicsit lassan kapcsolok és szinte azonnal kutatni kezdek az emlékeimben a szépség láttán. Bármilyen részeg is voltam tegnap, azért rá fogadok, hogy emlékeznék. De még így sem rémlik. Sem az arca, sem a teste.
De még így is kijjebb nyitom az ajtót és próbálok nem törődni a szúró érzéssel a koponyámban. Azért egy kis hunyorgás van, de mellé legalább egy kis mosoly, meg egy kérdő tekintet.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime13.03.14 15:54

Dave & Kiki




Menni fog ez nekem! Csak ügyesen kell csinálni és nem már az első pillanatban elvágni magam. Bobby azt mondta, hogy minden esetben az a fontos, hogy jól indíts, mert ha már meg kell támasztanod az ajtót, mert be akarják vágni előtted, akkor eléggé rossz helyzetből kell feltornászni magad, én pedig azért azt nem szeretném kipróbálni. Főleg, hogy akihez jöttem egy pasas, aki elriasztott egy baromi nagydarab támadót, szóval azt hiszem, ha rám akarná vágni az ajtót, akkor nem sok esélyem lenne ebben megakadályozni. Ha odatenném a lábam, még az is lehet, hogy úgy rácsapná, hogy a végén mehetnék az ügyeletre. Vagy sokat gondolok róla, mert nem voltam ott? Komolyan az elbeszélések alapján simán valami nagydarab ütős fickónak képzelem el, akinek nagyobb a melle, mint az enyém. Mindig is úgy voltam vele, hogy rém ciki, amikor a pasi annyira kigyúrt, hogy vetekszik a mellbőségünk. De ez se jelent gondot, nekem csak ez a kis interjú kell, válasz pár röpke kérdésre és ennyi. Nagyon remélem, hogy nem küldd el majd egyből melegebb éghajlatra.
Azt hiszem lassan a lépteket is hallom, bár nem jutunk el egy könnyen idáig, hogy kitolja az orrát. Várnom kell perceket is talán, aztán egészen kis résnyi az, amint belátok. Végül csak kinyitja. Nekem pedig eddigre már többféle kezdési lehetőség is beugrott onnantól, hogy segítsen, mert lerobbantam, addig, hogy legyek rámenős és csak úgy törtessek be, mint egy volt csaja, akire nem emlékszik. A kinézete alapján még ez a lehetőség se lenne túl irreális. Ha jól sejtem rémesen másnapos lehet, a hunyorgás, és úgy az általános kinézet legalábbis erre mutat rá. Viszont most már tényleg ki kell nyögnöm valamit, aminek értelme is van. Ez lehengerlő mosoly az, ami azonnal az arcorma kerül és egy kicsit feljebb tolom az orromon, az amúgy teljesen felesleges szemüveget.
- Öhm... szia! - oké, először még abban sem vagyok biztos, hogy tegezzem, vagy inkább magázódjunk. De hasonló korúak lehetünk, ha jól sejtem, akkor meg nem kell felesleges körítés. Végül az utolsó pillanatban döntök, lesz, ami lesz! Csak nem vág ki! - Kylie vagyok és hatalmas segítség lenne nekem, ha... tudnánk beszélni egy kicsit! Az a helyzet, hogy most kezdtem egy újságnál és rendkívül hálás lennék, ha beszélnél nekem arról, ami egy jó hete történt a Plázában. - nagyokat pislogok, még így a szemüveg mögött is, afféle erősen kérlelő tekintet. Igyekszem elővenni a Csizmás kandúr szuggeráló képességet, hátha beválik. Az a baj, hogy ha kamuzok, akkor ha kiderül a végén páros lábbal rúg ki, de ha már eleve belevágok a közepébe... jó, lehet hogy akkor is, de még mindig lehet elég jó a reakcióm, hogy elkapjam az ajtót, ha lendülne. Ő láthatóan most eléggé szét van csúszva, szóval van esélyem.

Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime13.03.14 16:44

Rohadt fejfájás! Rohadt másnaposság! Komolyan, ha nem tudnám, hogy felesleges fogadkozni, most képes lennék könyörögni annak a nem létező istennek, hogy mulassza el a fejfájást. Nem iszok többet, csak múljon el a másnaposság. Csakhogy tudom, ennek semmi értelme. Nem ér semmi a könyörgés, ráadásul úgysem tartanám be. Lehet, hogy eltelik jó egy hónap is, mire akár egy sört megiszok, de végleg nem hagyom abba. Néha kell egy laza este. Csak ne lenne ilyen fájdalmas következménye a szórakozásnak! Így még arra is kell egy fél óra, hogy rászánjam magam, mégis visszamenjek a szobába. Az ágyban talán könnyebb lesz elviselni ezt az egészet. De persze nem jutok el addig. Talán ha nem állnék meg felszedni a földről a nadrágot, akkor már az ágyban lennék mire felhangzik a kopogás. Mondanám, hogy még jobb is, hogy húztam az időt, de nem. Nem jobb. Akkor talán nem hallanám meg és nem kellene ajtót nyitnom. Nem kellene beengedni a gyilkos sugarakat. Örülök, hogy bent sikerült édes sötétséget varázsolni.
Mégis a hunyorgás közben egy halvány mosoly rajzolódik ki az arcomon, ahogy végignézek az ajtó előtt állón. Biztos vagyok benne, hogy még soha életében nem láttam. Arra emlékeznék, ő pedig egyáltalán nem ismerős. Sajnos. Pedig igazán lehetett volna vele dolgom. Most viszont van egy olyan érzésem, hogy valószínűleg eltévesztette a címet. Elég bizonytalannak is látszik, mint aki nem arra számított, hogy én nyitok ajtót és most nem tud mit kezdeni a helyzettel. Már éppen rákérdeznék, hogy segíthetek-e, amikor mégis elmondja, hogy miért van itt.
- Kylie... - túrok a hajamba, megbarátkozva a névvel. Igazán nem szeretnék vele szemétkedni, pedig bármilyen... szimpatikus is, szívesen csapnám rá az ajtót csak azért, hogy kizárjam a fényt. Persze ennyi erővel be is engedhetném.
- Én inkább elfelejteni szeretném azt az egészet - mondom, bár beillik valamiféle motyogásnak. Nem akarok vele szemét lenni, nem akarom rácsapni az ajtót, de beszélni sem akarok. Ha nem szenvednék a másnaposság miatt, akkor sem hiszem, hogy lenne kedvem megvitatni a történteket.
- Komolyan... nem tudsz mást kifaggatni? Esetleg máskor? - kérdezem, próbálom megtalálni az egyensúlyt aközött, hogy barom legyek és elérjem, hogy hagyjon - legalább ma - békén. Bár van egy olyan érzésem, hogy hiába igyekszek. Túl elszánt.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime13.03.14 19:45

Dave & Kiki




Elég nehéz akkor alkalmazkodni a tanultakhoz, ha igazából még Bobby sincs teljesen tisztában azzal, hogy mit hogyan kéne tennem. Azért ezt embere válogatja, no meg attól is függ, hogy az illető milyen kedvében van és azt már elsőre leszűröm, hogy ez a fickó nem igazán van a toppon. Nem hiszem, hogy értékelné a kerülő utakat, sőt jobban kiakadna, ha valami ilyesmivel próbálkoznék, mintha konkrétan megmondom az igazat. Ezért döntök végül úgy, hogy egyszerűen legyen az, aminek lennie kell, maximum már az elején elküld melegebb éghajlatra és kész. De azért igyekszem nagy szemekkel pislogni és bájosan mosolyogni, hátha ennek lesz hatása. Nagyon remélem, hogy ér majd valamit, mert nem akarok már most első alkalommal kudarccal visszaindulni. Az mégis csak nagyon kellemetlen lenne, mert hiába a hátszél, akkor is bizonyítanom kell, hogy alkalmas vagyok erre, hogy eléggé talpra esett vagyok, hogy kiszedjem az infokat másokból. Pedig azért itt is látom én, hogy leginkább rám vágná az ajtót. Lehet, hogy ha kisebb lenne a dekoltázsom, vagy teszem azt kevésbé helyes a pofim akkor már a második szó után ez lett volna a vége. De így remélhetőleg nem ilyesmi vár rám.
- Sejtem én, de tudod mégis csak az ilyen sztorikra harapnak rá az olvasók. Hiába írok én a helyi fánkárusról, mert különleges cukorbevonatot használ... félő, hogy azt kevésbé olvasnák el, mint a hőst, aki megmentett egy lányt a Plázában. - egy kis fényezés talán jót tesz. Nem azért akarok vele beszélni, hogy rossz fényben állítsam be, hanem azért, hogy fényezzem, hogy ő lehessen a hős. Az azért mindenki szeretne lenni, legalább egy kicsit a lelke mélyén nem igaz?
- Csak te voltál ott, az őrök alig láttak valamit és... azt a lányt nem szívesen faggatnám. - nem teszem hozzá, hogy a legjobb barátom barátnőjéről van szó, mert ez nem tartozik ide, és nem is tartozik igazán rá. - És kéne nekem ez mielőbb, de nem tartanálak fel sokáig és... majd halkan beszélek. - mosolyodom el még a végén. Látom, hogy nincs a toppon és én akkor szoktam így kinézni, amikor kissé kirúgok a hámból. Szerencsére az azért nálam nem túl gyakori, de legalább felismerem az apró jeleket.

Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime13.03.14 20:28

Legszívesebben ki sem nyitnám az ajtót. Ha egy kicsit is jobban forognának a fogaskerekek az agyamban, biztos úgy tennék, mint aki itthon sincs. Sokkal jobb lenne. Csak végigdőlnék az ajtón és nem foglalkoznék senkivel. Majd ha elmúlik a másnaposság. Na akkor jöhet! Addig mindenki hagyjon békén. De nem, persze, hogy mégis ajtót nyitok és megküzdök a lándzsaként az agyamba fúródó napsugarakkal. Komolyan, miért nem tud legalább ma borult lenni az idő?!
Végül megbirkózok a fénnyel és még látok is valamit. Ami valljuk be, nem hátrány. Főleg, ha egy ilyen valaki áll az ajtóban. Töröm a fejem, hogy vajon honnan ismerem. Egyáltalán ismerem? Tegnapról? Nem, nem rémlik, pedig rá fogadni merek, hogy emlékeznék. Még a nevével is csak most barátkozok. Na meg nem árt elismételni, mert ilyenkor olyan az agyam, mint a szita. Egy perc múlva képes lennék elfelejteni. De bármilyen rendes, mosolygós... akármilyen is, nekem nincs kedvem a történtekről beszélni. Semmi hangulatom felidézni az egészet. Máskor sem hiszem, de ilyen állapotban meg főleg nem.
- Nem is tudtam, hogy van a környéken fánkárus - húzódik valami mosolyfélére a szám. Tetszik, hogy ilyen veszett nyíltan beszél. Az már más kérdés, hogy egyáltalán nem érzem magam hősnek az egész miatt és továbbra sem akarok beszélni. Olyan nagy kérés, hogy nyugtom legyen, ha már ilyen pocsékul vagyok? Nem nyaggathatna mást?
- Őt tényleg jobb, ha nem kérdezgeted. A pasija tuti kibelezne - mondom egészen komolyan annak ellenére, hogy arról volt szó, nem az a verekedős fajta a fickó. De fogadok, hogy ő is képes lenne ütni, ha megtudná, miről faggatja a nőjét.
- Halkan és gyorsan. Meggyőztél - bólintok aprót, és szerencsére ebbe nem fájdul bele még jobban a fejem. Most már oldalra lépek és kitárom előtte az ajtót, hogy bejöhessen.
- Arra van a konyha - intek balra, majd további felesleges beszéd nélkül indulok előre, egyetlen mozdulattal csukva be a gyerekszoba ajtaját. Régi szokás. Mindig ezt csináltam, ha vendég jött és most is. Hiába telt el jó egy év, akkor sem szeretem, ha idegenek kérdezgetnek róla. Nincs szükségem a kíváncsi tekintetekre és arra, hogy a forradások és hegek láttán - amiből az egész plázás dolog óta új van a kézfejemen - azt feltételezzék, az apaság nem nekem való.
- Kávé? - kérdezem és már öntök is ki egy adagot, majd még egyet, ha ő is kér.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime13.03.14 21:26

Dave & Kiki




Azért az nem esne jól, ha tudnám, hogy egyből azon agyal, hanem valami csaj vagyok-e, akivel együtt bulizott, vagy akit meg is döntött. Én nem olyan lány vagyok... vagyis az esetek nagy részében, vagy már egy ideje nem. Oké, persze voltam már bulikon, de itt Vegasban még nem. Eleve alig ismerek valakit, és nem is akarok úgy indítani, hogy végigmegyek x pasason, akiket még csak nem is ismerek, és nem is fognak emlékezni rám utána. Nekem most igenis céljaim vannak és szeretnék elérni valamit az életemben, ez most a legfontosabb. Azért ez a saját lábra állás dolog egyáltalán nem olyan egyszerű, mint ahogy az ember gondolná. Amikor először nekivágsz az útnak, akkor még meg van a nagy elhatározás, de aztán persze már sejtelmed sincs, hogy mi a fenét kezdj magaddal. Furcsa, hogy nekem pont egy olyan valaki adott jó tanácsot, aki lényegében elrabolt és cseppet sem mondható jó embernek. De nem az számít, hogy honnan jön a lehetőség, hanem hogyan használom ki igaz?
- Pedig fánk árus elég sok van mindenfelé és vannak határozottan finom fánkok is. - mosolyodom el szélesen, csak meg legalább úgy fest, hogy pozitívan reagált a vicckezdeményemre. Próbáltam én oldani a hangulatot, mert attól csak könnyebb és nem küld el a fenébe. Ez volt a taktika része. És nekem tényleg ő kell, hogy válaszokat adjon, nem tudnék mást megkeresni ezzel, főleg nem Link menyasszonyát. Annyira azért nem vagyok szenzációhajhász típus, nem is lenne túl szép tőlem, ha zargatnám azok után, amin keresztül mentek.
- Azt azért nem hiszem, de... jobb az elővigyázatosság. - Link nem tenne ilyet velem legalábbis, de én se bántanám azzal, hogy ilyesmivel zargatom. Elég a baj nekik, de nekem meg kell a sztori és innen kaphatok infot. Végre kinyitja az ajtót, amire szélesebbre vált a mosolyom. Tényleg halk leszek és gyors, amennyire tudok, no meg ha már bent vagyok, akkor csak nem fog kitoloncolni az ajtón, ha már zavarom igaz?
- A konyha tökéletes és ugye nem baj, ha... - előkerül a diktafon, és felmutatom neki, hogy értse mire gondolok. Elég jó a memóriám, de annyira nem, hogy mindent meg tudjak jegyezni és már nem abban a korban élünk, hogy mindent jegyzetelni kelljen. A kérdésre bólintok egy aprót. - Igen, köszönöm, nem utasítom vissza. - előzékeny, ez azért jó, még a mosott szar effekt ellenére is. Remélem, hogy szavakban is ilyen lesz majd. Mesél nekem minél többet. Végül is az nekik is jó, ha bekerül ez az egész az újságba, könnyebb elkapni a pasit, vagy elmenekül jobb eséllyel innen. Szépen helyet foglalok és megvárom, amíg a kávéval ügyködik, csak akkor szólalok meg újra, amikor már ő is helyet foglalt. Nem hiszem hogy most menne neki, hogy sok felé koncentráljon, a pasiknak az amúgy máskor se megy annyira.
- Szóval... kezdjük azzal, hogy egyáltalán hogy keveredtél oda a plázában és miért döntöttél úgy, hogy segítesz? A legtöbben simán tovább mentek volna. - ezért is érdekel ez a sztori, igenis másokat is ösztönözhetne, hogy tegyenek valamit embertársaikért, mert manapság már mindenki nagy ívben tesz mindenki másra, ami szerintem valami rémes!

Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime13.03.14 21:53

Semmi kedvem ehhez az egészhez. Ha egy átlagos napon talál meg, szerintem akkor sem fogadtam volna kitörő örömmel. Nincs kedvem válaszolgatni, felidézni az egészet. Főleg nem ilyen veszett nyúzottan és másnaposan. Mégis többször mosolyra húzódik a szám és még a fejfájásom sem erősödik fel. Biztató kezdet, azt hiszem. Az egész fánkos téma megmosolyogtat, ha akarom, ha nem. Egy pillanatra el is tereli arról a figyelmem, hogy ő miért van itt és milyen kérdései vannak. Vagyis lennének, ha beengedném. De nem szívesen teszem. Sokkal jobban örülnék, ha másnak tenné fel őket és nekem. Vagy legalább egy másik napon tenné! De azt tényleg nem várhatom el, hogy Jenna pasiját csesztesse ezzel. Akkor már inkább válaszolgatok én.
Több percet álltunk az ajtóban, de végül csak beengedem. Legalább ezzel kizárom a napfényt. Bent meg a konyhában már sötétebb van. Sokkal elviselhetőbb.
- Ha azt mondom, hogy baj, akkor is megoldod, nem? - kérdezem egy pillanatra hátrafordulva, de eszemben sincs megtiltani. Igazából nekem teljesen mindegy, hogy írogat, vagy felveszi az egészet. Annyira lényegtelen.
Viszont ha már úgyis újra a konyhában kötöttünk ki, bepróbálkozok egy újabb kávéval. Magamnak már öntöm is ki a már alig langyos feketét, mikor felteszem a kérdést, hogy ő kér-e. Cukrot viszek oda az asztalra a csészével együtt, de mással nem tudok szolgálni. Majd ő eldönti, hogy kéri. Addig én még egyet fordulok a sajátomért. Először úgy tervezem, hogy maradok a pultnál állva, de nem lenne értelme. Úgyhogy irány a vele szemközti szék. Már csak arra kellene felkészülnöm, hogy olyasmit ne szedjen ki belőlem, amit nem akarok.
- Szimpla vásárlás - válaszolok kezdetnek elég szűkszavúan. Pedig már nem fájdul bele a fejem a saját hangomban. Mégis úgy érzem, hogy ide felesleges többet mondani.
- Lehet, hogy én is tovább mentem volna - na jó, ez így nem teljesen igaz. Bármennyire is tagadom, vonz a balhé és ha pont velem szemben adódik egy lehetőség. De ez túl sok kérdést vetne fel, szóval jobb ezt nem részletezni.
- De őt ismertem. Vagyis ismerem még korábbról - bólintok aprót, miközben rekordidő alatt tüntetem el a kávét és máris csak a fejemet támasztom a kezemben. Lehet, hogy nem épp illendő, de attól még így jó és kész.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime14.03.14 10:07

Dave & Kiki




Most van az a helyzet, hogy igenis nem lehetek tekintettel másra, jelen esetben erre a pasasra, akkor sem, ha látom, hogy szegény mennyire nyúzott. Ha jól sejtem akkor inkább az ágyában tartózkodna a fejére húzott takaróval, sötét szobában, ahova lehetőség szerint semmilyen zaj sem jut be, de sajnos ezt most még nem tudom megadni neki. Muszáj legalább egy kicsit rávennem arra, hogy beengedjen, hogy kérdezhessek tőle pár dolgot. A lehengerlő mosolyom és a kérlelő kiskutya szemek csak elegendőek lesznek, muszáj! Sikerül is, az ajtó szélesebbre tárul, én pedig belibbenek rajta. Jól sejtettem, hogy bent nem lesz túl erős a fényáradat, ezért is jobb a diktafon. Egy jegyzetfüzet felett görnyedni és megpróbálni a félhomályban leírni mindent olvashatóan az azért nem épp a kedvenc vágyálmaim közé tartozik.
- Jogos, de azért lásd, hogy rendes vagyok és legalább rákérdezek. - azért akadnak, akik nem szeretik az ilyesmit, én pedig úgy gondolom, ha már beengedett, akkor úgy a fair, ha legalább rákérdezek. Egyébként sem akarom sokáig zargatni, csak amíg valamennyit haladunk, amennyinek már Bobby is örül, hogy nem üres kézzel tértem vissza. Lehuppanok szépen, amikor elérjük a konyhát és még kávét is kapok. Igazán előzékeny, amit egy mosollyal a tudtára is adok. Cukor azért kell bele, mert nem vagyok az a nagyon gyakori kávézó és akkor is többnyire nagyon teletömve szoktam fogyasztani, hogy a keserű íz minél távolabb szálljon. Kár, hogy nincs tej, azt azért még elfogadnám bele, de eszem ágában sincs szóvá tenni. Amikor ő is leült, akkor jöhetnek az első kérdések. Fejben már lepörgettem mindent, de attól még nem vagyok gyakorlott, nem biztos, hogy teljesen profi leszek majd ebben az egészben, de azért ettől még nagyon igyekszem.
- Szóval vásárlás, végül is a Plázákba tényleg a miatt járunk. - bólintok egy aprót. - Oh, ne törd le a lelkesedésem és az olvasókét sem, hogy még vannak olyanok, akik nem mennek csak úgy tovább. - döntöm kissé oldalra a fejem egy mosollyal. A diktafon az asztalon, én pedig felkönyökölve fogom a kezembe a kávét, hogy időnként kortyoljak belőle. Nehéz megállni, hogy egy fintor az első kortynál ne jöjjön elő a tej hiánya miatt, de végül csak sikerül megállni. Kicsit erős ez így nekem, de a jó ügy érdekében kibírom. Amúgy is én kértem, miközben akár egy pohár vizet is választhattam volna csak úgy egyszerűen.
- Világos, akkor az ismeretség adta a fő okot. Honnan ismerted? Persze, ha ez nem titok, csak tudod az olvasók szeretik az apró titkokat. - az most eszembe sem jut, hogy Link nem értékelné, ha az újság hozna le valamit, amit nem szívesen olvas, de... még mindig rájöhetek erre utólag, vagy nem és akkor kapok egy kellemes fejmosást, vagy Dave amúgy se válaszol. De haladjunk tovább, hiszen most ez a kis ügy a fő lényeg, nem a háttérinfok. - Elmesélnéd nekem, hogy pontosan mi zajlott le benned, amikor megláttad őket? Mi jár ilyenkor az ember fejében? Aggodalom? Esetleg... féltél? - úgyis szólni fog, ha már sok belőlem, de még alig tettem fel pár kérdést és egyelőre még nagyon nem akarok leállni. Jó lenne minél mélyebben belemenni ebbe a témába. Kifaggatni a hőst, hogy mit érzett, hogy mi zajlott le benne, milyen ez az egész megmentősdi belülről.

Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime14.03.14 15:36

Nagyon nem akarom beengedni. Senkit nem akarok beengedni. Valahogy mégis meggyőz és jó pár perc ácsorgás után csak kitárom előtte az ajtót. A diktafon ellen ha lenne is kifogásom, nem hinném, hogy számít. Nekem igazából amúgy is teljesen mindegy, hogy felveszi az egészet, vagy jegyzetel. A fejem pont úgy fog hasogatni közben, mint most, attól függetlenül, hogy ő most melyik verziót választja. Viszont még reménykedek a javulásban. Végül is a saját hangomból nem akar szétrobban, szóval van remény. De azért jöhet még egy adag kávé. Már öntöm is ki magamnak, amikor rákérdezek, hogy ő kér-e. Cukrot tudok adni neki hozzá, de mással nem szolgálhatok. Ha tej van is a hűtőben már biztos, hogy savanyú, azt pedig szerintem úgy ő sem kér.
Innentől jöhet a kellemetlenebb rész. Egyáltalán nem akartam felidézni azt a napot. Inkább kitörölni szeretném az egészet a kételyekkel és azzal a furcsa ürességgel együtt, amit a kórteremben éreztem. De ha pár egyszerű kérdésre válaszolok, abból még nem lesz baj.
- Talán még volt egy kávé is a tervben valamikor eleinte - teszem hozzá, csak azért, mert kezd szimpatikus lenni. Így legalább lesz miből dolgoznia. Inkább ilyesmi, mint hogy kombináljon és a végén az egész egy nagy hazugság legyen.
- Eszemben sincs - húzom mosolyra a szám. - Akkor mondjuk úgy, hogy volt egy pillanat, amikor megfordult a fejemben, hogy tovább megyek, de nem hagyott nyugtot a lelkiismeretem. Így jobban hangzik? - próbálom szebben fogalmazni, hogy mi történt. Végül is, tényleg megfordult a fejemben, hogy hagyom az egészet. Úgy teszek, mint aki fel sem ismerte és máshova vonulok a kis barnával - akiről jobb, ha nem teszek említést.
- Honnan... Egy közeli bárból. Bár nem vagyok benne biztos, hogy ezt le kellene írni majd - mondom ki kapásból, amit gondolok és ekkor már javában támasztom a fejem. Meglepő, hogy milyen veszett hamar el tud fogyni egy csésze kávé. Ő még nagyban iszogatja az övét, én pedig már el is felejtettem a sajátom.
Nagyon könnyű lenne belemenni abba, hogy milyen ismeretség is a miénk, de jobb, ha nem teszem. Nem vagyok benne biztos, hogy nem lenne ebben semmi hátulütő. Jobb a hallgatás. Ismerjük egymást és kész.
- Nehezebbeket nem nagyon kérdezhetnél - húzom halvány mosolyra a szám, de az egész mondat most inkább csak időhúzás. Nem igazán akarok azzal előállni, hogy mindegy volt, ki a fickó, mert vonzott a vérem és verekedni akartam.
- Nem is tudom... túl sok minden volt a fejemben. Elég nehéz visszaemlékezni. Inkább akkor volt húzós a helyzet, amikor rájöttem, hogy nem elég az öklöm és rohadtul nincs nálam semmi - vonok vállat és rájövök, hogyha akarnék sem tudnék magamból kicsikarni egy olyan választ az... akkori érzéseimre, ami elfogadható lenne. Túl furcsán működik ahhoz az én agyam.
- Én is kérdezhetek? Mondjuk majd a végén, amikor már kikapcsolod? - intek a lüktető fejemmel a diktafon felé. Igazán kezd érdekelni még így is, hogy mióta van a városban és hol lehet őt megtalálni... szolgálaton kívül.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime14.03.14 18:05

Dave & Kiki




Nem akarok túlságosan rámenős lenni, de abban is biztos vagyok, hogy nem hagyom, hogy csak úgy lekoptasson, mert igenis érdekel, hogy mi is volt ez az egész, és úgy érzem, hogy jó kis sztorit lehet ebből kihozni. A srác, a megmentő, akit ki tudja, hogy milyen gondolatok mozgattak. Erre tuti, hogy rákapnak az olvasók és Bobby is büszke lesz rám, ha megszerezek minden, ami az íráshoz kell. És igen! Sikerül bejutnom, sőt még kávét is kapok és jegyzetelnem sem kell, szóval egész jól alakul. Úgy fest, hogy megy ez nekem, pedig őszintén szóval nem voltam biztos magamban még pár órával ezelőttig sem, azaz... pár perccel ezelőttig se nagyon. De lehet, hogy a végén kiderül, hogy tényleg ez a munka az, ami igazán nekem való. Azt hiszem jó lenne, egyértelműen már most élvezem, főleg hogy be is jutottam és szépen fogalmazódnak meg bennem a kérdések, miközben a kávét kortyolgatom. Szép lassan, mert elég keserű így csak a cukorral, ő meg úgy ledöntötte, mintha ez lenne a legcsodásabb dolog a világon.
- Szóval a vásárlást és egy kávét is feladtál egy régi ismerős megmentéséért. - foglalom össze végül a szavait. Ez végül is így egyszerűen hangzik, de jól. Nem kell mindent túlbonyolítani igaz? Bólintok egy aprót a következő kifejtésére. Igen, ez így határozottan jobban hangzik. - Igen, sokkal jobb, tetszeni fog az olvasóknak. - mosolyodom el. Úgy fest, hogy ahhoz képest mennyire nagyon nem akarta ezt az egészet most egész jól el van, és még tesz is érte, hogy olyan válaszokat adjon, amik még jók is lehetnek. Egész jól haladunk, a végén még jöhetnek a bonyolultabb kérdések is. De először érdekel, hogy honnan van az ismeretség, bár ebbe nem fogok mélyebben belemenni, hiszen Linknek sem akarok ártani.
- Áh, azt hiszem világos! - mosolyodom el. Érzem én a szavai mögött, hogy miről is lehet szó. Ha jól sejtem, legalábbis az a bizonyos ösztön, vagy megérzés azt súgja, hogy abban a bárban nem csak beszélgetés zajlott be és azért nem akarja ezt bővebben kifejteni. Pedig hogy ráharapnának az olvasók egy szerelmi drámára! De nem vagyok annyira galád, hogy kihasználjam a lehetőséget, mégis csak a legjobb barátom menyasszonyáról van szó. Ennyi korrektség azért van bennem.
- Muszáj, tudod a nehéz kérdések az érdekesek. - mosolyodom el én is, újabb apró kortyokat fogyasztva a kávéból, miközben hallgatom, amit mond. Végül is azt hiszem érthető a magyarázata, bár érdekes lett volna ennél még többet hallani, de majd kiszedek én belőle mindent, ebben biztos vagyok.
- És nem féltél? Mégis csak kockáztattad az életedet valaki másért. És mit tettél, hogy nem volt nálad semmi használható? Úgy hallottam, hogy az a pasas legalább egy fejjel nagyobb volt nálad. - nem azt mondom, hogy ránézésre Dave nem tudná megvédeni magát, mert abban biztos vagyok, hogy a ruhája alatt rendesen kidolgozott test bújik meg, ez így kívülről is látszik. De én tuti, hogy ha meglátok egy kétajtós szekrényt, aki nagyobb nálam egy jó fejjel, azt én nagy ívben kikerülöm. A kérdésére kicsit elcsodálkozom, de aztán csak megrántom a vállam.
- Akár közben is kikapcsolhatom egy időre, csak akkor nagyon elkalandoznánk, de végül is lehet róla szó, maximum most kíváncsivá tettél. - és hihetetlen, de még mindig félig van a bögrém kávéval. Sikerül konstatálni, amikor belepillantok. Nehezen fogy, ami érthető, mert még így is rémesen keserű, de legalább valamivel lefoglalom a kezem és amúgy is jó, ha segít koncentrálni.

Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime14.03.14 19:12

Nem volt kedvem beszélgetni, de valljuk be, amikor pár másodpercre megszabadulok a hasogató fejfájástól, nem is olyan rossz dolog ez. Persze nem túl kellemes, hogy oda kell figyelnem a szavaimra és arra, hogy mit árulok el, de ahhoz már amúgy is hozzászoktam. Megvan a magam titka, ebben is csak egy részlettel több.
- Valahogy úgy. Be kell vallanod, ebben még semmi hősies nincs. És a későbbi is inkább csak őrültség - mondom, ahol félretolom az időközben kiürült csészét az útból. Tényleg kezdem élvezni a beszélgetést. Főleg, hogy egyelőre reménykedek benne, nem forgatja ki a szavaimat.
Ennek ellenére nem akarok arról beszélni, hogy mi volt közöttünk Jennával. Nem hiszem, hogy ez olyan lényeges. Ismerem és kész, ennyi bőven elég. Nem akarok semmilyen pletykát vagy hasonlók és fogadok, hogy ő sem. A pasija véleménye már kevésbé érdekel, de attól még neki is jobb így.
- Nem bánnám, ha a cikkben majd nem lenne teljesen világos - jegyzem meg teljesen komolyan, amikor úgy tűnik, hogy mégis leszűri a lényeget. Nem mintha nekem lenne a legrosszabb, ha mindez így kerül be az újságba.
Viszont úgy tűnik, hogy nem ez a macerás rész. Eddig még egész könnyen válaszolgattam. Most jön a neheze. Talán meg tudnám fogalmazni, hogy mi zajlott le bennem, de biztosan nem úgy, hogy az bárki számára elfogadható legyen. Nem a "hős megmentő" fejével gondolkozok, mivel nem vagyok az. Ő pedig egy ilyen sztorit akar és ha teljesen őszinte leszek, akkor ezt nem adhatom meg neki.
- Volt már dolgom pár agyatlan melákkal. Ilyenkor nem foglalkozok félelemmel meg ilyesmivel - szívesen tenném hozzá, hogy egy férfi nem fél, de az elég klisé szöveg. Ráadásul én is van, hogy parázok, csak annak semmi köze ilyen vagy ehhez hasonló öngyilkos küldetésekhez.
- Feltaláltam magam. Random helyiség, tisztítószerek... - beszélek egészen elnyújtva a szavakat és felmutatom a kézfejem, ami hiába vártam javulást, most is pont úgy néz ki, mint aki a forróban lévő vízben áztatta. Hiába szeretném, még most is ott van a grimasz az arcomon. Általában nem zavarnak a testemen lévő hegek, de ez túl feltűnő és túl sok kérdést eredményez.
- Azt hiszem, a fickó jobban megszívta, mint én - vonok vállat és már tüntetem is el a kezem az ölemben. Inkább nem támasztom ezúttal már a fejem. Nem akarom, hogy végig érezzem magamon a pillantását.
- Nem akarlak én nagyon hátráltatni. Amúgy is azt ígérted, hogy ezen gyorsan túl leszünk. Majd a végén - húzom mosolyra a szám és eszemben sincs törődni azzal, hogy most kíváncsivá tettem. Pedig semmi különös nem jár a fejemben. Csak én is tartanék egy külön kihallgatást, ha már ilyen jól megismerjük egymást.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime14.03.14 20:50

Dave & Kiki




Eszméletlenül boldog vagyok, hogy már eddig eljutottam. Komolyan képes lennék sikongatva ugrálni, ha azzal nem járatnám le magam annyira, hogy inkább rájöjjön, hogy zakkant nőszemély vagyok, akitől a legokosabb lépés mielőbb megszabadulni. Szóval visszafogom magam és inkább a kérdésekre koncentrálok, és néhány apróbb megjegyzésre, mert hátha ezekből is kerül be majd a cikkbe. Ezt most Bobby állítja össze, de ha elég jó leszek és fejlődök, akkor majd idővel én is megtehetek ilyesmit, és az remek lesz!
- Miután a legtöbben még ennyit se tettek volna, azért csak van benne egy cseppnyi hősiesség. - mosolyodom el és továbbra is tartom, hogy az emberek nagy része inkább úgy tesz, mintha meg se hallana dolgokat, nem hogy feladjon egy kávét és egy vásárlást, amiről nem tudok, még egy csajt is, csak azért hogy segítsen másnak, aki bajban van. A Jennához fűződő viszonyáról tényleg nem kérdezem többet, nem lenne valami okos lépés, főleg hogy hamar kiderül, hogy mi is volt itt pontosan. Legalábbis a szavaiból már eléggé egyértelmű és tudom, hogy ha ez a cikkben is megjelenne, akkor az Linknek is fájó pont lenne.
- Rendben akkor ezt a részt majd hanyagoljuk. - bólintok egy aprót és már előre látom, hogy lesz egy kisebb harcom Bobby-val, bár az is lehet, hogy neki le sem esik a lényeg majd és akkor máris nyert ügyem van. Az viszont ebből már végképp biztos, hogy ez a pasas nem lehet kispályás a nők terén sem és akkor megint csak tényleg sejthető, hogy nem lehet éppenséggel kellemetlen, amit a ruhája rejt, de én még ettől függetlenül se mentem volna neki egy akkora embernek, mint amiről a biztonsági őrök meséltek.
- Akkor ez elég nagy dolog, hogy nem féltél. Gondolom ilyenkor valahogy a józan gondolkodás eltűnik valamerre. - aztán kicsit közelebb hajolok, amikor előkerül a keze. Felszisszenek még a látványtól is. Megértem, hogy elhúzza a száját, nem valami szép látvány és ha jól sejtem annál is jobban fájhatott. Együtt érző pillantást vetek rá, aztán végül elmosolyodom a szavaira. Ha jól sejtem, akkor az, ami ezt csinált a kezével elég rendesen betett annak a pasasnak is. Az őrök is olyasmit magyaráztak, hogy elég rendesen ordított, miközben kereket oldott.
- Adnál arról a pasasról személyleírást, vagy hogy hol torzult el a teste, mint a kezed? Sokat segítene, hogy esetleg az olvasóink a rendőrséget a nyomára vezessék. - nem tudom, hogy volt-e a rendőrségen, de azt hiszem ez is hasznos lehet, hiszen a pasi szabadlábon van és nem utolsó sorban akár még bosszúra is szomjazhat, ha nem menekül el eleve magától a városból. Jobb, ha minél előbb rács mögé kerül, ha ezt valahogy el lehet intézni egyáltalán. Az viszont tényleg meglep, hogy rólam is akar kérdezni. Tény, hogy azt mondtam gyors leszek, de ki tudja, hogy közben mi minden jut még eszembe.
- Igaz és jogos, tényleg igyekezni fogok, és úgy a fair, ha te is feltehetsz pár kérdés. Egyébként bárkiért megtetted volna? Ha egy vadidegen van bajban, akkor sem hagy a lelkiismereted? - ez azért fontos kérdés. Igen, szeretnék egy hősies történetet leadni az újságnak, de nem akarom hamis hitben sem ringatni az embereket, hogy akadna segítség, ha bajban vannak, mert simán lehet, hogy egyszerűen csak egy ismerősért tette és nem küzdene ugyanígy bárkiért.

Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime14.03.14 21:23

Képtelen vagyok hősként tekinteni magamra. Bármennyire is azt mondja, hogy más nem tenné ezt meg, én akkor sem ezért csináltam. Egy pillanatig sem vezérelt ilyen szándék, inkább csak az, hogy eleget tegyek a fejemben suttogó hangoknak. De ezt biztosan nem fogom elmondani neki. Könnyebb elviselni ezt az egész hős dolgot, mint beszélni a valóságról. Viszont van, amit már nem titkolhatok el. Túl jól vág az esze és valljuk be, nem volt annyira nehéz rájönni, hogy ha egy bárban ismerkedtünk meg, nem csak beszélgettünk Jennával. Ez viszont nem lenne rossz, ha nem kerülne be a lapokba. Kicsit túl könnyen sikerült meggyőzni, de ki tudja. Lehet, hogy ő egy olyan újságíró, akinek még számít valamit az adott szó. Majd kiderül.
- Meg lehet szokni az ilyen helyzeteket és... amolyan furcsa kihívás tud lenni - merülök el egy kicsit jobban a témában, mint terveztem. De ezek után összeszorítom a szám, hogy még véletlenül se mondjak sokat. Nem, nem és nem. Erről nem kellene beszéli.
Arról már valamivel egyszerűbb, hogy hogy találtam fel magam. A kezem egyértelműen bizonyítja a megoldást, amit használtam. Persze, ez ahányszor eszembe jut, az én arcom is furcsa grimaszba torzul, de legalább tovább lendíti a beszélgetést.
- Ennyire azért nem durva a helyzet - mondom mosolyogva, ahogy meglátom, milyen arcot vág. Ha tudná, hogy hány sebhely és heg van már rajtam! De nem hiszem, hogy azokról beszélni fogok neki. Felesleges lenne.
- Annyi biztos, hogy majdnem az egész a hátán és a tarkóján kötött ki. Aztán sikerült a maradékot az arcára önteni. Azt hiszem, nem kicsit feltűnő most már. De ha van esze, úgyis régen elhúzott még a város közeléből is - magyarázom, de igazi személyleírást nem tudok adni. Azt sem tudnám megmondani, hogy szőke vagy fekete haja volt. Veszettül nem azt figyeltem, inkább azon járt az eszem, hogy hogy fogom az egészet megúszni.
Őt viszont nagyon is sikerül megfigyelni. Hiába akar széthasadni a fejem, őt bármikor felidézném. Ezért is akarok tőle kérdezni majd pár dolgot. Semmi tolakodás vagy ilyesmi, puszta érdeklődés és teljesen ártalmatlan kérdések. Majd az egész végén.
- Azt hiszem... - kezdek bele a válaszadásba kicsit bizonytalanul és talán van egy perc, amíg hallgatok. - Végül is, volt már rá példa, hogy egy vadidegen miatt törtem fel egy csomagtartót - vonok vállat és most szándékosan teljesen megfontoltan beszélek. Nem akarom, hogy bármiféle párhuzamot vonjon le a két eset között. Ez inkább csak a saját bejáratú poénom. Az összes ilyen eset egy nagy vicc számomra, amit piszkosul élvezek. Akkor is, ha már nem lenne szabad a saját életemet kockáztatni. Csak hajlamos vagyok akkor, ott, elfelejteni.
Ahogy most is hajlandó vagyok sok mindenről megfeledkezni. Pontosabban arról, hogy nem beszélek a fejemben lezajló dolgokról és semmi olyanról, ami bajba sodorhat. Ezért is nyúlok a diktafon felé, majd kapcsolom ki egy pillanat alatt.
- Mondjuk úgy, hogy nem a legtisztább a múltam. Volt már pár pitinek nem mondható verekedésem. Ez maga az élet. Teljesen mindegy, hogy magamért vagy másért. Fogalmazd meg ezt úgy a cikkben, hogy ha lehet, ne engem csukjanak le az egész után - egész végig a szemeibe nézek, most pedig lassú mosolyra húzódik a szám, majd kapcsolom is vissza a diktafont. Csak tudnám, mivel érte el, hogy ennyire bízzak benne! Lehet, hogy őrültséget csináltam?
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime15.03.14 13:58

