welcome to prison frpg
üdvözlünk
lépj be las vegas-ba!
Amikor meghallod a nevet: Las Vegas, mi jut először eszedbe?
Kaszinók? Féktelen bulik? Black jack? Roulette? A lehetőségek tárháza végtelen, a kaszinók sora gazdagokat dönt mocsokba...
Azonban egy valamire senki sem gondol. Miután a kaszinóban megszeded magad zöldhasúval, nem árt vigyázni a haza úton; Las Vegas sem másabb, mint a többi város. Vannak rosszfiúk és rosszlányok is, akik képesek bárkivel végezni, ha úgy tartja kedvük. Vannak drogosok és más szenvedélybetegek, akik képesek ölni is azért, hogy megkapják a napi adagjukat. Táncosnők és krupiék, akik egy szempillantás alatt elveszik mindenedet. Prostituáltak és maffiózók, akiknek már, ha csak a nevét tudod, már veszélyben vagy. Mi a közös bennük? Egy rossz mozdulat, egy alaposan át nem gondolt lépés, és máris a börtönben találják magukat, ahonnan megszökni, még senkinek sem sikerült...
lépj be
las vegas téged vár
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
csacsogda
súgj nekem egy titkot...
promónk
csak tekintsd meg!
új posztok
kaptál választ?
Dylan & Minea
Minea Jade Weiss
30.07.23 19:29
Two against the world - Chase & Josie
Chase Hammond
07.04.23 12:31
Ben & Minea - Comatose
Ben Sullivan
25.03.23 22:48
Silly Cat - Alex & Vaughn
Alex Moore
25.03.23 10:59
Night Club
Sonia Lipinska
15.03.23 21:28
Hello Stranger - Minea & Ben
Ben Sullivan
14.03.23 22:01
Chippendale Club
Minea Jade Weiss
08.02.23 10:49
When It's All Over - Chase & Josie
Josie Harmon
28.01.23 12:52
Monsters - Ben & Minea
Ben Sullivan
21.01.23 0:28
a legaktívabbak
a legtöbb posztot írók
Admin (2202)
Vincent irodája - Page 2 Vote_lcapVincent irodája - Page 2 Voting_barVincent irodája - Page 2 Vote_rcap 
Lyna Hill (914)
Vincent irodája - Page 2 Vote_lcapVincent irodája - Page 2 Voting_barVincent irodája - Page 2 Vote_rcap 
Desmond Drescher (694)
Vincent irodája - Page 2 Vote_lcapVincent irodája - Page 2 Voting_barVincent irodája - Page 2 Vote_rcap 
Cassandra Drescher (640)
Vincent irodája - Page 2 Vote_lcapVincent irodája - Page 2 Voting_barVincent irodája - Page 2 Vote_rcap 
Charlotte Collins (501)
Vincent irodája - Page 2 Vote_lcapVincent irodája - Page 2 Voting_barVincent irodája - Page 2 Vote_rcap 
Jennifer Ariadne Lively (480)
Vincent irodája - Page 2 Vote_lcapVincent irodája - Page 2 Voting_barVincent irodája - Page 2 Vote_rcap 
Veronica Chloe Foster (455)
Vincent irodája - Page 2 Vote_lcapVincent irodája - Page 2 Voting_barVincent irodája - Page 2 Vote_rcap 
Aurora Rossum (430)
Vincent irodája - Page 2 Vote_lcapVincent irodája - Page 2 Voting_barVincent irodája - Page 2 Vote_rcap 
Minea Jade Weiss (349)
Vincent irodája - Page 2 Vote_lcapVincent irodája - Page 2 Voting_barVincent irodája - Page 2 Vote_rcap 
Dylan Hanning (330)
Vincent irodája - Page 2 Vote_lcapVincent irodája - Page 2 Voting_barVincent irodája - Page 2 Vote_rcap 
Top posting users this month
No user

Megosztás

Vincent irodája

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime21.02.13 4:12

Újra nagyot sóhajtottam a következő morgásokon, de nem állt szándékomban tovább foglalkozni vele. Rühelli? Rühelli! Elismerve! Mit kell ezen még ennyit játszadozni?

- Rain... fogalmad sincs, hogy mennyit gürizek én három tetves millióért... - szűrtem hozzá csak ennyit, de nem is igen állt szándékomban beavatni a részletekbe. Fogadja el! Nagy pénzek forogtak kockán az üzletben, még ha ő az esetek többségében igyekezett is kihúzni magát. Belőlem él! És ha nekem nincs pénzem, nemcsak hogy neki munkája nincsen, de aki Ward-nak nem tejel, azonnal megy a levesbe. Az én esetemben ráadásul a kóterbe...

- Várj, várj, várj! Csak szépen sorjában! - felemelt kézzel állítottam le, oké hogy mindent tudni akar, de haladjunk sorban, ne vesszünk el a részletekben.

- Corviné a munka.. - kezdtem bele nyögvenyelősen, de Rita előtt nem titkoltam soha semmit sem, és jól tudtam, hogy megbízhatok benne. Kismilliószor múlott már rajta az életem. - Azt hiszem nem kell bemutatnom. Pénzes... nőcsábász.. seggfej... - jellemeztem röviden - Egy konténert kell elszállítani. A pontból, B-be. - vettem újabb sóhajt a kezdésre, de nem is vártam sokáig, hogy újabb kérdések záporozzanak belőle - Fogalmazzunk úgy, hogy.. elég sokan akarják azt a konténert. És nekem a legjobb emberek kellenek! - biccentettem önkényesen - Olyanok akik értenek a védelemhez, és főként olyanok akikben bízhatok. - toldottam a következővel. - A fickó tartozik Neked! - hajoltam hozzá egy kissé közelebb, egész megnyújtva a hangomat - És főként... ügyes! Ezt meg még régről ismerem, pláne ha valaki nyolc éven keresztül megmaradt Torettoékkal szemben az csak profi lehet. - fintorodtam el, azzal a gondolattal a nyomában, ha a srácnak csak úgy lazán elege lenne, minket nem e dobna fel, de én vagyok az, aki elől bárhova is menekülhetne, előkerítem, és két másodperc alatt kiterítem! - De ne ígérj neki sokat! - tértem át aztán hirtelen a következő kérdésre - Épp elég neki az a tudat, hogy téged kárpótolhat. - kacsintottam rá elnevetve de a szivarral a számban csak félig sikerülhetett.

- Egyéb kérdés? - sóhajtottam újabbat és vártam a nyakamba a kivégzőosztagot.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime21.02.13 21:14

Megforgattam a szemeimet. Mindig is untam és utáltam, ha éppen tanácsokat osztogatott, vagy kioktatni készült. Eddig is sikerült életben maradnom. Oké, hogy a körülöttem lévő szart jól söpörte arrább, abban nem volt hiba, de nem csak neki köszönhetem azt, hogy még élek. Inkább magamban morogtam tovább, de nem ellenkeztem, csak a kérdéseimre akartam választ. Lehetőleg gyorsan, tényekre szorítkozva.

Képes voltam tartani a pofámat, ameddig beszélt, de mindenhova néztem, csak rá nem. Valahogy nem tudtam egyet érteni vele mégsem, hogy miért nekem kellene megkeresnem Gabe-et, főleg azok után, ami történt. Sokáig csak némán ültem azon gondolkodva, hogy én hogy meg fogom szívni ezt az egészet, a fejemet is hátraejtve fotel háttámlájára néztem a plafont, és tudtam, hogy ezt meg kell tennem. Mégha utálni is fogom érte Vinnie-t.

- Fingom sincs, miről beszélsz, mivel tartozna nekem. Magamnak köszönhetem azt a kurva heget is a bordáimon. Én köptem, a picsába is - néztem vissza rá megroppantva a nyakam. Igen, megint ő nyert, a rohadt életbe is! De nem baj, lesz még nekem is igazam egyszer, és annál nem is volt jobb revans, amikor ő ismerte be, hogy hülye volt. Előre vigyorogtam már csak a gondolatra is.

- Annyit ígérek neki, amennyit mondasz, egy centtel sem többet. Gondolom azt is tudod, hogy merre találom Sadikot - fintorodtam el nem tetszően. Felkeltem, töltöttem egy flancos pohárba Vinnie-nek és magamnak is whisky-t, elé pakolva az ő adagját, a másikat egy húzásra megittam. - Még ma keressem meg? - néha fárasztó volt a fickóval vitába szállnom, és inkább benyeltem a tüskéket és a baszd megokat vele szemben. Úgysem értem volna el semmit sem. De azt tudhatta, hogy utáltam mindig, ha ilyen és ehhez hasonló munkákat adott. A hirtelen beleegyezésem okait viszont nem osztottam meg vele. Nem kell az érzelmeimről is tudnia. Úgyis elég régóta ismert. Majd totózik.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime25.02.13 1:30

Nem mondom, hogy nem tűnt fel mennyire próbálja játszani a sértettet, de nem érdekelt. Ez itt most kőkemény üzlet és az üzletben soha nem ismertem könyörületet! Nagyon is tisztában volt ezzel. Ahogy azzal is, hogy bármennyire is értékelem, nekem fontos a hűség, az övé énhozzám, és az enyém.. ha éppen takarítani kell a szart utána. Fogalma sincs róla én mi-mindent teszek meg! Hát még ha Dave látná mi lett belőle.. – sóhajtottam nagyot, de az is lehet csak fejben. Most.. ez nem az az időpont, hogy előszedjük a régi, megfáradt emlékeket.