Dave & Kiki




Fel sem merül bennem, hogy konkrétan a veszély miatt csinálta, vagy mert hangok suttogták a fejében, hogy tegye meg. Tényleg jó dolog azt hallani és közvetíteni mások felé, hogy vannak még olyan emberek, akik nem hagyják csak úgy ott a bajbajutottakat. Azt hiszem ez tényleg jó sztori lesz, legalábbis egyelőre határozottan jól alakul. Azt amúgy azért észreveszem - ez a dolgom - hogy összeszorítja a száját. Mintha csak attól félne, hogy olyasmi is kicsúszhat a száját, amit nagyon nem akar, de nem leszek én az, aki erőlteti ezt az egészet, mert nekem is jobb, ha a sztori ilyen szép köntösben marad és nem derül ki róla esetleg valami csúnyaság.
- Furcsa kihívás... világos, mint a hősnek az új lehetőség, hogy megmentsen valakit. - mosolyodom el pár bólintás kíséretében. Végül is az a helyzet, hogy ezt jobb így lekommunikálni és Bobby nem volt itt, nem látta az arcát, így hát nem tud majd belekötni a szavaiba. A keze viszont tényleg elég csúnyán néz ki, így végképp szép dolog tőle, hogy ilyesmit vállalt azért, hogy segítsen valaki másnak.
- Azért minden bizonnyal nagyon fájhatott, már így ránézést is rosszabbnak tűnik, mint egy égés. - milyen szép is lenne teszem azt mondjuk egy fotót is készíteni róla, hogy az olvasók is átérezhessék, azt amit én épp most látok. Az viszont tuti, hogy ezek alapján azt a fickót simán fel lehet ismerni. Jó persze egy sapka, napszemüveg sok mindent takar, de a fene tudja, hogy akar-e rejtőzködni és nem ment-e el esetleg tényleg a városból. Ha van egy kis esze akkor minden bizonnyal már így tett, bár ki tudja?
- Te esetleg láttad már azt a fickót a városban? - tudom, hogy sokan élnek itt, de vannak olyan jellegzetes arcok, akik megmaradnak az emberben, meg persze akár olyan dolgozók is. Mit tudom én, az eladót a közértben simán felismerném már most is, pedig még csak pár hete vagyok a városban. Az újabb szavakra viszont már érdeklődve szökik fel a szemöldököm. Hm... mik ki nem derülnek erről a fickóról itt előttem! Pedig első ránézésre egyébként nem tűnik annak a hős alkatnak, főleg nem ilyen másnapos mosott szar állapotban.
- Oh, hát ez igazán elismerendő és bár nem kapcsolódik ide az a másik eset, de mesélnél róla? - kicsit oldalra döntöm a fejem. Érdekel és még egy plusz sztori a meglévőben tuti, hogy az olvasóknak is nagyon be fog jönni, én pedig nem akarok elhallgatni előlük egy ilyen érdekes kis esetet. Az viszont már határozottan meglep, amikor kikapcsolja az asztal közepén pihenő diktafont. Szóval mos derül ki, hogy ő a durva sorozatgyilkos és csak arra várt, hogy valaki besétáljon ide és elkaphassa? Túl sokat kombinálok, mióta ezzel az üggyel foglalkozom? A szavait hallva viszont már mindent értek, szóval vadabb alakról van szó, aki nem szívesen folyik bele rendőrségi ügyekbe. Végül is ez érthető, ha voltak már zavaros ügyei az életében.
- Világos, és ha már beengedtél, akkor ígérem nem lesz ebből bajod. Bár ezek utána akár még máskor is segíthetnél nekem pár... érdekes ügyet felderíteni. Tudod mindig vannak a filmekben is a riportereknek besúgói... vagy hogy is nevezik őket. - bizonytalanodom el a végére. Nem is tudom, hogy jól mondtam-e, de még mindenképpen az előtt, hogy visszakapcsolta volna a diktafont. Sőt végül úgy döntök, hogy én magam nyúlok a gép után, hogy leállítsam. Lehetséges, hogy nem lesz több kérdésem azokon kívül, amiket már kitárgyaltunk, de ha segítene nekem másban is... az nagyon jó lenne! Tudom, hogy az élet nem olyan, mint egy film, hogy ez veszélyes is lehet, de hát nem rég raboltak el, mi jöhet még ami rosszabb?

Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime15.03.14 15:51

Látom, nem szabadulok ettől az egész hős megnevezéstől. Csak alig láthatóan, egy apró mosollyal megrázom a fejem. Most már nem állok le vitatkozni vele. Nem lenne sok értelme azzal húzni az időt, hogy elmagyarázzam, miért nem tartom magam annak. Túl sok kérdést szülnének a szavak. Inkább hallgatok és vegye úgy, hogy ezt átbeszéltük. Jöhetnek a macerásabb kérdések.
- Eléggé, de szedtem már össze rosszabbat is - vonok vállat, ahogy elrejtem a kezem az ölemben. Inkább támaszom a fejem fél kézzel, minthogy ott legyen az asztalon és minden második percben rá tévedjen a tekintete. Jobb megelőzni az ilyesmit.
A nehezebb kérdéseket viszont nem úszom meg. Láttam-e már a fickót. Persze, hogy láttam. Akkor, amikor Jennát kiszedtem a csomagtartójából. De mivel azt az esetet nem szeretném részletezni... legalábbis úgy biztosan nem, hogy ő belekeverem. Anélkül pedig túl különös lenne a történet. Így csak megrázom a fejem. De még így is muszáj vagyok mesélni az egészről.
- Nincs nagyon mit mesélni róla. Ello... kinyitottam a csomagtartót és mielőtt bárki visszajöhetett volna élte, elhúztunk - az egészet úgy adom elő, mintha semmiség lenne és nem ismernék én sem túl sok részletet. Az pedig csak ráadás, hogy igazából kiloptam a fickó zsebéből a kulcsokat és egy kis balhé után megfújtuk a kocsit, ami a vízben kötött ki velünk együtt. A sebösszevarrást meg sem említem. Akkor biztos nem úsznám meg olyan kérdés nélkül, hogy ki volt az illető. Nem akarom túlbonyolítani. Főleg nem túl sokat hazudni. Nem tehetek róla, de valami arra biztat, hogy nyugodtan lehetek vele őszinte.
Ezért is kapcsolom ki egyetlen szó nélkül a diktafont. Még így is van egy kis szünet, amíg nem veszem el a gépről a kezem, de hezitálok. Aztán mégis beszélni kezdek. Sok mindenre számítok. Több verzió is megfordul a fejemben, de az nem igazán, ami tényleg történik. Az első szavaira csak bólintok egyet, de a folytatás viszont tényleg meglepő. Két dolog is megfordul a fejemben. Különös módon az első nem az, hogy a fiam miatt jobb lenne ezekből kimaradni. Hiszen megígértem neki és magamnak is még az első hetekben a kiságya mellett állva. Legelőször mégis az jut eszembe, hogy mi van, ha olyan ügyre akar fényt deríteni, amiben haverok vannak? Semmiképp nem akarok spicli lenni.
- Két feltétellel - szólalok meg nagy sokára, de csak ennyit mondok. Nem tudom, ez neki mennyire fér bele, de ezekből nem engedhetek. Próbálom rendesen megfogalmazni a kikötéseimet.
- Egy, nincsenek zsaruk, semmi igazán komoly ügyben nem segítek. Nem tehetem. Ha azt mondom, kiszállok, akkor kiszálltam - beszélek egész lassan, de meggyőzően. - Kettő, én döntöm el, hogy mire adok választ és mire nem. Bármiről is van szó... bármilyen nagy siker lenne, nekem első a hűség és a banda. Ha az ők kezük van benne, vagy bárki olyané, akit ismerek és tartozok neki... - nem fejezem be a mondatot. Próbálok úgy beszélni, hogy legalább megértse a szándékaimat. Van egy olyan érzésem, hogy igazán átérezni soha nem fogja. Nem ő állt egyedül talpra az utcán, nem tartozik senkinek, maximum a szüleinek vagy tudom is én! Nálam viszont más az élet.
- Még valami. Én mit kapok cserébe? - oké, ezt a kérdést hiába akarom, nem tudom olyan komolyan feltenni. De ez a legkevesebb
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime15.03.14 17:27

Dave & Kiki




Egyszerűen azt hiszem jól esik az én lelkemnek is az, hogy afféle hősként kezelem, még lassan nyilvánvaló is, hogy nem biztos, hogy pontosan erről van szó. De mégis csak jó dolog hinni néha még a mesékben, a hősökben, a hercegekben és még sorolhatnám. Azt hiszem tényleg túl kevés kellemetlenség volt eddig az életemben és egész más színben látok mindent, mint a legtöbben, bár én igazából nem sajnálom, hogy így van és van még időm tanulni, meglátni az árnyékos oldalt is.
- Rosszabbakat? Akkor ez is olyasmi, amire ne kérdezzek rá igaz? - mosolyodom el. Amúgy sem akarom én kihúzni nála a gyufát. Ha már belement abba, hogy kérdezgethessem, akkor tudni kell, hol a határ, mert bármikor mondhatja azt, hogy itt a vége és nem hajlandó több kérdésre válaszolni, csak azért, mert esetleg egy olyat felteszek, ami nem tetszik neki. Nem fogom tehát faggatni, hátha akkor nagyobb bizalommal fordul majd felém. De az akkor is érdekel milyen eset volt a csomagtartóval. Jó kis plusz sztori jöhetne ki belőle. Olyan nehéz nem tovább feszegetni! Ezt még meg kell tanulnom, de majd Bobby tuti, hogy fog nekem segíteni, hogy fejlődjek. Meg kell találni azt a határt, amíg még válaszolnak és nem akadnak ki, és azt csak nagyon óvatosan lavírozva átlépni, hogy még legyen visszaút.
- Értem, végül is ez egyszerűen hangzik, csak úgy megmentesz másokat, mert épp ráérsz. - bólintok egy aprót, de az arcomon ott játszik az eddigi mosoly. Sejtem én, hogy nem olyan egyszerű ez, azt hiszem a hatodik érzék, vagy a női megérzés súgja, de azt is, hogy ne menjek még mélyebben bele és ne zargassam, hogy jobban is fejtse ki. Főleg akkor, ha azt szeretném, hogy akár még máskor is segítsen nekem, mert kezd megfogalmazódni bennem, hogy ez elég jó lenne. Az viszont tényleg meglep, amikor a diktafont kikapcsolja és határozottan úgy fest, hogy őszinte, annak ellenére, hogy percekkel ezelőtt még az is megfordult a fejemben, hogy rám vágja az ajtót. Ezért merem végül feltenni a kérdésemet arra vonatkozóan, hogy vajon lenne-e az informátorom. Közben a megfelelő szó is eszembe jut, de már nem javítom ki magam. A kis készülék viszont most pihenő üzemmódban marad. Látszik rajtam, hogy lelkesen figyelek, hogy mi is az a két feltétel. Ez nekem csak játék egyelőre legalábbis, bele sem gondolok, hogy másnak... neki, veszélyes élete lehet, vagy volt.
- Rendben! Mindenben benne vagyok! Ha szólsz leállok és nem lesznek zsaruk becs'szó! - komolyan úgy viselkedem, mint egy öt éves, akinek most mondták meg, hogy megkapja a hőn áhított pónit a születésnapjára. Az most még fel sem merül bennem, hogy azok alapján, amiket mond akár még veszélyes fickó is lehet. Sokkal jobban hangzik a hős megközelítés, mint a gazfickó, vagy akármi egyéb. A kérdése mondjuk jogos, de őszintén szólva sejtelmem sincs, hogy mi lenne erre a jó válasz. Pár pillanatig hezitálok, talán még egy cseppnyi aggodalom is kiül az arcomra?
- Válaszolok azokra a kérdésekre, amiket fel akartál tenni... vagy mi mást szeretnél? Nem hiszem, hogy tudnék mondjuk fizetni neked. - szoktak ugye a filmekben fizetni az informátoroknak, de én még csak gyakornok vagyok és nem akarom folyton apuci hitelkártyáját felélni. Máshogy akarom ezt megoldani, de fogalmam sincs, hogy a pénzen kívül mi mást lehetne adni egy informátornak.

Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime15.03.14 18:41

Fogalmam sincs, mit csinál velem, de elérni, hogy többet mondjak, mint szeretnék. Csak apró, lényegtelennek tűnő megjegyzések, ami felett más simán elsiklana. De ő rákérdez én pedig... általában válaszolok. Talán most is megtenném. Miért ne beszélhetnék arról, hogy nem kevés heg van már amúgy is rajtam? Csak azért nem teszem meg, mert teljesen felesleges lenne. Azzal ő nem lesz előrébb a cikkel, szóval nincs értelme beszélni róla. Amúgy is, nincs azokról mit beszélni. Némelyiknél már arra sem emlékszem, hol szereztem.
- Felesleges róluk beszélni - mondom ki hangosan is, ami a fejemben jár és ennyivel le is tudom a válaszadást. Ha minden ilyen apróságba belemennénk, nem biztos, hogy kapna minden kérdésre választ, tekintve, hogy arról volt szó, gyorsan végzünk. Jobb visszakanyarodni a fő témához.
Na persze ez már nem olyan könnyű. Nagyon oda kell figyelnem arra, hogy mit mondok neki. Egyszerűnek tűnt, hogy nem beszélek minden részletről, de kezdem elveszíteni a fonalat, hogy mit mondtam neki eddig. Nem szívesen hazudozok, de van, amit jobb elhallgatni, csakhogy... Tényleg kezd bonyolult lenni.
- Pontosan. Nincs jobb dolgom, hát keresek valamit, akivel lefoglalom magam. Jobb, mint a tv-t bámulni - húzom nagy mosolyra a szám. Ha jól gondolom ő is sejti, hogy nem teljesen így megy ez, de tökéletes középút. Ezt a verziót minden gond nélkül leírhatja. Vagy azt kezd vele, amit akar. Nem az én dolgom.
Az sokkal fontosabb, amit az egész beszélgetés után csinálok. Hogy miért kapcsolom ki a diktafont? Mert megbízok benne. A kérdés az, hogy a mi jó fenéért. Na erre nem tudom a választ, de így van. Úgyhogy a felvételt leállítom és elmondom neki azt is, amit nem akartam. Ezt úgy írja meg, ahogy szeretné, amíg engem nem kever bajba. Elég sok minden megfordul a fejemben, miközben azt fontolgatom, hogy vajon erre mi felel. Az viszont még egy pillanatra sem, ami tényleg történik. Oké, kicsit meglep vele és jó ideig csak hallgatok. Magam sem tudom, végül miért egyezek bele. Nem érdekem, hogy segítsek neki, mégis... A feltételeimből viszont nem vagyok hajlandó engedni. Felkészülök rá, hogy megpróbál meggyőzni. Itt jön az újabb meglepetés.
- Ennyire fontos neked, hogy segítsek néha? - kérdezem, mert nem bírom magamban tartani. Hogy lehet ennek ennyire örülni? Még engem is megmosolyogtat a viselkedése.
Biztos vagyok benne, hogy mindent pont úgy fog majd tenni, ahogy kérem. Már egy egyetlen dolgot nem tudok. Nekem mi hasznom lesz az egészből? Nem mintha ebből akarnék meggazdagodni, vagy valami, de... Már éppen azt mondanám, hogy felejtse el, hogy rákérdeztem. Elég kétségbeesett az arca. De aztán megszólal, én pedig lassú mosolyra húzom a szám.
- Beérem a válaszokkal - bólintok aprót, majd elhallgatok. Fogalmam sincs, hogy akarja-e még ezt az egész beszélgetést folytatni, vagy sem. Nem lenne rossz, ha elfogytak volna a kérdései. És persze nem utolsó sorban, nem kell annyira rohannia, hogy máris lelépjen. Már annyira nem is zavar, hogy itt van.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime15.03.14 20:51

Dave & Kiki




Ha elmondná, hogy olyasmit is ki tudok szedni belőle, amit nem is akart annyira elmondani oda és vissza lennék, mert ez tényleg azt jelenti, hogy megy ez nekem. Őszintén örülök neki, hogy megy nekem ez, de mégis furcsa valahol, hogy olyan valaki javasolta nekem, aki elrabolt és alapvetően rettegtem tőle. Lehet, hogy a végén még meg kéne köszönnöm neki, hogy ilyen jó tippet adott? Ezen nem most fogom az eszemet járatni, inkább a szavaira figyelek és persze arra, hogy ne térjek rá olyasmire, ami esetleg problémás lehet, amitől megriad, aztán kivág innen páros lábbal. Ezért nem kérdezek rá a sérüléseire és persze a többibe sem megyek bele mélyebben. Nem éri meg, ha e miatt úgy dönt, hogy hagyjuk abba az egészet. Nekem már így is valami, hogy bejutottam, Bobby büszke lesz rám... remélem!
- Végülis igen, ez is egy elfoglaltság. Biztosan izgalmasabb, mint a tv-t nézni, és több sérülést lehet összeszedni közben. - mosolyodom el. Tetszik, hogy ilyen egyszerűen kezeli ezt az egészet, mintha nem is lenne nagy cucc, hogy sérülés van a kezén, meg úgy általában még ki tudja hol. Mégis csak megmentett valakit és ez nagy dolog! Nekem legalábbis nagyon-nagy, még ha ő igyekszik is elviccelni. Az viszont még nagyobb, hogy még abba is belemegy, hogy segítsen nekem. Meg sem fordult a fejemben az elején, hogy feltegyek neki egy ilyen kérdést, de azt hiszem utólag átkoznám magamat, ha nem tettem volna meg, hiszen végülis igent mondott! Lehet, hogy vannak feltételei, de ez engem nem érdekel, nekem nagy dolog, hogy segít és benne van. És hogy miért olyan fontos ez nekem? Ez olyasmi, amin kicsit sem kell gondolkodnom.
- Mert még kezdő vagyok és te segíthetsz, hogy elérjek valamit és ez nekem fontos... nagyon fontos! - igen, hiszen önálló akarok lenni és valamilyen szinten bejárni azt a bizonyos ranglétrát és azt úgy lehet, ha bizonyítok Bobby-nak, az újságnak, magamnak. Menni fog, mennie kell, de ehhez szükségem van érdekes sztorikra és úgy érzem, hogy ő biztosíthat nekem ilyesmit, hiszen nagyon is látszik rajta, hogy nem az a hátsóján ülő típus, a szavai pedig ebben csak még jobban megerősítettek. De hogy mit adhatnék neki cserébe, azt nem is tudom. Nem tudok neki fizetni, de mégsem akarok meghátrálni, mert kell, hogy segítsen.
- Rendben, akkor válaszokat adhatok cserében, ha ennyi elég. - mosolyodom el és lassacskán elsüllyesztem a diktafont a zsebembe. Végül is ennyi most elég volt. Beérem a válaszaival, azt hiszem ebből már ki lehet hozni valamit. Úgyhogy csak lazán hátradőlök a széken, és kicsit megtámaszkodom a kezeimmel az ülőkén, hogy ne karba fonva kerüljenek elém afféle vissza utasítást jelezve. - Szóval mire vagy kíváncsi? Velem nem sok érdekesség történt, olyanok tuti nem, mint veled. - azt azért nem mondom, hogy unalmas életem volt, hiszen sokat jártam turnézni a szüleimmel, nem panaszkodhatom.

Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime15.03.14 22:14

Kétség sem fér hozzá, hogy izgalmasabb balhékat keresni, mint a tv előtt ülni. Persze most már van harmadik és negyedik választásom is, de nincs értelme részletezni. Az pedig nem számít, hogy ez több sérüléssel jár. Tényleg hozzászoktam már. Igaz, mostanság nemhogy próbálom visszafogni magam, teljesen le akarok állni. Csak úgy tűnik, nem kell keresnem a bajt, megtalál az engem. Ezért is van az, hogy nem érzem magam hősnek. Egyáltalán nem. Nincs abban semmilyen hősies, hogy ha belevethetem magam egy verekedésbe, azzal hetekig nyugtom van és mindenre sokkal jobban tudok koncentrálni. Mint valami ártalmas függőség.
Azt viszont nem tudom semmire fogni, hogy ilyen veszett őszinte vagyok vele. Magam sem tudom, miért csinálom. Egyszerűen csak nyúlok a diktafon után és szó nélkül kapcsolom ki. Sok minden jár a fejemben, hogy mi lehet ebből, de végül teljesen másfelé kanyarodik a beszélgetés. Erre nincs előre kigondolt tervem így jó nagy hallgatás következik. De végül csak belemegyek pár feltétellel. Meglepően hamar rábólint és az az öröm az arcán még engem is újra mosolygásra késztet.
- Szóval még egy hősies, jófiús cselekedet. Egyszer csak jóvá teszek minden rosszat, amit eddig elkövettem - mondom és megengedek magamnak egy halk nevetést. A fejem nem fájdul bele. Úgy tűnik, végre hatott a marék bogyó, amit bevettem már több órája.
Ezek viszont nem vették el a józan eszem. Tartozik nekem, ha segítek. Persze nem akarok én pénzt kérni tőle. A testőr meló jól fizet továbbra is. Még ha nem is én leszek a legújabb milliomos, a pénz mindenre elég, ami csak kellhet. Beérem azzal, ha válaszol pár kérdésemre. Nagyon úgy tűnik, hogy ez neki is jó lesz így és még a... kihallgatásnak is vége. Szuper.
- Először is... ennyire rossz volt a kávé? - nem valami komoly kérdés, de nem rossz ilyennek kezdeni. Bár sejtem, hogy igen, pocsék lehetett. Tekintve, hogy mennyi ideig itta. Még most sem vagyok benne biztos, hogy nincs a csésze alján.
- Másodszor és harmadszor pedig. Itt laksz? Vegasban? Meg lehet téged találni... szolgálaton kívül is, vagy mindened a meló? - döntöm oldalra kicsit a fejem, de az arcomon ott virít a mosoly. Nem akarok én kapásból rámozdulni. Egyszerűen csak... hm, szimpatikus.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime16.03.14 13:29

Dave & Kiki




Én magam sem értem, hogy miért nyílt meg ennyire, de örülök neki, hogy nem kell kirángatni a szavakat a torkából. Végül is még jobban is sikerült ez a nap, mint ahogy számítottam rá, pedig féltem, hogy nem fog menni. viszont úgy fest, hogy nem lett igazam, hogy simán elmondja, amit tudni szerettem volna és a végén még ezt a nagy kérdést is felmerem hozni. Eredetileg pedig nem gondoltam ilyesmire, de most már örülök, hogy elég bátor voltam, hogy kinyögjem, és a feltételei sem olyan durvák, hogy ne tudjam teljesíteni. Nem akarok én rosszat neki, vagy a barátainak, vagy bárki másnak.
- Igen, azt hiszem valahogy így. - mosolyodom el, amikor még el is neveti magát. Végül is valahol stimmel, hogy megmentett ezzel, vagy legalábbis mindenképpen lehetőséget ad arra, hogy könnyebben feljebb lépjek. Remélem, hogy tényleg van esély, hogy majd nagy sztorikat is kihozhatok belőle. Nem érdekel engem különösebben, hogy ez akár veszélyes is lehet, az a fő, hogy olyasmit vihessek Bobby-nak, amivel büszke lesz rám. Az viszont már eddig is érdekelt, hogy mit akar kérdezni és most már akár rá is térhetünk. Már tudom, amit akartam, szóval csak elteszem a diktafont és az övé a terep. Oké, valahogy nagyjából arra számítottam, hogy személyes kérdései lesznek. Végül is ez teljesen logikus, bár nem számítottam arra kimondottan, hogy egyből rám is mozdul, amikor eredetileg még az is megfordult a fejemben, hogy esetleg az orromra vágja az ajtót.
- Igazság szerint nem vagyok nagy kávés, de ha iszom, akkor nagyon sok tejjel, szintem ár inkább úgy, mintha cappucino lenne. - magyarázom, miközben a csészémre pillantok. Igen, simán van rá esély, hogy maradt még egy kevés az alján, amit nem ittam meg, de csak épp annyi, ami még nem feltűnő, hogy meghagytam. Nem az ő hibája, főleg ha ő így szereti, akkor nem várhattam, hogy minden lesz nála, ami nekem kell hozzá. Egyébként is a gesztus a fontos és le tudtam küzdeni a nagy részét.
- Igen, itt a városban. Pár hete költöztem Vegasba, mondjuk úgy, hogy önálló életet kezdeni és elszakadni a szüleimtől. Ezek szerint randira hívsz? Vagy csak ha épp nem a tv, vagy a balhék kötnek le, akkor kell valami más is az életedbe, egy beszélgető partner? - mosolyodom el, mert no ez eléggé olyan szagú volt, mintha arra akarna lehetőséget keresni, hogy teszem azt elhívjon valahová. És én még csak nemet sem mondhatok, mert hát segített nekem, bár nem is igazán akarok. Értelmes pasinak tűnik igazság szerint és azt sem mondhatom, hogy ne nézne ki jól. - A meló pedig még viszonylag új, bár lefoglal, de azért nem minden percemet. És te, egyáltalán mit dolgozol? - fogalmam sincs, hogy elsőre mit néznék ki belőle. Az tuti, hogy a testőri állást nem, habár... a hős profilhoz az tökéletesen illik.

Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime16.03.14 22:33

Ma hatalmas fejfájással és másnapossággal ébredtem, nem azzal a tudattal, hogy újabb jó cselekedetet hajtok végre. Eszembe sem jutott semmi ilyesmi. Nem mintha eddig akár egyszer is ezért tettem volna bármit is. Teljesen mellékes dolog, hogy általában a feszültséglevezetést valami ilyesmivel sikerül összekötni. Most persze nem tudnám megmondani mi vezérel. Egy pillanatig sem gondolok bele, de azt hiszem, nem is számít az ok. A reakció, amit látok rajta a válaszom hallatán, még engem is mosolyra késztet. Kezdem úgy érezni, hogy a szemében mindig is hős maradok, bármit is teszek és... bármit is tud meg rólam? Talán. Nem mintha be akarnám avatni minden apró részletbe. Nem tudja még, de nem akar túl mélyre ásni az biztos. Majd idővel rájön. Remélhetőleg.
Én viszont bátran kérdezek tőle. Nem fogalmaztam meg minden kérdésemet előre, de azt tudom, hogy körülbelül mit akarok megtudni és azt is, hogy mivel fogok kezdeni. Egy nagyon is egyszerű kérdéssel. Pont úgy, ahogy ő is tette.
- Nem lett volna muszáj meginni, ha nem szereted tej nélkül. Ilyesmit nem tudok adok hozzá. Azt hiszem van egy dobozzal a hűtőben, de az szerintem már pár hete darabos. Lassan ki kellene dobni... - mondom és egy pillanatra a hűtőre téved a tekintetem, majd alig láthatón megrázom a fejem. Túl nagy feladat most felkelni a székről és elmenni addig. Nem éri meg. Még egy napot már mit számít, ha ott marad?
- Szép elhatározás - bólintok aprót és most először gondolkozok el rajta, hogy tényleg kell-e nekem vele kezdeni. De nem tűnik olyannak, mint aki most töltötte be a huszonegyet és azt sem tudja, miről szól az élet.
- A randi hülyeség. Nem hiszem, hogy képes lennék romantikusan gyertyával meg vacsorával készülni. Valahol azt hiszem a kettő között. Se nem randi, se nem szimpla barátság... De igen, jól jönne valaki... új, akivel lehet tölteni az időt. - Azt hiszem, ezt nem sikerült valami pontosan megfogalmazni, de azért remélem nem hangzott ez olyan borzasztóan, mint ahogy én véltem hallani. Magam sem tudom egyelőre, hogy mit szeretnék pontosan tőle, csak azt tudom, hogy túl vonzó ahhoz, hogy csak úgy elengedjem és akkor lássam, ha nincs semmi cikkötlete.
- Nem úgy volt, hogy most én kérdezek? - nézek rá elég komolyan, de aztán már ott is van a mosoly az arcomon. Kérdezhet ő is persze, csak érdekelt a reakciója.
- Főként amolyan... testőrféleség vagyok - válaszolom elég tömören. Nem hiszem, hogy mindezt részletezni szeretném. A másik melót pedig, ami minden egyes hétvégére szól pláne nem akarom neki most elárulni. Még bármi lehet ebből később, és majd akkor beszélek, ha szükséges.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime17.03.14 12:36

Dave & Kiki




Komolyan nem reméltem, hogy ilyen jól alakulhat ez a nap. Megfordult a fejemben az, hogy egyszerűen csak bevágja az orrom előtt az ajtót, az is, hogy itthon sem lesz, vagy elküld, mert esze ágában sincs velem trécselni. Netán, hogy útközben dob ki, mert megunja, hogy zargatom. De az, hogy válaszol a kérdésekre és még abban is benne van, hogy máskor is segítsen... hát erre nem gondoltam volna még legvadabb álmaimban sem! Az sem merült fel bennem, hogy a végén majd nekem kell kérdésekre válaszolnom, de végül is belefér. Főleg, ha együtt fogunk dolgozni, akkor ennyivel mindenképpen jövök neki, mert az nem megy, hogy mondjuk fizetésben fejezzem ki a hálámat, valahogy pedig muszáj, ez nem kérdés. A kávé viszont tényleg rémes volt, de annyira azért vagyok rendes, hogy ez ne látsszon rajtam. Viszont, ha már direkt rákérdezett, akkor annyit elárulhatok, hogy így sajnos tényleg nem szeretem. De azért hősiesen leküzdöttem legalább a nagy részét.
- Nem árt néha átnézni a hűtőt, de ne aggódj, annyira nem volt vészes és legalább segít ébren maradni. - nem mintha olyan sokat éjszakáznék, de azért előfordul. Ma is rémesen korán keltem a telefoncsörgésre. Ez van, ha afféle mindenesként funkcionálsz még az elején egy munkahelyen, mert akkor azzal nyithatod a reggelt, hogy hat előtt szól a főnököt, hogy ne felejtsd el neki friss kávét és croissant vinni, mert csak akkor tudja úgy kezdeni a napot, hogy nem harapja le a fejed, ha valamit véletlenül elszúrsz.
- Köszi! Tudod úgy érzem, hogy eddig túl sok mindent oldottam meg túl könnyen és ezen változtatni kéne. - na igen, tudom én, hogy mi az élet, csak eddig ha valami nem ment annyira jól, akkor ott volt a szüleim pénze és hírneve, ami könnyen megoldott bármit. De ezen szeretnék változtatni, saját lábra állni, hiszen lassan mégis csak felnőtt számba kéne venni magam és ahhoz kéne önálló kereset, meg önálló lakás és társai. A következő szavak viszont valahogy annyira nem jönnek be, vagy csak rosszul fogalmazta meg... netán jobb lett volna, ha sejtelmesen mosolyog és inkább csak megrántja a vállát, hogy ő se tudja, pontosan mit akar, de ez így ebben a formában...
- Aha... Na ezt a mondatot kellett volna felvenni diktafonra, hogy visszahallgasd és lásd, hogy nem sikerült a legjobban. - eresztek meg azért mégis csak egy halvány mosolyt a végén. Oké, leszek azért elnéző mert beengedett és segít nekem, de normál esetben azt hiszem egy ilyen duma után én lennék az, aki a másik orrára vágom az ajtót. Ez inkább úgy hangzott, hogy kell valaki, akivel elütheti unalmas óráit, mert már megunta az eddigi nőit. Nem valami rém lelkesítő. - Vegyük úgy, hogy nem mondtál semmit és egyszerűen csak dumálunk és mondjuk megmutatod nekem a várost, megmutatod hol lehet szórakozni, mert még úgyse ismerek túl sok mindent errefelé. - ezzel így azt hiszem jobban ki tudok békülni első körben, aztán majd meglátjuk. Az se lenne jó, ha bármi félrecsúszna és a végén oda jutnánk, hogy még a munkakapcsolat se maradhat meg. Ezt azért nagyon nem akarnám.
- Végül is de, csak még nem hallottam túl sok kérdést. Azt hiszem ezen van még mit gyakorolnod. - én amúgy is imádok kérdezni és nehéz visszafogni magam, no meg egyébként is arról volt szó, hogy ismerkedünk, vagy mi a szösz. Úgy az igazi, ha visszakérdezek legalább időnként.
- Testőr, jól hangzik és illik is hozzád így első ránézésre. No meg a testőrök jó fejek, csak mindenki azt hiszi róluk, hogy nem, de ismerek párat, és a legjobb kártya partykat velük lehet lejátszani. - áh, emlékszem én, hányszor volt olyan főleg kisebb koromban, hogy egy koncert alatt az öltözőben Stevevel töltöttük el az időt. Vagy kártyáztunk, vagy minket üldözött Linkkel, mert folyton be akartunk lógni a szívfalak mögé. Nem egyszer sikerült is túljárni az eszén, de attól függetlenül, hogy elég nagydarab pasasról van szó, nagyon jámbor lélek. Sajnáltam, amikor végül kiöregedett ebből az egészből és nyugisabb melót keresett magának.

Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime17.03.14 18:49

Sejtettem én, hogy nincs oda annyira  a kávéért. Ha elmondta volna akkor, talán segíthettem volna, de tejet akkor sem tudtam volna varázsolni a semmiből. Igaz, van egy dobozzal a hűtőben, de az már biztos, hogy darabos és úgy, ahogy van, ki kellene hajítani. Nem is tudom, hogy eddig miért nem tettem meg. Ahogy azt sem, hogy most miért nem teszem meg.
- Néha olyan üres, hogy nincs mit nézni rajta. Egyszerűbb rendelni valamit, mint azt feltöltve tartani - magyarázom annak ellenére, hogy nem kérdezte. - Azt biztos, hogy a kávé hatásos. Bár a sokadik már nem biztos, hogy túl sokat ér - gondolkozok el egy pillanatra és már kezdem azt hinni, hogy talán nekem is le kellett volna állni a harmadik... vagy negyedik után. Lehet, hogy egy ideig segít, aztán pedig már csak ront a helyzeten? Mintha valami ilyesmit hallottam volna valahol.
- Miért baj, ha könnyen jönnek a dolgok? Én mindenemet odaadtam volna pár éve azért, hogy csak egyszer ne kelljen... kilopni a sört az üzletből, hanem meg tudjam venni - vallom be őszintén egy kis hezitálás után. De egész végig látszik rajtam, hogy nem értem a gondolkozásmódját. Nem értem, mi rossz van abban, hogyha könnyen jön minden és nem kell a beléd kidolgoznia azért, hogy valamit megszerezzen.
- Bocs - nyögöm ki, majd egy pillanatra elhallgatok. Éreztem én, hogy nem sikerült a legjobban megfogalmazni, amit akartam. Bár ha tudnám, pontosan mit is akarok! Azt hiszem valami olyasmit, hogy kezdjünk egyszerűen, aztán majd eldől, hogy mi lesz. Csak úgy látszik, ezt nem igazán sikerült így közölni.
- A másnaposság teszi. De igen, valami ilyesmire gondoltam én is. Mélyen... nagyon mélyen a másnapos, zsongó fejemben - húzom mosolyra a szám, de egész végig a szemeit kutatom. Reménykedek benne, hogy ki tudok olvasni valami biztatót. Nem tudom, mennyire csesztem el ezzel a mondattal az esélyeimet, de...
- Nem vagyok profi újságíró, de majd igyekszek fejlődni és eljön az idő, amikor egy perc nyugtod sem lesz a kérdéseimtől - vigyorgok, de van egy olyan érzésem, hogy azért nagyon messze van még ez. Vagy nem is következik be. De ez most úgysem számít.
- Azt nem tudom, hogy én... mennyire vagyok jó fej, de kártyázni nem tudok, szóval... - vonok vállat, de a mosoly ott van az arcomon. Azt hiszem, most ha akarnám sem tudnám már letörölni. Kezdem egész jól érezni magam mellette. Most pedig, hogy már nem kell odafigyelni arra, hogy mit mondok, mert semmi hazugság nem hagyja el a szám, még könnyebb.
- De akkor foglaljuk össze - dőlök előre, nagyon komolyan. - El kell vigyelek bulizni és megmutatni, hogy milyen Vegas. A hétköznapjaid meló miatt foglaltak... gondolom. Nekem pedig a hétvégéim. Pontosabban péntek délutántól - hallgatok el, de az eszem valami közös megoldást keres. Nem akarok lemondani arról, hogy együtt lógjunk, de a fiam láthatását sem akarom hanyagolni.
Basszus! Most jut eszembe! Ma péntek van? Vagy már szombat?! Mikor is kell mennem Hunterért?
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime18.03.14 9:51

Dave & Kiki




Végül is nem az én dolgom a hűtőjének a tartalma, de tény, hogy egy kicsit figyelhetne rá jobban. Nem valami jó, ha romlott tejet tárol benne, vagy még ki tudja mit, ha egyszer fogalma sincs róla, hogy egyáltalán mik találhatóak meg benne.
- Annyira csak nem bonyolult időnként bevásárolni, és a rendelt kaja sosem az igazi. Én is sokat éltem ilyesmi, de amikor anya főzött az mégis csak egész más. - hiába zenészek a szüleim, attól még anya tud főzni, csak nagyon ritkán volt ideje, de azok a vasárnapi ebédek az igaziak, nem pedig a rendelt. Esetleg még az éttermi, mert az friss, de még azt is simán veri a rendes házi koszt, legalábbis én így láttam mindig is. Abban, amit valaki főz nekünk mégis csak benne van a szíve-lelke, figyel arra, hogy mit szeretünk... meg van annak a maga különlegessége. - A fene tudja, én általában eleve nem iszom túl sok kávét, max. egyet egy nap, de azt is nagyon lightosan. - nem vagyok egy nagy kávés, meg mindig úgy voltam vele, hogy inkább valami egészséges élet és persze normális alvás, mint egy kiló kávé. Az kétlem, hogy jót tenne az ember szervezetének, aztán a végén csak elmondja a szolgálatot a sok felesleges kínzásnak hála.
- Ki kellett lopnod a sört az üzletből? - annak ellenére, amiket eddig mondott, mégis meglep egy a pár szó. Na pont ezért akarok változtatni az életemen, mert vannak olyanok, akik ilyen körülmények között élnek, éltek és nekem valahol rossz érzés, hogy én sokáig csak kihasználtam, hogy mindent megkaptam és nem kellett érte tennem semmit. - Az se jó, de igazából ez se. Én csak nem akartam egy elkényeztetett kis csaj lenni és csináltam olyasmit, amire nem voltam büszke... Egyszerűen csak úgy érzem muszáj változtatni, mégis csak felnőttnek számítok, ciki, ha a szüleim fizetnek mindent, mert én még a helyemet keresem. - nem is tudom, hogy mikor mondtam ezeket így el valakinek és őszintén fogalmam sincs, hogy most miért teszem. Talán csak azért, mert ő is őszinte volt velem és ez így fair. De tényleg változtatni akarok, sikereket, amik az enyémek és amiket nem úgy érzem, hogy csak kapok. Azért akárhogy is, de az embernek szüksége van rá legyenek dolgok, amiket elér az életében és ezzel én is így vagyok.
- Ha másnaposság, akkor megértem és elnézem, és úgy veszem, hogy azt a zavarba ejtő mondatot ki se mondtad, oké? - nem fogom egyből parkolópályára tenni, csak mert nincs a toppon és jól érthetően butaságot mondott. Végül is a maga módján rendes pasinak tűnik és még segített is, szóval mindenképpen jár neki egy második esély a rossz kezdés után. Az viszont tényleg tény és való, hogy nem sok érdemi kérdést tett fel, de persze változgat még e téren, még én is csak kezdő vagyok a szakmámban és majd kiderül, hogy vajon tudok-e ezzel elérni valamit, vagy vakvágány lesz az egész.
- Az még én sem, de akkor fejlődhetünk együtt. Habár én mindig is sokat kérdeztem, néha túl sokat is. - mosolyodom el a végén. Na igen, ez a nagy helyzet, volt már, hogy másnak az idegeire is mentem a sok kérdéssel, de néha azért már igyekszem visszafogni magam.
- Azt is meg lehet tanulni és végül is ők idősebbek voltak már nálad és ha nem kell gyerekekkel foglalkoznod, akkor nincs ilyen gondod. - rántom meg a vállam, de nekem is ott játszik az arcomon továbbra is a mosoly. Egész jól alakul ez a nap, nem gondoltam volna akkor, amikor még csak kopogtatásra emeltem a kezem odakint. De egy biztos, annyit ezek után tényleg elvárok, hogy megmutassa nekem milyen is ez a város, ha már ő annyira bennfentes, és ha jól sejtem régóta él itt, netán eleve itt is született.
- Igen, nagyjából ez a helyzet, de akkor te hétvégén melózol? Bonyolult lesz ez, szó se róla, maximum egy-egy estét kibírok úgy, hogy másnap hulla fáradtan megyek dolgozni. Meg időnként belefér egy szabadnap és persze ott vannak a hétköznap délutánok, esték, ha nem mindig nyúlik bele a város bemutatása a hajnalba is. - fiatal vagyok, bírom én valameddig a kevés alvást is, csak a végtelenségig nem menne és nem akarom elszúrni ezt a melót, szóval az, hogy többször is másnaposan menjek dolgozni nem esélyes. Mondjuk őszintén szóval eleve nem vagyok az a nagy ivó, talán ha összesen eddig kétszer rúgtam be annyira, hogy tényleg másnapos lettem tőle.

Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Ajánlott tartalom



TémanyitásTárgy: Re: Dave & Kiki - I have some questions... Dave & Kiki - I have some questions... I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down

Dave & Kiki - I have some questions...

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Similar topics

-
» Dean & Kiki - Hm... elrabolva
» Roxy & Dave - I'm trying
» Dave és Jenna - Varratszedés
» Dave & Jo - A hős és az áldozat...
» Dave&Roxy - The first day

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
PRISON FRPG :: Egyéb :: Roxy és Dave háza-