- Oké, Rain, most szedd össze magad! Ez fontos! – rántottam össze a szemöldököm amikor már rég befejeztem, de ő meg még mindig kussban vizslatta a plafont. Nem szerettem üvöltözni vele. De még mindig úgy viselkedett mint egy kurva nagy gyerek! Még mindig nem tanulta meg, hogy mi van akkor ha valamit KELL.. és hogy mikor kell a pofádat laposra tenni még akkor is, ha legszívesebben ordítanál. Mégis valami hatott.. Most hogy én, vagy csak elunta a játszadozást, azt nem tudom, de őszintén szólva nem is érdekelt. Az üzletben soha nem ismertem a viccet.

- Na igen. – adtam végül igazat egy könnyű sóhajjal megtűzve miután a plafonra fújtam a füstömet – Az csak a te izgága segged tulajdona. - haraptam el a dolog végét, még mindig nem voltam hajlandó Rain-t hibáztatni Dave haláláért. Azok a kezek sokkal magasabban futottak össze. – De ettől függetlenül a fickó volt aki idegbeteget csinált belőled. – beszéltem teljes szenvtelenséggel, de igazából nem érdekelt. Ahogyan ő, én sem szoktam köntörfalazni ha vele beszélek, és ez volt az igazság. A csaj addig se volt tiszta.. de legalább kezelhető.. – Vagyis tartozik. – nyomtam meg az újabb kacsintást, de már nem nevettem. Már rohadtul nem volt kedvem hozzá.

- Számítottam rád. – engedte el aztán egy megkönnyebbült sóhaj a tüdőmet ahogy beleegyezett, talán még mondhatom is, hogy könnyű menet volt vele. Könnyebb, mint amire számítottam. De azért… ne bízzam el magam, ha ideállít a taggal és hiányzik az egyik füle… Na igen. Ez volt Rain. Őszintén önmaga!

- Persze! Félig-meddig figyeltetem. – küldtem felé az asztalon egy lapot, ahogy érte nyúltam és magam elé húztam a whiskymet. A papíron egyetlen szöveg volt felkarcolva. Egy Motel címe, valahol kinn a külső térségben, Vegas ellentétes negyedében. – De vigyázz a seggedre! Vidd magaddal Güntert! Azon a részen már nincs hatalmam a dolgok alakulása felett. – fintorodtam el a gondolatra kihez is tartozik az a negyed. – Ajánlj neki egy tizest. – köptem oda egy újabb laza sóhaj után. Hogy szórom a pénzem? Na igen… meglehet. – Vagy huszat. Ha nagyon ellenkezik. – sodortam el a szivarvéget a tartóban és ujjaimat összefűzve járattam a fejemet. – De itt a vége. A többi a te dolgod! – pillantottam fel a szemeibe, hogy láthassa tényleg számítok rá. A fickóért küldhettem volna egy utolsó vakegeret, de ha a gyerek kiszúrja és eltűnik, utána cseszhetem! Hol a jó életbe hajtsak fel most egy nap alatt egy jó és megbízható embert? Vagy legalább akit zsarolhatok.. - És igen. Jó lenne még ma elintézni az ügyet. – kapaszkodtam bele a whiskybe és egyetlen húzásra gurítottam le.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime25.02.13 2:43

Legszívesebben, ha éppen két Günternyi német lettem volna, ráborítottam volna az asztalt, amikor idegbeteg dolgot említette, de inkább csak egy rohadj-meg mosolyt kapott cserébe, hagyva a további baszogatást, ami még a nyelvemen volt. Ha valaki le tudott nyugtatni valamennyire, az a szemben ülő főnök volt, és nekem kurvára nem volt kedvem még egy fickót kiléptetni az életemből a balfaszságom miatt, úgyhogy csak egy leszarom vállrándítással válaszoltam. Én ugyan meg nem győzöm őt!

A lapot elvettem az asztal lapjáról, amit aztán cafatokra tépve beledobtam a hamutálba az elolvasása után. Semmi szükség bizonyítékra, vagy bármi olyanra, ami másokat is elvezethetne valamelyikükhöz.

- Ha magammal is viszem Güntert, akkor sem fog a nyakamba lihegni. Főleg úgy nem, hogy Gabe-bel találkozom. Már ha én meglátom őt, inkább fojtanám bele magam egy kádnyi vodkába, mint hogy... - morogva elharaptam a mondat végén, nem volt szükségem még egy kioktatásra. Mélyet sóhajtottam meghallva az ajánlatot, amire felvontam a szemöldököm, de nem alkudtam lefelé az összegből. Remélem húsz lepedőből simán elhúz majd a fickó valami kaktuszos-sivatagos vidékre. Nem mintha most nem ott lettünk volna.

- Viszont ha bármi gond lenne, hívlak. Vagy Günter. Ha éppen én el leszek foglalva a trancsírozással - álltam fel hirtelen, ruganyos léptekkel indulva meg az ajtó felé, de megtorpantam a kilincsbe kapaszkodva. - Mikor kellene megjelennie? Mennyire sürgős? - néztem vissza rá, tudva, hogy megástam a saját sírom. Nyolc év kurva hosszú idő. Nyolc év, amit végig úgy töltöttem, hogy gyűlöltem és menekültem. Dave halála.. a bankrablás, Torettoék, és Gabriel, és a sor folytatódott, de véget vetettem ennek a gondolatmenetnek. Gyűlölni. Igen, azt a legkönnyebb. De valahogy, valamikor az iroda újbóli körbepásztázása során a szemem lehorgonyzott a főnökön, és egy pillanatra, nem tudom, tényleg megtörtént-e, hagytam, hogy a valódi érzelmeimbe is belelásson, ne csak a felszínt.

- Bassza meg, ezt most kurvára meg fogom tenni!? - kaptam el róla a tekintetem erősen koncentrálva, hogy a szőnyeget nézzem és azt a flancos, hányadék bútorzatot. Már csak valami rózsaszín kreténség kellett volna ide, hogy teljes legyen a kör.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime25.02.13 4:29

- Nem kell beszarni, Günter megbújik majd a háttérben. - folytattam tovább, egy pillanatra sem engedve a szenvtelenségemen, egyszerűen nem engedhettem meg magamnak, még véletlenül se, hogy ne objektív legyek. - Nekem elég annyi, ha szemmel tart. Tudom, hogy nem kell téged féltenem, de én mégis nyugodtabb lennék. - pillantottam fel a szemeibe, talán megvillantva mindazt benne, amit régen Dave szemében is láthatott. Hogy aggódtam érte? Meglehetősen.. Mondjuk. Nehezemre esne, hogy elengedjem, még akkor is ha ő kérné tőlem, de ha kinyiffanna.. na az véget vetne sokmindennek. - Mindazonáltal Rain, ha nem bírsz a kurva véreddel, és a tagot harcképtelenné teszed.. - engedtem meg rövid szünetet, csak hogy a szemem, egy pillanat alatt változzon át azzá a könyörtelen, félelmet nem ismerő valamivé a háttérben - a három millió elbukását nem fogom megköszönni neked! - tartottam a szemem rövid ideig a szemeiben, deeee.. mintha meg se hallotta volna! Miért nem csodálkozom én ezen?

- Rain.. - motyogtam az orrom alatt, már enyhén rázott fejjel, de ez csak ment.. lépkedett tovább, szarni mindenbe bele, lazán, hát peeerszee! - Rain! - küldtem meg erősebben, mire a kilincsre fűződő kezekkel megállt és visszanézett. Csakis a szemeibe néztem, de egy szót se szólt. Szinte láttam az övéiben meglobbanni a tüzet, és nem nyugtatott meg. Mégis bíztam benne. Bíznom kellett! Ki a rohadt életben bíznék, ha már benne se lehet?

- Holnap.. fél egy.. Itt! - beszéltem aztán újra monotonul, nem hagyva hogy a düh elhatalmasodjon felettem és egy oltári nagy sóhajtással lefújtam a feszültséget. Ekkor volt csak az a dolog ami megcsapott. Benn a szemeiben. A tűz elbukott, de ott volt valami más, valami olyan amit én is csak nagyon rég éreztem.

- Csak keményen... Rain.. - vált már az én hangom is lágyabbá mint alig két perce, de egy pillanatra sem eresztettem a felé szegeződő tekinteten. Példát kell mutatnom. Vagy valami olyasmit.. Mi más lenne a rohadt dolgom? Ha már a bátyját elengedtem...

Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime25.02.13 5:17

Esküszöm utáltam, amikor rajtam gyakorolta az üzleti dolgait. Nem elég, hogy azokkal a kurva vendégekkel folyton nekem kellett szót értenem, hogy cseszett gyorsan hűtsék le magukat, vagy Vinnie kezelésbe vette őket, de még ezek a dolgok is... És hogy miért tettem meg? Mert barát volt, aki minden szarból kihúzott és védte a kurva seggem, ha épp tűzforró szarba gyalogoltam be, amit igazából sosem köszöntem meg neki. Szóban nem.

- Nem akarok egy büntetésből kitépett lábat, köszönöm - fintorodtam el nem tetszően, direkt ezt kiemelve. Tudtam, hogy ennyire brutálisan sosem büntetne meg, de abban is biztos voltam, hogy nem úsznám meg szárazon. Kurvára benne lennék a mocsárban, amiből soha a büdös életben nem tudnék kimászni. És azzal is tisztában voltam, hogy az a pillanat lenne az, amikor Vinnie csalódni fog bennem, úgy igazán.

El kellett volna húznom a belem a picsába, de nagyon gyorsan, mégis csak megálltam a nevem hallatán, és inkább olyan kérdést tettem fel, ami őt is érdekelné. Az időpontot meghallva csak bólintottam, nagyon remélve, hogy nem üres kézzel fogok visszatérni. Ha már ezt rám bízták, akkor nem érdekelt, milyen akadályokba ütköztem volna, a kurva élet, hogy végigviszem. Maximum egy kicsit fájni fog valakinek!

- Hívlak, ha bármi van - reagáltam inkább csak ennyit a jókívánságára, mert nem voltam abban biztos, hogy bármi értelmes, vagy kevésbé agresszív szart mondtam volna neki. A legszarabb az az volt, hogy az érzelmeim is bekavartak és nem akartam picsogós vén ribanc lenni, ezért megint visszanéztem a szemeibe, egy biccentés kíséretében is, aztán kinyitottam az ajtót is és csak másodpercekkel később indultam meg, de mielőtt becsuktam volna még, muszáj voltam odaböffenteni neki még valamit: - Remélem megéri ez neked - hangom semlegessé vált, és mielőtt még visszaszólhatott volna, becsuktam az ajtót magam után.. hogy megtegyem azt, amit akartak tőlem.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime25.02.13 18:19

Láttam én az orra alatt megbúvó fintorát de nem éreztem szükségét, hogy ellenkezzek. Csak néztem, egyenesen a szemeibe és valami hitetlenséggel vegyes lesajnáló pillantással jeleztem, hogy elég volt a hisztiből.. ironizálásból, vagy bárminek is nevezze, jól tudja a miérteket. Mindamellett az se lepett meg ahogy hirtelen vett lelépőt, ami nem kicsit nem tetszett, ezért is szóltam érte, és amikor visszafordult, bele újra a szemeimbe, már úgy tűnt azért úgy néz ki megértettük egymást. Nagyjából...

Az újabb szavaira csak biccentettem, mintha minden rendben lenne, és nem mondom hogy nem érdekelt, de mégis megnyugodva dőltem hátra a fotelben. Egészen egy percig. Aztán ahogy kilépett.. a kezem már a telefon után kutatott, már nyomtam is a gombot, hogy eltökélten szóljak bele.

- Günter! Rainával tartasz! Odamész ahová mondja és azt teszed amit mond!- szögeztem le egyszerűen - De ne csináljon hülyeséget! - éreztem szükségesnek ha hozzáteszem, de mivel Günter már régi darab az épületben, nagyon is jól tudta mire gondolok. Még ha inkább azért is fizetem hogy ne gondolkozzon, cselekedjen! - És ha a haja szála görbül... - engedtem félbe a mondatot, de nem is kellett, hogy befejezzem. Minden egyes félszavamat értette minden emberem.
Pillanatok alatt csapódott is a telefon a helyére, az hogy antik.. csak az én heppem, most mégis feltornáztam magam a fotelből hogy az egyik jobb széli bivaly méretű szekrényhez lépkedjek és kikeresve a kulcsot a zsebemből elfordítva már nyissam is ki a szuperszonikus számítógépet. Értettem hozzá.. értettem hozzá.. De nem voltam zseni belőle! Mégis.. amire nekem kell, tökéletesen megfelel. Csak leültem a jobbról odarángatott székre, és magam elé kapva a billenytűzetet, lassan pötyögni kezdtem. "Hansel Weilschmidt..."

Jóóó utat Rain! Wink
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime18.03.13 2:21

Günterrel a seggemben nem igen volt sok választásom. Vincent biztosan meghagyta neki, hogy lihegjen a nyakamba és most határozottan hálás voltam neki ezért. Ki tudja, hol kötöttem volna ki, ha hátranézve nem látom meg a hatalmas méretű fickót a volán mögött, akármikor néztem hátra a pirosaknál. Az első lámpánál még elgondolkodtam azon, hogy kipróbálom, milyen az, ha itt a pirost hol a pirost játszva a szerencsére bízom magam, de akkor.. hogy cseszné meg, eszembe jutott Gabe, ahogy ott állt előttem, kissé fölém tornyosulva, de persze nem úgy, ahogy Vincent szokta. A francba!

Az épület elé érve muszáj voltam leállítani a motort, és kínosan ügyelve arra, hogy a német előttem menjen be, jó ideig figyeltem az éjszaka fényeit, de ahogy homályosodni kezdtek a sárga fényben fürdő lámpák, tudtam, hogy nagy baj van. Már abból tudnom kellett volna, hogy a gondolataim mindig visszatértek abba a bizonyos szobába. Hozzá. Nagyon is életben volt. Nagyon is.. hiányzott. Mi a picsa van velem?!

- Cseszd meg - suttogásra telt csak tőlem, ahogy az arcomhoz emeltem a kezeimet és idegenül néztem azt a szart, amit könnyeknek neveztek. Annyira rohadtul új volt ez számomra! Azóta.. Dave halála óta nem igazán tartottam számon azokat az átlátszó áruló cseppeket. A nedves ujjaimmal már nyúltam is a zsebembe egy cigire rágyújtani, amit kínzóan lassan szívtam el, nem figyelve arra, hogy csak a nyolcadik próbálkozásra sikerült meggyújtanom. Nem, és nem!

Nagyjából tíz perccel később szenvtelen arccal másztam át a tömegen, kikerülve a tömörüléseket, végigsétáltam a folyosón is, remélve, hogy senki mással nem kell találkoznom, és a kezem már lendült is, hogy bekopogjak Vincenthez tőlem szokatlanul normálisan, de amikor nem hallottam senkit, aki beengedett volna, egyszerűen csak benyitottam, de nagyon nem az fogadott, amire számítottam. Beletelt pár másodpercbe, ameddig végignéztem az irodán, az üressé váló asztallap, az égetett szivarszag. A fürdőből kiszűrődő fény volt az utolsó, amire felfigyeltem, de kurvára nem értettem, milyen tornádó járt idebent.

- Vincent?- - tényleg hülye voltam. Már emberemlékezet óta nem mondtam ki a nevét teljesen, ezért is indultam meg a fürdő felé, aminek az ajtajában megállva a hátával találkozott a pillantásom. - Nagytakarítás volt itt? Ráuntál a nyálas bútoraidra? - érdeklődtem nem is annyira csesztető hangon, ahogy szoktam, amikor megláttam a kezét. Összevontam a szemöldökeimet és beléptem hozzá, megnyitottam elé nyúlva a csapot, egy sóhajtás kíséretében felnézve oldalról a szemeibe, lefejtve a mosdókagylóról a kezét, amit a víz alá húztam, hogy lemossam róla a vért, de nem kérdeztem többet, sem pedig hülyeséget.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime18.03.13 22:02

Nem hallottam semmit. A saját ütlegelő szívdobogásom volt ami kitöltötte a fejemet, és az a mély, barna szempár ami a tükörből figyelt vissza rám, magában hordozva az összes eddig elkövetett bűnöket, minden egyes percért önmagamat hibáztatta érte. Én voltam! Ez voltam én! Ez mind! Egy semmi. Egy senki, aki másra sem képes csak mindenkire fájdalmat jelent, aki körül minden tönkremegy és aki mindenkinek vesztet hoz. Egy senki voltam! Egy oltári nagy senki, aki belül üres, szinte már kong az éjszaka sötétjében, és most ebben a néma percben gyűlöltem ez a senki lenni! Gyűlöltem az életet! A múltat.. a jelent.. már előre gyűlöltem a jövőmet, mégsem tudtam egy tapodtat sem mozdulni...

Egy hang.. Ez ütközött ki a háttérben, épp elég volt ahhoz hogy visszatépjen a földre, de még mindig nem mozdultam meg. Két kezem csak szorította a mosdószélet, és szerettem volna elsüllyedni. Itt.. most.. egyedül. Hagyjon mindenki békén! - kiáltozott a fejem, de a tükörben még mindig az a mozdulatlan, mimikátlan, hamuszürke arc nézett vissza rám. Ekkor éreztem meg a hátam mögött a közelséget, újabb hang.. Rita.. és a felismerés már visszatöltötte belém az életet. Még mindig nem szóltam. De már nem saját magamat bámultam a tükörben, hanem az ő szemeibe néztem. Nem mozdultam. A kezem még mindig szorította a mosdószélet, és igen, ha más lenne itt, ha nem ő állna mögöttem, már biztos voltam benne hogy a torkán csúszna át a késem, de vele szemben tehetetlen voltam. Csak hagytam hogy megfogja a kezem, az övé végigsiklott a bőrömön, újabb víz.. hideg, én meg csak szótlanul figyelem ahogy törődik velem. Szerettem... Hiába, hogy nem volt valós a vérségi kötelék kettőnk között, még soha senki mást nem engedtem ennyire közel, egy embert kivéve, régen... Aki most az arcomba csapott alig percekkel ezelőtt..

- Hogy ment.. - kérdeztem halkan, alig akadva erő a hangomban, de aztán továbbra is engedve mindent amit tett velem, inkább megköszörültem a torkomat. - A fickóval... Minden rendben!? - kérdeztem egy cseppet sem változtatva a hangsúlyon, csak az erősségen. Az a Vincent.. aki voltam.. akinek mindig is lennem kellett, most sehol se volt. Most valaki más volt itt. Egy idegen. Mégis az én hangomon szólalt meg...
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime19.03.13 23:18

Rémisztő volt az, ahogy megláttam. Teljesen más volt, mint szokott lenni: a kiskirályi bőrszékében pöffeszkedve, belekapaszkodva a szivarjába, amit mindig is boldogan szívott meg, de most az az ember valahol nagyon távol volt. Nem kellett ahhoz szövegelnie, hogy tudjam. Még a vak is látta volna rajta, hogy valami kurvára nem volt nála rendben.

Elzártam a vizet, miután alaposan megmostam a kezét, amit le is töröltem, de a friss, és kissé megszáradt vér bizarr látványt nyújtott. Egyáltalán nem olyan hatása volt, mint amikor valakinek a fejét puszta kézzel verte szét... ez az ő vére volt, nem másé, és ez furcsa érzéseket keltett bennem. Még egy bukfencet vetettek a gondolataim Vinnie kezét elnézve. Kinyitottam a szekrény ajtaját, sebfertőtlenítőért nyúlva bepermeteztem a kezét, és nem sokat tökölve úgy döntöttem, hogy be is kötöm. Majd ha zavarja, úgyis leszedi, ha mások arcát kellett tanulmányoznia. Egészen addig monotonon, de odafigyelve láttam el a sérülését - az egyetlen emberre, aki talán a legfontosabb ember volt az életemben - ameddig meg nem szólalt. Még leragasztottam a pólyát a válaszom előtt, mert addig is húzhattam az időt.

- Holnap itt lesz - sikerült ugyan halkan, de kibaszott határozottan mondanom, mielőtt még újra itt játszottam volna azt az érzelgős hercegnő szarságot, amit a club előtt csináltam. Szánalmas voltam, és csak reméltem, hogy senki sem látott. - Azt hitte először, hogy Toretto-nak dolgozom.. - hagytam félbe az információmorzsát, kihagyva azt, hogy is sikerült meggyőznöm Gabe-et. Cseszett érzelmek!

- Te találkoztál egy bölénnyel? - néztem fel azokba a holt, semmit sem tükröző szemeibe, valamennyire normálisabbra formálva a szavaimat. - Mi történt veled? - kimondatlanul is féltettem őt, és elképzelhetetlennek tartottam, hogy őt is elveszítsem. Nem engedhettem meg magamnak azt, hogy Vinnie nélkül nézzek a jövőbe, amikor mindent neki köszönhettem. Ha nem is mondtam ezt még neki sosem nyíltan, reméltem, hogy tudta. - Ha azt mondod semmi, a másik kezedet én fogom szétverni - morogtam nem tetszően, kicsit sem jó kedvvel.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime20.03.13 2:44

Még mindig őt figyeltem. Nem válaszolt elsőre, de most egyáltalán nem volt kedvem megfedni érte. Erőm? Szándékom. Csak hagytam amit tesz velem, és hálás voltam érte. Talán nem látta, talán fogalma sem volt róla mennyire, de az voltam. Amiért volt nekem. Ő volt az egyetlen. A tetves nyolc éven át, amióta Dave elment.. ő volt az egyetlen akit valaha is érdekeltem, és hiába volt hogy nem egyszer odavágtam az asztalra ha valami olyat tett ami nem tetszett, de akkor is.. szerettem. Mint a saját húgomat, úgy védelmezte minden ösztönöm.

Csak biccentettem amikor mégis megszólalt, mégsem vettem le a kezemet kötöző kezéről a szemeimet. Még akkor sem amikor folytatta. Micsoda f*szfej... - siklott át a fejemen, de aztán nem érte meg több szót pazarolni erre. Ha itt lesz, hát itt lesz. Megérte. Vagy mégsem... - pillantottam fel most először Rain szemeire, de nem láttam bennük változást. Talán ő jobban kezelte. Vagy ott egészen máshogy történtek a dolgok. - sóhajtottam egy baromi nagyot, de csak hogy végre összekapjam a fejemet, amikor aztán megint beszélt, én meg...

- Nem. Nem bölény volt. - szorítottam a legszűkebbre, akármi is volt, akárhogy is volt, elmúlt. Vége. Az egésznek! Mindennek! - vette át a korábbi tompaság helyét valami más, inkább.. düh. Igen, dühös voltam! Kibaszottul dühös! Az életre, és azt hiszem ez meg is látszott az arcomon.

- Csak egy régi ügy. De már elrendezve. - köszörültem megint torkot és éreztem ahogy a száguldó vérrel visszaköszön belém az élet. Eeez aaaaz! Nem lesz itt semmi gond! - céloztam meg öles léptekkel Rain-t kikerülve az asztalomat és már nem kis indulattal nyomtam is le hívón a gombot.

- A kurva életbe küldjetek ide valakit a takarítóbrigádból, számolja fel ezt a kibaszott disznóólat itt, amíg szépen mondom! - vettem csak ekkor levegőt, ahogy a halántékomon megfeszültek az erek. Egy darabig még szorítottam, de aztán nem tettem hozzá semmit sem, csak elengedtem és újra szembe fordultam Rainnel.

- Köszönöm aaa... segítségedet. - emeltem az arcom elé a kezemet, hogy kinyissam és összezárjam az ujjaimat a kötés alatt. - De nem kellett volna! - tettem hozzá már csak presztizsből, pláne mert így gondoltam jónak, és egy pillanat alatt állítva fel a korábban felborult széket, csak kutatva egy szivar után az asztalon végül leraktam magam. - Az isten b*ssza meg, hogy itt mindent nekem kell csinálnom. - morogtam, kivételesen most leharapva a szivarvéget, most baromira nem volt kedvem hogy eljátszogassak a vágóval mint valami idióta pénzes seggfej, és félreköpve a darabot a szőnyegre, úgy haraptam rá az egészre.

- És köszönöm Rain, a másik ügyet.. - beszéltem már nem kevéssé pofátlanul a szivar oldalt figyelve a számban, de nem érdekelt. Rain előtt soha nem kerteltem. Már amikor nem származott érdeke belőle. És ez most nem az a pillanat volt.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime21.03.13 20:04

Tudtam, hogy valamit nem mondott el. A francba is, semmit sem! És ez egy hirtelen másodperc alatt lobbantotta fel a haragom azzal, ahogy folytatta. Az iroda szét van kapva, ő véres, és kurvára semmi. Régi ügy.. a francba is! Legszívesebben ráüvöltöttem volna, hogy ezt nem csinálhatja velem, de aztán mégsem tettem meg. Újra visszhangozott a gondolataimban az a két szó; régi ügy. Mint amilyen Gabe is volt számomra. De akkor mégis mi a halálért voltam képes még megkönnyezni is? Zavarttá válva néztem utána, ahogy elpárolgott mellőlem, és csak egy fáradt sóhajt kieresztve pakoltam el a dolgokat a helyükre és öblítettem ki a kagylót, hogy legalább azt ne kelljen sikálniuk a takarítóknak. Mindegyik nyüszített, ha Vinnie-t rossz kedvében találták meg.

Nem szóltam egy szót sem arra, ahogy rendelkezett, egyszerűen csak utána léptem letéve a seggem az egyik fotel karfájára, és nem volt más dolgom, mint hogy figyeljem őt. Szemmel láthatóan volt valami vele, benne, amit szívem szerint kirángattam volna belőle, mert azt utáltam, ha ilyen volt. Utáltam, ha kizárt és elzárkózott előlem. Biccentettem csak a köszönetére nem foglalkozva azzal, hogy mit nem kellett volna megtennem érte. Ez volt a legkisebb dolog, amit tehettem érte, és még így is kurva sokkal tartoztam neki.

Mégsem mozdultam. Nem voltam a bejárónője, egyszerűen csak nem nyúltam hozzá a szőnyegre szóródott dolgokhoz, inkább mint aki jól végezte dolgát, belecsúsztam a fotelbe, a karfán átvetett lábakkal elhelyezkedve már Vinnie előtt.

- Csak megtettem, amit akartál. Azért nem jár köszönet – szólaltam meg, lustán felvéve az egyik ritka fából készült, faragott mintázatú tollat a padlóról, hogy a kezeimet elfoglaljam valamivel. - Eleinte ellenkezett, de sikerült meggyőznöm. Majdnem mindent elmondtam neki, ami történt. Tíz rongyot ígértem neki. Fel sem akarta tornázni. Szerintem eléggé lesokkolódott amiatt, hogy csak úgy megjelentem – szavaim már tárgyilagosak voltak, érzelemmentes éllel bennük. De csak nem hagyott nyugodni a másik téma. Pontosabban ő.

- Milyen régi ügy? Nehogy azt hidd, hogy efelett el fogsz siklani, mert akkor kurvára nem ismersz. Az asztalod és az iroda úgy néz ki, mint egy odahányt kakasdomb. Amikor cseszettül odafigyelsz mindenre. Mi történt? - tértem rá nem kertelve a dologra, csak hogy végre beszéljen. Lehet, hogy el tudná magában is rendezni a dolgokat, de akkor sem mondjuk Maryn és Micah-n kellene levezetnie a dühét, amikor ők csak helyretennék az irodát. Semmi kedvem nem volt a nyavalygásaikat hallgatni, hogy a főnök megint ordibált velük. Herótom volt a sírástól, és na igen.. A fejem.. egy része megint visszasiklott a szobában történtekhez.. Gabe-hez.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime22.03.13 0:54

Hallottam ahogy matat, de nem volt szándékomban megakadályozni benne. Ahogy abban sem mikor megjelenve előttem lerakta magát a székre, csak azt mondtam neki amit megérdemelt.

- Azért köszönöm... - ismételtem azért mégis. Hogy miért? Nem vagyok benne biztos hogy meg tudnám mondani, egyszerűen csak így éreztem helyesnek. - És sajnálom, hogy.. – de innen nem folytattam tovább ami kibukott. Nem tudtam mi játszódott le. Ott.. és benne. Ha ugyanaz ami alig fél órával ezelőtt idebenn.. – tévedt a szemem le a padlóra, a korábban elhajított és rommá taposott szivar látványára, még eszembe jutott a szája íze. De aztán nem néztem már oda többet. - .. örülök, hogy végül jól végződött.. – folytattam aztán másként, fogaimmal megint ráharapva a szivarra a jobb oldalon, hogy öblöset szívjak belőle.
Azt hittem már vége. Azt hittem már végleg vége, de aztán visszapillantottam a szemeibe amikor megint beszélni kezdett. Ajj, Rain, mi a kurva életért nem hagyhatjuk már ezt az egészet!?? – hallottam a fejemben a saját hangomat, a tervezetet, de amikor kinyitottam a számat, az egész már valahogy egészen másképp szólalt meg.

- Csakkk… - hallottam egy egész más kezdetű mondatot, és nem volt időm, hogy a többit megakadályozzam. Ha egyáltalán akartam volna.. – Úgy látszik ez egy ilyen nap..– nevettem el cinikusan – Neked is előkerül valaki a múltból és nálam is épp a tiszteletét teszi, mind a 170 centi gyönyörű mivoltjában maga az Ördög! – fintorogtam már a szóra, az emlékre!?? Talán még arra is, a gondolatra viszont mindenképpen, hogy mit műveltem ott kinn az előbb a mosdóban. GYENGE! GYENGE! GYENGE! Egy szar alak! – ismétlődtek folymatosan a fejemben a szavak és kis híján hányingert kaptam, ha csak arra gondolok mi történhetett volna ott benn, ha épp nem Rain hanem valaki más teszi be a virgácsait és szembesít a ténnyel. Gyűlöltem! Az az ember lenni aki régen voltam. Egy gyenge.. picsogó.. BALFASZ! NEM! Soha többé! Egyetlen percig sem...

Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime22.03.13 4:29

Elmosolyodtam a szavaira. Nem, rohadtul nem végződött jól, az egyik legszarabb estém volt már évek óta, beleértve azt, hogy Salt Lake City-t is el kellett hagynom. El azt, ami ott kezdett kialakulni, csak mert valami vadbarom seggfej a nyomomra bukkant. Felrémlett előttem egy arc, amire ismételten dühös lettem, és akkor éreztem, ahogy az ujjam feszült annak a hülye tollnak, de csak egy morcos sóhajjal engedtem ki a dühömet, mielőtt még törtem-zúztam volna. Ez Vinnie irodája volt, nekem nem volt jogom szétkapni semmit. És nem is akartam megtudni, hogy milyen reakciót kaptam volna tőle akkor. A Gabe-es történetre csak egy elegáns vállvonás volt a válaszom. Ahogy attól a szűzkurva etika-ringyótól vettem. Mire nem volt jó az a szaros hülyeség?! Még magamat is képes voltam meglepni!

Inkább áttértem az ő részére, mert az jobban érdekelt, és egyébként sem tudtam még csak elképzelni sem, hogy mi történt. Utáltam mindig is, ha előlem akart eltitkolni valamit, és ha még éppen semmi közöm se volt a dolgaihoz, attól még tudnom kellett. Muszáj volt. Egyszer lehet, hogy én fogom megmenteni a seggét. Nem vártam, de számíthatott rám. A tűzbe mentem volna érte, és bárkin átmentem volna, csak hogy Vinnie-vel ne történjen senki, és ha az kellett volna, képes lettem volna bárkit kifilézni érte és miatta. Nem elvakultság volt ez, hanem tisztelet, hűség kérdése és a jövőm függött tőle.

- Kurvára nem éri meg egyik sem, hogy szarakodjunk miattuk. Egyik sem volt itt az elmúlt években - keményedett meg a hangom, és már egészen messze voltam a club előtti könnyektől. Nem magam miatt, hanem érte. Sosem akartam azt látni, hogy egy szuka miatt is elbassza magát. Mert akkor isten bizony, hogy felkötném azt a nőt, aki vele szórakozik. - Bármennyire be is jött neked, attól még kibaszott veled. És ezt műveled. Nem vagy normális! - nem beszéltem dühből, de rohadtul nem tetszett, hogy egy nőtől ennyire meghülyült. Ez nem ő volt! Felkeltem a fotelből, lehajolva felvettem, majd rácsaptam az asztalra elé egy jókora adag papírt, és benyomtam a telefont, lemondva a takarító személyzetet.

- Te fogod feltakarítani. Én pedig segítek benne. És kurvára nem érdekel, hogy fogsz nekem háborogni. Ha nem tetszik, rombolhatsz még, de rám vagy utalva benne. Tetszik vagy sem - néztem egyenesen a szemeibe egy kicsit sem megfutamodva. Lehet, hogy az alkalmazottja voltam, de a barátja és a "húga" is. És ezt meg fogja tenni magáért. És értem is. Mert erre volt szüksége.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime22.03.13 5:29

- Ahogy mondod! - válaszoltam még egész határozottan - Nem éri meg.. - halt el a hangja a végére, de nem a határozottság mondott búcsút, csupán az energia fogyott el belőle. Eltökéltség? Talán még az is. Mindenesetre jól tudtam ki vagyok, és mi a feladatom. Élni! És kurvára nem fogom hagyni, hogy ebbe bárki is belerondítson...
De aztán ahogy folytatta.. Már nem voltam annyira elgyötört, egy pillanat alatt kapott a vérem, és már erőteljes hangon állítottam meg.

- Állj le Rain! - feszültek a szemöldökeim szigorúan össze - Ezt a részét hagyjuk. - utaltam Clementinre, mert hogy az előbb pont, hogy.. nem normálisan viselkedtem, - az ő szavaival élve - ezzel teljesen egyet értettem vele. De volt.. elmúlt. És nem lesz többé ilyen, soha!
Mégse tűnt úgy hogy akár egy percig is hatott hogy neki beszélek. Mintha ott se lennék! Vagy meg se hallaná, amikor felcsapott az asztalra egy köteg.. szeméttel, és én még mindig lazán füstölve, ugyanazokat a szúrós szemeket meresztettem rá.

- Nemtetszik, hogy utasítgatsz... - beszéltem mély, morajló hangon, de nem voltam fenygető, egy cseppet sem, ez inkább valami olyan volt amikor rohadtul nem akartam valamit megtenni, de ő néha mégis képes volt rá, hogy rávegyen. Néha... De ez most nem az az alkalom volt!

- Hagyd ott, Rain! - eeez már azért erősebben hangzott. Hogy most én akartam utasítgatni? Nem voltam róla meggyőződve. Viszont volt egy sokkal jobb ötletem. De legalábbis célravezetőbb!

- Gyere velem! - álltam fel csak lassan a székből, nem úgy mint egy nyugdíjas, de nem is rohantam lélekszakadva. Jól tudtam hova tartok. A kocsi megvár.. és ÉÉÉÉN.. vagyok a főnök!

Egy pillanat alatt görgettem el a szivaromat, de hamutartó híján csak a már sérült asztal jobb oldalán. Csak ekkor néztem vissza a szemeibe.

- Jössz vagy maradsz!? - emelkedett meg kérdőn a szemöldököm, de akármi is lesz a válasza ééén, jól tudom hova megyek!
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime22.03.13 14:34

Minden egyes szavát hallottam, de nem foglalkoztam vele. A francba is! Nem érdekelt, ki miatt lett ilyen, de ennek véget akartam venni. Nem egy balfék főnökre volt szükségem, aki kocsonyaként remeg meg egy nő közelében. Ha már én szétesek, akkor ki marad egyben? Jól tudtam, hogy Vinnie-nek is joga lett volna a szétcsúszáshoz, de rám azért kevésbé hallgattak a melákok, na meg a személyzet. Még akkor is, ha éppen elkapott a dühroham és bárkit képes lettem volna széttépni. Csak mert - Nevil szavaival élve egyszerű ribanc - nő voltam. Már csak a kis hülye emlékére is elkapott a düh, és újra megfogalmazódott bennem, hogy ha nem lenne Gabriel, az öccsét még Toretto-ék előtt nyúznám meg.

- Nem tud izgatni, mi nem tetszik neked. Én is elvittem a seggem abba a cseszett hotelbe - vágtam vissza indulatosan, de azért nem úgy, hogy fölényeskedőnek tűnjek, legalábbis most rohadtul nem volt kedvem meccset tolni vele a ki a góré témában. Tudtam, hogy ő, csak néha nagy volt a pofám, sokszor joggal is. Mégis abbahagytam azt a hülyeséget, amikor már egy elszállt az a hülye énje, amit a szuka hozott ki belőle. Haladunk! De aztán a hirtelen váltásra csak néztem rá, és komolyan azon gondolkodtam el hirtelen, hogy meg volt zakkanva.

- Virágot megyünk szedni a rétre? Vagy valami cseszett egyszarvút igyekszel behajtani? - morogtam iróniától csöpögő hangon, és akaratlanul is valahogy a dühére vágytam. Hogy kitisztítsam a fejét végre újra önmaga legyen. Nem akartam szétcsúszva hagyni, még ha nem is akart beavatni a dolgaiba. Farkasszemet néztem vele, ahogy felállt, a szivart elnyomta, én meg nem tehettem mást, csak sóhajtottam.

- Nincs kedvem nézni a szemeted nélküled - vezettem végig a tekintetem a romhalmaz irodáján, és meg sem várva őt az ajtóhoz mentem kitárva azt. Ha vele megyek, legalább nem kerül egyetlen nő sem a közelébe, akit szétkaphatnék.. - Hova megyünk? - enyhült meg valamennyire a hangom, ahogy visszanéztem rá az ajtóban állva, kilinccsel a kezemben. Ha megindult, akkor megvártam, de előtte léptem ki a folyosóra összefűzve a karjaimat a melleim alatt, és úgy néztem bele a szemeibe, de semmit sem tudtam belőlük kitalálni. Néha olyan volt még számomra is, mint a megfejthetetlen rejtvények. És én azokat utáltam.

- Mások is jönnek velünk? - ennyi volt a haragom az irányában, rohadtul nem voltam rá képes huzamosabb ideig mellette.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime22.03.13 16:10

Kötözködött, de nem szóltam meg érte. Most.. abban a minőségben volt jelen, hogy semmiért nem szóltam meg. Most a húgom volt. Nem egy beosztott, nem egy kötözködő liba aki kiveri a napi hisztijét előttem, most Rita volt. Az az igazi és élő, az egyetlen, akire mindig is számíthattam ha valami balul sült el. Hogy értékeltem? Hát hogyne! A magam módján, és ő mindig is tisztában volt vele. Ő volt az egyetlen aki bármit megtehetett, még ha néha plafonon is voltam miatta, mellette hamar elszállt a mérgem. Többségében..
Mégsem miatta jött az ötlet. A dolog már órákkal ezelőtt is ott kavargott a fejemben, de most legalább már indokom is volt rá hogy itt hagyjak mindent a fenébe, és lelépjek csak szórakozni egy kicsit. Lazítani... És hogy Rain velem tart e? Megkérdeztem. Mégsem tetszettek a válaszok. Na nem mintha nem ő lenne...

- Remélem azt hiszed vicces vagy... - válaszoltam vissza nem undorodva de egy kóbor fintor erősen bejátszott az arcomon. Mégse válaszoltam. Hogy miért? Talán mert arra vártam hogy felemelje a seggét a fotelből vagy csak további szórakoztató hozzáfűzésekkel és/vagy beszédes pillantásokkal végignézi ahogy eltűnök. Mégis felpattant és játszi gyorsasággal került az ajtó elé. Én csak ekkor indultam meg egy utolsó pillantást vetve a kuplerájra mögöttem és megközelítve az ácsingozó alakját, az orra előtt haladva el fordultam a szemeibe.

- A terembe! - fordultam is vissza, hogy kisétáljak az ajtón, majd eldönti követ e, de nekem le kellett vernem a feszültséget. Mégis ő volt az aki beelőzött és ezt lazán igennek vettem. Az irodát majd elintézi a sok szarházi seggfej az emeleten.

A terem.. nem egészen terem volt a szó szoros értelmében. Egy kivénhedt gyárépület, nem messze, kinn a negyedben, de elég távol a rendőrség szemei elől. Voltak azok az idők, amikor rájöttem hogy az illegális harcnak van keletje, főleg Vegas szívében és a befolyó, nem is alantas összegek igencsak megdobták az akkori büdzsé lehetőségeit. Azóta persze már akadtak jövedelmezőbb üzletek, de egy kis reklám.. az érdeklődés fenntartása, a harcosok képzése... és főleg a helyszín, még mindig vonzotta magához a sok fogadni kívánó seggfejet. Hisz ez itt Vegas, baby! Nem érte meg abbahagyni. Pláne amikor én is beszálltam a ringbe. Csak a régi idők emlékére...

- Günter itt marad, vigyáz a békességre, de Heinz velünk tart. - beszéltem csak teljesen természetesen mellette lépkedve, de már nem voltam betojva. Clementinnek és az olasznak már hűlt helye, - kaptam a forródrótot közben - de még ha ott is lenne, nem érdekel. Már.. nem.. Legalábbis szerettem volna azt hinni, hogy rendben eltapostam minden emléket. Amit meg nem... azt kiverem az ellenfélből. Még ma este!





A hozzászólást Vincent Morris Belvedere összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 25.03.13 16:52-kor.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime23.03.13 0:51

Leszartam, mit hitt. Ki akartam hozni a sodrából, mert őszintén szólva utáltam, hogy olyan volt, mint egy kiüresedett ribanc, akit semmi nem érdekel. A szeme volt a legijesztőbb még odabent a mosdóban az érzelemmentes fapofával együtt. Még a hideg is kirázott a gondolatra, hogy még egyszer ahhoz lesz szerencsém, de mégsem jött be az, amit akartam, és egy kicsit ezért magamra is dühös lettem. Semmi, egyszerűen nem tudtam kirángatni azt a vadállatot, aki benne volt, mégsem hibáztattam. Engem is teljesen megkavart az, hogy újra láttam Gabe-et és már képtelen lettem volna a földbe döngölni a fejét. Nem, már egyszerűen nem ment.

- Bassza meg! - ízesen mondtam ki ezt a két szót, ahogy megtudtam a tervét, és nagyon jól tudtam, hogy nem szeretethiányos állapotban fogja megközelíteni a vele szemben állókat a teremben. Nem mondom, hogy nem feszültem rá egy kicsit sem a dologra, de nem az anyja voltam, hogy eltiltsam mindenféle szartól. És néha nekem is jól esett az, ha valakit a földre vihettem, nem mindig sportszerű mozdulatokkal.

Bólintottam a kíséretünkre, csendben, a gondolataimba fordulva léptem mellette magas sarkú csizmámban, de kezdett idegesíteni, és valahogy nem volt kedvem senkinek sem a tökét markolni a ma este folyamán, mert túl messzire ment volna, ezért hirtelen megtorpantam az egyik ajtónál.

- Várj egy kicsit - belépve a szobába leszedtem magamról a csizmákat, szegecses bakancsot vettem fel, na meg a vörös felső helyett is inkább lyukacsos feketére váltottam, rohadtul nem tudott érdekelni, ki lát vagy ki sem. Nem voltam szégyellős. Soha. És különben is, Vinnie más nőkért volt oda ideig-óráig, én sem izgultam rá sosem, pedig el kellett ismerni, kurva jó formában volt még mindig. De nem pálya. Becsuktam magam mögött az ajtót, ahogy kiléptem, szó nélkül indultam meg, ha ő is.

- Akarod, hogy fogadjak? - tértem át az üzletre, mert abból mindig hatalmasat szoktunk kaszálni. Ő mindig is tudta, kinek volt nagyobb az esélye. Kiszedtem a dobozból egy cigit, amit menet közben gyújtottam meg. Nyakamat megroppantva fújtam ki végül a füstöt is. - Vagy azért annyira nem izgat, ki kerül ellened? - jól tudtam, hogy nem csak a kötél mellől akarja nézni, hogy verik össze egymást a "ringben".
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime25.03.13 17:15

Nem reagáltam az ízes megjegyzésre. Mint aki meg se hallotta csak mentem tovább, nem érdekelt a hozzáfűzése, még ha jól is tudtam mi jár a fejében, ÚGY.. VAN! Valakit ma rommá verek, bárki is lesz ott a közelben.

Útközben összeszedtem Heinz-et. Elég volt egy messze menő pillantás a szemeibe, hogy tudja hagyja ott a falat, mennünk kell, míg Günter ugrását egyetlen intéssel vágtam keresztbe. Ezért szerettem ezeket a németeket. Nem kérdeznek, csak ugranak és teljesítik amit azok a szép kis összegek megkövetelnek tőlük, nincs vinnyogás, vagy ellenkezések. Már a barommal a nyakamban tartottam a cél felé, amikor Rain hirtelen megállásra intett, és én kérdő szemekkel meredtem rá, hogy most meg mi baja van. Egy szót se szólt, csak eltűnt az ajtó mögött, és én szokásosan megforgatott szemekkel sóhajtottam egy nagyot. Nők... Mindig ők rontanak el mindent, de persze vele szemben azért nem éltek ilyen komolyan a megítélések. Már amikor.
Nem telt sok időbe, de azért én már az öklömmel kopogtattam rendesen a falat, viszketett a tenyerem, hogy végre belemárthassam valami keménybe ami a csont roppanásával ad elégtételt a vérnek, és nem vettem jó néven, hogy várnom kell. Mégis hirtelen libbent be, nem is akármilyen cuccban a képbe, és azt hiszem egy mosolyt sikerült kicsalnia. Heinz.. na Heinz-re elég volt egy pillantás hogy tudja hol is a helye, de aztán semmi mást nem ismerve vagy várva tovább, indultam el a szökőutakon kikerülve a tömeget.

- Most nem érdekel a pénz.. - jelentetem ki szigorú szemekkel az utat fürkészve és erőteljes léptekkel haladtam tovább. Na igen. Most hogy valakit péppé verjek, sokkal jobban érdekelt! - De ha te akarsz egy kis lét, ma ne fogadj ellenem! - pillantottam rá már elérve a kocsit, és megtorpanva előtte hogy a sofőr ugorjon ahova kell. Hogy a szemeimben mi tükrözött? Nem mernék rá megesküdni. De egy dologban biztos voltam. Féljen bárki, aki ma nem velem van, hanem.. egyenesen ellenem...
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime31.03.13 15:50

A legszarabb az egészben az volt, hogy tudtam, vagy legalább sejtettem, ha nem a ringben vezetné le a feszültséget, akkor valószínűleg pár ember ma meghalna, és ezért kimondottan támogattam azt, hogy inkább a szokásos helyre másszunk el, én viszont vele ellentétben nem akartam a feszültséget kiadni magamból. A sírás lehűtötte a bennem kavargó szart, és olyan szinten szaltót vágtak az érzelmeim bennem, hogy képtelen voltam bárkit is orrba gyűrni már. Nevil egyébként is megkapta a rég várt adagját.

Ezekkel a gondolatokkal követtem Vinnie-t az öltözésem után egy nem túl boldog mosollyal megdobva a németet, ahogy ő is mellénk szegődött. Nem tartottam attól, hogy bármelyik alkalmazott is rám röppenne, egyébként is tudták, hogy nem keverem a dugást a munkával, bármennyire nagy farka is legyen a fiúknak. Az egyik részeg bigét arrébb húztam azért az útból, aztán inkább elkapva a csuklóját magam után rántottam, mert semmi kedvem nem volt a takarító személyzetet is hívni, és odakint az egyik pacákra bíztam, hogyha kiokádta magát, engedje vissza a csajt, és csak nagy nehezen vettem rá magam arra, hogy az autóba tuszkoljam magam, egészen addig vártam is, ameddig Heinz ki nem nyitotta a főnöknek az ajtót.

- Attól félsz, hogy letéped az alkatrészeket, Hulk? - csesztettem kicsit Vinnie-t komoly arccal, de azért ott bujkált egy kósza mosoly az arcomon, ahogy elképzeltem őt Shrek-ként vadállatnak öltözve. Ha tudná, hogy miken gondolkodtam, biztos voltam benne, hogy engem is a rácsnak passzírozott volna.

A német beindította egy szó nélkül az autót, majd a parkolót elhagyva elindultunk célirányosan, és jó ideig nem is szólaltam meg, csak hallgattam a csendes motorzúgást. Fogalmam sem volt arról, hogy a számomra kedves fickó miken agyalhatott az utazás során, és csak néha néztem felé, hogy ott van-e még mellettem. Cseszettül rémisztő volt őt így látnom.

- Inkább arra fogadnék, hogy életben hagyod-e az ellenfeled - válaszoltam csak sokára, és egészen halkan a sötétségbe merülve a szemeimmel, de azt tudnia kellett, hogy soha az életben nem tennék semmit sem ellene. Bassza meg! Ha ő nem lenne, nem tudnék senkibe sem kapaszkodni, és ha ő nem tartana a földön két lábbal, ahogy én őt, akkor már biztos valami elmeháborodott bódé kellős közepén lennék leszíjazva.

- Nem fogod elmondani, mi történt valójában, igaz? - talán egy kis féltés vegyült a hangomba, de nem hibáztattam volna, ha nemleges választ kapnék. Az ő döntése, és előbb vagy utóbb biztos voltam benne, hogy valahogy úgyis megtudom, mi borította ennyire ki. És inkább ástam el a saját szarjaim mélyre, mint hogy az én gondjaimmal foglalkozzunk.

- Én is bemenjek, főnök, vagy elég lesz Jamil? - nézett hátra egyenesen Vinnie-re Heinz, ahogy az index kattanó hangját meghallottam.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime31.03.13 19:55

Nem lepett meg, hogy Rain útközben is dolgozott, de az één szemem végig a kifelémeneten volt. Hogy szabadulni akartam innen? Meglehet. Voltam így néhányszor... csak innen el, és ilyenkor több mint jó befektetésnek bizonyult a nem is olyan messzi gyárépület. És ma még szombat is van! Tényleg a mai a szerencsenapom.. - fintorogtam el az agyam keltette szarkasztikus megjegyzésre, de nem voltam hajlandó tovább pörgetni a dolgot. Sokkal inkább figyeltem Rain-re amint tovább csipogott mellettem és egyben ráébresztett, hogy ideje lenne már összeszednem az eszemet.

- Kezdem azt hinni Rain, hogy te semmit nem értesz.. - fűztem hozzá magam se tudom miért, de nem nevettem csak egyetlen laza mozdulattal bevágtam magam az ülésre és megvártam amíg ő is bemászik.
Aztán a kocsi felmorgott, én meg rátapadva az ablaküvegre mellettem csak figyeltem a város fényeit. Nem szólaltam meg. Nem mert haragudtam volna rá vagy úgy bárkire csak egyszerűen jól esett. Gondolkodtam.. talán.

Azután a hangja volt az amire felkaptam a fejemet, és ekkor fordítottam csak felé az arcomat. De nem válaszoltam. Minek!? Hogy igaza volt e? Meglehet. Jól tudtam hogy ezt az egészet.. rendbe kell hoznom, meg kell oldanom de úgy hogy közben senki ne dögöljön bele. Lehetőség szerint.

- Nem lesz baj. - tettem hozzá csak ennyit, de hogy komolyan gondoltam e.. erről nem lennék meggyőződve. Egyszerűen csak szerettem volna elhitetni még magammal is, hogy képes vagyok kontroll alatt tartani az eseményeket. Az újabb szavai viszont megint felé kényszerítették a fejem és már valamivel... tisztább beszédre.

- Rain, megmondtam, hogy nem lényeges. Oké!? Túl vagyok rajta! Szálljunk le a témáról.. - mondtam ki a végszót, a végét már csak az ablaknak dőlve de kb nyilvánvalóvá tettem hogy ennek a beszélgetésnek itt.. vége. Pedig ő rohadtul nem érdemelte meg ezt a bánásmódot...
De azután megérkeztünk. A kattogó index fénye, na meg a mindent beterítő sötétség elég beszédesen tükrözte a helyzetet, itt vagyunk.. Végre!

- Gyere csak be, Heinz! Legalább te is szórakozol kicsit. - mondtam mindezt már teljesen hidegen, mintha minden a legnagyobb rendben lenne és ez csak egy szokásos szombat este. De nem szoktam ilyen szívélyes lenni a némettel. Tényleg ennyire kicsinált volna!?


( Folyt. ITT.. )
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime16.05.13 0:34

Előzmények

Fejemben tompa fájdalom tombolt, de még így is elő jöttek a régi emlékek. Lassan már egy évtizede nem nézett rám ezzel az aggodalmas tekintetével. Hiába mondogattam magamban, hogy minden a legnagyobb rendben, Morris arcmimikája nem erről árulkodott. Valójában nagyon is megrémisztett, hiába próbáltam leplezni a nyilvánvalót, Ő akkor is átlátott rajtam. Túl sokáig voltunk együtt, jobban ismerjük a másikat mint saját magunkat, de az már történelem. Volt ami volt és lesz ami lesz, koktélruhák helyett hullazsák fog rám várni.
- Még mindig nem erősséged a bókolás. - Igyekeztem fájdalmaimat egy apró mosollyal palástolni. Tisztában vagyok azzal, hogy hogyan nézek ki, pontosan úgy is érzem magam, vagy rosszabbul. Abban a másodpercben ahogy elém kerültek a pirulák már nyeltem is le őket. Egy szintig képes vagyok elviselni a fájdalmat, sőt néha még élvezni is tudom, de ez most nagyon más. Valami nagyon nincs rendben, iszonyú fájdalom hasított belém, amihez társul egy újabb vészjósló nyögés. Alig voltam képes tartani magam, esküszöm abban a pillanatban el is terültem volna a padlón, de Morris közbelépett. Kezdett minden homályossá válni, az elmúlt napokban ezt már párszor elsikerült játszanom, de akkor senki sem volt ott, hogy elkapjon. Mennyire régen volt már, hogy így vitt a karjai között, de az illata még mindig annyira mámorító volt mint annak idején. Nem voltam teljesen magamnál, de biztonságban éreztem magam karjai között. Képtelen lettem volna bármiféle ellenkezésre, végül csak megadtam neki magam. Máskor vadul ellenkeznék, de most erőm sincs hozzá és tudom, hogy csak jót akar nekem, akkor meg mi értelme lenne?
- Még nem akarok meghalni. - Suttogtam, életemben először most tört rám igazán a pánik, de magatehetetlen voltam és rettentően fáztam. Ez már a vég? Sűrű szempilláim mögül hunyorogva néztem rá, arcomat könnycseppjeim áztatták. Teljesen kiborultam és a fájdalom egyre inkább lett elviselhetetlen, tovább már képtelen voltam vissza tartani kikívánkozó könnyeimet. Éreztem magam alatt a kanapé kellemes borítását és pár apróságot még észleltem a körülöttem zajló eseményekből, de hirtelen minden elsötétült előttem.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime16.05.13 2:20

Csakis a célt figyeltem. A kanapé! Vagy ezerfelé kattogott a fejem, vagy ezerféle verziót lejátszott, hogy mi lesz HA.. De nem voltam hajlandó foglalkozni vele! Nem lesz olyan, hogy HA! Egyáltalán nem lesz! Ez az egyetlen gondolat tartott "életben" magánál a célnál, hogy ne bicsakoljon meg a lábam a szavaira és a könnyekre, mert csak a bizalom maradt nekem. NEM.. LESZ.. SEMMI.. BAJ!

- Nem fogsz meghalni! Érted!?? Nem hagyom! - volt a hangom talán erélyesebb is mint kéne, de most egyáltalán nem tudtam törődni a hanghordozás erősségével! Úgy fektettem végig az ágyon, mint egy hímes tojást, az egyre szürkülő bőre, mégis vészjóslóan csengett. Az isten bassza meg...

- Az isten bassza meg HOL VAN MÁR AZ A KURVA ORVOS!!? - üvöltöttem magam mögé a kitárt ajtót figyelve, ahol Heinz nagyokat pislogott, de még ez is idegesített!

- Most azonnal húzz el a dokiért, és rángasd ide! Nem érdekel mennyibe kerül, és nem érdekel kit kell kinyírnod érte, de legyen itt 5 PERCEN BELÜL! - üvöltöttem már a végét a németnek, az meg néma bólintással jelzett és el is tűnt a fenébe.
A szívem most még hevesebben zakatolt, nekem meg látnom kellett! Már nem törődtem az óvatoskodással. A kanapé elég széles, ahogy leültem mellette szinte letépve magamról a zakót és az ing mandzsettagombjait egyetlen rántással szakítva le, tűrtem fel az ingujjamat, hogy hozzáférjek. Lassan húztam le a cipzárt, és emeltem fel a pólót. Nem tetszett! Nagyon nem!

- A kurva életbe.. - szűrtem a fogaim között, miközben a homlokára tettem a kezem. Szinte lángolt, és szidtam az eget, hogy miért csak most esett ide be. Hogy miért nem tudtam róla!? Annyi emberem van szanaszét ezen a lepratelepen, és senki nem tudott róla, hogy mi történt! Nem mintha Clementine-t bárki is megtalálná ha ő nem kér belőle. Nem tehettem mást, a bal arcára csúsztattam a tenyerem és a másikkal finoman pofozgatni kezdtem. Muszáj, hogy felébredjen! Nem hagyhat itt!

- Clementine! Kicsikém! Ébredj! Hallod? Ébredj fel! Nem hagyhatsz itt!? Érted? Élned kell! Mindjárt itt a doki csak bírd ki egy kicsit még! Hallod? - próbálkoztam újra és újra, de semmi válasz, csak a néma csönd, a gépek távoli zúgása a fülemben, és az egyre nagyobb területet beterítő patakzó vér. A kurva életbe legalább Rain lenne itt! - cikázott már ezerfelé minden gondolatom, pedig csak muszáj volt hogy elvezessem, muszáj volt hogy ne törődjek azzal, hogy miért nem tér magához, miért nem ébred fel, és ekkor hallottam a lélekszakadva ziháló rohanást.
Úgy pattantam fel mint ha ott se lettem volna!

- Na végre! Gyerünk! Gyorsan csináljon valamit mert ha meghal egy golyóval fog osztozni a fejében! - köptem oda mindent amim csak volt hogy gyorsabb reagálásra késztessem, és csak egyetlen lépest téve meg hátra utat engedtem. A doki túúl lassú volt! Az én szemeimmel mérve de a kísérőjének szövegelt, nem is értettem hogy mit vagy miért, a saját szívdobogásom töltötte be a fülemet, és egy dolgot jól tudtam. Ha Clementine meghal.. Nem csak a doktornak lesz vége, de az egész rokonságának is. Mindent előkerítem! Még ha beledöglöm is..

Valamikor akkor tértem vissza a valóságba amikor a másik fickó berobbant az ajtón néhány zacskó.. izével. Más esetben nem vagyok ilyen figyelmetlen de most.. nem voltam a helyzet magaslatán. Újabb percek teltek el, amikor tű a kézben.. a vörös folyadék lassan csordogál végig a csövön, ahogy egy másikban színtelen, és én még mindig ott állok és nézem, lassan töltve ki egy gondolat a fejemet.

- Most már rendben lesz...? - kérdezem vérszegény hangon, ami meglepő, de most nem vagyok alkalmas rácsodálkozni ezen. Most csak a válasz érdekel. NAGYON! Semmit nem akarok tudni ennél őrültebben. Mike csak felém fordul, az őszes bajuszát megigazgatja az orra alatt, én meg kitágult szemekkel csak nézem. Őrült hosszú volt az a pár pillanat. Amíg hezitált, vagy fogalmam sincs mit művelt, mire még egy pillantás Clementine-re, majd vissza a szemeimbe.. és egy kimért, gyenge bólintás.

- De kórházban lenne a helye. - tette hozzá teljes meggyőződéssel, fel se véve hogy épp az imént fenyegettem meg - A sebe elfertőződött, és rengeteg vért vesztett. További vérkészítményre lesz szüksége. - beszélt olyan hivatalosan, hogy normál esetben azt hinném egy kórházban vagyok.

- Nem! Nincs kórház! Nálam lesz! Fenn! - böktem állal az emelet felé, de le sem vettem a szemem a doktorról - Én nullás vagyok! Az én vérem jó lesz! - tűrtem fel csak úgy automatice a karomon az ingemet, holott szóó nem volt jelenleg önkéntes vércsapolásról. - Szerezzen be mindent amit kell! Nem érdekel mennyibe kerül, legyen itt amint csak lehet! A háromszorosát fizetem, ha fél órán belül minden készen, és még készenléti díjat, ha akármikor hívom, itt lesz 10 percen belül rendelkezésre készen! - mondtam ezt olyan fagyos szemekkel, és ugyanolyan hivatalos hangnemben ahogyan az előbb ő is beszélt velem.

- A fertőzést meg... oldja meg! Ezért fizetem... - biccentettem a következőt, hisz való igaz. Már sokkal csúnyább dolgokkal is elbánt idebenn, golyók.. sérülések.. véletlen végtagelvesztések, volt itt már minden. Csak biccentett.. és egy "Pihennie kell! Csendben és nyugalomban." beszólás után eltűnt az ajtóban hogy a szükséges dolgokat beszerezze. Ekkor fordultam csak vissza Clementinehez. Már jobb színben volt. Valamivel. A korábbi seb.. már nem vérzett. Nem tudom Mike útközben mihez kezdett, de most befedve tükrözte csak a kötszer fehérségét. Nagyot sóhajtottam. Azt hiszem most engedtem fel. Először ebben az elmúlt fél órában vagy akárhány percben, és most éreztem először a nyugodtságot. Csurom vér voltam.. de nem érdekelt. Csak leültem mellé.. a kezembe fogtam a kezét.. és vigyázva megszorítottam. És onnan már csönd volt. Teljesen. Csak újra a gépek.. és én ahogy figyelem. Az arcán megjelenő bármiféle rezdülést...
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime16.05.13 6:04

Válaszolni szerettem volna, de egy árva hang sem jött ki a számon, nemhogy megszólalásra képtelen voltam, de még a számat sem sikerült kinyitnom, hogy valami érthetőt tudjak kinyögni. Abban a pillanatban éreztem magam a világ legszerencsésebb és legbalszerencsésebb emberének is egyszerre. Balszerencsés azért vagyok, mert sikerült beszereznem ezeket a sérüléseket, szerencsésnek meg azért érzem magam mert legalább végre olyan személlyel lehetek akit szerettem, vagy még mindig szeretem ez még számomra is túl bonyolult. Mikor lett minden ennyire komplikált? Szerettem volna érezni újból ajkai ízét, egy utolsó csók mielőtt eljönne értem a zord kaszás. Istenem mennyire vágytam rá! De képtelen voltam megtenni, már annyi erő sem maradt bennem. Próbáltam magamat észhez téríteni, de minden próbálkozásom hiábavaló volt. Egyre laposabbak lettek pislogásaim, végül behunytam szempáromat. Elfáradtam. Bizonyára a túl sok vérveszteség és a láz levett a lábamról, szó szerint. Harcos voltam, mindent túléltem de az amazonok is egyszer kihalnak. Kár, hogy sosem voltam katolikus mert most imádkozhatnék azért, hogy ezt túléljem, meg persze olyan ígéreteket tehetnék, amiket sosem fogok betartani. Én már nem változok, ilyen mohó és önző fogok maradni örökké. Ez az örökké eléggé relatív most az én esetemben, talán percek választanak el attól, hogy a pokol kénköves tüze perzseljen porrá. Aztán Lucifer úgy döntött neki sem kellek, vissza tessékelt az élők sorába.
- Ez már a pokol, ugye? - Szememet kinyitva Morris volt az első akit megpillanthattam. Tekintetében volt valami megnyugtató és látszólag nagyon is megkönnyebbült. Most már biztos, hogy ez nem álom ez a valóság mert érzem a fájdalmat. Még sosem tudtam ennyire örülni a fájdalomnak, de legalább ebből tudom, hogy még élek.
- Miért nézel így rám? Meghaltam és most támadtam fel? - Hunyorogva figyeltem, próbáltam vissza nyerni a hangomat, de helyette valami rekedtes erőltetett hang jött ki ajkaim közül. Meg szerettem volna mozdulni, de ahhoz még mindig nem volt elegendő erőm. Tompának éreztem magam, jobb karomat már nem is éreztem úgy elzsibbadt. Vékony karomból kiálló infúziós cső groteszk látványt nyújtott, ezért inkább újból Morrisra tereltem tekintetemet.
- Meddig nem voltam magamnál? Ne kímélj, nyugodtan zúdíts rám mindent, mert kíváncsi vagyok mi történt még két világ között kerestem a helyem. - Ez a fránya láz, annyira kicserepesedett tőle a szám, hogy még ez is fáj, de ez most a legkevesebb problémám. Jól tudom, ha Morris nem lenne én már halott lennék, sokkal tartózok neki.
Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Vendég

Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime16.05.13 13:54

Lassú mosoly terült el az arcomon, de annál erőteljesebb. Ráismertem. Minden egyes percben, aki a halállal is dacol és semmit sem ad fel könnyen. Már nem lesz baj. Most már nem lehet baj… - nyomtam el egy sóhajtást, de most volt csak hogy minden korábbi feszütséget végleg elengedtem.

- Hívták már rosszabbnak is, de ez is megteszi.. – utaltam az irodámra, de egy percig sem tudtam levenni róla a szemeimet. Örültem. Hogy ép.. hogy egészséges, és még ha az utóbbi gondolat nem is annyira helytálló ebben a percben de mondhatom, hogy megkönnyebbültem. Minden a legnagyobb rendben.

- Valami olyasmi.. – mosolyogtam továbbra is, de már csak kedvesen és a kezemben feszítő kezére véletlenszerű gyenge nyomással szorult rá a kezem. Bíztatás? Talán. Talán csak nekem kellett éreznem hogy tényleg minden rendben vele, de most egyáltalán nem voltam képes tudatos vagy épp megtervezett tettekre.

- Ez most nem számít… - sóhajtottam már egy nem rejtegetettett, és még utoljára végigsimítva hüvelykujjammal a kézfeje tetején, lassan leengedtem a kanapéra a teste mellett.

- A doki azt mondta pihenned kell. Napokig biztosan, de lehet, hogy hetek. Addig nálam leszel.. Berendeztetek egy szobát odafenn és igenis pihenni fogsz. Nem fogadok el ellenkezést, és te nem is fogsz... – fűződött már valahol útközben összekulcsolódva a kezem, ahogy a két könyököm megtámaszkodott a két térdemen, és én magam elé bámulva beszéltem.

- Ugye!? – fordultam végül felé, hogy egyenesen a szemeibe nézzek, de nem.. semmiféle kérlelés nem volt a tekintetemben, inkább az a régi, hűvös szigor, a gyenge, de parancsoló hangnem. Így lesz és kész! Amíg újra teljesen egészségesen szabadjára nem engedhetem…

Vissza az elejére Go down



do you know who i am?

Ajánlott tartalom



TémanyitásTárgy: Re: Vincent irodája Vincent irodája - Page 2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down

Vincent irodája

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
2 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Similar topics

-
» Mason Nicolson irodája
» Spencer Morrison irodája
» Desmond Drescher irodája
» Bastian Montgomery Irodája
» Lafayette Marley irodája és lakása

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
PRISON FRPG :: Egyéb :: Vinnie's Night-